FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider - przed premierą
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-06-2011, 21:13   Tomb Raider - przed premierą

Poniekąd kontynuacja tego tematu.
_________________
 
 
m_i_c_h_a_l_s_z 
Student



Joined: 12 May 2007
Posts: 39
Posted: 08-06-2011, 23:24   

Czy można obejrzeć gdzieś tą prezentacje TR z E3 na żywo?
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 08-06-2011, 23:32   

GameTrailers, GameSpot, oraz IGN.

Dokładnie o godzinie 01:20 polskiego czasu, ma nastąpić prezentacja dema Tomb Raider.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 718
Posted: 09-06-2011, 00:21   

A dokładniej, to prezentacja TR będzie emitowana wyłącznie przez IGN.
Tak więc IGN :p
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 09-06-2011, 01:26   

Zdaje się, że to to samo demo co na konferencji Microsoftu. Nie warto było czekać. Jednak oglądam dalej, może pokażą/powiedzą coś nowego. Jestem zawiedziony.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 09-06-2011, 01:29   

nic żem nie zakumał o czym oni gadali...
myślałem, że będzie inny gameplay a tu proszę... nic nowego - szkoda.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 09-06-2011, 01:30   

Pfff, dupa :p Zapowiadali 20 minut materialu, a tu to samo demo i Karl pieprzy ciagle to samo. To sie popisali :p
_________________
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 09-06-2011, 01:35   

Quote:
Casting na Larę trwał aż 6 miesięcy, a wybranka pochodzi z UK. Kilka scen śmierci było zbyt brutalnych, więc wycięto je, a te jęki Lary są obecne tylko na początku gry.

Nowości, w maksymalnym rozszerzeniu.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
..::;;PeeT;;::. 
Podróżnik



Joined: 15 Oct 2006
Posts: 718
Posted: 09-06-2011, 10:33   

Tomb Raider IGN Live
Gameplay prezentuje się o wiele lepiej niż na konferencji MS. Sterujący postacią porusza się wolniej, dzięki czemu można dostrzec o wiele więcej, ekhm... "detali". :]

Mimo wszystko i tak jestem zawiedziony. Ponadto specjalnie nie spałem, a ostatecznie nie zdążyłem...
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 09-06-2011, 10:48   

Quote:
- Can you explain how this puzzle works?
- [...] It is shorter version of what we've done actually in the game

Ci, którzy więc narzekali na zbyt krótką i prostą rozgrywkę mogą się cieszyć, lokacja z dema E3 została ukrócona w porównaniu do jej finalnej wersji. :p
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-06-2011, 10:51   

Tym samym więc można chyba dać sobie spokój z bezpodstawnym wylewaniem wiader pomyj na TR9.

Wczoraj czytałem też wypowiedź potwierdzającą w pełni, że demo z E3 celowo jest tak oskryptowane i wyreżyserowane. Chodziło jedynie o pokazanie nowych założeń serii. Wątpię, żeby w samej grze wszystko było tak uproszczone i skondensowane.

Zresztą - oceniać TR9 po samym demie z E3, to jak by oceniać TR1 na podstawie pierwszych minut The Caves (jedna i ta sama tektura, ciągle do przodu, zabawa przednia :p ).

edit

Okazało się, że pokazano dalszą część dema... ale na zamkniętym pokazie. Była górska wioska, dużo skoków i wspominana kiedyś katastrofa samolotu.
_________________
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 09-06-2011, 11:03   

K@t wrote:
Okazało się, że pokazano dalszą część dema... ale na zamkniętym pokazie. Była górska wioska, dużo skoków i wspominana kiedyś katastrofa samolotu.


Raczej nie ma co liczyć na to, ze ją ujrzymy?
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 09-06-2011, 11:18   

cutek15 wrote:
Raczej nie ma co liczyć na to, ze ją ujrzymy?


Raczej nie :( Karl nie dosc, ze wczoraj nic nowego nie pokazal, to jeszcze oswiadczyl, ze na kilka miezsiecy znika temat TR. Moze to i dobrze, biorac pod uwage, ze juz za niecaly miesiac swiat bedzie żył betą multiplayera Uncharted 3 :p Czas na TR jeszcze przyjdzie.
_________________
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 09-06-2011, 11:32   

"Redakcja Game Informera ponownie mogła cieszyć oczy grą z Larą Croft w roli głównej. Bowiem Square Enix zaprosiło ich na specjalny pokaz gry, za zamkniętymi drzwami. Przez połowę pokazu, gra toczyła się w znanym już miejscu - gdy bohaterka ucieka z dziwnej jaskini.

Co ciekawe jednak, w drugiej połowie, akcja dzieje się już wśród ruin górskiej wioski. Sekwencja rozpoczyna się, gdy młoda Lara natrafia na swojego mentora, Conrada Rotha, który ranny jest po walce z wilkami, jednak nie na tyle, by stało mu się coś poważniejszego. Lara widząc go rannego, szybko pomaga mu podejść bliżej mini-obozowiska.

Mimo wszystko, potrzebuje on pomocy lekarskiej. Potrzebny jest też nadajnik radiowy, który ów bohater zostawił w jaskini wilków. Lara musi go odnaleźć. W tej chwili, zaczyna się sekwencja platformowa. Biegnąc przez ścieżkę, przeskakując przez przeszkody, Lara radzi sobie świetnie. Płynne przemieszczanie się pomiędzy przeszkodami można teraz porównać do ruchów postaci z Assassin's Creed. Wspinaczka, i elementy platformowe nie są już teraz tak monotonne i wyczerpujące jak w poprzednich Tomb Raiderach. Teraz jest dynamicznie i zwinnie.

Nieprzyjazna pogoda jednak niekorzystnie wpływa na warunki, w których znalazła się Lara. Na przykład, Lara przy pomocy kadłuba starego samolotu chciała przedostać się na drugą stronę ścieżki. Był on jednak zbyt mokry, więc Croft ześlizgnęła się.

Po tym wszystkim, bohaterce udaje się w końcu dotrzeć do położonej wysoko w górach jaskini. Już po wejściu do niej, Lara zostaje zaatakowana przez drapieżnika. Używa jednak jednej ze strzał od łuku i rani wilka. Oczywiście wszystko to dzieje się w QTE (quick-time events). W końcu Lara znajduje nadajnik i apteczkę, po czym wraca do obozu. Obozy jednak nie będą miały większego znaczenia w fabule, po prostu będą to punkty, w których Lara będzie kupować nowe umiejętności i ulepszać te już nabyte. Ponadto, będzie można z nich w szybki sposób podróżować do innych, rozłożonych na wyspie.

W końcu przychodzi czas na pokazanie emocjonalnej strony gry. Roth oznajmia Larze, że to ona musi wyjść na wieżę sterującą i zainstalować nadajnik, który może przynieść im pomoc. W przeciwieństwie do poprzednich gier, Lara tutaj jest niepewna siebie i nieźle przestraszona. Gotowa jest jednak narażać swoje własne życie, by uratować siebie i swojego mentora.

To całkiem inna przygoda, pokazująca Larę w innym świetle."


Pozwoliłem sobie mniej więcej "przetłumaczyć" opis drugiej części dema.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 09-06-2011, 12:34   

Adamaru wrote:
Wspinaczka, i elementy platformowe nie są już teraz tak monotonne i wyczerpujące jak w poprzednich Tomb Raiderach. Teraz jest dynamicznie i zwinnie.

To chyba minus, co? Lara ma być mniej doświadczona, a nagle radzi sobie lepiej niż Lara z poprzednich gier?

Adamaru wrote:
Obozy jednak nie będą miały większego znaczenia w fabule, po prostu będą to punkty, w których Lara będzie kupować nowe umiejętności i ulepszać te już nabyte.

"Dzień dobry, poproszę o wymianę nóg, by skakały wyżej i dalej i upgrade soczewki na taką z celownikiem laserowym". Mam nadzieję, że to nie będzie właśnie na takiej zasadzie, bo wygląda to wręcz przekomicznie. W ogóle zdobywanie jakichś punktów doświadczenia i liczniki nie wiadomo czego nijak mi pasują do Tomb Raidera.

Chyba tylko to, póki co, nie podoba mi się. Reszta sprawia, że jestem w tej grze zakochany już na tym etapie.
_________________

 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-06-2011, 12:44   

Quote:
Mam nadzieję, że to nie będzie właśnie na takiej zasadzie, bo wygląda to wręcz przekomicznie.

Dobrze, że "I feel stronger now.r" było mądrzejsze ;-)
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 09-06-2011, 12:53   

Adamaru wrote:
Oczywiście wszystko to dzieje się w QTE (quick-time events). W końcu Lara znajduje nadajnik i apteczkę, po czym wraca do obozu.

Zastanawia mnie kiedy w końcu pokażą, albo chociaż opiszą, walkę, która nie byłaby zamknięta w sekwencji filmowej. :roll:
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 09-06-2011, 13:04   

HarryCruise wrote:
Adamaru wrote:
Wspinaczka, i elementy platformowe nie są już teraz tak monotonne i wyczerpujące jak w poprzednich Tomb Raiderach. Teraz jest dynamicznie i zwinnie.

To chyba minus, co? Lara ma być mniej doświadczona, a nagle radzi sobie lepiej niż Lara z poprzednich gier?


Hmm, myślę, że tu chodzi raczej o to, że trzymamy kilka przycisków, i nie martwimy się o spację jako skok, ctrl jako przewrót, czy coś w tym stylu. Po prostu idziemy naprzód, a Lara dostosowuje się do otoczenia. Zmieniamy tylko kierunek, w którym udaje się bohaterka. Chociaż nie wiem, czy nie ułatwiło by to trochę gry.

Też sobie nie mogę na razie wyobrazić tych obozów... Craftowanie to jeszcze, ale niby jakieś ulepszanie np. Survival Instinctu... To np. "Aby osiągnąć większą stabilność w używaniu Zmysłu Przetrwania, przynajmniej 10 razy skutecznie użyj go do rozwiązania zagadki/wytropienia przeciwnika"? O ile ten SI będzie podatny na te modyfikacje ze skillami. Albo tak jak wspomniał HarryCruise, z tymi nogami :roll: . Poczekamy, zobaczymy, pewno developerzy zrobią to w jakiś sensowny sposób. Szkoda tylko, że na kilka miesięcy o grze ma być cicho :( . A co z Gamescom? Tam nie będzie TR?
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Legend 
Obieżyświat



Joined: 26 Dec 2005
Posts: 800
Location: Wrocław
Posted: 09-06-2011, 15:14   

K@t wrote:

Okazało się, że pokazano dalszą część dema... ale na zamkniętym pokazie. Była górska wioska, dużo skoków i wspominana kiedyś katastrofa samolotu.


Jaka lipa. :( Standardowo fanom nie pokażą najciekawszej części...
Każą nam zadowolić się urywkiem gdzie Lara stęka niczym gwiazda filmu dla dorosłych.
Ok nie ukrywam, pierwsza część gameplay'u też była dość ciekawa jednak, miałem nadzieję że ukaże trochę więcej niż już wiedzieliśmy ze wcześniejszych opisów/recenzji.

Zawiodłem się... Bo jak powiedział sam Karl przez długi czas nie dowiemy się już niczego o TR. Chcą zamilknąć na kilka miesięcy. :( Ehhh...
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 09-06-2011, 15:33   

Legend wrote:
Jaka lipa. :( Standardowo fanom nie pokażą najciekawszej części...

To chyba dobrze, że nie wyskakują od razu do fanów z zakończeniem gry lub czymś równie ważnym? :p
Co do tego ich zamilknięcia to się zgadzam. Mam jednak nadzieję, że chociaż od czasu do czasu zarzucą jakimś nowym screenem. Tylko nie z samego początku gry, pls no more, bo będzie znowu to samo co z TRA. Jeszcze przed demem znało się prawie całe Lost Valley. :nie:
 
 
Legend 
Obieżyświat



Joined: 26 Dec 2005
Posts: 800
Location: Wrocław
Posted: 09-06-2011, 16:00   

pmkkoch wrote:

To chyba dobrze, że nie wyskakują od razu do fanów z zakończeniem gry lub czymś równie ważnym? :p


Hehe Nie o to mi chodziło. :p Chciałem po prostu zobaczyć coś więcej niż chodzącą i stękającą Lare. Byłem ciekaw "otwartego" otoczenia albo chociaż systemu walki. Czyli po prostu coś więcej niż zostało opisane we wcześniejszych zapowiedziach (czyt. początek gry).
No ale trudno... Może jeszcze kiedyś, przed premierą, pokażą coś innego...
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 09-06-2011, 16:09   

Ja tam jestem całkiem zadowolony z tego, co pokazali nam twórcy. :p Nie wiem jak wy, ale mi zupełnie nie pasowała wymuszona epickość trylogii i jestem szczęśliwy, że porzucono wielkie, aczkolwiek puste pomieszczenia na rzecz znacznie mniejszych, lecz lepiej dopracowanych jaskiń i będę wniebowzięty, jeśli w finalnej wersji będzie więcej takich lokacji. :)
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 09-06-2011, 16:39   

pmkkoch wrote:
Ja tam jestem całkiem zadowolony z tego, co pokazali nam twórcy. :p Nie wiem jak wy, ale mi zupełnie nie pasowała wymuszona epickość trylogii i jestem szczęśliwy, że porzucono wielkie, aczkolwiek puste pomieszczenia na rzecz znacznie mniejszych, lecz lepiej dopracowanych jaskiń i będę wniebowzięty, jeśli w finalnej wersji będzie więcej takich lokacji. :)


Skoro to wciąż 'Tomb Raider' to może doczekamy się w tej części takich ciasnych grobowców? Byłbym wniebowzięty :!!:
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 10-06-2011, 00:17   

To jest boskie ! Zawsze marzyło mi się zobaczyć i pograć brudną, zmęczoną, zakrwawioną Larą, a nie gumową Lalką ze sklepu z artykułami dla dorosłych, która już przynudzała z coraz to nowszą częścią. Tu nadejdzie rewolucja (niczym z TRL po AoD xD ). To jest to czego zawsze chciałem od Tomb Raidera, krew, pot i łzy ^^
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 10-06-2011, 00:30   

Krew była już w pierwszej części, pot zapoczątkowali w TRU, zaś łzy były nieustannie od początku Boliwii w Legendzie, więc ja tu akurat nic nowego nie widzę. :p
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo