FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider The Dagger of Xian TR2 Fan Remake
Author Message
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 08-09-2017, 00:17   Tomb Raider The Dagger of Xian TR2 Fan Remake

Z góry sorry, jeśli taki temat już był, albo jest tu z jakiś powodów niedozwolony. Jak trzeba, to go można usunąć.

Powstaje od jakiegoś czasu fajny, fanowski projekt remake'u TS2, szczegóły tutaj:

http://tombraider-dox.com/

Niedawno wyszło demo, jedna plansza, nawet nie cała, jeśli porównywać z oryginalnym TS2. Demo działa, już trochę grałam. Jednak linki z oficjalnej strony nie działają. Ja pobrałam grę ze strony któregoś z pisemek komputerowych, a tutaj jest temat o grze i jest tam działający link, w poście użytkownika Ryszawy:

http://forum.pclab.pl/top...of-Xian-REMAKE/

Video z yt (nie moje):

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Gra jest graficznie i grywalnie super, choć to tylko demo. Ja gram na ustawieniach Ultra i jest miodzio.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 08-09-2017, 09:34   

Serio? Nie, no w życiu bym się nie dowiedział gdyby nie ten magiczny temat...

Ty tak na poważnie? Przecież zarówno główna strona :wotr: jak i nawet shoutbox na forum trzeszczą o tym remake'u, a ty teraz robisz wpis jakby nikt nigdy o tym nie słyszał? Przecież to demo rozeszło się jak ciepłe bułeczki w całym środowisku TR. Sądzę, że nawet ludzie w Crystal Dynamics widzieli choćby gameplaye na youtube.

Nabijasz sobie posty, czy serio masz na pewnych stronach w internecie klapki na oczach?
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 08-09-2017, 10:59   

Nie mogłam znaleźć tematu, poza tym napisałam przecież, że nie wiem czy ten temat powinien powstać. Skasujcie go i po sprawie... :P
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 08-09-2017, 11:06   

Nie chodzi o temat, tylko sformułowanie go w taki sposób, jak gdyby było to odkrycie na miarę koła... Wszyscy zorientowani na forum raczej to wiedzą, sam temat może sobie istnieć, ale opisanie go w ten sposób jest dość dziwne biorąc pod uwagę, że cały internet huczy od tych rewelacji...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 08-09-2017, 11:26   

Mi bardziej chodziło o to, że nie wiedziałam czy w ogóle może tu być taki temat, skoro szukarka nic nie znalazła... Miałam problemy techniczne i nawet nie było gdzie zapytać o jakieś szczegóły.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-09-2017, 16:38   

Temat jest jak najbardziej ok, czemu miałby być nieodpowiedni? Na stronie głównej http://laracroft.pl piszemy o tym obszernie, bo ten remake to świetna sprawa. Tematu na forum nie było, bo nikt go dotąd nie założył.

P.S. Chyba TR2, a nie TS2? :p
_________________
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 08-09-2017, 17:47   

Zgadza się, TR2... Simsy mi widać po głowie chodziły... :P Ja póki co to się zastanawiam, że skoro Lara domyślnie miała być na murze, to dlaczego nie wylądowała tam helikopterem.... :P OK, nie znalazłaby wtedy dzienników, ale mimo wszystko... Dlaczego Anniversary tak dobrze nie wyglądało... No przecież ta grafika jest super... Zakochać się można. Mogłabym sobie którąś z wieżyczek na murze wyremontować i się wprowadzić... :P Ja póki co jestem na murze, po pierwszej wieży, z ciekawym systemem otwierania drzwi... :P
 
 
Cannibal 
Nowicjusz



Joined: 30 Sep 2014
Posts: 17
Posted: 09-09-2017, 16:51   

krtomb, czy musisz być taki arogancki? Strasznie w irytujący sposób ironiczny, kiedy Alina nie zrobiła nic złego?
"Nabijasz sobie posty, czy serio masz na pewnych stronach w internecie klapki na oczach?"
"Nie chodzi o temat, tylko sformułowanie go w taki sposób, jak gdyby było to odkrycie na miarę koła... "
Serio koleś? Od jakiegoś czasu obserwuje Cię na forum i fb WoTR i za każdym razem Twój "monopol na mądrość" i to, że tylko Twoja racja jest jak najbardziej trafiona, przyprawia mnie o białą gorączkę... Otóż Cię zaskoczę - tak nie jest.
A dziewczyna nie zrobiła nic złego, żeby tak arogancko jej odpisywać.
Sorry za offtop ale ręce mi opadły...
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 10-09-2017, 01:24   

To była trochę moja wina, bo nie patrzyłam w ogóle na shout'a Mogłam to samo ująć innymi słowami. Zdziwiło mnie to, że nikt nie wpadł na to, żeby założyć temat. A miałam kłopoty z uruchomieniem tego dema, i nie bardzo było gdzie zapytać o pomoc. W międzyczasie problem rozwiązałam sama, a temat założyłam tak czy siak. Miałam problem z bibliotekami C++ z 2015 roku, brakowało jakiś pliczków. Ostatecznie wszystko zainstalowałam od nowa (te biblioteki). I gra ruszyła.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 10-09-2017, 01:32   

tez czytam poczatek tego tematu i sobie mysle: "pewnie ktos dawno temu zalozyl watek i teraz ludzie komentuja". jednak patrze na date postu i zadaje sobie pytanie: "what the hell?"

Co do remaku, to wyglada niesamowicie i swietnie sie gra. Jednak jak przypomne sobie jaka gra byl TR2 to juz mi sie to nie usmiecha. Dla mnie byla to najgorsza czesc. Mialem duzy sentyment do jedynki gdzie ekspolorowalo sie opuszczone swiatynie, zabijalo przerozne stwory a gra nie raz trąciła klimatem niezlego horroru. I nagle w drugiej czesci postanowiono zmienic ta konwencje zastepujac grobowce tajnymi bazami, Wenecja, zatopionym wrakiem a za przeciwnikow dano ludzi co zrobilo z gry bardziej strzelanke niz solidna przygodowke. I jak sobie pomysle ze teraz po tym etapie z Chinskim Murem mam do tego wracac, to nie wiem czy bym byl nastawiony na ten remake z taka ekscytacja.

Inna sprawa, to kiedy ta gra powstanie? Przeciez to jest niesamowicie dluga gra. Na jakim etapie calosci zamyka sie to demo? 0,5% postepu? Ja nie chce zeby ten gosc konczyl ta gre nawet jak dostanie kase, bo z koncowym bosem bede walczyl jako dziadek. Wolalbym by Crystalsi docenili jego prace, podziekowali, dali mu duzo kasy i przejeli projekt dokonczywszy go w rok. tak bym to widzial. ale chyba sie do tego nie pala bo wg nich tematu nie ma. na glownej stronie tego serwisu widze podziekowania dla konkurencji za Uncharted, wyroznienie jakiegos fana a o remake TR2 milcza :) Wiec marne szanse.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 10-09-2017, 01:33   

Alina, forum cos slabo przędzie bo wszystkie komentarze odnosnie newsow przeniosly sie na profil fb wiec nie ma co sie dziwic ze nitk nie zalozyl tematu.
_________________
@foto_peju
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 10-09-2017, 12:02   

No to raczej normalne, że nie było tematu. Dlatego właśnie ten powstał, bo do głowy mi nie przyszło, że ludzie będą woleli pisać o takim fajnym remaku na shoutach i twarzksiążkach, zamiast po prostu założyć temat... Ja nawet nie mam twarzksiążki.... Nie lubię takich witryn. Ale faktycznie mało tu się dzieje.

Co do tematu, to mi się to demo bardzo spodobało, w necie można nawet znaleźć fragmentarycznie inne lvl, więc to chyba nie jest tak, że każda plansza będzie robiona rok. No przynajmniej mam nadzieję. Klimatycznie przypomina mi to trylogię (a/l/u), a to akurat mi się podoba, bo moja ulubiona odsłona to Underworld i klasyczna dwójka (remake może więc być moją ulubioną odsłoną). Widoki z muru są przecudne! Uwielbiam takie widoczki. Dla mnie chwilowo jest za ciemno, a flary pod wydziałem, więc ustawiłam sobie jasność na 1.3.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 10-09-2017, 16:33   

Remake ma szanse wyleczyc oryginalnego TR2 z tego co go balalo najbardziej czyli za duzo akcji i strzelania a za malo eksploracji, zagadek i przygody. Nie wiem na ile sa gotowe inne lokacje, moze gosc ma tylko kilka przykladowych pomieszczen a to wcale nie napawa zbytnio radoscia. A do tego nalezy pamietac ze calosc trzeba przyodziac w fabule uzupelniona we wstawki filmowe a wiec juz zupelnie inna robota, bardziej z hollywood niz z komputera programisty.
_________________
@foto_peju
 
 
Nana 
Nowicjusz



Joined: 17 May 2016
Posts: 11
Posted: 10-09-2017, 20:11   

O, mi temat bardzo pasuje, bo jak zawsze mam problem: demo okropnie tnie, na każdych ustawieniach (trylogia LAU idzie normalnie, TR2013 też na wysokich ustawieniach nie ma spadków płynności), nie da się nawet dostać z jednego końca jaskini na drugi. Da się to jakoś rozwiązać, czy wszystko w rękach Nicobassa i przyszłych poprawek?
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 10-09-2017, 20:31   

ja musialem obnizyc ilosc detali aby uzyskac plynnosc i podzialalo choc mam juz starszy sprzet. jezeli zatem nowszy nie nadąża to raczej nie da sie tego rozwiazac. trudno tez oczekiwac poprawek bo to demo a nie pelnoprawna gra i w dodatku demo mialo nie za zadanie przekonac do kupna gry ktora niebawem wyjdzie, tylko prezentacje mozliwosci autora. raczej do tego nie bedzie poprawek.
_________________
@foto_peju
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 10-09-2017, 23:01   

Na moim kompie gra chodzi na najwyższych ustawieniach i nie mam żadnych przycinek. Największy problem to był taki, że w ogóle nie chciała się włączyć... Ale to był tylko problem bibliotek C++ z 2015 roku, musiałam je przeinstalować.

Co do filmików, to jeden był, ten z lądowaniem Lary. Ale faktycznie, inne filmiki mogą nastręczać pewne problemy... Trzeba będzie zatrudnić ludzi do podawania głosów, wymyślić dialogi. Z samą fabułą aż takich problemów nie powinno być, bo w końcu facet ma gotowca...

Co mi się spodobało to to, że facet pokazuje też trochę własną wizję TR2, nie kopiuje logacji jota w jotę... W Anniversary lokacje różniły się owszem, siłą rzeczy, ale nie zaskakiwały za bardzo. Pewnie mnie co niektórzy zbluzgają za to co napiszę, ale jak mam grać w Anniversary, to już wolę walkę z DOSBoxem i grać w klasyczną jedynkę... Anniversary mnie absolutnie nie przekonało, nie leży mi ta gra. Za to w Legendzie byłam zakochana, a Underworld to już rewelka. W Legendzie kocham chodzić w Anglii po tym "muzeum"... Te dialogi chłopaków i Lary są super! :P "Go for it Lara, test your royalty!"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-09-2017, 00:07   

Alina wrote:
Anniversary mnie absolutnie nie przekonało, nie leży mi ta gra. Za to w Legendzie byłam zakochana, a Underworld to już rewelka. W Legendzie kocham chodzić w Anglii po tym "muzeum"... Te dialogi chłopaków i Lary są super! :P "Go for it Lara, test your royalty!"


Dziwne, bo dla mnie TRA to najlepszy TR od Crystal Dynamics, bo najbliżej mu do ducha klasyków :o Legend jest bardzo dobre, ale dynamiczne i krótkie, a Underworld łączy wg mnie to co najlepsze w TRA z TR8.

Alina wrote:
nie kopiuje logacji


logacje... Jeez :D
_________________
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 11-09-2017, 11:17   

Nie czep się słówek, widzisz, ze literówka była... :P Jak się szybko pisze to tak bywa...

Klimat klimatem, ale coś mnie w tej grze odstręczało...
 
 
Nana 
Nowicjusz



Joined: 17 May 2016
Posts: 11
Posted: 11-09-2017, 13:13   

Mam raczej na myśli poprawki w wersji ostatecznej, następnym demie, niż łatki do tego dema. No trudno, liczę że będzie mi jeszcze dane wypowiedzieć się w tym temacie. :)
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 11-09-2017, 18:39   

Nana, jak ze strony Crystalsow nie bedzie zadnej reakcji, ani dziekuje ani pocaluj mnie w d... to nie zdziwie sie jak koles walnie w cholere projekt i da sobie spokój.

Alina, ten filmik to bylo chyba maksimum co on moze wrzucic bez studia i aktorow. Ale samo oryginalne intro bylo duzo dluzsze, zawieralo sekwencje z czasow antycznych ze smokiem. A juz pierwszy level z Muru Chinskiego konczyl sie filmem z dialogami. Cala gra byla mocno oblozona filmami z dialogami. Niewykluczone ze nie obejdzie sie tez bez koniecznosci zrealizowanie tego w motion capture. Wiec tak tylko uswiadamiam ile jeszcze pracy trzeba w to wlozyc.

PS
TR Anniversaty to byl wlasnie prawdziwy Tomb Raider. Ino tylko jako remake za krotki i za latwy. Obstawiam ze jesli remake TR2 jakims cudem dojdzie do finishu bez zadnego wsparcia, to bedzie to wlasnie taka na szybko okrojona wersja oryginalu. Po jednym levelu z Chin, Wenecji, Wraku, Tybetu oraz finalu. I papa...
_________________
@foto_peju
 
 
Nana 
Nowicjusz



Joined: 17 May 2016
Posts: 11
Posted: 11-09-2017, 20:49   

peju, jeśli chodzi o podziękowania od Crystalsów, to Nicobass na pewno nawet na nie nie liczy ani nie czeka. ;) Niech tylko nie wpadną na pomysł nagłego przyczepienia się do tego projektu i postawienia blokady na realizację TRDoX. No i żadnego innego fanowskiego projektu.
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 11-09-2017, 21:17   

nie wiem na jakich zasadach, w tym prawnych, odbywaja sie takie fanowskie produkcje firmowane zastrzezonym logo/marka. ale jesli wszystko powstaje legalnie, to juz na poczatku beda potrzebne duze pieniadze. jezeli nie pojawia sie odpowiednie dotacje to to juz wystarczy by pogrzebac caly projekt mimo wydania przyzwolenia na jego kontynuowanie. Chyba ze Nicobass bedzie sie staral o wsparcie od innych zrodel co tez jest realne o ile juz tego nie robi. Crystalsi sa pochlonieci swoja gra, tym bardziej ze seria zbliza sie do finiszu patrzac od strony trylogii wiec nagle wtracona dodatkowa historia, ktora jest jakby z innego swiata albo epoki, moze wprowadzac male zamieszanie. a juz tym bardziej nie beda zainteresowani gdy sie okaze ze amatorskie dzielo spotka sie z duzo wiekszym przyjeciem, powodzeniem i grywalnoscia niz ich nowe i zrealizowane z wielka pompa dzielo. a to jak widac po demie juz sie chyba stalo :)
_________________
@foto_peju
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 12-09-2017, 10:15   

Pożyjemy to zobaczymy. Ja póki co bawię się demem i niczego nie oczekuję więcej, a jeśli się coś więcej pojawi, to będę cała happy :D
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 12-09-2017, 18:36   

Alina, a ja oczekuje... pełnej wersji oczywiście :D
_________________
@foto_peju
 
 
Alina 
Student



Joined: 01 Apr 2013
Posts: 96
Posted: 13-09-2017, 12:47   

No to jak każdy na tym forum pewnie. Choćby z ciekawości co fan mógł zrobić, każdy sięgnie po tą grę, jeśli się w całości ukaże. A już zwłaszcza jak będzie za free...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo