FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Witchblade (komiks + serial)
Author Message
Gothia 
Nowicjusz

Posted: 20-03-2004, 11:10   

Do Frodo:

Nie wiem czy bym się przydała na coś - na punkcie Witchblade mam bzika - owszem, ale Tomb Raider przyznaję bez bicia znam tylko z filmu - tego wczorajszego.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 26-03-2004, 15:03   

jesli chodzi o witchblade to frodo pewnie chętnie zwerbuje kogoś, kto móglby pisać o tym na stronie bractwa. tak więc jeśli to lubisz, to pisz :)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 30-03-2004, 17:30   

Tak, bardzo chętnie zwerbuję :-) Mogłabyś prowadzić z Askani dział Witchblade :-)

Gothia 
Nowicjusz

Posted: 22-05-2004, 14:06   

Od 27 maja TVN 7 powtarza pierwszą serię Witchblade o 17.10. Mam nadzieję, że dotrwają do końca bo reklama podczas Witchblade kosztuje 500zł, a to chyba nie wróży dobrze serialowi :-(

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 22-05-2004, 14:23   

Tak się składa, że po Witchblade chyba spodziewają się dużej oglądalności:

22:17 przed Piętno mocy 1 000 zł
22:30 w Piętno mocy/1 1 400 zł
22:55 w Piętno mocy/2 3 100 zł
23:15 po Piętno mocy/3 2 200 zł

to chyba najdroższe spoty tego dnia. Ale i tak bardzo, bardzo tanie... (w końcu to tylko TVNsiedem)

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 22-05-2004, 20:44   

TVN to nie Polsat. Nie przerywają serii w środku :P

Gothia 
Nowicjusz

Posted: 24-05-2004, 08:40   

Ale ceny o 17.00 są chyba najniższe w całej ramówce:

17:06 przed Piętno mocy 600 zł
17:25 w Piętno mocy/1 500 zł
17:50 w Piętno mocy/2 500 zł

TVN może nie przerywa, ale robi kilkutygodniowe przerwy bez żadnych zapowiedzi (Chociaż trzeba przyznać, że potem je wznawia).

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 24-05-2004, 16:09   

Mam nadzieję, że nie puszczą znowu drugiej serii. Wolałabym przyponieć sobie pierwszą, która wg mnie była lepsza.

Gothia 
Nowicjusz

Posted: 27-05-2004, 10:18   

Tak więc seria 1 :) I całe szczęście. Też uważam, że była lepsza - wydaje mi się, że bardziej tworzyła jedną całość, a w drugiej odcinki były luźno powiązane - za luźno jak dla mnie.

Charles 
Podróżnik

Posted: 27-05-2004, 13:13   

Ale kilka odcinków w drugiej serii było naprawdę dobrych :wink:

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 28-05-2004, 17:38   

skąd Wy macie te dane na temat reklam?

fajnie, że emitują przygody Sary od początku.. jednak przykro mi, że Askani, zajmująca sie tym serialem, nie ma TVN7.... szkoda :(

szkoda, że nie ma kontynuacji, 3 serii, ale zdążyłem już sie przyzwyczaić, że fenomenalne seriale są szybko kończone, patrz sliders, amazon (rozbitkowie), witchblade, ziemia 2 czy mroczne niebo...

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 28-05-2004, 20:06   

Nie chcę psuć sielanki, ale one widocznie po prostu nie są takie fenomenalne :P Jeśli coś odnosi sukces to jest ciągnięte za wszelką cenę w nieskończoność...

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 29-05-2004, 09:09   

właśnie nie grzeko

problem w tym, że przyczyną zakończenia tych seriali często nie była niska oglądalnosc, tylko głupie decyzje producentów

w moim artykule napisałem jak było ze sliders... oglądalnosc była bardzo wysoka, a producenci stwerdzili , że nie chcą tego ciągnąć i skończyli serial w kretyńskim momencie...

stąd masa petycji.. nawet nie wiesz ile tego było od 2000 roku.. masa, oni wręcz dręczyli Universal pictures.. i wywalczyli po 4 latach tylko jedno... w sierpniu będzie DVD.. to wszystko

Rozbitkowie >> to już jest paranoja.. serial został zakończony, ponieważ był kręcony dla stacji, która zajmowałą sie przede wszystkim filmami dokumentalnymi.. tak jakby Discovery emitowali serial Rozbitkowie.. czyli serial przygotowy o ludziach, którzy zabłądzili w Amazoni.. i tutaj w Kanadzie (bo to kanadyjsko-niemiecki serial) producenci stwerdzili, że ten serial jakos nie pasuje do stacji.. mimo zę była duza oglądalnosc, a twórcą serialu był sam Peter Benchley (twórca Szczęk, słynie ze scenariuszy osadzonych w niesamowitych, pierwotnych siedliskach) i występował Rob Stewart , gwiazda Zaru tropików... po prostu koniec

witchblade też było popularne :) ale tutaj nie wnikałem w szczegóły

mroczne niebo , ziemia 2 >>> tutaj podobno zawiniła niska oglądalnosc... był kiedys artykuł o tym w Fantasy... autor wyraźnie napisał, że to były bardzo ambitne seriale i zostały zdjęte, bo były zbyt ambitne... ludzie ich nie zrozumieli.. to nic, że trafiły do pewnej grupy ludzi.. po prostu je zakończono. jeszcze w gorszych momentach co sliders

aha.. jeszcze roswell.. to zostało zdjęcte po 3 sezonach, początkowo serial był mega popularny, jak x files.. podobno potem zaczęło spadać.. no i koniec

widać, tylko seriale fajne.. ale łatwe do odebrania są przeciągane.. jak telenowele.
o dziwo x files, star gate i star treka tak długo kręcą :P

Teraz rozumiesz?:)

P.S. uppss. to chyba post nie na temat ;) :546: :mrgreen:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 29-05-2004, 10:33   

Jeżeli coś jest popularne, to się z tego nie rezygnuje (oczywiście są wyjątki, ale bardzo nieliczne... u nas tylko TVN ma od paru lat tendencję do likwidowania wszystkiego co posiada najlepsze). Przykładem może być nawet TR. Gra jest odbierana coraz słabiej, właściwie to patrząc po recenzjach prawie sięgnęła dna. Ale robią ją dalej, dlaczego? Bo nadal przynosi ogromny zysk! Mimo, że drugi TR Movie został odebrany lepiej niż pierwszy, to miał słabszą oglądalność, mniej zarobił i dlatego teraz nikt nie chce zrobić TRM3. Nic w tym nie ma dziwnego. Bardzo wysoka oglądalność Sliders (zapewne w USA) to znaczy ile? 10 milionów widzów? Tam jest inny rynek i to co u nas oznacza dużo, tam jest przeciętnym albo nawet słabym wynikiem. A jaka była oglądalność u nas?

Gdyby Ci "Rozbitkowie" byli takim fantastycznym serialem, inna stacja mogła by kupić (lub chociaż się o to starać) prawa do produkcji, ale chyba jakoś nikt nie był tym zainteresowany.

Witchblade... niech o popularności świadczy pora nadawania w Polsce i stacja na której jest to emitowane. Pierwsza seria może i osiągnęła jakiś sukces, ale druga już najwidoczniej nie, bo dalszy ciąg nie powstał i nawet nie chcieli już tego pokazywać na TVN więc zepchnęli do ramówki TVN7.

Mroczne NIebo, Ziemia 2, Roswell - sam przyznałeś, że chodzi o oglądalność. Z tą ambitnością też bym nie przesadzał... bo to jest takie samo tłumaczenie jak Blue Cafe po Eurowizji - stwierdzili, że ich muzyka jest zbyt ambitna i dlatego nie spodobała się masowej publiczności (a ta pioseneczka, bo inaczej tego nazwać nie można, to rzeczywiście ambicją waliła, że ohoho...)

I niech o popularności tych seriali świadczy też fakt, że o części z nich nigdy nie słyszałem, i gdyby nie to forum pewnie bym nie usłyszał.

A popatrz np. na "Przyjaciół" czy właśnie "X-files" - mimo, że aktorzy wymagali gigantycznych pieniędzy, mimo, że kolejne osoby odchodziły od swoich ról to te seriale kontynuowano za wszelką cenę bo przynosiły ogromne zyski.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 29-05-2004, 10:58   

oj tam:)

Sliders i w USA i w Polsce miał dużą oglądalnosc. RTL7 powtarzała bez przerwy Sliders i Dragon Ball, bo na ich forach najczęsciej właśnie o to ludzie prosili (oczywiście oglądalnośc była duza jak na RTL7.. w końcu nie wszyscy to mieli)

na polsacie też o dziwo była duza! zaskoczony byłem, gdy sie o tym dowiedziałem. pani z TV4 jak do niej dzwoniłem, mówiła, że nie ma nowych serii, bo są problemy z zakupem licencji.. chyba za drogie to jest po prostu. zapewniła mnie, że to nie niska oglądalnosc była przyczyną wyemitowania tylko 1 serii na TV4 i polsacie

rozbitkowie >> nie wiem czemu nie było kontynuacji na innej stacji... sliders został przejęty po 3 sezonie przez inną stację... bo wyczuli w nim kurę znoszącą złote jajka... a rozbitkowie.. nie wiem, mopze z tym masz rację, ale np Frodo moze zapewnić, że ten serial jest niezwykły, nigdy wcześniej taki nie powstał.

nie słyszałeś o tych serialach?:) pewnie, że nie, bo były dawno. jak miałem chyba z 10, 12 lat.. i były przez moment, np 10 odcinków i koniec

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 29-05-2004, 11:07   

Czterej pancerni i pies byli zanim ktokolwiek z nas się urodził i mimo, że tego nie oglądałem i nie oglądam to o tym słyszałem i wiem o co tam chodzi :P

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 29-05-2004, 16:55   

oj grzeko, zlituj sie :) Ja do 1998 roku nie miałem pojęcia kto to jest Lara i Tomb Raider :P

o polskich produkcjach zdecydowanie więcej sie mówi.. spójrz na świat seriali :P zapytaj sie babci czy cioci co to jest KLAN, a potem STAR TREK :) mimo, że oba seriale są popularne, pewnie będą kojarzyć tylko klan :mrgreen:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 29-05-2004, 23:45   

Jeśli miałeś komputer, grałeś w gry i się nimi chociaż jako tako interesowałeś i nie wiedziałeś kto to jest Lara i Tomb Raider to jesteś dziwny. Kiedyś niemalże nie dało się tego nie wiedzieć. Co innego teraz...

Dobrze, o polskich produkcjach więcej się mówi. No to inaczej:

M.A.S.H. powstał chyba zanim się urodziłem - słyszałem o tym serialu.
Aniołków Charliego w życiu na oczy nie widziałem - słyszałem o tym serialu.
Starsky i Hutch - nie widziałem (i nawet nie chciałbym widzieć), powstał daaawno temu, ale o nim słyszałem i coś wiem.
Jakieś Colombo czy inne Benny Hill'e - kiedy one powstały, tego już nikt nie pamięta, ale o nich słyszałem, a niektóre nawet widziałem... a nie ma wśród nich ani jednej polskiej produkcji.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 30-05-2004, 07:59   

bo niektóre seriale są nagminnie opisywane przez media, zwłaszcza prasę. jak sliders lecial na RTL7, tj w 1998 roku, czasem pisałem do gazet młodzieżowych (wtedy netu nie miałem), by dali nie tylko artykuły o X files i beverly hills,ale też o sliders... Niestety chyba stwerdzili, że RTL7 ma co tysięczny polak. i nie mozna tego tłumaczyć małą oglądalnoscia, bo sliders miał porównywalną oglądalnosc co dragon ball, o którym początkowo też nikt nie pisał.. dopiero click i fantasy zaczęli.. a potem był tylko krok od Kawaii i innych mangowych pism.

Nie miałem komputera.. ajk dostałem to przez pół roku nie graęm w nic innego , tylko w sim sity 3000, age of empires i ace'a venturę. Kolega mi po roku chyba pokazał Clicka.. i akurat był text o TR.. On był tym zachwycony.. a ja na to "co to w ogóle jest? " . I wtedy sie zaczęło.. pokazał mi wszystkie części i zaczęło sie przechodzenie...

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 30-05-2004, 09:01   

Jesus Christ! Te seriale są nagminnie opisywane przez media? No nie wiem... a nawet jeśli - to świadczy właśnie o tym, że są popularne.

W tych wszystkich pisemkach pisali o X-files i Beverly Hills bo te seriale były wtedy najpopularniejsze.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 30-05-2004, 11:24   

nie, o dragonn ball nikt nie pisał początkowo, mimo, że było popularne.. po prostu czasem media nie lubią o czyms wspominac. Przykład >> "wspaniały" michał wiśniewski burzył się, że mimo, że jest mega popularny, stacje radiowe nie chcą puszczac jego piosenek. a przecież nikt nie zaprzeczy, że był znany.. i jest niestety nadal :|

dobra.. mniejsza z tym.. porozmawiajmy może o Witchblade...
Czy ktoś mógłby napisac streszczenie odcinków? takie obszerniejsze? na stronie na pewno by sie przydało..

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 30-05-2004, 11:52   

O Dragon Ball nikt nie pisał początkowo bo nie było popularne. W pewnym momencie nagle powstał na to wielki boom i wtedy zaczęto pisać, wcześniej tego nie było. Wiśniewskiego nie chciały promować RMF i Radio Zet, bo mimo, że są masowe to nawet dla nich była to zbyt wielka chałtura. W końcu uległy, ale i tak tylko na krótki czas i z tego co mi wiadomo to była tylko jedna piosenka. Teraz trochę w innym kierunku - oczywistym jest, że jeśli wielkim a nawet ogromnym przebojem stanie się utwór np. Slipknota, Mansona czy innej tego typu grupy to radia pokroju RMF czy Zetki ich nie zagrają.

Gothia 
Nowicjusz

Posted: 31-05-2004, 08:35   

Chyba przerywam ciekawa dyskusje, ale cos wtrace o Witchblade:

Ogladal ktos film (chyba z 2000r.) na ktorego podstawie krecili serial (ci sami aktorzy itp.). Wiem, ze pokazywali go w kinach, ale nie wiem, czy byl w Polsce.
A moze emitowała go ktoras ze stacji?

Frodo_hobbitek 
Obieżyświat

Posted: 02-06-2004, 15:41   

Masz na myśli film telewizyjny, od którego wszystko się zaczęło? To dwa pierwsze odcinki pierwszej serii w Polsce (my zawsze musimy się czymś wyróżnić :P ) - czyli poprzedni i ten ,który będzie dzisiaj. Poczytaj na stronie www.bractwo-ankh.prv.pl w dziale Witchblade.
Cez---> Mogłabym napisać streszenia odcinków drugiej serii, mam całą na kasetach. Myślałam, że Askani to zrobi, ale ona nie ma TVNsiedem :-(

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 06-06-2004, 15:32   

taak.... napisz te streszczenia 2 sezonu, askani sie ucieszy

witchblade nie było w kinach.. nawet w USA. To zwykły film telewizyjny. tak samo jest ze sliders. pierwsza dwa odcinki to pilot.. film telewizyjny, trwający 1,5 godziny

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo