FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pochwały i skargi część 2
Author Message
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 11-02-2007, 19:42   Pochwały i skargi część 2

http://www.tombraiderforu...wtopic.php?t=16
Stary temat
http://www.tombraiderforu...t=16&start=1225
Ostatnia jego strona.
Chałupy łelkam tu :)
 
 
 
Wer_archeology 
Praktykant



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 156
Posted: 12-02-2007, 13:44   ...

Pod wpływem moich emocji nie będę owijać w bawełnę.
Otóż, ostatnio (13.02.07) pytałam Użytkowników, o to, czy mogą mi przesłać plik trl.exe (dokładnie). Nie wiem, dlaczego Administrator - Igi^MBE, jak i niektórzy Userzy nazwali to "crackiem" :\ Może by mi ktoś to wytłumaczył?
Zresztą, zawsze jest tak, że - gdy o coś proszę, to zawsze jakieś wąty i "splucia" lecą od Zaawansowanych Userów czy też Moderatorów. Nie pomogą, gdy mam problem :\ Why are you do this?
Jeszcze bardziej zirytowały mnie niektóre wypowiedzi ww. Administratora w postach. Słowa (cyt.) "penis" czy też "wkurwia" raczej nie powinny się pojawiać :\ . Administrator powinien jak najbardziej dawać przykład Użytkownikom i innym odwiedzającym Forum. Naprawdę, już wolałabym dostać ostrzeżenie od Kasi Trent.
I znów ktoś dzień po mych urodzinach musiał zepsuć mi humor :gupek:
A gry nadal nie mogę uruchomić :\
_________________
I was a tomboy. Now I'm grown lesbian.
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 12-02-2007, 13:55   

Zanim odpowie Ci któryś z administratorów, proszę przeczytaj sobie, co to jest crack.
To, że masz nielegalną wersję TRL wszyscy wiedzą, bo się nieraz już chwaliłaś.

Crack - to sposób na przełamanie technicznych zabezpieczeń głównie oprogramowania, gier komputerowych, rzadziej sprzętu komputerowego, w sytuacji gdy jest to działanie nielegalne.
Znany jest powszechnie jako niewielkich rozmiarów program (zazwyczaj patch) służący do omijania zabezpieczeń w innych programach przez unieszkodliwienie procedur zabezpieczeń np. procedur sprawdzających numer seryjny programu, klucz sprzętowy, płytę CD itp. Istnieją również cracki pozwalające na obejście ograniczeń wersji demo lub trial programów.

Już żeby postawić kropkę nad "i" ; plik trl.exe to właśnie taki crack.

Poza tym polecam jeszcze lekturę 8 -ego punktu regulaminu niniejszego forum.

Sama się prosisz, a potem masz pretensje.
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 12-02-2007, 14:07   

No Grindy uprzedziłaś mnie dokładnie to samo miałam napisać.
Wer myślałam że już wszystko wiesz i dałaś sobie spokój z takimi zagrywkami jak pomoc przy piraceniu gry. Nie miej pretensji do innych za to że sama zadajesz głupie pytania i na dodatek jeszcze twierdzisz że to jest ok.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 12-02-2007, 14:08   

Wer_archeology wrote:
Nie wiem, dlaczego Administrator - Igi^MBE, jak i niektórzy Userzy nazwali to "crackiem" :\ Może by mi ktoś to wytłumaczył?

Proste - gdybyś miała oryginał to ten plik jest na płytce. Gdybyś nie miała oryginału to znaczy że chcesz skopiować ten pik nielegalnie. Jego modyfikacji, redystrybucji itd zabrania umowa licencyjna którą MUSIAŁAŚ zaakceptować żeby zainstalować grę. Proste? A plik zmodyfikowany który umożliwia obejście zabezpieczeń to jest crack i jest on nielegalny. Mówię to jako człowiek, który przez wiele lat takowe cracki tworzył, więc zna ten problem od środka.
Wer_archeology wrote:
słowa (cyt.) "penis" czy też "wkurwia" raczej nie powinny się pojawiać :\

Słowa te są, podobnie jak wiele innych słów częściami języka polskiego czy się to komuś podoba czy nie. To tak jakby powiedzieć że człowiek nie powinien zawierać dajmy na to wątroby bo się ona komuś nie podoba. A moim zdaniem słowo nawet wulgarne (wulgaryzmy to nie tylko "kurwa" i "dupa". Słownik wulgaryzmów jaki miałem w ręku to kilkaset stron) więc nawet wulgarne słowo użyte w odpowiednim momencie jest tolerowane. Nikt nie jest swiętoszkiem. W regulaminie jest mowa o nie nadużywaniu wulgaryzmów a nie o nieużywaniu. Dużo gorszym jest wysłanie posta pełnego błędów, literówek i bez zachowania jakiejkolwiek składni tudzież tak spokemonizowanego że jego przeczytanie wymaga dziesięciokrotnie więcej czasu niż zwykle.
Wer_archeology wrote:
Administrator powinien jak najbardziej dawać przykład Użytkownikom i innym odwiedzającym Forum.

Administrator powinien też dawać ludziom prezenty, być miły, rozdawać cukierki, fundować każdemu userowi oryginał TR: Legend za każde 100 postów, i być grzeczny i świętty... Nie. Na szczęście to nie użytkownicy decydują co administrator powinien. O tym co powinien administrator decyduje.. administrator. Administratorów jest trzy plus jeden. Od grubo ponad trzech lat administratorzy zgodnie ze sobą współpracują, stoją za sobą murem i każdy ma swoją działkę. Administratorzy są od tego żeby utrzymywać to forum w działaniu. Nikt nie musi lubić adminów ani vice versa. Ale każdy musi się podporządkować ich decyzjom gdyż tylko to pozwala temu forum działać.
Wer_archeology wrote:
Naprawdę, już wolałabym dostać ostrzeżenie od Kasi Trent.

A ja bym wolał żeby nie było wojen, głodu, kapitalizmu, religii, biedy i bezdomności. A także żeby wszyscy się uśmiechali i byli grzeczni i żeby każdy miał skrzydełka żeby nie musiał chodzić. I jeszcze samonapełniający się piwem kufel bym wolał. Niestety jak widać nie zawsze możemy mieć to, co wolimy. Ja nie mam kufla a Ty nie masz ostrzeżenia od kasi. Nie rozumiesz po co i dlaczego to wszystko? Może za kilka lat zrozumiesz. A może nigdy? To już tylko od Ciebie zależy. PiS and Loff.

MACPHISTO
Nic dodać, nic ująć :)

CEZ:
Ja tylko dodam, ze uzywania publicznie słowa "wkurwia" nie popieram, jednak "penis" jest to nazwa związana z anatomia, biologia, i jest to wyraz zdecydowanie niewulgarny :P
 
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 12-02-2007, 19:41   

Mam nadzieję, że nie będzie to odebrane jako walenie głową w administratorski mur, ale muszę stanąć w obronie Wer_archeology w jednej (i tylko jednej) kwestii: administrator oraz moderator powinni dawać przykład, jak należy przeprowadzać dyskusję. Myślę, że jedną z podstawowych zasad w takich dyskusjach jest szacunek, a Igi nie zawsze go okazuje. Nie oznacza to, że administrator ten nie ma szacunku do innych, tylko pojmuje go w inny sposób.
Dlatego z jednej strony proszę o patrzenie na wypowiedzi wspomnianego wcześniej administratora ze skupieniem się na treści, a nie na niektórych potrafiących urazić słowach. Z drugiej strony myślę, że trochę powinieneś popracować nad językiem, Igi, bo dochodzi z tego powodu do nieporozumień.
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 15-02-2007, 02:28   

CEZ masz rację....
"wkurwia" nie powinno być wogóle używane na forum...zwłaszcza tak popularnym jak te....

Igi^MBE oni mają słuszność....
Często nie patrzysz na swoje wypowiedzi które są obraźliwe i agresywne....
Nie mówie że wszystkie ale niektóre....

Oczywiście wiem że ostrzeżenie to nic milego ale za przeskrobanie się należy...
Ja swoich niektórych nie rozumiem....
Ale staram sie zmienić :690:

Uporczywe pisanie o trl.exe jest naprawdę nużące i strasznie wkurza...
Ale zachowajmy styl i poziom...
Zero agresji tylko zrozumienie

Wer_archeology nie pojmuję dlaczego [--%-<-----]
Igi
Dla Twojego dobra wyciąłem. Jak wer chce trl to niech googla albo nauczy się obsługi softice i usuwania securoma :)
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Wer_archeology 
Praktykant



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 156
Posted: 15-02-2007, 15:49   

Grindy -> dzięki Ci bardzo za wyjaśnienie.

Już nie potrzebuję tego... (nie dopiszę, bo to podobno wyraz nadpisany)
Nie mam innej opcji, niż ponowne zainstalowanie gry :\ . (Nie odpowiadać już na ten temat please)

Igi^MBE -> Pisałam w SB, a nie w topicu! Fakt, pilnujecie Forum, ale ShoutBox przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla Userów :wotr: , a wiadomości w nim są różne i czasem nawet nietypowe. Więc już moralizując, przejrzałam surprises Użytkownikom i wszystkie odnoszą się do pisania, dawania obrazków itp. w topicach.

>>Postaram się od tej pory naprawdę MOCNO PILNOWAĆ<<
_________________
I was a tomboy. Now I'm grown lesbian.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 15-02-2007, 16:04   

Shoutbox jest tak samo moderowany jak reszta forum. Jedyna roznica polega na tym, ze nikt tam nikomu nie usunie wpisu za offtopic. Bo to jeden wielki offtopic. Pozostałe punkty regulaminu obowiazuja tam tak jak w konkretnych działach na forum.
I.
Dokładnie. SB jak i forum jest własnością serwisu WoTR i wszędzie tam obowiązuje nasz regulamin. A wiesz, czemu tak mnie wpienia żebranie o cracki? Bo byłem crackerem - wiem, ile trzeba umieć żeby złamać program. I nigdy nikomu nie dawałem niczego "na gotowe". Pamiętam że zawsze wkurzało nas gdy ktoś właził na #crackpl czy #crackscene i żebrał "dajcie cracka do winzipa no dajcie, matkę oddam w zamian". Lamerstwo i żenada, ot co.
_________________
 
 
Nepheline 
Podróżnik



Joined: 11 Feb 2007
Posts: 453
Posted: 25-02-2007, 20:37   

Mam pytanko nie odnoszące się do forum lecz do strony WOTR. Co do forum to jest OK - małe, kameralne, dobrze moderowane, nie ma chamstwa i buractwa :) .

Jednak chodzi mi o coś innego: czy strona będzie rozwijała istniejące już działy, czy tylko dokładała nowe informacje? Nie przeczę, że wzorem strony o TR było dla mnie TRPL i cholernie mi tej witryny brakuje z kilku względów. Nie marzę o tym, aby na WOTR była baza customów czy tak bogaty download, jednak ostatnio dzięki artykułowi o dźwięku w TR1 (świetna robota) zapragnęłam sobie w niego zagrać i jak zwykle przejść go pedantycznie czyt. ze wszystkimi secretami. I tu zonk. Pamięć już nie ta sama. Na TRPL był świetny dział i do każdej części TR był screen pokazujący każdy secret oraz opis. Wystarczył by mi rzut oka na obrazek i było by po problemie. Jednak okazało się, że na żadnej ze stron o TR nie ma czegoś takiego, ba, w opisie na waszej stronie nie są one nawet opisane.

Może i się czepiam, ale znalazłam kilka błędów i braku informacji na WOTR, które mogą być przydatne, jak np. niedziałający link do solucji TR III gold, do TR1 gold w ogóle nie ma opisu, tak samo opisu przeciwników w dziale TRL itp. itd. To są drobnostki, jednak jak ktoś by tego szukał (np. ja ;) ) to czuł by się zawiedziony.

Wiem, że jestem upierdliwa, bo strona jest poza tym świetna, jednak mały update starych działów od czasu do czasu byłby wskazany, dzięki temu strona "pogłębiła" by się od środka, a nie tylko rozrastała na boki.
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 25-02-2007, 21:35   

1. Link do solucji TR3 Gold działa, musiało Ci coś paść chwilowo.
2. Solucji do TR1 Gold nie ma, fakt. Pewnie się pojawi, podobnie jak przeciwnicy w TRL, dążymy do tego ;)
3. Ogólnie działy o klasycznych częściach planujemy rozbudowywać tak jak ten o TR1
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 25-02-2007, 23:03   

Szturchawicę z topicu Anniversary przenoszę tu, bo jak Boga nie kocham sprawa JEST warta wymachiwania szabelką, choć maczety bardziej mi się podobają.
Paciej wrote:
Co ty masz z tą polityką ? Połowy nie da się zrozumieć. Studiujesz może filologie polską tudzież jesteś politologiem albo politykiem/yczką jeśli się to odmienia a zapewne nie.

Nie, ja jestem tylko lumpenliberalny żydopostkomuszy homowykształciuch :) Na dodatek spowinowacony z Tuchaczewskim.
Paciej wrote:
Swoją drogą strasznie podoba mi się związek frazeologiczny "meandry semantyki" ale oczywiście nie wiem co on oznacza

To taka wieś nadrzeczna w Azji Mniejszej, coś jak nasz Dobrzyń n. Wisłą. Nie wiedziałeś? Ładnie tam, tylko ponoć wieczory chłodne.
Quote:
MACPHISTO
Próbuje wykazać swoją wyższośc intelektualną poprzez używanie wyrazów, których nikt normalnyu na codzień nie używa, nie psuj efektu :p

Wyższości intelektualnej nie staram się nikomu wykazać choć znamienne jest, że ty to tak odbierasz.

Chyba że przez to mam rozumieć fakt, że ja ZDAJĘ sobie sprawę ze znaczenia i wagi słów których używam, a przynajmniej mam taką ambicję i pracuję nad jej wypełnieniem - wtedy tak, w przeciwieństwie do Macphisto i Cezara mam tutaj przewagę. Jak mam zostawić politykę w spokoju kiedy ta sytuacja błaga o analogię z naszym jedynym słusznym obozem rządzącym? Tak samo jak oni, akceptujecie tylko czerń i biel. Tak samo jak oni, w razie porażki jesteście wiecznie pokrzywdzeni. W końcu tak samo jak oni dobieracie słowa prawie tylko i wyłącznie pozytywne lub negatywne, nigdy neutralne, ogromnie zmniejszając przez to swoją wiarygodność w oczach każdego, kto stara się też widzieć, nie tylko patrzeć. Sorry za psucie waszej mordojebnej retoryki, ale "złodziej" według polskiej terminologii prawnej oznacza ni mniej, ni więcej jak przestępcę lub osobę dopuszczającą się wykroczenia, "kradzież" to czyn karalny, natomiast przyklejanie komuś obydwóch tych określeń to "pomówienie", na które jak się składa też są odpowiednie paragrafy. Jak już wymachiwać szabelką to przynajmniej tak, żeby ślipia sobie nie wybić.

Co doprowadza mnie do punktu drugiego, mianowicie fragmentu o tym że
Mr Macphisto wrote:
Ja mam swoje zdanie i go nie narzucam, jeżeli Ci nie pasuje to już jest tylko i wyłącznie Twój problem.

czyli powagi stanowiska której dzisiejsze głowy, główki i łby państwa też nie pojmują. Nie narzucasz zdania? Oczywiście, że je narzucasz. A dlaczego? Bo jesteś ADMINEM, a admini automatycznie obdarzani są o wiele większym kredytem zaufania przez zwykłych użytkowników jako osoby z założenia obdarzone większą wiedzą i doświadczeniem w danej dziedzinie. Narzucasz je tym skuteczniej że osoby, które nie mają na tyle częstego kontaktu z TRF żeby same sobie wyrobić pogląd łatwo podejmują ten rytm. Z tego co widziałam i wygrzebałam kwestie związane z TRC są tutaj z reguły objeżdżane ad hoc (United Colours...) a nawet jeden z użytkowników ku swemu zdumieniu oberwał za to że "ubóstwia dżastina". UŻYTKOWNIK został upomniany przez ADMINA. Posługujecie się przy tym najbardziej prymitywnym mechanizmem skojarzeniowym z którego dla postronnego widza wynika, że tlr online=złodziej. Zupełnie jak Tusk=agent niemiecki, Kwaśniewski=pijak, Michnik=zdrajca. I tylko to co najważniejsze, czyli tło wydarzeń, jakoś tak się rozmywa...

Mr Macphisto wrote:

Jest to kluczowe sformułowanie, bo ciągle wykazujesz sie brakiem wiedzy w tym temacie (sprawa jest szersza niż wyłącznie arty i screeny z Anniversary i nie dotyczy wyłącznie WoTR ale też wielu innych stron), a mimo to wymachujesz szabelką jakby to była sprawa tego warta.

A więc chcę mieć dostęp do wszystkich materiałów dotyczących owej "szerszej sprawy", bo dopóki nie znam faktów na których podstawie ktoś formułuje oskarżenia, dopóty oskarżenia te można o kant dupy rozbić. Są niewiarygodne. Naprawdę nie wyczuwasz w tym macierewiczowskiego smrodu? On i Kaczyńscy też przez długi czas tylko odwoływali się do tajnych źródeł spod deski za szafką w kantorku ciecia w WSI żeby usprawiedliwić wylewane przez siebie kubły pomyj. Wiemy, co ta góra zrodziła.

Ale, ale, prawie ci się udało odwrócić moją uwagę. Mnie nie obchodzi w tym momencie "szersza sprawa". Ja próbuję rozwiązać kwestię jednego konkretnego rendera, konfrontuję was z waszymi własnymi wypowiedziami i obserwuję, jak sobie z tym radzicie (taki eksperyment, lubię sprawdzać ludzi). Cienko na razie. W poprzednim poście zadałam jasno dwa pytania, na które ani ty, ani Cezar nie raczyliście odpowiedzieć. Może za trudne językowo? Pytam jeszcze raz: po pierwsze, czy LegenDarY kłamał? Po drugie, czy oskarżacie tlr online o kradzież materiałów z waszej strony? Niewiele prościej można. Chyba wasze słowniki obejmują tak/nie?
Mr Macphisto wrote:

Macierewiczostwem jest odwoływanie się wyłącznie do jednego źródła, które jest dla Ciebie wygodne a marginalizowanie wypowiedzi innej strony.

Coo? Potwarz! Przecież bez przerwy chodzi mi o to, żeby móc skonfrontować wersje z więcej niż jednego źródła - i to z rozsądną dozą nieufności wobec wersji zaangażowanych stron. Do twojej wiadomości, bynajmniej nie poleciałam z płaczem do tlr online po pocieszającą bajkę. Jako że tlr online jest tą niegodną zaufania "drugą stroną" próbowałam zadawać mu generalne pytania żeby zweryfikować wasze własne zarzuty (jak chociażby "usuwanie postów"), a konkretny topic wypłynął przez przypadek. I moim wnioskiem na razie nie jest to, że WoTR kłamie, tylko że któraś ze stron kłamie. Ale jako że to wy jesteście tymi rzucającymi publicznie oskarżenia sprawdzam, czy jesteście w stanie je udowodnić.
Mr Macphisto wrote:
Rozumiem, że okreslanie kogoś mianem idioty to nie wyzywanie? Mogę Cię w takim razie określać w ten sposób? Poczuwasz się do bycia idiotką wyłącznie z tego powodu, że się ze mną niezgadasz?

Nie przeinaczaj tego co mówię. Nie chciałam sprawiać wrażenia, że chodzi mi tu o osobistą obronę tlr online (choć prawdą jest, że najeżdżam osobiście na was). Różnica do której piję polega na tym, że tlr online nikogo nie nazwał idiotą w sposób, który uniemożliwia rzekomemu idiocie dowiedzieć się że został zwyzywany. Krótko mówiąc, zrobił to otwarcie. I nie zurągał WoTR w prywatnych postach, a także praktycznie nie próbował wpłynąć na mój odbiór faktów które mi przedstawił. W przeciwieństwie do was, gdzie każde napomknienie o TRC ze strony redakcji serwowane jest w sosie pejoratywów. Co innego zwyzywanie kogoś publicznie i uniemożliwienie tej osobie odpowiedzi, co faktycznie jest brudnym zagraniem. Ale jak pisałam - nie chcę i nie zamierzam przekształcać tego w Sąd nad Moralnością Justina, chociażby dlatego że go tu nie ma.

Mr Macphisto wrote:
Dyskusję uważam za zakończoną. Jeżeli chcesz, mogę ją zakończyć na sposób TRF, czyli wyzwać Cię i zbanować. Wierzę jednak, że jednak nie uwarzasz tego za najlepszy sposób.


To ucinanie dyskusji, nie jej kończenie, i to niezależnie od tego czy z winy TRF czy WoTR. Mi nie chodzi o stronnictwa. Wyzwać? Już stwierdziłeś, że "udaję głupszą niż jestem" co szczerze mówiąc nie zrobiło na mnie większego wrażenia, bo że głupia nie jestem to sama wiem. Naprawdę musisz doszlifować swoją kpinę :) Zbanować? Poza niemożnością kontynuowania tej fascynującej dyskusji nie szturchnie mnie to w żaden sposób - sam wiesz że nie należę do najaktywniejszych bobrów. Jeśli komukolwiek "sposób TRF" by zaszkodził to tobie, bo postępując tak samo jak tlr online odebrałbyś sobie jakiekolwiek podstawy do objeżdżania go, które na tę chwilę może sobie uzurpujesz. I udowodnił, że tak naprawdę chodzi tylko o małe plemienne zacietrzewienie.

To co JA z kolei uważam za najlepszy sposób zakończenia dyskusji to albo udowodnienie publicznie że TRC was okradło, albo odwołanie tego rodzaju zarzutów. Nadzieja na zaprzestanie bluzgania kogoś i antagonizowania innych za jego plecami byłaby, znając WoTR, zbyt naiwna.

Sorry za rozwlekanie dyskusji na kilka dni ale format wlazł mi w paradę. Do wiadomości wszystkich widzów i przechodniów: wszelkie chamstwo zawarte w tym poście stanowi wyłączną własność autora i, choć inspirowane przez WoTR, w żaden sposób nie należy do serwisu ;)
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 25-02-2007, 23:09   

Kika wrote:
Paciej napisał/a:
Swoją drogą strasznie podoba mi się związek frazeologiczny "meandry semantyki" ale oczywiście nie wiem co on oznacza

To taka wieś nadrzeczna w Azji Mniejszej, coś jak nasz Dobrzyń n. Wisłą. Nie wiedziałeś? Ładnie tam, tylko ponoć wieczory chłodne.


No i się nie dowiedziałem co to oznacza. Zlituj się proszę nad ciężej myślącymi bo to połączenie słów jest naprawdę ciekawe ! A nie jakieś byzyduryy piszesz :)

Integral
Raz, dwa i trzy.
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 26-02-2007, 12:34   

Kika, mówiłem już, nie zamierzam na ten temat dyskutować. Arty o które był spór, dostalismy prosto ze źródła (jeden nawet wypłynął tutaj, na tym forum), dostaliśmy tylko my i tylko my je opublikowaliśmy. Później trafiły na TRF z naszym logo i zostały za to właśnie usunięte. Nastepnie pojawiły się z usuniętym adresem na TRC i TRF. Nie interesuje mnie czy to zrobił autor strony czy jego kolega, fakt jest taki, że zdawał on sobie doskonale sprawę z tego, że jest to skopiowane. Później zostało mu to udowodnione prosto w twarz, czym się nie przejął jak widziałaś. I nie nawyzywał osoby zbanowanej na jej oczach, ponieważ zablokował całkowicie dostęp do forum, nie tylko nicka ale także IP.

Dwa przykłady:

a) Zmiany w przypadku rendera wyglądały nastepująco: 1. oryginał 2. wersja opublikowana tylko na WoTR 3. wersja TRC. Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że nie widzisz dość oczywistego szczegółu, że obrazek jest zmieniany, i to dziwnym trafem akurat na wysokości naszego adresu... kurczę, co za zbieg okoliczności!



b) Szkic. Rozmiar oryginalny: 1144x575. Rozmiar po zmniejszeniu do szerokości 1020: 1020x512. Rozmiar na TRC: 1020x500. I znowu, kurczę, zupełnie przypadkowo obrazek został na dole podcięty na tyle, żeby logo TRC zasłaniało dokładnie nasz adres i żeby on nie wystawał... Ale nie, to na pewno przypadek i różne strony dostają obrazki w różnych rozmiarach i z dziwnymi różnicami.



Nie mam nic więcej do powiedzenia. Jeżeli to Ci nie wystarcza to nic Cię już nie przekona. Nie o wszystkim mozna mówić i nie jest to objaw macierewiczostwa, który nie mówił o niczym a jedynie oskarżał. Mówię ile mogę. Jezeli Cię to nie urządza to trudno, bądź sobie anty i wyklinaj mnie do woli, mam to w dupie.


Quote:
Naprawdę musisz doszlifować swoją kpinę


Mistrzyni ciętej riposty :p

Quote:
A więc chcę mieć dostęp do wszystkich materiałów dotyczących owej "szerszej sprawy"


Na gg jest taka emotka... <hahaha> Ja chcę dom. Jak mi dasz to pogadamy :p
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Kika 
Praktykant



Joined: 26 Feb 2004
Posts: 178
Location: Isle of Dogs
Posted: 27-02-2007, 04:03   

Mr Macphisto wrote:
Kika, mówiłem już, nie zamierzam na ten temat dyskutować. Arty o które był spór, dostalismy prosto ze źródła (jeden nawet wypłynął tutaj, na tym forum), dostaliśmy tylko my i tylko my je opublikowaliśmy. Później trafiły na TRF z naszym logo i zostały za to właśnie usunięte.

Oryginał "wypłynął" na forum? Bez logo? Tak czy inaczej, opublikowanie obrazka na danej stronie w żaden sposób nie robi ze strony jej właściciela. Jeśli artwork przedstawiający Larę Croft ma jakiegokolwiek właściciela, to jest nim Eidos.

Poza tym z reakcji posterów na TRF wynika, że obrazek został tam podmieniony na wersję bez żadnego logo przed upływem mniej niż piętnastu minut. Cholernie szybko. I na co? Na oryginał? Bo według godziny edycji pod wieczór tego samego dnia był tam już ciemny oryginał.

Mr Macphisto wrote:
Nastepnie pojawiły się z usuniętym adresem na TRC i TRF. Nie interesuje mnie czy to zrobił autor strony czy jego kolega, fakt jest taki, że zdawał on sobie doskonale sprawę z tego, że jest to skopiowane.

A powinno cię interesować jeśli masz ochotę kogoś zbluzgać. Jeszcze jeden przypadek obok sprawy TRPL kiedy cię nie interesuje kto obrywa kiedy ty ruszasz na oponenta z miotaczem ognia.

Pytanie: czy LegenDarY kłamał?

"Skopiowane"? SKĄD? Obrazek opublikowany przez LegenDarY to była wersja przez niego zmodyfikowana, nie "skopiowana". Jakie prawo do renderu ma strona która go opublikowała za pozwoleniem właściciela, czyli Eidosu? Czy otrzymaliście od Eidosu wyłączność, czy to po prostu kwestia tego kto był pierwszy i jakiejś tam grzeczności przy creditowaniu oryginalnego postera która jest kwestią tylko i wyłącznie, no, grzecznościową? A co jeśli render w wersji LegenDarY został opublikowany na TRC za wiedzą Eidosu?

Kto pierwszy opublikował dany materiał nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Kto i czy usunął watermarka ma, ale nadal nikomu tego nie udowodniliście - i znając Internet już wam się nie uda. Tylko TRC taki duży to go łatwo kamulcem trafić.

Mr Macphisto wrote:
Później zostało mu to udowodnione prosto w twarz, czym się nie przejął jak widziałaś.

Ale co to znaczy "przejął się"? Obrazek który, jak sam mówisz, trafił na TRC to ten zmodyfikowany i opublikowany przez LegenDarY. Czy ktoś zwraca uwagę jaką drogę ten obrazek przebył od Eidosu na TRF to tylko sprawa różnie pojmowanej i niewymaganej przez prawo "grzeczności".

Mr Macphisto wrote:
I nie nawyzywał osoby zbanowanej na jej oczach, ponieważ zablokował całkowicie dostęp do forum, nie tylko nicka ale także IP.

Noted.

Mr Macphisto wrote:
Zmiany w przypadku rendera wyglądały nastepująco: 1. oryginał 2. wersja opublikowana tylko na WoTR 3. wersja TRC. Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że nie widzisz dość oczywistego szczegółu, że obrazek jest zmieniany, i to dziwnym trafem akurat na wysokości naszego adresu... kurczę, co za zbieg okoliczności!


Już to widziałam. Tylko przeskakiwanie wersji w oryginalnym GIFie było tak szybkie że trza było chwytać screeny żeby porównać :p "Widzenie dość oczywistego szczegółu" jest zdroworozsądkowe, nie logiczne. Jak słusznie powołujesz się na wzrok petenta mogę widzieć tam co tylko chcę i zostanie to przypuszczeniem dopóty, dopóki nie zostanie to udowodnione. Nadal za mało żeby utrzymać oskarżenie o złamanie prawa.

Mr Macphisto wrote:
Nie mam nic więcej do powiedzenia. Jeżeli to Ci nie wystarcza to nic Cię już nie przekona.

Chyba nawet WoTR nie wie do czego chce przekonać, bo fakty mieszają się z pejoratywami. Co do faktów... Patrz góra. Pozostają mi przypuszczenia, ale jako że nadal nie cofnąłeś ani nie potwierdziłeś zarzutu o kradzież (o co prosiłam wyżej) to zakładam że o kradzież popełnioną przez tlr chodzi - co faktycznie jest ciężkim zarzutem, cięższym niż może sobie uświadamiacie. I nie, nie zostałam przekonana do żadnej formy kradzieży tym bardziej, że sam piszesz "nie obchodzi" cię jak ten render trafił na TRC - jeśli nie doszło do kradzieży, to nie ma znaczenia jak tam dotarł.

Mr Macphisto wrote:
Jezeli Cię to nie urządza to trudno, bądź sobie anty i wyklinaj mnie do woli, mam to w dupie.

O mnie się nie martw. Wątpię, czy takie oskarżenia urządzają TRC.

Mr Macphisto wrote:
Mistrzyni ciętej riposty :p

Ja? Dzięki, ale dopiero ostrzę :) A w międzyczasie przyglądam się próbom innym. I na tym forum są lepsi imo.

Mr Macphisto wrote:
Na gg jest taka emotka... <hahaha>

A nie wiem. Emot na gg nie używałam od kilku lat, bo nie utożsamiam się z wyrazem kompletnego kretynizmu na większości z nich. Tego akurat nie bierz osobiście, brońbosz.

Mr Macphisto wrote:
Ja chcę dom. Jak mi dasz to pogadamy :p

Ujawnienie tajnych materiałów za łapówę co? A jeśli szpieguję na rzecz Pingwinowej Republiki? ;) Ale przynajmniej potwierdzasz że te oskarżenia są nic niewarte.
_________________
Morporkia! Morporkia!
Morporkia owns the day!
We can rule you wholesale
Touch us and you'll pay!
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 04-03-2007, 19:29   

Quote:
Tak czy inaczej, opublikowanie obrazka na danej stronie w żaden sposób nie robi ze strony jej właściciela. Jeśli artwork przedstawiający Larę Croft ma jakiegokolwiek właściciela, to jest nim Eidos.


I w tym momencie robisz się jeszcze śmieszniejsza, bo nagle zmieniasz całkowicie zarzut. Ale ok, mogę odpowiedzieć i na to. Owszem. Eidos jest właścicielem obrazków. I jako właściciel to oni, lub jego lokalni przedstawiciele, decydują czy dany obrazek może się pojawić się na wszystkich stronach czy przeznaczony jest wyłącznie dla konkretnego serwisu lub gazety.

Quote:
Jakie prawo do renderu ma strona która go opublikowała za pozwoleniem właściciela, czyli Eidosu?


jw.

Quote:
czy to po prostu kwestia tego kto był pierwszy i jakiejś tam grzeczności przy creditowaniu oryginalnego postera która jest kwestią tylko i wyłącznie, no, grzecznościową?


TRC zawsze rzuca się na wszystkie strony w kwestii creditowania, nawet jeśli nie są oni tak naprawdę źródłem. Odpłacam tym samym. Bo on sam nigdy nie poczuwa się do tego 'obowiązku'.

Quote:
A co jeśli render w wersji LegenDarY został opublikowany na TRC za wiedzą Eidosu?


HAHAHA, na pewno Eidos dopuścił publikację zmodyfikowaną w prawym dolnym rogu zamiast po prostu udostępnić oryginał :D :D:D Gratuluję, coraz trafniejsze argumenty :D A może to ten cały Legendary narysował rendera w Paintcie pixel po pixelu i ma do niego pełne prawa? :D

Quote:
Jak słusznie powołujesz się na wzrok petenta mogę widzieć tam co tylko chcę i zostanie to przypuszczeniem dopóty, dopóki nie zostanie to udowodnione.


Zainstaluj sobie program porównujący wybrane obrazki, myślę, że to będzie obiektywny i ostateczny dowód.

Quote:
Ujawnienie tajnych materiałów za łapówę co? A jeśli szpieguję na rzecz Pingwinowej Republiki? Ale przynajmniej potwierdzasz że te oskarżenia są nic niewarte.


Lubisz powoływać się na prawo, więc nie traktuj go wybiórczo. Zgodnie z prawem dziennikarz ma OBOWIĄZEK zachowania w tajemnicy w pewnych przypadkach, które to możesz sobie sama sprawdzić, jako że lubisz sobie w wolnej chwili poprzeglądać akty. Prawne oczywiście. A dziennikarzem (bo tego też możesz sie oczywiście czepiać, skoro już nie ma czego) jest osoba "zajmująca się redagowaniem, tworzeniem lub przygotowywaniem materiałów prasowych [...] zajmująca się taką działalnością na rzecz i z upoważnienia redakcji".

Quote:
I nie, nie zostałam przekonana do żadnej formy kradzieży tym bardziej, że sam piszesz "nie obchodzi" cię jak ten render trafił na TRC - jeśli nie doszło do kradzieży, to nie ma znaczenia jak tam dotarł.


I tutaj również Twoje ulubione powoływanie się na prawo. Zgodnie z prawem, to redaktor naczelny, którym jest sz.p. Dżastin, ponosi pełną odpowiedzialność za zawartość swojego serwisu. Więc skądkolwiek ten render by nie pochodził, to on odpowiada za publikację i ponosi tego pełną odpowiedzialność.

Głupio tak wymachiwać szabelką i tak manipulatorsko oraz stronniczo traktować prawo.

Ze względu na przekroczenie przez Ciebie krytycznej granicy śmieszności i beznadziei argumentów, dyskusję kończę, lub też - jak wolisz - urywam. Dalsze posty na ten temat prawdopodobnie będą usuwane. Chyba, że znów przygotujesz mi taki dobry maraton uśmiechu :p
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Alisasi 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2007
Posts: 394
Location: znad morza
Posted: 06-03-2007, 08:05   

A ja chyba będę jedną z niewielu - jestem tu kolo miesiaca i naprawde jestem bardzo zadowolona.
Pochwala dla adminow i moderatorow zreszta tez za szybkie reakcje w razie problemow. Naprawde dobre forum! Gratulacje! Ja tu jeszcze zostane...
_________________
"From this moment, your every breath is a gift from me"
http://youtube.com/watch?v=mMkI8T7rLlw
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 06-03-2007, 11:45   

Ja wiem, czy jedną z niewielu? W zasadzie chyba więcej jest zadowolonych niż niezadowolonych (pomijając epizodowych frustratów) ;-) . W każdym razie dziękujemy za uznanie.
_________________
; p ; >>
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 06-03-2007, 20:19   

Ja również jestem full zadowolony...
Tylko osoby typu : millo mnie strasznie wkurzają :fire:
I te ostrzeżenia :619:
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-03-2007, 20:47   

Hrithik_Roshan wrote:

I te ostrzeżenia :619:


Trudno, trzeba odpokutować :p Staraj się trzymać poziom wypowiedzi, aby pasek już bardziej nie rósł ;)
_________________
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 07-03-2007, 14:02   

Wszyscy chwalą to i ja pochwale że to jest najlepsze forum w polsce!! (może dlatego że do innych nie chciało mi się zapisywać:)) A wie ktoś coś o uzytkowniku kutis bo daaaawno nie pisał postów.... Czyżby się obraził i uciekl?? A i jeszcze jedno bo dopiero teraz zauważyłem... O co chodzi z tymi zamkniętymi topicami w fanarcie Mr Macphisto??
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 07-03-2007, 14:08   

Szymon_Trent wrote:
A wie ktoś coś o uzytkowniku kutis bo daaaawno nie pisał postów.... Czyżby się obraził i uciekl??


Miałeś na myśli "kurtis"? Jeśli tak, to dostał 5 warnów, co jest równoznaczne z całkowitym banem.

Tak na marginesie; dobrze by było, gdyby jeszcze co najmniej paru innych użytkowników forum pamiętało, że istnieje taka możliwość :690:
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 07-03-2007, 14:23   

Więc mamy 100 dni spokoju :) . A nawet już zacząłem rozpoznawać język w ktorym on pisze...
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 08-03-2007, 18:17   

No cóż ciągle lecą pochwały to najwyższy czas się poskarżyć :619: . Mianowicie przed chwilą założyłam temat o śmiesznych sytuacjach w TRL. Po chwili jednak został usunięty mimo, że nie było tam jakigoś offtopa, komentarze były w porządku itd. Mogę poznać powód, z którego racji usuneliście mój temat? Czyżby już tutaj taki był, tylko ja go nie zauważyłam?? Może to przez to, że mam już jedno ostrzeżenie z powodu zakładania tematu i się do mnie uprzedziliście?? Proszę podajcie powód. ;(

P.S. Nie jestem na was zła, ale jest mi strasznie żal. ;(
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 08-03-2007, 18:24   

O śmiesznych sytuacjach w TRL można pisać ew. w temacie "Tricki i sztuczki" lub w screenach (wraz z "dokumentacją").

Temat skasowałam, bo nie było w nim nic nowego (a więc i nie było sensu przenoszenia postów do jakiegokolwiek innego tematu). Twój post jako zachęta do rozmowy, Amy która już powtórzyła to, co było mówione z piłką w Peru, Twoja odpowiedź, jej odpowiedź (która też nic do tematu nie wnosiła) + komentarz Grindy. Najbardziej mi było szkoda tego ostatniego szczerze mówiąc.
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo