FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Amelia Croft
Author Message
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 23-12-2008, 10:47   

Mnie to zastanawiają dwie rzeczy
1) portal w Helheimie musiał być uszkodzony już wtedy kiedy Amelia tam przybyła (no bo nie mogła go użyć do powrotu), więc dlaczego zadziałał podczas jej "podrózy" Nepal-Helheim
2) pod koniec filmiku z młodą Larą, po tym jak Amelia znika cały ten okrąg-portal rozpada się na kawałki, a w TRU- jest piękny i cały!

Jedyne wyjaśnienie które właściwie nic w tych kwestiach nie wyjasnia - niekonsekwencja twórcow gry :/ szkoda.
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 23-12-2008, 11:13   

ninti wrote:
portal w Helheimie musiał być uszkodzony już wtedy kiedy Amelia tam przybyła (no bo nie mogła go użyć do powrotu), więc dlaczego zadziałał podczas jej "podrózy" Nepal-Helheim

ninti, z tego co wiem, to portal jest uszkodzny ponieważ Amelia chciała wydostać się z powrtoem, ale nie wiedziała jak, więc uszkodziła przypadkowo portal.
_________________

 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 23-12-2008, 11:40   

ninti wrote:
pod koniec filmiku z młodą Larą, po tym jak Amelia znika cały ten okrąg-portal rozpada się na kawałki, a w TRU- jest piękny i cały!

ninti, już w Legendzie jest ten błąd ;) Pisalam już o tym w innym topicu. Odwiedzając dorosłą Larą Nepal, kamienny krąg jest w całości (na filmiku z scaleniem excalibura również dobrze go widać). Jednak gdy cutscenka się skończy... booom.. już go nie ma :D To niedopatrzenie pojawiło się już w Legendzie :)
ninti wrote:
portal w Helheimie musiał być uszkodzony już wtedy kiedy Amelia tam przybyła (no bo nie mogła go użyć do powrotu), więc dlaczego zadziałał podczas jej "podrózy" Nepal-Helheim

Możliwe, że w czasie jej podrózy do Helheimu kamienie zostały uszkodzone, tzn ten jeden :)
_________________
 
 
PietroX 
Nowicjusz



Joined: 09 Jun 2008
Posts: 14
Posted: 23-12-2008, 16:14   

A zna ktoś odpowiedź na to, że w Underworldzie te kamienie miały kolor czerwony, a w Legendzie zielony? Rozumiałbym, gdyby te skały były czerwone tylko w Helheimie, ale nawet w Nepalu miały ten kolor... Kolejna niekonsekwencja twórców...?
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 23-12-2008, 16:35   

PietroX wrote:
Underworldzie te kamienie miały kolor czerwony, a w Legendzie zielony
Wszystkie portale prowadziły do jednego miejsca - Helheimu. Dlatego IMHO wszystkie poza tym jednym wyświetlały runy, znaki w kolorze zielonym. Aktywacja z zewnątrz (czyli z Helhemu) powodowała zmianę tego koloru na czerwony. :)
_________________
 
 
TR_Fun 
Nowicjusz


Joined: 27 Nov 2008
Posts: 15
Posted: 23-12-2008, 17:20   

Mnie najbardziej interesuje Amelia Croft. Czy ona jeszcze żyła po tym jak znikneła ?
Czy gdyby żyła i ktoś by ją wcześniej odnalazł Lara miała by matkę ?

[ Komentarz dodany przez: e_g: 23-12-2008, 19:10 ]
matko, zadaj sobie trud chociaż przeczytania tego tematu
 
 
Kostka 
Nowicjusz


Joined: 25 Apr 2008
Posts: 5
Location: Inowrocław
Posted: 25-12-2008, 14:20   

+Moim zdaniem Lara głupio zrobila z Exkaliburem bo niewiedziala jak go uzyc Amanda wiedziala i ze Lara pod koniec TRL nie posluchala Amandy to juz Lary problem ze stracila matke przypuszczam ze Amanda z Lara by sie dogadaly i Lara by odzyskala matke no i tak bardziej wole Amande od Lary
_________________
KOSTKA
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 25-12-2008, 14:42   

Ale Lara chciała dogadać się z Amandą tylko tamta nie chciała . Miała pretensje ,że jej Lara nie uratowała. A jak Lara rozmawiała z matka przez portal to pewnie Amelia była już zombie.Przecież Lara rozmawiała z Amelią z przeszłości.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 25-12-2008, 18:12   

Kostka wrote:
no i tak bardziej wole Amande od Lary

"Szkoda" tylko, że bez Lary nie byłoby Amandy :P

Kostka wrote:
Moim zdaniem Lara głupio zrobila z Exkaliburem bo niewiedziala jak go uzyc

Według mnie Lara dobrze wiedziała, jak użyć Excalibura, tylko że sama nie chciała dostać się do Avalonu/Helheimu, lecz wyciągnąć stamtąd matkę. Wtedy jeszcze nie wiedziała przecież, że można się tam również dostać bez użycia miecza, podium i Zwierciadła.
_________________

 
 
JooJoo 
Nowicjusz


Joined: 07 Nov 2008
Posts: 4
Posted: 26-12-2008, 22:44   

sprytnie opracowali wątek z Amelią .. nie wyobrażam sobie następnej części z Larą i matką :P
 
 
olcia2014 
Nowicjusz



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 24
Posted: 26-12-2008, 23:27   

Dokładnie :tak: Według mnie wprowadzenie jako wątek główny poszukiwania Amelii jest świetnym posunięciem ze strony twórców. Jednak wydaje mi się, że jeszcze do tego wrócą. Jeśli nie w 9 części to w 10 lub 11. Tak czy siak jestem pewna, że familia będzie u Lary na 1 miejscu podczas każdej podróży. :krol:
_________________

 
 
 
Vougeny 
Student



Joined: 26 Dec 2008
Posts: 74
Posted: 27-12-2008, 22:38   

HarryCruise wrote:
Według mnie Lara dobrze wiedziała, jak użyć Excalibura, tylko że sama nie chciała dostać się do Avalonu/Helheimu, lecz wyciągnąć stamtąd matkę. Wtedy jeszcze nie wiedziała przecież, że można się tam również dostać bez użycia miecza, podium i Zwierciadła.


Dokładnie, i to tłumaczyło by zignorowanie wskazówek Amandy. Lecz być może Lara sądziła że rady byłej przyjaciółki zabiją jej matkę.
 
 
Lauren 
Podróżnik



Joined: 31 May 2007
Posts: 286
Posted: 27-12-2008, 23:29   

A ja uważam, że Lara skorzystałaby z Excalibura gdyby nie to, że nie wiedziała gdzie jest działający portal. Przecie ich można użyć tylko raz.
_________________
Dostałam questa od guru bagien.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 28-12-2008, 00:39   

A ja jednak uważam, że Lara zrobiłaby i zrobi dokładnie to, czego chcą Crystalsi :P
_________________

 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 28-12-2008, 11:32   

Odnośnie Amelii, to w TRU na DS-a, twórcy dali nam możliwość, i tu uwaga, samodzielnego zastrzelenia matki Lary. Jest to zrobione jako QTE. Spójrzcie sami:
http://mx.youtube.com/watch?v=B4TvU2KPJcw

Poza tym, w tejże wersji gry, można oglądać przerywniki filmowe z menu gry...
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
diabolique89 
Nowicjusz


Joined: 06 Jan 2009
Posts: 1
Posted: 17-01-2009, 12:46   

Wątek Matki Lary był bardzo zawiły wg. mnie. Jednak szkoda mi sie zrobiło Lary gdyż generalnie legenda i underworld dotyczą poszukiwań jej matki. Kiedy spoglada na tralla ktory przypomina jej matke potem ja zabija jest niezwykle smutke bo cale poszukiwania poszly na marne i w tym momencie dla mnie gra sie konczy. Ale wg mnie fabuła swietna poza paroma wpadkami

A powiedzcie Mi czy dodatkowe LVLe beda wydane tez na PC czy tylko na XBOXA?
I beda dotyczyc wątku matki LAry? Poza tym widziałęm ze jeden z Lvlui nazywa sie Lara's Shadow i zastanawiam sie czy to nie bedzie rozwiniecie Watku Sobgowtora. Bo tak naprawde nie widac aby "Lara2" wpadała do "wody"
  
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-01-2009, 12:47   

Quote:
czy dodatkowe LVLe beda wydane tez na PC czy tylko na XBOXA?

W chwili obecnej zapowiedziane są tylko i wyłącznie na Xa.
_________________
 
 
Vaughn 
Praktykant


Joined: 23 Aug 2008
Posts: 103
Posted: 20-01-2009, 19:58   

Ogólnie na początku byłem zawiedziony gdy zobaczyłem Amelie w TRU,aż mi się ryczeć zachciało :P ,ale pomijając moje uczucia tak po prostu musiało być bo nie wobrażam sobie roli Amelii w tombie.Jednak z drugiej strony byłem wkurzony na CD,bo tak liczyłem na szczęśliwy reunion a tu klops
_________________
Świat zobaczyć w ziarenku piasku,
Niebo w dzikiej roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A wieczność w godzinie-William Blake,Wróżby Niewinności
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 20-01-2009, 21:19   

diabolique89 wrote:
Bo tak naprawde nie widac aby "Lara2" wpadała do "wody"

Amanda zrzuciła sobowtóra prosto do wody. A gdyby się uratowła to by wyszła i Amanda ,która pozostałaby w sali zauważyłaby to i doszłoby do pojedynku. Ale sobowtór mógłby szybko uciec lub trochę pobić Amandę,może to przed sobowtórem ,a nie przed yeti uciekałą Amanda.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 21-01-2009, 09:52   

diabolique89 wrote:
Bo tak naprawde nie widac aby "Lara2" wpadała do "wody"


Oj oj, od razu jak czegoś nie pokażą to rodzi się milion spekulacji. Wg twórców niektórych rzeczy z założenia powinnismy się domyśleć.
Równie dobrze możemy spekulować że Natla mogła mieć całą szafę doppelgangerów :P
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Alisha 
Nowicjusz



Joined: 27 Jan 2009
Posts: 6
Location: Londyn
Posted: 27-01-2009, 20:39   

Szczerze przyznam, ze postac Amelii mnie zaintrygowala.
W Underworld gralam na Nintendo, wiec nie wyobrazam sobie jej na komputerze...
Przestraszylam sie filmiku! :(
 
 
Saku192 
Student



Joined: 22 Jul 2008
Posts: 68
Location: jestem?
Posted: 28-01-2009, 13:44   

Hej,Amelia ,macie racje od razu się pojawiła i zaraz umarła,przeszłam całą gre ale jest jeden błąd gdy grałam od nowa w tym levelu z Amelią,to nie moje zdjęcie ale mam tak samo :
_________________
Zapraszam na mój kanał na youtube ^^
http://www.youtube.com/user/ssaakkuu192
 
 
Alisha 
Nowicjusz



Joined: 27 Jan 2009
Posts: 6
Location: Londyn
Posted: 28-01-2009, 19:54   

Boze, jak ona wyglada... ;(
Mam tak jak w filmiku (link dodala Kluz__ka) - wspominalam ze gram na Nintendo...?
A jaki to typ bledu??? :??:
P.S. W Nintendo nie filmiku z mala Lara!
TR Underworld to 2. gra która musze kupic po Sims 3!

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 29-01-2009, 11:31 ]
Ah, ta figlarna Kluska :D
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 27-02-2009, 19:42   

Rany jaka stara ta matka Lary. Ile ona ma lat ? :O

Matka Lary wpadła do eitru. Szkoda, że tak się stało ;( Przez całą gre miałem nadzieję, że jej matka żyje, a tu nic. Fajnie by było gdyby w następnej części okazało się, że Amelia jednak żyje :D
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 27-02-2009, 22:31   

Łukasz wrote:
Fajnie by było gdyby w następnej części okazało się, że Amelia jednak żyje

I jeszcze jedna część oparta na poszukiwaniach matki ? Trzy to już i tak dużo nie sądzisz ? Nie chciałabym , żeby Lara znowu zaczynała z Amelią . Niech teraz będzie przygoda niezwiązana z rodziną Croftów . Ale mimo wszystko szkoda mi Ameli , chciałam , żeby Lara się z nią spotkała a tu klops . No , ale szkoda , koniec z Amelią :)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo