FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Grecja
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-02-2011, 19:01   

Koloseum było już w TR1, gdzie było jeszcze większe pomieszanie z poplątaniem. Na dobrą sprawę można to traktować jako zupełnie inną budowle, niż ta znana z Rzymu.
_________________
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 14-02-2011, 19:26   

Reminded wrote:
Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tym Koloseum w Grecji?
Z tego co wiem Koloseum jest w Rzymie.
Coś się kryształkom pomieszało?


W komentarzach w Tomb Raider: Anniversary, mówią, że Toby nie znał za bardzo mitologi (śmiech :) ), dla tego w klasztorze, byli bogowie pomieszani... tzn. greccy i egipscy, mimo iż znajdowaliśmy się w Grecji. Tak samo w przypadku koloseum w Grecji, Tobiemu spodobał się sam pomysł, ale nie chciał wprowadzać specjalnie nowej lokacji (czyli, Rzymu) do gry, bo w tedy w ogóle nie trzymało by się kupy ;) A w TRA, musieli zrobić to koloseum, tłumacząc się tym, że to remake, i musieli zachować pewną zgodność (ale oczywiście przy tym, pozmieniali w Klasztorze, nazwy bogów na tylko greckich.) Chyba zrozumiale wyjaśniłem ? :p
 
 
Marii 
Nowicjusz


Joined: 04 Mar 2011
Posts: 1
Location: Katowice
Posted: 04-03-2011, 22:57   Heelp

Mam problem, gdy chcę się złapać krawędzi po 3 artefakt Lara wogóle nie łapie się go :( .
Pomocyy, próbowałam zmieniać trochę grafikę ale to nie działa! :fire: [/b]
_________________
Dzaara
 
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 05-03-2011, 10:26   

A masz włączone automatyczne chwytanie się krawędzi? Jeśli tak to wyłącz je.
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
inesce 
Nowicjusz



Joined: 07 Jan 2011
Posts: 20
Location: wwa
Posted: 08-04-2011, 11:52   

ile sekund jest na zdobycie relikfwi, zanim się schowa, w sali z ogniami ?
 
 
Gumek94 
Nowicjusz


Joined: 25 May 2011
Posts: 1
Posted: 25-05-2011, 20:25   

w grobowiecu tihocana mam Buga że poprostu jak odrazu wskocze do wody i zanurkuję to kładka jest na zewnątrz tak jak by były niewidzialne deski ale ich wogóle nie ma i kładka nie wypływa jak zwalam skrzynie i ustawiam to poprostu kamera się ustawia i się zawiesza i tak cały czas jest :( da się coś zrobić ?
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 06-07-2011, 14:23   

Czy istnieje jakiś sposób, żeby szybko dobiec do relikwii w sali z ogniami? Ja chyba próbowałam już wszystkiego, biegałam i skakałam jak szalona, a i tak zawsze brakowało mi dosłownie ułamka sekundy... Czy komuś udało się znaleźć jakikolwiek sposób? :(
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 06-07-2011, 14:28   

Tutaj masz filmik, może Ci trochę pomoże:) Od 8 minuty: http://www.youtube.com/watch?v=x_XmqPZQaPw
_________________
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 06-07-2011, 14:35   

Robię to dokładnie tak samo, ale na tym filmiku zauważyłam, że u mnie Lara nie biega tak szybko, nie wiem, czy to twórca filmiku miał coś na szybsze bieganie (jeśli coś takiego istnieje) czy to u mnie coś jest nie tak... :(
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 06-07-2011, 14:39   

Na filmiku Lara biega najzupełniej normalnie. Jedyna opcją szybszego poruszania się jest ciągłe skakanie na główkę - podobno przydaje się w wykonywaniu Time Triali, chociaż nie jestem pewien, czy to faktycznie jest jakaś wielka różnica.
_________________
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 06-07-2011, 14:43   

To chyba u mnie coś jest nie w porządku. No trudno, spróbuję to skakanie na główkę po drodze, może mi jakoś pomoże.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
VoyTeX 
Nowicjusz


Joined: 25 Jul 2011
Posts: 4
Posted: 25-07-2011, 09:00   

Pierwszy post, więc przede wszystkim :pozdro: !!!

Nie czegoś takiego jak sala z ogniami albo mam korzystnego buga! :P
To znaczy jest, ale można ją zrobić "na zimno", a podpalić później.

Nawet w solucji znalazłem, że po wejściu do tej sali trzeba włączyć ogień. Za którymś podejściem jakoś tak stanąłem, że ogień się nie pojawił. Myślałem, że bez ognia to ani rusz, ale zagrałem i, o dziwo, wszystko zadziałało :p !!! Później (bo taki spec, żeby za jednym przysiadem całość, to ja nie jestem) już świadomie płytę brałem "boczkiem" i dopiero przed wyjściem porządny skok na nią. Nie sprawdzałem, ale bez ognia, to może Midas złota nie zrobi... "Obejście" ognia pozwoliło mi na wzięcie reliktu, bo tak to coś mnie przypaliło (a palców brakowało do apteczek), albo za długo poczekałem na spokój. Tak czy owak metodą klasyczną (kółka nie zauważyłem, kiedyś spróbuję), ale bez płomieni z dwusekundowym zapasem!!

:papa:
 
 
VoyTeX 
Nowicjusz


Joined: 25 Jul 2011
Posts: 4
Posted: 26-07-2011, 15:19   

Sorry, że drugi, ale męczyło mnie to kółko wspomniane tutaj i pytanie Invicty parę pozycji wyżej. Kółko jest. Łapie się z opisanej niszy nad drabiną, ale z dziwnego miejsca (poszukajcie :) ) . Pomaga na dwa sposoby: skraca nieco drogę i zamyka parę otworów z ogniem. To drugie jest niepotrzebne, jeżeli delikatnie wykonujecie skok na pierwszy palnik (od strony wejścia). Pierwszy raz udało mi się złapać kółko z wykorzystaniem TRAFly, ale post Szynszyla mnie zmobilizował i znalazłem miejsce na złapanie kółka.

Nie sprawdzałem dokładnie, ale uruchomienie dźwigni w tej niszy wysuwa kolumnę relikwią (nie reliktem, jak napisałem wyżej ;( ), ale bez relikwii, czyli mamy sztabki i możemy skończyć poziom.
 
 
nona 
Nowicjusz



Joined: 15 Oct 2011
Posts: 4
Posted: 16-10-2011, 18:33   

Mam podobny problem. hak leci i nie chce sie zaczepić a mimo to goście nieruchomieją. wtedy wale do nich z bazuki, a one nagle ożywają i wcale im życia nie ubywa! :??:
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 17-10-2011, 18:21   

nona wrote:
Mam podobny problem. hak leci i nie chce sie zaczepić a mimo to goście nieruchomieją. wtedy wale do nich z bazuki, a one nagle ożywają i wcale im życia nie ubywa!


Chwila, chwila. "Bazuki" w Anniversary sobie raczej nie przypominam. I o co chodzi z gościami, co nieruchomieją i zmartwychwstają? Bo w sali o której była mowa jest tylko jeden "gość", a dokładniej aligator.

VoyTeX wrote:
już świadomie płytę brałem "boczkiem" i dopiero przed wyjściem porządny skok na nią.


To jest jakiś sposób na tą płytę, żeby nie uruchomiła ognia? Jakoś specjalnie na nią wejść czy coś...?
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
nona 
Nowicjusz



Joined: 15 Oct 2011
Posts: 4
Posted: 18-10-2011, 17:40   

troche pmyliłam tematy :P wiem że to zupełnie nie w kontekście...
mówiłam o tej walce z centaurami na ostatnim levlu w grecji. męcze się z nimi już od miesiąca :P

a co do płyty, to wydaje mi sie że nie da sie jej obejść aczkolwiek moge sie mylić...
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 18-10-2011, 18:12   

nona wrote:
mówiłam o tej walce z centaurami na ostatnim levlu w grecji. męcze się z nimi już od miesiąca


O walce z centaurami masz na końcu tego:
http://laracroft.pl/tra/solucja2.htm

Ale o co ci chodziło z bazooką? W Anniversary jej nie ma, chyba, że to ja o czymś nie wiem :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
nona 
Nowicjusz



Joined: 15 Oct 2011
Posts: 4
Posted: 18-10-2011, 18:16   

nie znam sie specjalnie na broni;) ale w jednym z poradników tak mówili na strzelbe z tego co pamiętam

połączone

a jeszcze co do walki z centaurami... próbowałam wg sposobu na tej stronie, ale w moim przypadku okazał sie bezskuteczny . żeby tak przejść cza miec dużo żyć a ja mam jedną małą apteczke macie może jakieś sposoby z doświadczenia bo bardzo bym nie chciała przechodzić levelu od początku

[ Komentarz dodany przez: K@t: 18-10-2011, 18:48 ]
Edytuj posty ;)
 
 
nona 
Nowicjusz



Joined: 15 Oct 2011
Posts: 4
Posted: 04-11-2011, 20:22   

dobra.. nie bede dłużej hamować tematu ;) Przejde ten level jeszcze raz i z głowy :P :D
 
 
dmalarek 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2011
Posts: 1
Posted: 28-12-2011, 14:56   ,

Mam problem, nie wiem czy to jakiś bug i czy ten problem był już poruszany, mianowicie
jak w tym filmiku: http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen
w 2:27 Lara otwiera linką bramkę. Ja nie mogę zaczepić w ogóle linki o tą obręcz, a jeżeli już zaczepię, to nie mogę tak pociągnąć, by ją otworzyć.
Jakieś sugestie? Byłabym bardzo wdzięczna.
:pozdro:
 
 
sylwia1323 
Nowicjusz


Joined: 31 Dec 2011
Posts: 5
Posted: 31-12-2011, 23:25   

jak zmienić strój w tra ? tomb raider anniversary?
bo mam parę strojów i żadnego nie mogę zmienić pisze tylko ( wstecz - esc )
pomocy ;(
Szczęśliwego nowego roku :pozdro:
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 01-01-2012, 00:26   

Zmieniasz wyłącznie w Croft Manor lub jeśli grasz ponownie w konkretny level i wówczas wraz z wyborem poziomu trudności wybierasz strój...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
sylwia1323 
Nowicjusz


Joined: 31 Dec 2011
Posts: 5
Posted: 05-01-2012, 20:53   

heja mam kolejny problem :hehe: :(
nie mogę strzelić w ten przycisk w zagininonej wyspie wielka piramida tam gdzie natla zabrała dziecię ;/ i nie moge trafić bo mam szare zamiast czerwonego na strzelenie POMOCY :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!: :!!:
 
 
Mentoz3000 
Nowicjusz


Joined: 05 Jan 2012
Posts: 10
Posted: 06-01-2012, 17:11   

Ja lubie Grecje ,ma taki fajny klimat :) Wkurzają mnie tylko 2 poziomy Pałac Midasa i Tomb of Tihocan . W Pałacu Midasa wkurzają mnie te wieżyczki z wystrzeliwującymi ogniami ,przy nich Lara traci duużo życia -.- . A w Tomb of Tihocan wkurza mnie ta sala gdzie trzeba zepchać te2 skrzynie i je położyć na te płytki naciskowe i wkurzają mnie jeszcze centaury.Ahh , z nimi czasami się wytrzymać nie dało ;/.

Ocena: 8/10 .
_________________
"Życie ma różne strony" ...
 
 
sylwia1323 
Nowicjusz


Joined: 31 Dec 2011
Posts: 5
Posted: 07-01-2012, 15:22   

ja już pomocy nie potrzebuje :D przeszłam cały Tomb Raider Anniversary tera czas na Tomb raider underworld :pozdro: ;)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo