FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pirates of the Caribbean
Author Message
Alisasi 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2007
Posts: 394
Location: znad morza
Posted: 19-06-2007, 11:38   

Ja sie raczej zastanawiam :spoiler: dlaczego Elizabeth nie pozwoliła umrzeć Willowi. Wtedy wypłynęłaby z reszta kumpli po niego jak po Jacka albo błagała Calipso żeby go wskrzesiła albo pięćset pięćdziesiąt pięć innych rozwiązań. A tak widzi go raz na dziesięć lat i w dodatku ona się starzeje a on nie!!! Miała być ckliwa końcówka? No to im się udało!
_________________
"From this moment, your every breath is a gift from me"
http://youtube.com/watch?v=mMkI8T7rLlw
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 19-06-2007, 21:14   

:spoiler:

Alisasi, ten film jest głupi i mi się nie chce o nim za bardzo pisać, ale lepiej by było, gdyby Elizabeth się zaciągnęła na Willa statek, nie? Tak powiedzmy... stuletnia służba, może później by się jej znudziło :p
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 20-06-2007, 10:36   

Też mnnie zdziwilo że nie mogł ją dać na statek i zamiast jednego dnia być z nią 10 lat.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
BradPitt 
Podróżnik



Joined: 23 Apr 2005
Posts: 361
Location: Gdynia
Posted: 20-06-2007, 11:04   

Szymon_Trent wrote:
Też mnnie zdziwilo że nie mogł ją dać na statek i zamiast jednego dnia być z nią 10 lat.


A mnie nie zdziwiło, bo nie staram sie nawet tego tłumaczyć. Producent zażyczył sobie dramaturgię i tyle. A ludziom jak widać nie przeszkadza brak logiki kosztem "jakże wzruszającego" zakończenia :P
_________________
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 20-06-2007, 11:41   

:spoiler:

A mi trochę przeszkadza w tym filmie właśnie ten brak logiki. Do tej pory nie wiem, dlaczego uwolnili Kalipso z ludzkiej postaci :P Ale jak widać historia nie musi być zbyt spójna, żeby zrobić ciekawe widowisko, które i tak przyciąga wielu do kina ;)
_________________
 
 
 
ja-marta 
Obieżyświat



Joined: 09 Oct 2006
Posts: 793
Posted: 20-06-2007, 13:13   

:spoiler:
MekCal wrote:
dlaczego uwolnili Kalipso z ludzkiej postaci

bo chcieli zeby pomogla im w pokonaniu przeciwnikow?
Mi sie film bardzo podobal, ale rzeczywiscie koncowka nie jest zbyt przemyslana. Tez zastanawialam sie czemu nie mogla wstapic do zalogi, a moze dlatego ze taka klatwa jest i trzeba ja spelnic? Nie wiem.
W sumie chetnie bym obejrzala moze i 4 czesc jakby miala byc, ale z pewnoscia bylaby to juz totalna przesada i PotC imho straciloby nieco na wartosci przy tym.
_________________

http://leditor.prv.pl/
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 20-06-2007, 13:46   

:spoiler:
ja-marta wrote:
bo chcieli zeby pomogla im w pokonaniu przeciwnikow?

No tak, ale Kalipso i tak niewiele im pomogła :p Właściwie zrobiła tylko wir, który był kolejnym ciekawym efektem, ale do fabuły i tak prawie nic nie dodał, a i przysporzył raczej obu statkom kłopotów :p
_________________
 
 
 
BradPitt 
Podróżnik



Joined: 23 Apr 2005
Posts: 361
Location: Gdynia
Posted: 20-06-2007, 17:00   

:spoiler:
MekCal wrote:
:spoiler:
ja-marta wrote:
bo chcieli zeby pomogla im w pokonaniu przeciwnikow?

No tak, ale Kalipso i tak niewiele im pomogła :p Właściwie zrobiła tylko wir, który był kolejnym ciekawym efektem, ale do fabuły i tak prawie nic nie dodał, a i przysporzył raczej obu statkom kłopotów :p


No w ogóle sporo rzeczy w tym filmie wygląda jakby najpierw wymyślali co może być fajne a potem kombinowali jakby to wytłumaczyć. A w niektórych kwestiach to drugie nawet sobie darowali :) W sumie to im się nie dziwie, bo skoro żeby wyciągnąć miliony ludzi do kina wystarczy Sparrow, trochę "dramaturgii", bajki i efektów to po co sie męczyć z fabułą ?? :P
_________________
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 21-06-2007, 10:27   

Był to najbardziej oczekiwany film roku, a jedynka okazała sie lepsza. a może to przez to że mielismy za wysokie oczekiwania przez reklame która pokazywała najlepsze sceny we wspaniałej muzyce...
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 21-06-2007, 16:02   

Eh, a ja jeszcze nie skończyłam oglądać, bo była 3 nad ranem i już naprawde nie miałam siły, choć film cudowny... Najlepsze motywy jak wyzej, ale muszę przyznać, że statek pełen Johnych był niezły - jeny, taki raj! Mogliby tak Johnego sklonować i rozdawać w paczuszkach:)))) I każdy by miał kawałek nieba dla siebie xD
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
Alisasi 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2007
Posts: 394
Location: znad morza
Posted: 21-06-2007, 16:40   

Proponuje raczej ludziom kupującym DVD dawać gratis puszki z orzeszkami :P
Będzie smiesznie!
Kupujemy DVD i 20 % zniżki dla każdego kto zamiast dziękuje powie "O, orzeszek!" :P
_________________
"From this moment, your every breath is a gift from me"
http://youtube.com/watch?v=mMkI8T7rLlw
 
 
 
Aggusska 
Praktykant



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 130
Posted: 21-06-2007, 20:30   

Alisasi - genialny pomysł! Choć podejrzewam, że mogą zrobić teraz puszki z orzeszkami z twarzą Jacka, żeby rozprzestzreniać film, albo co... Tak robiono z Władcą Pierścieni tylko, ze ipodobizny były na skzlankach od nutelli... Cóz... Miło by było mieć puszkę z Jackiem, ale z drugiej strony zawsze byłam rpzeciwnikiem takiego... hmm... Gadżetowania wszystkeigo?
_________________
Quod me nutrit me destruit
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 23-06-2007, 15:55   

At World's End, obejrzałem i...podobało mi się.
Nie wiem, może to dlatego, że nie oczekiwałem gruszek na wierzbie ? Na wszelakie nielogiczności nie zwracam uwagi już od poprzedniej części, więc żadnych zgrzytów nie było.

Wbrew moim obawom klimat poprzednich filmów całkowicie nie wyparował, chociaż z tym dramatyzmem i ogólnym patosem i tak deczko przegięli.
Poza tym jak zwykle bardzo szybko i efektownie. Świetna muzyka i efekty, to już nic nowego :p
_________________
 
 
Mona 
Praktykant



Joined: 11 Jul 2007
Posts: 126
Location: z kapusty
Posted: 29-07-2007, 16:10   

mnie się podobało, zwłaszcza ten moment co wszczyscy latali na linach. :-P
niektórym fragmentom rzeczywiście brakowało logiki, ale nie byłam zawiedziona, zwłaszcza że po obejrzeniu drugiej części nie spodziwałam się niczego niesamowitego po trzeciej
 
 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 16-08-2007, 16:23   

Ehh....Uwielbiam oglądać "Piratów".Świetne filmy...Gdy zabierałam się za jedynkę,myślałam,że znowu jakiś beznadziejny,piracki film...A tu taka niespodzianka! SUPER! Najlepsza moim zdaniem to "Skrzynia umarlaka"- głównie za ten humor,tą świetną jak zwykle muzykę,ujęcia...Ehh...Czekamy na następną część... :P
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 16-08-2007, 16:58   

Avi_Versicolor wrote:
Czekamy na następną część...


Czekamy, czekamy. Myślę (i mam nadzieję), że się nie doczekamy...
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 16-08-2007, 17:37   

Avi_Versicolor wrote:
znowu jakiś beznadziejny,piracki film


Igrasz z ogniem, czyli ze mną. ;p Pirackie filmy to najlepsze filmy na świecie (pomijając fakt, że są niesamowicie naiwne).
_________________
Unholy
 
 
Piterek 
Praktykant


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 126
Posted: 23-03-2008, 22:30   

Uwielbiam te trzy filmy, choć najbardziej lubię drugą część za to, że była najzabawniejsza i fajna była ta scena z kołem i z huśtaniem się w tej indiańskiej wiosce :hop2: . Najgorsza dla mnie była trzecia, ponieważ wszystko było takie nijakie i dlatego, że lubię w tym filmie Willa nie spodobało mi się zakończenie trzeciej części. :fire:
 
 
 
fanshit 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2007
Posts: 471
Posted: 24-03-2008, 08:11   

Właśnie, mi do gustu przypadła najbardziej część druga. I może zaguściła się aż za bardzo, bo w porównaniu z nią, dwie pozostałe wydają mi się jakieś bezpłciowe i bez tego "czegoś", czymkolwiek to by miało być. W zasadzie obejrzałam wszystkie części raz i to mi zupełnie wystarczy na czas bliżej nieokreślony. (:
_________________
Si te vas, si te vas, si te marchas
Mi cielo se hará gris
Si te vas, si te vas, ya no tienes
Que venir por mi !
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 24-03-2008, 23:14   

A ja dla odmiany powiem, że najbardziej podobała mi się część pierwsza ;-) druga i trzecia nie przypadły mi zbytnio do gustu, ponieważ były zbyt hmmm... mroczne? Nie potrafię tego określić, po prostu pierwsza część miała w sobie "to coś" :D W drugiej części podobały mi się momenty na wyspie (szczególnie kiedy Sparrow uciekał przed dzikusami :P ) Trzecia część podobała mi się najmniej, mam wrażenie że nakręcono ją trochę "na siłę". Ale za to zakończenie miała fajne, nigdy nie lubiłam Willa i wcale mi go szkoda nie było ;p
:pozdro:
 
 
 
maupa 
Nowicjusz



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 15
Location: Gorzów Wlkp.
Posted: 24-10-2008, 21:05   

Madziula wrote:
A ja dla odmiany powiem, że najbardziej podobała mi się część pierwsza

Hej, ja też najbardziej lubię tą część! :D <przybija piąteczkę>
Druga część też jest bardzo fajna, ale trójka już mnie tak bardzo nie wciągnęła...Nawet nie do końca ją zrozumiałam. :|
I w ogóle namieszali w niej trochę, ale jednak ciekawa jestem, co będzie dalej...
 
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 30-12-2008, 01:40   

Mnie się podobały wszystkie części, ale najbardziej chyba pierwsza.
Kreacja kpt. Sparrowa i kpt. Barbarossy to cudo : ).
Miło się ogląda ten film, bo jest dla całej rodziny, ciekawy, pełen zwrotów akcji, humoru, przygód i muzyka Klausa Badelta potęguje wszystkie odczucia.
Jeśli chodzi o piratów (całą trylogię uznaję za jedno) to jeden z moich ulubionych filmów, ze względu głównie na luźne podejście do tematu karaibów XVII wieku.
Ogólnie to lubię morze, interesuję się można by rzec statkami i takie klimaty mi pasują.
I to by było na tyle : ). Jak ktoś nie oglądał to polecam, bo nie znam osoby której by się ten film nie podobał hehe :P
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 25-04-2009, 14:27   

Oczywiście z opóźnieniem się zabrałem za Piratów.
Co prawda obejrzałem dziś w nocy tylko jedną część, ale wkręciłem się na maxa.
Uwielbiam właśnie takie przygodowe filmy z elementami klątw/czarów itp.
Dziś zabieram się za dwie pozostałe części.
I ta kreacja Sparrowa jest genialna!
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
quicksilver 
Praktykant



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 143
Location: Łódź
Posted: 25-04-2009, 14:46   

Hrithik_Roshan wrote:
I ta kreacja Sparrowa jest genialna!

Racja :D Depp wcielił się świetnie w tą postać i to m.in. dzięki niej film jest taki dobry. Mnie się podobały 1 i 2 część. Trzecia mnie niestety rozczarowała.
_________________
Jesteś kimś jedynym i niezastąpionym
w tym właśnie miejscu,
w którym się znajdujesz,
w tym właśnie odcinku czasu,
w którym żyjesz.
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 25-04-2009, 14:54   

Mój ostatni post tutaj jest jeszcze sprzed trójki, więc się wypowiem. Trójka zepsuła mi piratów doszczętnie. Teraz kiedy patrzę na Sparrowa, przypomina mi się tylko żenua z trzeciej części. Brak pomysłu, chaos, zła gra aktorska, wciśnięte na siłę sceny, nielogiczność - chyba zbyt dużo jak na jedną produkcję, po której zresztą spodziewałam się więcej.

Nie pozostaje mi nic innego, jak po raz kolejny sięgnąć po Wyspę Skarbów...
_________________
Unholy
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo