FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR Anniversary czy Legend

Jakie TR lepsze
Tomb Raider Legend
38%
 38%  [ 83 ]
Tomb Raider Anniversary
61%
 61%  [ 134 ]
Voted : 217
Total Votes: 217

Author Message
Krzysiu 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 28
Location: Pruszków
Posted: 29-08-2007, 10:09   TR Anniversary czy Legend

Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat, więc napisałem tu.
Chodzi mi o to, że mam zamiar kupić sobie Tomb Raider, tylko nie wiem czy Legend czy Anniversary. Prosiłbym o wasze komentarze i porównania tych dwóch części, bo już się przekonałem, że najnowsze, nieznaczy, że najfajniejsze. Jeszcze dodam, że niechodzi o cene tylko jakoś, przygody i zagadki gry.
_________________

 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 29-08-2007, 10:11   

a ja dodam że TR:A jest lepSZE
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 29-08-2007, 10:33   

Według mnie TRA jest lepsze-gdy teraz gram w legend to ciągle słyszę głosy zipa w słuchawce który podpowiada mi co powinnam zrobić-to mi psuje grę-wolałam jednak główkowanie przez trzy dni nad jedną lokacją w TRA-tam lara była odcięta od komunikacji-i dobrze-wolę zwiedzać lokację samotnie a nie z słuchawką w uchu :/
Zresztą w TRA były mutanty a na mutanty uwielbiam patrzeć :P
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 29-08-2007, 15:19   

Neona wrote:
wolałam jednak główkowanie przez trzy dni nad jedną lokacją w TRA

Niestety nie mialem ttego ,,szczęścia" bo kojażyłem każdą lokacje z tą z TR1 i zagadki dzięki temu były 3* łatwiejsze niż dla osoby która pierwszy raz gra w TR:A (i nie grała TR1)
Neona wrote:
TRA były mutanty a na mutanty uwielbiam patrzeć

Zachęcam do obejrzenia obrad sejmu...
TR:L daje 8.7 pkt, a TR:A 9.7pkt . Jednak wqybór Toby'ego Garda do ekipy było najlpszym pomysłem. I jeszcze komentarze twórców. Wszystko świetne. No i grafa niby na silniku TR:L, ale jednak wydaje mi się nieco lepsza. Poza tym świetne Egipskie levele. (chodzi o widoki)
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
iraq 
Podróżnik



Joined: 10 Apr 2007
Posts: 221
Posted: 29-08-2007, 15:49   

zależy o co chodzi jeśli o zagadki to TRA jeśli o akcje i emocje to TRL według mnie lepsza była legenda. ta akcja strzelanie i pograwędki z z&a cód miód :-P nie wiem czemu mówicie, że oni podpowiadają. dajcie mi przykład tutaj, albo na PW, bo naprawde nie wiem. dla mnie jak cokolwiek powiedzieli to były to tylko sugestie o których wiedziałam już wcześniej.
_________________
...
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 29-08-2007, 16:55   

Zdecydowanie Anniversary. Przede wszystkim dłuższa, inteligentniejsza, zbliżona do prawdziwego TR. Legend to mocno pokrzywiony obraz Tomb Raidera :p
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 29-08-2007, 17:00   

Szymon_Trent wrote:
Zachęcam do obejrzenia obrad sejmu...

A tam takie mutanty to ja na co dzień widzę :P O! Jeden mały mutant-"Siorkawrednydiabeł", właśnie koło mnie stoi i się pyta czy pogramy w Tomb Raider(no ale mniejsza z tym-nie rozwijam offtopa)

Anniversary bardziej mi się podoba także ze względu na lokacje-są ciekawe-można trochę pozwiedzać. Ach! I jeszcze zapomniałabym o muzyce w TRA :P
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 29-08-2007, 18:30   

Barbie wrote:
Legend to mocno pokrzywiony obraz Tomb Raidera :p


Oj no może juz nie tak mocno :P , nie przesadzajmy.

No ale nie będę ukrywała że Aniwersarjóm o wiele bardziej mi się podoba, lokacje ładniejsze, fajniejsi bossowie (chociaż mogłoby być ich więcej). Lepsze i trudniejsze zagadki.
W Legendzie wkurza mnie troche to że jest za duzo strzelania do ludzi. Ale w TRA brakuje mi troche jakiejs pojezdki na jakimś motorku :P (no ale wiem, w TR1 nie bylo zadnego motoru).

Ciągłe gadanie Zipa aż tak bardzo mi nie przeszkadza (chociaz podpowiedzi mogłoby nie byc) ale z drugiej strony mozna troche lepiej poznać Larę jaka jest, bo jak tak tylko biega i milczy to niewiele mozna wywnioskować :P
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 29-08-2007, 18:37   

Dla mnie lepsza jest Legenda. Nowe lokacje, ciekawa fabuła, Lara nie jest sama. Zresztą to twoja sprawa jaką grę sobie wybierzesz.
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 29-08-2007, 18:50   

Ja zdecydowanie wole Anniversary. Jest bardziej Tomb Raiderowy: nie ma Zipa i Alistera, jest wiecej zagadek, ktore sa trudniejsze, gra jest dluzsza...moznaby jeszcze wymieniac ale tylko to mi przychodzi narazie do glowy.
 
 
 
Jasmine 
Podróżnik



Joined: 10 Jan 2006
Posts: 547
Posted: 29-08-2007, 19:02   

ninti wrote:
w TRA brakuje mi troche jakiejs pojezdki na jakimś motorku :P (no ale wiem, w TR1 nie bylo zadnego motoru).

W ogóle to jest scena z motorem, mogliby więc wcianąć jakąś małą przejażdżkę.

Aniaa wrote:
Dla mnie lepsza jest Legenda. Nowe lokacje, ciekawa fabuła,

Według mnie fabuła ze Scionem jest dużo ciekawsza od Avalonu, nieważne w jakiej oprawie nowej czy starej.

Jedyną wadą TRA, jest tak na prawdę to, że strasznie poskracali levele, ale mimo to i tak jest lepsza od Legend. I mniej miejsca zajmuje na twardym.
W Anniversary są trudniejsze zagadki, na każdego bosa inny sposób, w sumie to Lara żadnego nie zabiła sama. Trzeba trochę pomyśleć zanim się wystrzekla cały magazynek.
Ale w legend jest ten Bullet Time, jazda motorami i zmienia się stroje w środku gry.


Krzysiu, jeśli jesteś prawdziwym fanem kup sobie obie części.
_________________


 
 
Krzysiu 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 28
Location: Pruszków
Posted: 29-08-2007, 20:24   

Jasmine wrote:
Krzysiu, jeśli jesteś prawdziwym fanem kup sobie obie części.


Pewnie, że sobie kupie obie, ale niemam aż tyle kaski (chyba, że mi pożyczysz, to kupie obie :hehe: ). Chce kupić orginał i narazie chcę jedną, a potem drugą. Chyba zdecyduje się pokoleii przechodzić, czyli najpierw kupie Legenda.
_________________

 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 29-08-2007, 20:35   

Kup Legendę, a gdy już ją skończysz i rozpoczniesz przechodzenie Anniversary wtedy sam odpowiesz sobie na zadane pytanie, gdyż dla zdania są podzielone. Jednym podoba się szybka akcje, podawanie na tacy rozwiązań do zagadek przez Zipa i Alistera w TRL, innym podoba się cisza, samotność i masa zagadek, zręcznościówek w TRA. Wybór należy do ciebie.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 29-08-2007, 21:15   

Zgadzam się z poprzednikiem. Legenda i Anniversary to dwie różne gry. Dobrze jest się wyszaleć w TRL, gdzie pod lufę co chwilę pchają się żądne mocnych wrażeń osobniki, aby potem wyluzować się, odetchnąć i spędzić trochę czasu w przestronnych lokacjach TRA, napawając się starożytnymi klimatami i łamać głowę nad logicznymi zagadkami. (:
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 30-08-2007, 12:34   

Osobiście o wiele bardziej wolę Anniversary niż Legend. TRA jest to gra bardziej Tombraiderowa a TRL to gdyby usunąć Larę Croft i dać kogoś innego w ogóle nie przypominałaby TR. Według mnie TRL to jest bardziej sensacja niż przygoda. Na każdym kroku najemnicy, strzelaniny i pościgi. Mam wrażenie że w tym wszystkim grobowce i odkrycia najmniej się liczą. Zresztą samo tempo gry powoduje że stale się gdzieś trzeba śpieszyć.

TRA daje więcej czasu na działanie właśnie dlatego że nie ma tu na kazdym kroku kogoś kto nas ściga i pogania. Fakt faktem że poprzez nadmierną ilość akrobacji w niektórych lokacjach miałam wrażenie że to jakiś pokaz akkrobacji w starożytnych lokacjach.

Jak dla mnie TRA to krok w dobrym kierunku w porównaniu do zbyt udziwnionego TRL. Oby kolejne Tr-y szły w kierunku wytyczonym przez TRA a nie tym który stworzył TRL gdyż dalsze Legendowacenie serii doprowadzi IMHO do kompletnego zaniku ducha serii, która stanie sie kolejną strzelanką jakich na rynku jest bardzo wiele.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 30-08-2007, 17:48   

ninti wrote:
Ale w TRA brakuje mi troche jakiejs pojezdki na jakimś motorku (no ale wiem, w TR1 nie bylo zadnego motoru).

No ale jak Lara ścigała natlę do tego statku to mogliby zrobić motor-lara by jechała przez te urwiska itd.-no ale i tak bez motorka anniversary jest suuuper
 
 
Krzysiu 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 28
Location: Pruszków
Posted: 30-08-2007, 20:11   

Kupie legende, bo chce tak jak dotej pory przechodzić pokoleii TR. Tak jak kiedyś pokolei przeszedłem od 1 do 6.
_________________

 
 
 
Jasmine 
Podróżnik



Joined: 10 Jan 2006
Posts: 547
Posted: 30-08-2007, 20:28   

I dobrze. Jak widać większości podoba się bardziej Anniversary, więc smaczniejszy kąsek lepiej zostawić sobie na koniec.
_________________


 
 
Krzysiu 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 28
Location: Pruszków
Posted: 31-08-2007, 11:48   

I ja też tak zrobie. Smaczniejsze na deser :hehe: .
_________________

 
 
 
Mona 
Praktykant



Joined: 11 Jul 2007
Posts: 126
Location: z kapusty
Posted: 05-10-2007, 20:11   

kurczę, chciałam założyć ten sam temat :-P
wiem, że Tra dłuższa, inteligentniejsza, trudniejsza, bardziej w stylu tr, ale Legend wydaje mi się takie... swojskie. jedynie nie wiem po co w TRL ten cały zip, co rozwiązuje za larę wszystkie zagadki... ale i tak wolę TR7 (zwłaszcza motorek jest super)
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 06-10-2007, 19:24   

Mona wrote:
Legend wydaje mi się takie... swojskie.


Nie wiem jak inni, ale ja bym bardzo chciała usłyszeć jakieś wyjaśnienie, co w tym kontekście oznacza "swojskie" :wink:
 
 
iraq 
Podróżnik



Joined: 10 Apr 2007
Posts: 221
Posted: 06-10-2007, 22:08   

Barbie - ciągle coś się dzieje, amanda choćby wtargneła do chałupy lary i nie było połączenia z zipem, w każdym poziomie fabuła idzie do przodu, można się więcej dowiedzieć o larze i o jej przeszłości, :spoiler: w jednym walczymy z rutlandem, a w drugim dostajemy się do grobowca króla artura, gdzie po dostaniu kawałka miecza musimy zabić węża morskiego, :spoiler: a porównując do anniversary to przez trzy poziomy męczysz się w milczeniu by zdobyć 1/3 artefaktu...
_________________
...
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 07-10-2007, 10:57   

iraq, po pierwsze pytanie było do Mony, po drugie znajdź sobie w słowniku języka polskiego, co oznacza przymiotnik "swojski" i wtedy pogadamy :p
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 07-10-2007, 13:41   

Dla mnie Tomb Raider LEGEND to było prawdziwe odrodzenie mojej fascynacji Larą Croft. Może dlatego wydaje mi się, że LEGEND było jednak lepsze niż ANNIVERSARY. Wiem, że znaczna większość fanów woli ANNIVERSARY, ale w TRL Lara była mniej realistyczna niż w TRA (sam wygląd, te niemożliwe akrobacje na motorku w Japonii, bossów pominę, bo w TRA też byli nierealistyczni) a przecież Croft w poprzednich częsciach też była nierealistyczna, co mnie się w tej serii bardzo podobało. Owszem, TRA też jest świetny, ale wg. mnie Legend go przebija.

:pozdro:

P.S
Sorry za powtórzenia
 
 
Sklejka 
Podróżnik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 09-10-2007, 19:32   

A ja wole anniversary bo jest dluzsze i fajniejsze i trudniejsze chodz znalaslam wiecej bugow ktore sa wkurzajace i czesta mozna "utknac" w jakim momencie ale przynajmniej dluzej sie przechodzi ja dopiero jestem w 3 lvl Egiptu. I wogóle ładne sa lokacje lepsza grafika. Tylko szkoda ze nie ma bikini i wiekszosc ubran jest oblesna ale za to jest pianka. xD
_________________
:O
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo