FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku

Previous topic «» Next topic
Zagadki przesz這軼i, UFO
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 24-12-2003, 16:30   Zagadki przesz這軼i, UFO

Pewnie ma這 kto z Was nie zastanawia si nad tym czy w kosmosie jest 篡cie pr鏂z ziemskiego, czy to Egipcjanie wybudowali Piramidy, czy to Kolumb odkry Ameryk, czy Sumerowie znali pr康?.. jest mn鏀two zadziwiaj帷ych zagadek przesz這軼i, a wszystko wi捫e si ze wsp鏊czesnym zjawiskiem, zwanym UFO.

Interesuj mnie teorie ludzi, kt鏎zy tworz nauk (nieoficjaln niestety.. ale pewnie do czasu) zwan paleoastronautyk. Wymieni np. s造nnego Danikena :P

Co o tym my郵icie? jakie macie podej軼ie? to herezje, brednie.. czy tkwi w tym ziarno prawdy?

Charles 
Podr騜nik

Posted: 24-12-2003, 17:05   

Wybacz, ale nienawidz Danikena,jego pogl康y dzia豉j mi na nerwy.Jestem w stanie zaakceptowa wiele nowych teorii, ale ten facet nie ma poj璚ia o historii i ze wszystkiego robi tani rozrywk przyk豉dem niech b璠zie park, kt鏎y chce zbudowa.Podsumowuj帷 nienawidz go :533:

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 24-12-2003, 17:27   

Ja nie popieram wszytkich jego teorii. Daniken to przyk豉d. Jednak trzeba przyzna, 瞠 co w tym jest... najbardziej ciekawi mnie czy rzeczywi軼ie cz這wiek powsta逕 wyniku ingerencji genetycznej obcej cywilizacji. Inni badacze paleoastronautyki maj te wiele do powiedzenie. np. Michael Cremo, Thomson. Czyta喚m ich "zakazan archeolog". Trzeba przyzna, 瞠 robi wra瞠nie.

Jak wiesz lubi mit Atlantydy :) Niestety do tej pory nie znalaz貫m czasu, by przeczyta ksi捫ke tego Jordana.. :?

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 24-12-2003, 23:32   

Ja osobi軼ie bardzo lubi Danikena i wed逝g mnie daje on naprawd du穎 do my郵enia. Jego ksi捫ek nie czyta貫m, ale widzia貫m sporo program闚 na Discovery. Ogromnie mnie to zafascynowa這. Pami皻am np. jak kiedy na podstawie rysunk闚 egipskich wytworzy 鈍iat這 (a wi璚 i pr康) w do嗆 specyficznej 瘸r闚ce. To by dow鏚 na to, 瞠 Egipcjanie znali pr康 - trzeba przyzna, 瞠 to sk豉nia do rozmy郵a. Nie m闚i ju o najbardziej znanych przypadkach - przer騜ne teorie z piramidami.

Charles 
Podr騜nik

Posted: 24-12-2003, 23:51   

Przepraszam ale jego teorie s naiwne potrzebne s dowody bo to na nich opiera si nauka i to jest r騜nica mi璠zy nauk a wiar :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 24-12-2003, 23:58   

Mo瞠 i s naiwne, ale zauwa瘸 bardzo ciekawe prawid這wo軼i, kt鏎e mog, ale nie musz by przypadkowe (troch ich du穎 jak na przypadek).. Mimo wszystko bardzo du穎 ludzi mu wierzy lub s 篡wo zainteresowani tym co on g這si.

A ciekawym dowodem (chocia pewnie nie uznasz tego za dow鏚 - masz prawo) jest to o czym wspomnia貫m w poprzednim po軼ie - staro篡tna 瘸r闚ka.

Charles 
Podr騜nik

Posted: 25-12-2003, 15:55   

Skoro staro篡tni znali pr康 to czemu zwykli archeolodzy nie znale磧i dowod闚 :?:
Cho z drugiej strony interesuj si troch Neotemplariuszami twierdz帷ymi ,i Arka Przymierza razi豉 pr康em ale im wierzy do ko鎍a nie nale篡 :roll:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 25-12-2003, 16:27   

Bo taka 瘸r闚a cho熲y nie wiem co do dzisiejsdzych czas闚 nie przetrwa豉... nie ma si造.
Na temat odkry Danikena mo積a si sprzecza bez ko鎍a...

Skoro jest to topic tak瞠 o UFO... co powiecie o wydarzeniach z Gdyni z lat 50? To jest fajna historyjka...

Charles 
Podr騜nik

Posted: 25-12-2003, 16:29   

Wy naprad wierzycie w UFO ja raczej twardo st徙am po ziemi :PPPPPP

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 25-12-2003, 16:31   

Ekhm... a kiedy ja co takiego powiedzia貫m??

Charles 
Podr騜nik

Posted: 25-12-2003, 16:36   

Nic nie powiedzia貫 ale wyci庵am takie wnioski skoro czytacie tego .... Danikena
Cytat Cezara :"A w UFO to ja nie wierz, ja wiem, 瞠 to istnieje " :P

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 25-12-2003, 16:43   

Ehh... nie powiedzia貫m, 瞠 czytam Danikena... wr璚z przeciwnie! A je郵i Cezar co m闚i to nie znaczy, 瞠 ja mam takie same pogl康y...

Charles 
Podr騜nik

Posted: 25-12-2003, 16:47   

Wybacz ale macie zbli穎ny 鈍iatopogl康 :oops:

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 25-12-2003, 16:55   

Zbli穎ny 鈍iatopogl康 mamy pod wzgl璠em wiary i o tym jak wida m闚imy. Nie wiesz jak jest z innymi sprawami...

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 28-12-2003, 18:06   

Charles wrote:
Przepraszam ale jego teorie s naiwne potrzebne s dowody bo to na nich opiera si nauka i to jest r騜nica mi璠zy nauk a wiar :P

no o to chodzi, 瞠 to s dowody. polecam ksi捫k "ZAKAZANA archeologia", tam badacze przedstawiaja oszustwa, manupulacje, jakich dokonywali nawet wybitni naukowcy, tylko po to, by wszytko 豉dnie pi瘯nie pasowa這 do ich uk豉danki. Masa odkry archeologicznych to brednie, kt鏎e juz tak si utrwali造, z s uznawane za prawd.. np. powstanie cz這wieka. na bioli uc膨, 輳 by homo habilis, erectus, sapiens.. a to wielka bzdura.. w tej ksiazce wszystko jest wyja郾ione jak dochodzi這 do tych dziwnych popl徠a.

Daniken jest jednym z nielicznych, kt鏎zy ujawniaj przed 鈍iatem dowody wykl皻e, schowane, zapomniane przez oficjaln nauk.

co do 瘸r闚ki, to powa積i naukowcy j znale幢i... na szcz窷cie tutaj nie dosz這 do schowania (aha, w XIX wieku jak co nie pasowalo, to 豉mali ko軼i, niszczyli dowody)
to jest wy鄉ienity dow鏚.

Charles wrote:
Wy naprad wierzycie w UFO ja raczej twardo st徙am po ziemi :PPPPPP

mi sie wydaje nieprawdopodobne, by w tak gigantycznym wszech鈍iecie (a moz nawet w niesko鎍zonej ich liczbie) nie istnia這 篡cie pr鏂z ziemskiego.. zapewne roi sie a od tego. i czemu na innej planecie nie mog這by powsta inteligentne 篡cie? czemu ludzie tak bardzo przypisuj Ziemii monopol?
Daniken idzie jeszcze dalej > g這si, 瞠 inteligencja szybciej powsta陰 gdzi窷 tam , daleko, w kosmosie.. i potem te istoty nas stworzy造. To te jest prawdopodobne. Jeszcze nikomu nie uda這 sie zaprzeczyy tej teorii

Grzeko wrote:
A je郵i Cezar co m闚i to nie znaczy, 瞠 ja mam takie same pogl康y...

w豉郾ie :p

Charles 
Podr騜nik

Posted: 28-12-2003, 18:16   

Sk康 wiesz ,瞠 wszech鈍iat jest nie sk帷zenie wielki ?
Moim zdaniem Daniken to b豉zen kt鏎y nie jest godny ca這wania 郵ad闚 st鏕 np. Cartera
Mam kilka jego ksi您ek ale jego teorie dzia豉j mi na nerwy, a te dowody s bardzo skutecznie podwa瘸ne . Kiedy pr鏏owa udowodni ,瞠 piramidy budowali kosmici :lol:
na bazie jego dowod闚 prawdziwi naukowcy udowodnili ,瞠 WTC jest(by)zbudowany przez kosmit闚 :P :lol: :lol: :lol:

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 28-12-2003, 18:32   

Charles wrote:
Sk康 wiesz ,瞠 wszech鈍iat jest nie sk帷zenie wielki ?
Moim zdaniem Daniken to b豉zen kt鏎y nie jest godny ca這wania 郵ad闚 st鏕 np. Cartera
Mam kilka jego ksi您ek ale jego teorie dzia豉j mi na nerwy, a te dowody s bardzo skutecznie podwa瘸ne . Kiedy pr鏏owa udowodni ,瞠 piramidy budowali kosmici :lol:
na bazie jego dowod闚 prawdziwinaukowcy udowodnili ,瞠 WTC jest(by)zbudowany przez kosmit闚 :P :lol: :lol: :lol:

faktycznie to nie obcy stworzyli piramidy, tylko jak ju atlantydzi :)
daniken cz瘰to w swoich ksi您kach przyznaje si do tego, 瞠 kiedy pope軟ia b喚dy.. a kto ich nie pope軟ia. w najnowszych ksi彗ach przedstawia swoje aktualne teorie

to chyba fizycy zbadali, 瞠 wszech鈍iat sie ca造 czas rozszerza?

carter m鏬l by jednym z tych, co chowali dowody... nie by na szcz窷cie, chwa豉 mu.. ale masa "naukowc闚" oszukiwa

Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus

Posted: 28-12-2003, 18:32   

No, jakby nie patrze, piramidy jednak zbudowano tysi帷e lat temu (a niekt鏎zy kontrowersyjni archeolodzy twierdz ponad 10000 lat wstecz) a WTC do嗆 niedawno...

Do dzi niemo磧iwe jest wykrojenie tak idealnych bry jak 'kloce' tworz帷e Wielk Piramid.

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 28-12-2003, 18:38   

w豉郾ie ja jestem za tym, 瞠 piramidy powsta造 oko這 10 000 lat p.n.e :) To by pasowa這 do mitu o Atlantydzie. zreszt naukowcy znale幢i na to dowody.. niestety konserwatywny dykrektor Gizy, Zahi Hawass... jako si nimi nie zainteresowa

Charles 
Podr騜nik

Posted: 28-12-2003, 19:02   

Je郵i istnia豉 jak bardzo rozwini皻a cywilizacja to Egipcjanie "odziedziczyli"po nich t wiedz.Do dzi nie wiadomo do czego s逝蕞 tajemnicze tunele w Wielkiej piramidzie, mia豉 ona nale瞠 do Cheopsa ale tam nie by這 mumi :628:

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 28-12-2003, 19:07   

Charles wrote:
Je郵i istnia豉 jak bardzo rozwini皻a cywilizacja to Egipcjanie "odziedziczyli"po nich t wiedz.Do dzi nie wiadomo do czego s逝蕞 tajemnicze tunele w Wielkiej piramidzie, mia豉 ona nale瞠 do Cheopsa ale tam nie by這 mumi :628:

i tutaj si z charlesem zgadzam :) my郵, 輳 w陰snie tak by這.. tylko niech wreszcie znajda dow鏚, 瞠 ta pramatka cywilizacji rzeczywi軼ie istnia豉... jak dla mnie to Antarktyda... ale jak jest naprawd...

Charles 
Podr騜nik

Posted: 28-12-2003, 19:23   

Co do Antarktydy to mam w徠pilwo軼i ,ale s tajemnicze ruiny w Chinach i w Ameryce :609:

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 29-12-2003, 12:08   

bo te w徠pliwo軼i zosta造 podane w ksia盧e Jordana ? :)
ja innego wyja郾ienia nie widz... na oceanie indyjskim i spokojnym te mia造 by podobno wielkie zatopopne kontynetny.. a je郵i by豉by nim antakktyda, wszytko by si zgadza這. Antarktyd otaczaj wszystkie 3 oceany :)

Charles 
Podr騜nik

Posted: 29-12-2003, 19:02   

Cez ->
1.Troch tam zimno ,za zimno by rozwine豉 si jaka cywilizacja :P
2.Staro篡tni podr騜owali po wodach , jako dow鏚 mog powiedzie ,瞠 znale磨ono w mumiach egipskich narkotyki kt鏎e pochodzi造 z Ameryki :p
3.Nie sugeruj si ksi捫k Jordana ale dobrze jest pozna inny punk widzenia :P
4. A co z po這瞠niem opisany przez Platona ?
5.Podobno Templariusze ukryli w Ameryce sw鎩 skarb czyli Ameryk znano na d逝go przed jej oficjalnym odkryciem

Czyli Atlantyda znajdowa豉 si w pobli簑 Grecji a poniewa by豉 bardzo rozwini皻a prowadzi豉 handel z wieloma staro篡tnymi pa雟twami st康 wzmianki w innych kulturach

Cez 
World of Tomb Raider

Posted: 30-12-2003, 13:53   

Charles wrote:
Cez ->
1.Troch tam zimno ,za zimno by rozwine豉 si jaka cywilizacja :P
2.Staro篡tni podr騜owali po wodach , jako dow鏚 mog powiedzie ,瞠 znale磨ono w mumiach egipskich narkotyki kt鏎e pochodzi造 z Ameryki :p
3.Nie sugeruj si ksi捫k Jordana ale dobrze jest pozna inny punk widzenia :P
4. A co z po這瞠niem opisany przez Platona ?
5.Podobno Templariusze ukryli w Ameryce sw鎩 skarb czyli Ameryk znano na d逝go przed jej oficjalnym odkryciem

Czyli Atlantyda znajdowa豉 si w pobli簑 Grecji a poniewa by豉 bardzo rozwini皻a prowadzi豉 handel z wieloma staro篡tnymi pa雟twami st康 wzmianki w innych kulturach

1 > oj przesta, przecie wiem, 瞠 teraz tam jest zimno, ale nie zawsze by這 :p Geolodzy udowodnili, 瞠 co kilkana軼ie tysiecy lat bieguny Ziemii sie przestawiaja, przez co niewykluczone jest, 輳 Antarktyda mia豉 kiedy klimat taki jk dzi Europa a Europa by豉 na biegunie.

2 > wiem o tym dowodzie :0 to tym bardziej przekonuje, 瞠 musia豉 istnie jaka pramatka:)

4> platon 篡l w takich czasach, gdy ludzie o geografii wiedzieli tyle co dzi 4 letnie dziecko. 'za s逝pami Heraklesa" nadal jest aktualne. w ko鎍u by dotrze na Antarktyd z Grecji czy Egiptu trzeba przp造n帷 przez Gibraltar :) Geolodzy udowodnili te, 瞠 na oceanie atlantyckim nie mogo by zadnego kontynentu.

5>tak, te s造sza貫m, w ko鎍u Wikingowie te j znali :)

mo瞠 wszyscy korzystali z tych starozytnych map? s造sza貫m, 瞠 Kolumb mia wej軼 w ich posiadanie, dlatego upiera sie, 瞠 dotrze do tych Indii :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku

Nasze strony wykorzystuj pliki cookies. U篡wamy informacji zapisanych za pomoc cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwis闚 do indywidualnych potrzeb u篡tkownik闚. Wi璚ej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo