FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
XNA Lara
Author Message
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 06-03-2009, 20:46   

Jak wszyscy się chwalą, to ja też:)
Nic specjalnego, dopiero poznaję ten(genialny)programik, ale po dodaniu sensownego tła i poprawie niektórych elementów powinno być ładnie:)
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-03-2009, 20:53   

Oj Kika, to jeszcze nic:



_________________
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 06-03-2009, 21:03   

Ojoj, to ja też dam swoje, na trf już wrzucałam nawet, zaraz się pobawię Amandą i Amelią.

_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 06-03-2009, 21:20   

To i ja dam coś od siebie.
Przy czym od razu powiem że mam pewien problem. Nie mogę zapisać pliku jako obrazek bo mi się pojawia że 'image resolution is probably too high' , wiecie co z tym zrobić? :(
Swój obrazek robilam printscreenem
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
BeBe44 
Student


Joined: 27 Nov 2008
Posts: 37
Posted: 06-03-2009, 21:31   

ehh... chciałabym też tworzyć ale sie nie da po prostu się nie da. Problem tkwi w tych nieszczęsnych dodatkowych programach, jeden mam już zainstalowany tylko brakuje mi tego 2, ściągnęłam go i wszystko byłoby dobrze tylko że on wymaga service packa 2 do visty, ściągnęłam a ten się nie chce zainstalować(ściągałam ze strony microsofta), normalnie ręce opadają. Zainstalowaną aplikacją jest ta Microsoft .NET Framework 3.0 Redistributable Package brakuje mi tej drugiej.... Czy ktoś jak mam to rozegrać ? Mam laptopa toshibe a300 . Proszę o pomoc, tak samo jak Wy ja też chce sie pobawić ;)
 
 
Amanda Evert 
Praktykant



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 121
Location: Znikąd
Posted: 06-03-2009, 21:43   

Phoebe Poison wrote:
Doświadczenie forumowe podpowiada mi, by zadać jednak dziwne pytanie, czy po pobraniu zainstalowałaś?

Jeśli wybiorę plik "XNALara.application" (czyli ten instalacyjny?) to wyświetla się coś takiego:
http://img165.imageshack....ge=96491371.png

Kiedy naciskam na "Details" to wyświetla się lekko "przydługawy" plik otwierany przez notatnik:
[spoiler:cfbd6ad00e]PLATFORM VERSION INFO
Windows : 5.1.2600.196608 (Win32NT)
Common Language Runtime : 2.0.50727.42
System.Deployment.dll : 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
mscorwks.dll : 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
dfdll.dll : 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)
dfshim.dll : 2.0.50727.42 (RTM.050727-4200)

SOURCES
Deployment url : file:///C:/Documents%20and%20Settings/Patrycja/Pulpit/XNALara/XNALara/XNALara.application

IDENTITIES
Deployment Identity : XNALara.application, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=4e40d6a3499d3831, processorArchitecture=x86

APPLICATION SUMMARY
* Installable application.

ERROR SUMMARY
Below is a summary of the errors, details of these errors are listed later in the log.
* Activation of C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\XNALara.application resulted in exception. Following failure messages were detected:
+ Downloading file:///C:/Documents and Settings/Patrycja/Pulpit/XNALara/XNALara/Application Files/XNALara_1_0_0_0/XNALara.exe.manifest did not succeed.
+ Could not find file 'C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\Application Files\XNALara_1_0_0_0\XNALara.exe.manifest'.
+ Could not find file 'C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\Application Files\XNALara_1_0_0_0\XNALara.exe.manifest'.
+ Could not find file 'C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\Application Files\XNALara_1_0_0_0\XNALara.exe.manifest'.

COMPONENT STORE TRANSACTION FAILURE SUMMARY
No transaction error was detected.

WARNINGS
There were no warnings during this operation.

OPERATION PROGRESS STATUS
* [2009-03-06 21:29:58] : Activation of C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\XNALara.application has started.
* [2009-03-06 21:29:59] : Processing of deployment manifest has successfully completed.
* [2009-03-06 21:29:59] : Installation of the application has started.

ERROR DETAILS
Following errors were detected during this operation.
* [2009-03-06 21:29:59] System.Deployment.Application.DeploymentDownloadException (Unknown subtype)
- Downloading file:///C:/Documents and Settings/Patrycja/Pulpit/XNALara/XNALara/Application Files/XNALara_1_0_0_0/XNALara.exe.manifest did not succeed.
- Source: System.Deployment
- Stack trace:
at System.Deployment.Application.SystemNetDownloader.DownloadSingleFile(DownloadQueueItem next)
at System.Deployment.Application.SystemNetDownloader.DownloadAllFiles()
at System.Deployment.Application.FileDownloader.Download(SubscriptionState subState)
at System.Deployment.Application.DownloadManager.DownloadManifestAsRawFile(Uri& sourceUri, String targetPath, IDownloadNotification notification, DownloadOptions options, ServerInformation& serverInformation)
at System.Deployment.Application.DownloadManager.DownloadApplicationManifest(AssemblyManifest deploymentManifest, String targetDir, Uri deploymentUri, IDownloadNotification notification, DownloadOptions options, Uri& appSourceUri, String& appManifestPath)
at System.Deployment.Application.ApplicationActivator.DownloadApplication(SubscriptionState subState, ActivationDescription actDesc, Int64 transactionId, TempDirectory& downloadTemp)
at System.Deployment.Application.ApplicationActivator.InstallApplication(SubscriptionState subState, ActivationDescription actDesc)
at System.Deployment.Application.ApplicationActivator.PerformDeploymentActivation(Uri activationUri, Boolean isShortcut)
at System.Deployment.Application.ApplicationActivator.ActivateDeploymentWorker(Object state)
--- Inner Exception ---
System.Net.WebException
- Could not find file 'C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\Application Files\XNALara_1_0_0_0\XNALara.exe.manifest'.
- Source: System
- Stack trace:
at System.Net.FileWebRequest.EndGetResponse(IAsyncResult asyncResult)
at System.Net.FileWebRequest.GetResponse()
at System.Deployment.Application.SystemNetDownloader.DownloadSingleFile(DownloadQueueItem next)
--- Inner Exception ---
System.Net.WebException
- Could not find file 'C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\Application Files\XNALara_1_0_0_0\XNALara.exe.manifest'.
- Source: System
- Stack trace:
at System.Net.FileWebResponse..ctor(FileWebRequest request, Uri uri, FileAccess access, Boolean asyncHint)
at System.Net.FileWebRequest.WrappedGetResponseCallback(Object state)
--- Inner Exception ---
System.IO.FileNotFoundException
- Could not find file 'C:\Documents and Settings\Patrycja\Pulpit\XNALara\XNALara\Application Files\XNALara_1_0_0_0\XNALara.exe.manifest'.
- Source: mscorlib
- Stack trace:
at System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
at System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy)
at System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare share, Int32 bufferSize, Boolean useAsync)
at System.Net.FileWebStream..ctor(FileWebRequest request, String path, FileMode mode, FileAccess access, FileShare sharing, Int32 length, Boolean async)
at System.Net.FileWebResponse..ctor(FileWebRequest request, Uri uri, FileAccess access, Boolean asyncHint)

COMPONENT STORE TRANSACTION DETAILS
No transaction information is available.

[/spoiler:cfbd6ad00e]
Przeczytałam i żeby lekko oszukać program stworzyłam folder "Application Files",a w nim jeszcze jeden folder "XNALara_1_0_0_0",a do tego ostatniego przeniosłam plik "XNALara.exe.manifest".Po ponownym wybraniu "XNALara.application" pojawia się całkiem inne okno: http://img6.imageshack.us/my.php?image=dfd.bmp
,a po naciśnięciu w komunikacie "install" ujawnia się bardzo smuta wiadomość: http://img17.imageshack.u...ge=62099347.bmp .Oh,ja już nie wiem co mam z tym komputerem zrobić :( Jutro spróbuję zainstalować to na drugim kompie,ale wolałabym żeby ktoś mi z tym pomógł.

edit:
Ah,spróbowałam (już dzisiaj) na drugim i się instaluję.Najgorsze jest to,że właśnie ten komp,na którym siedzę jest nowszy :(
BeBe,jak to fajnie,że masz taki sam problem! Nie jestem sama :papryczka:
  
 
 
 
maax_87 
Podróżnik



Joined: 17 Sep 2006
Posts: 541
Location: Szn
Posted: 06-03-2009, 21:57   

haha Kat to żeś mnie zainspirował :D
_________________
TR:AtH Fanpage: www.facebook.com/tombraider.horizon
 
 
kamilszy 
Podróżnik



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 311
Location: Kraków
Posted: 06-03-2009, 22:56   

ninti wrote:
To i ja dam coś od siebie.
Przy czym od razu powiem że mam pewien problem. Nie mogę zapisać pliku jako obrazek bo mi się pojawia że 'image resolution is probably too high' , wiecie co z tym zrobić? :(
Swój obrazek robilam printscreenem

Nie ma co, praca ninti najlepiej "wypieszczona" :mrgreen2: :!!: Od razu wiedziałem, że będzie coś extra :D
To info sugerowałoby, że za mało masz pamięci na karcie do takiej rozdzielczości :| Dziwne, bo myślałem, że masz b.dobrą grafikę...
 
 
 
BiLeK 
Nowicjusz



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 28
Location: Croft Manor
Posted: 07-03-2009, 02:09   

Wszystko ok, Robię swoje Animacje :P Fajnie mi wyszło chcę dodać drugą postać a tu nachodzą na siebie XD !, Nie wiem jak je odsunąć na bok, Umiem tylko na górę XD . Jak to zrobić?!:P HELP!

I jak dodać własne tło ;) Żeby dopasować pod Ani.

Z góry dzięki :P
 
 
 
Seraphiel 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2007
Posts: 112
Location: Toruń
Posted: 07-03-2009, 10:11   

Postaci przesuwasz trzymając Ctrl + lewy przycisk myszy, tło dodajesz przez opcję "Assign background image" (Menu 'Options').



Pierwsze wypociny... To cholerstwo uzależnia :D
 
 
kamilszy 
Podróżnik



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 311
Location: Kraków
Posted: 07-03-2009, 12:00   

Świetny update wyszedł właśnie do tego programu - możliwość zapisu całej sceny, pozycji wszystkich obiektów. To było konieczne po wprowadzeniu wielu renderowanych obiektów.
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 07-03-2009, 12:27   

Jak wszyscy dodają swoje prace, to ja też :p

Taka se: http://i43.tinypic.com/w0qtra.jpg

(nie śmiać sie, dopiero sie ucze!)
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 07-03-2009, 12:37   

Troszkę spieprzyli model Alistera... Lara sięga mu... do ramienia. I żałośnie to wygląda, gdy się chce zrobić ich razem. Tylko Natla dorównuje mu wzrostem.
_________________

 
 
Narya 
Podróżnik



Joined: 09 May 2008
Posts: 224
Location: że znowu? xD
Posted: 07-03-2009, 12:44   

Jak wszyscy, to wszyscy ^^

Sklejone, z chwilowego braku innych środków, w paintcie <no co? Paint rulez :p > Wiem, łapa jedna dziwnie się ułożyła, ale już nie miałam siły (i czasu) żeby zmieniać.

http://i40.tinypic.com/ndu0zq.jpg

Wzorowane na jednej z AoD'owych tapetek... Jeszcze przed poznaniem xna lary próbowałam coś podobnego zrobić, ale nie do końca wyszło :D
_________________
Death, come near me, be the one for me...
 
 
 
BiLeK 
Nowicjusz



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 28
Location: Croft Manor
Posted: 07-03-2009, 13:19   

Dzięki, :D Świetne Prace, Jeszcze trzy pytania XD - Jak dodać pistolety? U mnie ich nie mają, I gdzie pobrać te modele Alistra i innych o ile są.

I jak zrobić tak żeby noga Amandy nie nachodziła na nogę żula tylko była za nią (Wygląda bardziej realistycznie to zdjęcie, dzięki temu:P) - Jak na zdjęciu, na przystanku. XD
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 07-03-2009, 13:24   

http://img201.imageshack.us/img201/4168/trio1.jpg

Big Trio... i widać trochę zaniedbane proporcje xD
_________________

 
 
BiLeK 
Nowicjusz



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 28
Location: Croft Manor
Posted: 07-03-2009, 13:59   

Moja pierwsza praca XD - http://img407.imageshack....laraiamanda.png

HarryC. - Lara przy nich to taki kurdupel XD
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 07-03-2009, 14:02   

BiLeK wrote:
Jak dodać pistolety? U mnie ich nie mają

Options -> Display Handguns -> wybierasz lewy/prawy do rąk, lub w kaburach.

Quote:
I jak zrobić tak żeby noga Amandy nie nachodziła na nogę żula tylko była za nią

Kwestia zabawy (wklejanie, wycinanie) w Photoshopie, czy jakimkolwiek bardziej zaawansowanym programie graficznym.
_________________
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 07-03-2009, 14:45   

I hihi .... ale fajna zabawa :D :D

_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
elia 
Nowicjusz



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 25
Posted: 07-03-2009, 15:31   

Mam pytanie jak zrobić żeby buzia lary była otwarta bez zębów??

EDIT:
Dzięki :)
 
 
Yanek 
Nowicjusz


Joined: 30 Dec 2008
Posts: 8
Posted: 07-03-2009, 16:25   

Musisz wejść do folderu z XNALara, następnie do folderu data, wybrać kto ma nie mieć uzębienia, np. lara_jungle_shorts, oczywiście wejść tam i usunąć 'obrazek' z zębami. Teraz włącz XNE i ciesz się bezzębną Larą.
Niedługo zamierzam również coś umieścić, szukam tylko odpowiedniego tła.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 07-03-2009, 16:49   

ninti wrote:
To i ja dam coś od siebie.
Przy czym od razu powiem że mam pewien problem. Nie mogę zapisać pliku jako obrazek bo mi się pojawia że 'image resolution is probably too high' , wiecie co z tym zrobić? :(
Swój obrazek robilam printscreenem

Jest to problem, który występuje chyba dość losowo i nie ma zbyt wielkiego związku z faktyczną ilością pamięci na dysku :p ja rozwiązałam to w ten sposób - zapisałam 'pozę' postaci np plaplapla.pose, zresetowałam program, wczytałam 'pozę' i zapisałam, oczywiście już bez problemów :)
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 07-03-2009, 17:48   

Strasznie mnie wkurza praca kamery. Nie odkryliscie może, jak lepiej ruszać kamerą? Nie mogę w ogóle zbliżyć sie to twarzy Lary. by zmienić jej wyraz twarzy. Do każdej innej części ciała nie mogę się zbliżyć. help?
 
 
Yanek 
Nowicjusz


Joined: 30 Dec 2008
Posts: 8
Posted: 07-03-2009, 17:51   

Adamaru, na samym doje Control Window masz 'Look at:', klikasz np. Head i masz na głowie kamerę, obok masz takie L, po którego wciśnięciu kamera całkiem się unieruchomi.
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 07-03-2009, 17:52   

Do lepszego operowania kamerą służy obiekt "dummy", czyli taka niewidzialna kostka :p Dodajesz go, po czym przesuwasz w dowolne miejsce tak jak postaci (z ctrl). Ustawiasz, jak ci wygodnie, po czym centrujesz kamerę na niego (w polu Look at: Dummy)
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo