FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Komiks TR
Author Message
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 02-03-2008, 19:59   

Ma pytanie Cez,
nie wiesz czy chociaż kiedyś puszczą w Polsce od początku do końca(1-50) numery Tomb raider'a. Bo nie wiem czy kupować sobie tą kolekcje którą mi pokazywałeś, która zawierała wszystkie numery.Ale one są po angielsku a nie chciałbym kupować na darmo iż żeby nie okazało się, że polska wydaje tą serie po polsku.
W waszej rozmowie (jako grupa ANKH) zrozumiałem po przeczytaniu, że wydawnictwo nie ma takiego zamiaru(wprowadzić Komiks tomb raider)
Więc proszę o odp.
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 02-03-2008, 20:14   

W Polsce nikt nie wyda wszystkich 50 numerów. Staralismy sie o to wiele lat temu i kazde wydawnictwo odmawialo. Najlepszy sposob by zaopatrzyc sie w te komiksy, to kupić TR Compendium, z 50 numerami w srodku.
_________________
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 10-04-2008, 19:10   

Niestety na razie jestem posiadaczką sześciu komiksów z Larą ;) Wszystkie czytałam ze 100 razy :D Super są, moim zdaniem najlepsza jest ,,Maska Meduzy''... Komiksy z Larą strasznie wciągają, czekam na jakąś ciekawą aukcję na Allegro, może uda mi się upolować jeszcze z kilka wydań specjalnych! :)
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 10-07-2008, 16:11   

Quote:
Najlepszy sposob by zaopatrzyc sie w te komiksy, to kupić TR Compendium, z 50 numerami w srodku.

A gdzie można się zaopatrzyć w takie cudo?I mniej więcej z jakim wydatkiem wiąże się taki zakup?
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-07-2008, 16:15   

Avi_Versicolor wrote:
A gdzie można się zaopatrzyć w takie cudo?I mniej więcej z jakim wydatkiem wiąże się taki zakup?


Nieraz o tym pisałem :p

http://www.tombraiderforu...p?p=72938#72938

Tylko cena jest teraz nieco wyzsza.
_________________
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 11-07-2008, 14:18   

Ja nie mogę wyszukać tego na tej stronce... komiksy.com. Ale jeżeli chodzi o TR:Comendium to u mnie w księgarni można zamówić! Tak samo stare komiksy, a ta babka powiedziala że można też zamówić pojedyńczo po ang. z książeczką po polsku! Tylko takie coś jak mało kiedy wydawane, trzeba by zamówić u producenta tych książeczek po polsku ale to kosztowałoby majątek pewnie...
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 17-07-2008, 22:43   

Ło rany, zamówiłam je jakieś pół roku temu z hakiem i przeszłam dopiero jakąś 1/6 komiksów, i co ciekawe, to zabójcze tempo wcale nie wiążę się z moją umiejętnością posługiwania się angielskim. ;] Teraz są wakacje, muszę wszystko nadrobić i wsiąść się za czytanie ;o
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 05-11-2008, 23:12   

jej... gdybym ja miał takie TR Compendium ^^ to bym rzucił szkole, matkę, dziewczynę i nie wychodził nigdzie tylko czytał! (;
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Anillia 
Nowicjusz



Joined: 20 Apr 2008
Posts: 12
Location: Warszawa
Posted: 01-12-2008, 21:32   

Ja zamówiłam sobie oststatnio w internecie kilka numerów, ale komiksowa Lara średnio mi się podoba, a jeśli chodzi o komiks, to chętnie poczytam :D :pozdro:
_________________
V.Anillia

No more trouble, no more stress:)
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 02-03-2009, 18:52   Animated Comics - Tomb Raider

Przypadkiem trafiłem na coś niezwykłego:

:arrow: http://www.vimeo.com/1100086

jest to urywek jednego z komiksów o Larze, tyle, że poddany lekkiej modyfikacji. Mnie ten pomysł spodobał się bardzo.

Niestety film został stworzony 9 miesięcy temu... a "To be continued..." nie zostało spełnione :(

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 05-03-2009, 10:29 ]
No to po co nowy temat :O ?
_________________
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 30-05-2009, 13:01   

Czy czytał ktoś z was Tomb Raider Pieces of Zero?
Czy w innych tematach pisząc o "Tomb Raider 0" chodziło o "Pieces od Zero"?
Proszę, napisać kilka słów, bez spoilerów, czy ciekawy jest, czy ładna kreska itd..
Mam nadzieję, że dostanę szybką odpowiedź w tym rzadko odwiedzanym dziale ;-) .
I czy mógł bym jakiegoś "znawce" komiksów z TR prosić o prywatną rozmowę na gg?
Nie chce zaśmiecać forum wieloma pytaniami, a chciałbym poznać genezę i różne serie komiksów, chronologicznie :) . (numer gg mam w profilu)
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-05-2009, 19:03   

venturio wrote:
Czy czytał ktoś z was Tomb Raider Pieces of Zero?


Czytalem, wiecej o tym masz przeciez na WoTR :p http://laracroft.pl/komiks/batr.htm

Pieces of Zero to cztero-zeszytowa opowiesc z numerów serii regularnej TR #16, 17, 19, 20.

Tomb Raider 0 to inny zeszyt, tez o tym masz informacje w linku, ktory podalem.

Jesli chcesz pogadac ze znawca komiksow TR, czyli ze mna :P , to odezwij sie na GG. Zajmuje sie dzialem Komiks na WoTR i wlasnie w tym dziale jako jedyni na swiecie mamy zbior opisow wszystkich numerow komiksów TR jakie tylko wyszly.
_________________
 
 
Marlencia34 
Nowicjusz



Joined: 16 Jun 2009
Posts: 13
Posted: 19-06-2009, 18:05   

Gdzie można jeszcze kupić te komiksy z TR i czy wogóle jeszcze można??:P
_________________

 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 23-06-2009, 20:23   

Marlencia34 wrote:
Gdzie można jeszcze kupić te komiksy z TR i czy wogóle jeszcze można??:P


Obecnie wyłącznie na allegro, ebay oraz komiksy.com i tradebooks.pl
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Sklejka 
Podróżnik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 09-07-2009, 14:52   

Quote:
Gdzie można jeszcze kupić te komiksy z TR i czy wogóle jeszcze można??:P


Jak masz czasami dostęp do Warszawy to w jakimś tam sklepie obok metra kupiłam. Poszukaj w małych, prywatnych sklepikach z komiksami, czasem się coś znajdzie. :)
_________________
:O
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 16-07-2009, 15:26   

Wiem, że ta sprawa już była poruszana, ale zapytam ponownie. Przede wszystkim zwracam się do adminów a szczególnie do Ceza ( znawcy komiksów serii Tomb raider'a ).
Czy wiadomo coś o ponownej produkcji serii Tr w Polsce, wiem iż ustalono , że to niemożliwe, ale może coś się od tamtego czasu zmienło.
_________________

 
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 16-07-2009, 15:37   

ja bym w końcu wolał aby DeAgostini PL wydali już te gazety z TR! "Lara Croft Tomb Raider - The Official Fact Files"


link -> http://www.laracroft.pl/books/guides.htm#kolekcja
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 16-07-2009, 15:59   

Też dobry pomysł. Ale mogą w takim razię wydać i komiks i gazety.

Jeszcze jedno pytanie, kto wie gdzie jeszcze można kupić tą wielką książkę zawierającą wszystkie 50 nr. serii Tomb raider'a (wersja po angielsku najlepiej (chyba tylko taka jeszcze istnieje tylko )). Niestety nie zdażyłem na komiksy.com -na tej stronie nie ma już tego co che :(

POŁĄCZONE

Kiba, Przeczytałem dopiero tearz, że u ciebie można w księgarnii kupić TR: comendium. Czy jest jeszcze w sprzedaży?
Jak już pisałem, na komiksy.com już tego nie ma.

Edit:

Kurcze, przepraszam, że piszę ciągle osobne posty (i takie krótkie,) ale ciągle znajduje coś nowego.
A więc, pytanie-mianowicie znalazłem Tr:compedium do kupienia przez internet na empik.com. Cena 219 zł, ale piszę że jest to Volume 1. Czy to oznacza że jest to tylko jakaś cześc TR: compedium ?
link :
http://www.empik.com/the-...portu,2449345,p

( że też nie kupiłem kiedy koztowało na komiksy.com za jedyna 139 zł - Jaki ja głupi.grrrrr.)

[ Komentarz dodany przez: Cez: 16-07-2009, 19:45 ]
połączone

[ Komentarz dodany przez: e_g: 16-07-2009, 20:29 ]
teraz dopiero jest połączone :p
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 16-07-2009, 19:44   

sroka wrote:
Czy wiadomo coś o ponownej produkcji serii Tr w Polsce, wiem iż ustalono , że to niemożliwe, ale może coś się od tamtego czasu zmienło.


W roku 2003 staralismy sie by komiksy w Polsce byly wydawane (po plajcie TM-Semic/Fan Media chwilowo było tym zainteresowane wydawnictwo JawaMedia), ale na staraniach sie skonczylo. Obecnie brak planow wydawania tych komiksow na swiecie (wydawnictwo Top Cow utracilo juz prawa do TR) - ukazuja sie tam jedynie wznowienia. W Polsce po polsku kupic mozna jedynie numery 1-14 regularnej serii oraz dwa crossovery TR/Witchblade. Dostac je mozna czesto na Allegro.

Mozna rowniez za posrednictwem strony komiksy.com zamowic z USA (jakies 150-180 zł bodajze) TR: Compendium, czyli zbior 50 numerow komiksów - niczym Biblia TRowa :p Calosc w j. angielskim. Polecam.

Na stronie komiksy.com nie ma teraz tej oferty, ale wystarczy, ze napiszesz do nich maila. Dodaj, ze Twoi znajomi z oficjalnej polskiej strony o TR kupowali u nich to wydanie i ich polecaja (pewnie jeszcze to pamietaja ;) ) Mysle, ze sprowadza kilka egzemplarzy jak im napiszesz, ze kilku nowych chetnych z forum sie znajdzie.

To wydanie z Empiku to jest wlasnie to Compendium. Istnieje tylko jedno jedyne wydanie, nazwane wlasnie Volume 1. To jest calosc. Nazwa Volume 1 wziela sie stad, ze zakladano kontynuacje serii regularnej zaczynajac od numeru 51. Niestety numer ten nigdy sie nie ukazal, nowa seria skonczyla sie na planach. A gdyby powstalo kolejnych 50 numerow, to bysmy mieli Volume 2.

Tak wiec ja Ci radze najpierw zapytac komiksy.com. Gdyby odmowili no to kup w Empiku, tyle, ze mocno przeplacisz. W kazdym razie Compendium na pewno oplaca sie kupic sto razy bardziej niz pojedyncze wydania. Co prawda w autobusie sobie tego do reki nie wezmiesz... ;) ale wydanie jest ładne, ekskluzywne no i pochwalic sie mozna :p

Aha, i edytuj posty :p Do 25 minut od czasu wyslania posta mozesz go spokojnie edytowac :>

Wiecej info o komiksach TR na stronie >> http://www.laracroft.pl/komiks/index.htm

-------------------------------

Przy okazji poinformuje, ze dzis ruszył polski serwis komiksowy z prawdziwego zdarzenia :) http://www.komiksomania.pl/ Badzcie spokojni, postaram sie by pojawilo sie tam info o komiksach TR :mrgreen2: Kazdy kto tworzy komiksy/rysunki moze tam zamieszczac swoje prace.
_________________
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 16-07-2009, 20:38   

Dzięki wielkie cez ( za połoczenie moich postów też (czasami jednak piszę o czymś innym po 25 min.:])
A więc jak napisałeś, zapytam się tych na stronie komiksy.com o to compedium.
Z epmiku jednak ( raczej) nie skorzystam ( cena-wiadomo).

Nie wiem jak, ale zrobił bym wszystko by komiks tomb raider znów powrócił do Polski-lecz raczej ja sam bym niczego nie zdziałał ( nawet jakbym, próbował).

Dziękuje Cez za wszystkie odpowiedzi, jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania to pozwolę sobie skierować je do Ciebie (głównie do Ciebie )


Ps. Napisałem już do nich - teraz czekam na odpowiedź :]

[ Komentarz dodany przez: Cez: 16-07-2009, 21:07 ]
nie ma sprawy, chetnie pomoge ;)
_________________

 
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 17-07-2009, 09:56   

A więc dla wszystkich chętnych, którzy chcą mieć TR : compedium ( ze strony komiksy.com)
"Niestety album ten jest w tej chwili sporym rarytasem księgarskim, jako że
nakład u wydawcy jest wyczerpany. Nie ma w tej chwili możliwości jego
sprowadzenia po standardowej cenie (239,95 zł) i taka sytuacja trwać
będzie niestety do momentu gdy (jeżeli w ogóle) wydawca zdecyduje się na
wznowienie.
Przypuszczam, że obecnie koszt jego sprowadzenia mógłby się kształtować w
okolicach 360-400 zł, jeżeli więc taka mniej więcej cena nie stanowiłaby
problemu, to proszę o maila, a rozejrzę się.

Istnieje również wariant typu "cena nie gra roli", w takim przypadku jego
sprowadzenie nie stanowi dla mnie żadnego problemu - chociaż domyślam się,
że im taniej, tym lepiej ;) "- słowa dyrektora ze strony komiksy.com ^^
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-07-2009, 10:06   

sroka wrote:
"Niestety album ten jest w tej chwili sporym rarytasem księgarskim, jako że
nakład u wydawcy jest wyczerpany.


Hmm.. no w sumie nie pomyslalem, ze predzej czy pozniej sie tak stanie ;) W takim razie zapytaj Empik, moze maja w jakims magazynie w Polsce pojedyncze sztuki. A moze powiedza Ci to samo co komiksy.com.

Ja sie ciesze, ze zdazylem to kupic po normalnej cenie :P 160 zł chyba. I sobie lezy na polce ta Biblia TRowa :)
_________________
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 17-07-2009, 13:02   

Ok to się spytam jeszcze EMpiku, może rzeczywiście mogą sprzedawać pojedyncze sztuki, ale jeżeli uda się kupić u nich compedium ( Potargować się :p ) tanio ( tz. taniej niż jest wstępnie napisane ) to kupie. ^^
A i mam pomysł. A gdybym tak się wstrzymał z kupnem na Empiku itp. , a tobie Cez lara by się już znudziła ( co raczej fanom Lary się nie zdarza :p ), to może bym od Ciebie odkupił ^^. Nie no wiem, że to nie realne. Ja bym raczej nigdy nie sprzedał takiej kolekcji :]
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-07-2009, 17:59   

sroka wrote:
to może bym od Ciebie odkupił ^^.


na to nie licz ;)

aha, linkow do konkurencyjnych stron tutaj nie zamieszczaj :> Patrz regulamin.
_________________
 
 
niebezpieczna 
Nowicjusz



Joined: 09 Jun 2009
Posts: 1
Posted: 13-10-2009, 23:04   

hej.. sorki, że nie będę mówić na temat danego postu, ale mam pytanie: Czy ktoś nie miałby do sprzedania komiksów TR ?? Proszę o odpowiedź :* ** Chodzi mi o polskie wersje, najbardziej zależało by mi na:
Tomb Raider #1 - The Medusa Mask (1/4)
Tomb Raider #2 - The Medusa Mask (2/4)
Tomb Raider #5 - Merlin Stone (1/2)
Tomb Raider #7 - Dead Center (1/4)
Tomb Raider #8 - Dead Center (2/4)
Tomb Raider #9 - Dead Center (3/4)
Tomb Raider #10 - Dead Center (4/4)
Tomb Raider #11 - Shangri-La (1/2)
Tomb Raider #12 - Shangri-La (2/2)
Z góry dzięki i czekam na odp. :* ** :narka: :)
jakby ktoś chciał się w tej sprawie skontaktować to mój e-mail: wikus_55@wp.pl

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 13-10-2009, 23:13 ]
Edytuj posty, witaj na forum.
_________________
niebezpieczna;)
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo