FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider - wydanie polskie
Author Message
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 03-10-2013, 21:30   

To, ze wyrażasz swoje zdanie nie oznacza, ze jest pozbawione bzdur. Po prostu w swoich postach wyrażasz swoje opinie najczęściej uargumentowane stwierdzeniem "bo tak", co jest dziecinne. Kiedyś zarzuciłeś nowemu TR brak liniowości (bo klasyki zawsze(*) były liniowe) -> przecież twórcy już od początków XXI wieku starają się możliwie ominąć linowość gry. Może ty tego nie zauważyłeś, ale rynek gier obecnie wymaga czegoś więcej niż "Znajdź_klucz_otwórz_drzwi_i_uważaj_na_pułapki_OKURWA_boss".

*w 99% :)
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-10-2013, 22:38   

Łukasz wrote:
Ale naprawdę nie rozumiem o co ci chodzi. Co ja takiego napisałem? Bo czytam cytat, który przytoczyłeś i twojego posta, a nadal nie mogę ciebie zrozumieć :bezradny: Poza tym bzdury, które na codzień czytam są napisane m.in przez część osób na tym forum, ale ja nigdy nie piszę bzdur. Najczęściej wyrażam swoje zdanie, a z mojego poprzedniego postu wynika, że wolę wydanie jednopłytowe. Więc może wytłumaczysz mi o co ci konkretnie chodziło. Bo jeśli wolisz wydanie dwupłytowe to się naprawdę dziwię. Może jeszcze mi powiesz, że wolisz wydania książkowe od pudełkowych.


Tak, wolę wydanie dwupłytowe, czyli PEŁNE - takie, jakie dostaje reszta świata. Filmy są wydawane na dwóch płytach, jeśli są zbyt długie by zmieścić się na jednej, albo jeśli mają sporo dodatków. Chcesz kupować wybrakowane produkty, to proszę, ale.. nie opowiadaj bzdur. To tak jak by narzekać, że w sklepach sprzedają mleko razem z kartonem, a nie samą ciecz unoszącą się w powietrzu.

Tyle w kwestii offtopu.
_________________
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 03-10-2013, 22:58   

Menkaure wrote:
Kiedyś zarzuciłeś nowemu TR brak liniowości (bo klasyki zawsze(*) były liniowe) przecież twórcy już od początków XXI wieku starają się możliwie ominąć linowość gry.

Tylko że część poprzednich tomb raiderów też wyszła w XXI wieku i były liniowe. Dlatego wolę np. Legendę i Underworld niż tego nowego tomb raidera, bo w tamtych cały czas spotykało nas coś nowego, a tutaj wyglądało to tak: strzelanina, skradanie się, znowu strzelanina itd. Do tego wracanie się do miejsc w których już byliśmy nie było fajne. Moim zdaniem twórcy powinni po jakimś czasie uniemożliwić powrót do tych samych miejsc. Chociaż w poprzednich tombach były sytuacje gdzie trzeba było wrócić się do początku levelu po zdobyciu jakiegoś klucza, ale tam było to na takiej zasadzie, że szliśmy zupełnie inną drogą, a tutaj często wracamy się tą samą drogą i w tym jest problem. Przez to gra była czasami monotonna. Dlatego nowy TR nie zaskoczył mnie tak bardzo. Chciałbym, żeby w następnej części spotkało nas coś więcej. Nie chciałbym znowu znajdować się tylko na jakiejś wyspie, ale też w innych zakątkach. Do tego chciałem wspomnieć, że lubię współczesne klimaty i chciałbym też żebyśmy znaleźli się w jakimś oświetlonym mieście, czyli coś takiego jak Japonia w Legendzie. Po prostu muszą się bardziej postarać przy nowym TR.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 04-10-2013, 08:58   

Łukasz wrote:
Chociaż w poprzednich tombach były sytuacje gdzie trzeba było wrócić się do początku levelu po zdobyciu jakiegoś klucza, ale tam było to na takiej zasadzie, że szliśmy zupełnie inną drogą, a tutaj często wracamy się tą samą drogą i w tym jest problem.


xD xD O czym ty pieprzysz ?? :D D Legenda ->
a) po załatwieniu Hydry wracamy tą samą trasą na początek levelu.
b) w momencie gdy Anaya ostrzega Larę w Paraiso -> powrót tą samą (acz nie zalaną) drogą.
c) W Anniversary też było pełno takich momentów (Tomb of Qualopec, Lost Valley, Natla's Mine).

I są to momenty całkowicie uzasadnione.

A teraz popatrz na nowego TR -> nie pamiętam powrotu do jakiegoś momentu tą samą drogą -> no może poza wejściem do wilczej nory -> ale i tak masz tysiąc możliwości zwiedzenia po drodze wioski i powrotu do Rotha zupełnie inną trasą :D Na prawdę do Mountain Village za każdym razem dostajemy się w inny sposób, podobnie do ShantyTown -> NIGDY tą samą trasą :D Nie wiem w jakiego TR2013 ty grałeś, ale lepiej zaopatrz się w tego oryginalnego :D

Aśuśmiauem :D D

Quote:
Strzelanie skradanie

W Legendzie zaś nie było ani trochę strzelania, a levele nie były schematyczne ani trochę :D Przypomnę, że każdy level to "Przyjazd do lokacji/wejście/Zip/Alister/Zip/Alister/podśmiechujki/niespodziewany(sic! lol ) atak najemników/koniec"
W TR2013 jest tego mnóstwo, to fakt -> ale tutaj nie skaczesz w niekontrolowany sposób strzelając z funkcją automatycznego celowania -> skradanie i strzelanie są wymagające, bo albo wystrzelasz wrogów z ukrycia i powoli, albo szybko i skutecznie metodą czołgu.

Mają się bardziej postarać przy okazji nowej części? Kolego, gra tumrajderowością nie grzeszy - to święta racja, ale jako gra akcji jest świetna, nie rozumiem o co ci chodzi. Mam nadzieję, że nie chodzi ci o powrót do Trylogii.

Weź się opamiętaj zanim będzie zapóźno.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 04-10-2013, 09:31   

Quote:
Tylko że część poprzednich tomb raiderów też wyszła w XXI wieku i były liniowe.

Tyle że cały czas wszystko rozbija się o to, jaką definicją "liniowości" i "nieliniowości" się posługujemy.

W nowym TR nie ma alternatywnych zakończeń, nie ma skrajnie odmiennych dróg do celu, ale levele są na tyle duże i oferują na tyle swobody, że można przelecieć przez nie w 10 minut, albo i włóczyć się godzinami. Do tego wreszcie jest coś więcej poza gzymsami, więc do jednego punktu można dostać się np. skacząc po skałach, albo wdrapując się po jakiejś drewnianej chatce i zgarniając sekrety.

Ani w Legendzie, ani w TRA, ani w TRU czegoś takiego nie było. Cały czas szło się po sznurku, a okazjonalny skok w bok po jakiś sekret to chyba nie do końca "to".

Dlatego nowemu Tomb Raiderowi jest tak blisko do klasyków, które też nie były wcale sandboxami, ale miałe na tyle duże i rozbudowane levele, że można było kombinować i zaglądać w każdy kąt. Już nie mówię tu o TR3, gdzie Core zaszalało z możliwością wyboru wielu ścieżek.

Poza tym tak się składa, że większa część Tomb Raiderów i to tych lepszych, wyszła w wieku XX :p I to raczej one powinny stanowić jakiś wyznacznik, jeśli odwołujemy się do korzeni. Ba, przecież nawet w AoD mieliśmy naprawdę dużo swobody w wielu levelach.

Tak czy siak nadal nie rozumiem czepiania się. W nowym TR backtracking przecież nie istnieje (zagraj w któregoś z klasycznych Residentów, to pogadamy o backtrackingu). Nawet jeśli trzeba gdzieś wrócić, to zupełnie inną drogą, albo nowymi skrótami.

Dlatego właśnie nadal opowiadasz bzdury :p Przeszkadza Ci to, że ktoś daje Ci swobodę; że w sklepach możesz kupić pełne wydanie gry lub filmu; że ktoś Cię nie traktuje jak idioty, którego trzeba prowadzić za rączkę? Proszę ja Ciebie...
_________________
 
 
riguana 
Nowicjusz


Joined: 10 Mar 2014
Posts: 14
Posted: 29-10-2015, 21:54   

Chyba dobre miejsce na zadanie tego pytania: czy orientujecie się może, czy wydanie GOTY (czyli ze wszystkimi dodatkami) na PS3 posiada polską wersję językową?
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 29-10-2015, 22:10   

Z tego co pamiętam, to tak. Nie wiem jak GOTY, ale wersja premierowa na ps3 zawierała chyba wszystkie dostępne wersje językowe. Kłopot był tylko z wersją na x360 z racji tego, że konsola Microsoftu nie ma napędu Blu-ray i pojemność płyty DVD nie pozwalała na zgranie wszystkich wersji językowych.
Skoro Rockstar zmieścił całe GTA5 na jednej płytce w przypadku PS3 to i napisy polskie w TR się zmieszczą :)
_________________
 
 
riguana 
Nowicjusz


Joined: 10 Mar 2014
Posts: 14
Posted: 01-11-2015, 22:02   

Zgadza się, wersja premierowa ma nawet na okładce wyrażenie zaznaczone, że jest także w wersji PL. W wersji GOTY takiej informacji NIE ma, a na np.: aukcjach sprzedawcy zaznaczają, że gra jest w wersji Eng. Jednak na PS3 często bywa, że nawet jak wydanie pudełkowe jest w ENG, to gra i tak działa W PL. Jednak przed zakupem wolałbym się upewnić, stąd pytanie.
 
 
Barye 
Nowicjusz


Joined: 13 Nov 2015
Posts: 1
Posted: 13-11-2015, 14:24   

Czy zna ktoś jakąś stronę internetową,z której można zamówić zwyczajną edycję polską Tomb Raidera?
Przejrzałem całą masę stron i wszędzie były tylko różnorakie pomarańczowe edycje klasyki,premium games,chleb dla konia.Nigdzie nie znalazłem zwykłego,a bardzo mi na tym zależy,by pudełko było tych samych rozmiarów co inne pudełka z gier.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 13-11-2015, 14:45   

Obawiam się, że pozostaje Ci Allegro.
_________________
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 15-02-2016, 08:32   

Jestem świeżo po ograniu Tomb Raider Definitive Edition na PS4. Muszę przyznać, że gra prezentuje się całkiem nieźle. Gra się przyjemnie, widoki miłe dla oka. Nie pamiętałam jednak, że gra jest tak prosta. Można by rzec, że sama się przechodzi :D Model Lary jest śliczny, chociaż ma jedną wadę. Mam wrażenie, że Lara ma coś nie tak z oczami :D . Podczas niektórych scen Lara ma wzrok nieobecny, patrzy nie tam gdzie powinna. Wersja polska również daje radę. Miło się słucha Karoliny.

A teraz proszę mi wybaczyć ( :P ) wracam do gry. Dwa ostatnie trofea same się nie zdobędą.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo