FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
10.04.2010r. - Śmierć prezydenta Kaczyńskiego
Author Message
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 10-04-2010, 10:18   10.04.2010r. - Śmierć prezydenta Kaczyńskiego

Nie wiem czy dobrze robię tworząc ten temat, ale coś czuję że trzeba. Dzisiaj zginął prezydent Lecz Kaczyński... Jego żona i 87 innych ważnych ludzi.
http://www.rp.pl/artykul/29,459498.html
http://www.wspolczesna.pl...SWIAT/884359145
http://www.tvp.pl/bialyst...nckiego/1642343

To straszne! Pomódlmy się za nich wszystkich, to nie do pomyślenia ;( ;( ;( Co o tym sądzicie? Ja nie mogę w to uwierzyć, zginęli niepotrzebnie!
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 10-04-2010, 10:39   

Teraz mamy oficjalną informację o tym, że Lech Kaczyński nie żyje http://www.rp.pl/artykul/29,459498.html
Teraz to jestem w cięższym stanie niż wcześniej. Jednak to prawda!
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 10-04-2010, 10:42   

Może niektórzy odbiorą to jako pretekst do nabicia postów u niektórych, ale wypada coś tu napisać.

To jest naprawdę wielka tragedia. Mimo, że za Panem Prezydentem nie przepadałam, to jest szkoda tego człowieka i jeszcze kilku innych polityków :( Teraz obawa, co dalej.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 10-04-2010, 10:48   

Naprawdę szkoda tych ludzi i trudno mi uwierzyć, że wszyscy zginęli. Znajdowały się tam 132 osoby i to jakie ważne. Szkoda mi prezydenta i wielu innych ludzi ;( ;( Zginęli przecież w takich okolicznościach :( Teraz cały czas mówią o tym na tvn24. Jednym słowem wielka strata.[*]
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 10-04-2010, 11:00   

Tak, wcześniej mówili że 90 osób, ale teraz, jak powiedzieli że było ich 132, to normalnie.... brak słów! W telewizji były pokazane brutalnie rozerwane ciała. Głowy oderwane... To istna masakra!
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 10-04-2010, 11:16   

Polo_Gard wrote:
wcześniej mówili że 90 osób, ale teraz, jak powiedzieli że było ich 132


A jak ja oglądałam to mówili, że jednak było ich 130. To wielka strata. [*]
_________________
Bring Me To Life
 
 
Hiroko8431 
Student



Joined: 10 Jan 2010
Posts: 44
Posted: 10-04-2010, 11:34   

Kiedy wczoraj zasypiałam nie wiedziałam, że 10 kwietnia będzie polską żałobą.
Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Kiedyś, przyznam, śmiałam się trochę z niego, ale, nie wiedziałam... Chyba jakieś fatum jest na tym Katyniu.
_________________
,,Cieniu, nie próbuj działać jak słońce''

(Stare, egipskie przysłowie)
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 10-04-2010, 12:08   

jako obywatelka Polski (czyli dość "mechanicystycznie") powiem: wielka strata dla narodu jako systemu.
jako zwykły człowiek powiem: wielka strata, wielka tragedia... tyle ludzi... i na ironię losu - niedaleko Katynia, w 70. rocznicę.

a jako post scriptum dodam, że jak obserwuję komentarze co niektórych osób (w ogólności) to szczerze gratuluję pomysłu wp.pl - zrezygnowanie z komentowania wiadomości przez Internautów. naprawdę...

nie wiem, jakoś za polityką nie przepadam i dla mnie jako człowieka, jednostki to nie jest to wydarzenie tak emocjonalne, jak do tego nawołują media ("czujemy pustkę jak po stracie kogoś bliskiego")... a ludzie, którzy wczoraj potrafili się z tych ludzi śmiać i szydzić - dziś nagle płaczą...
z drugiej strony pomimo, że nie darzyłam np. prezydenta jakąś sympatią to dla mnie zdecydowanie nie jest na miejscu wypisywanie na GG bzdur w stylu: "zbudujmy nową, LEPSZĄ Polskę :D " (to cytat. przeczytałam coś takiego - bez komentarza...).

czemu popadamy w dychotomię? TO jest w tym wszystkim smutne.
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 10-04-2010, 14:11   

Na zagranicznych serwisach wrzawa, w komentarzach wszyscy obwiniają Rosję(!?).

Okropne, że coś takiego mogło się wydarzyć, tyle ludzi, taka katastofa, ale najgorsze jest to, co przeżywają rodziny tych, którzy zginęli. Kaczyńscy (właściwie to wszyscy) nie zasługiwali w żadnym wypadku na taką śmierć, a rozgoryczenie wywołuje u mnie pamięć o tych wszystkich "antykaczyńskich" akcjach. Teraz cały internetowy śmietnik ma pożywkę. Już się pojawiają jakieś durne głosy typu "dobrze się stało". Co z tym krajem będzie, skoro jacyś amerykanie są w stanie okazać więcej współczucia i zrozumienia dla tej tragedii, a młodzi Polacy już nie?
I to w rocznicę Katynia, to jest przerażające.
A jeszcze wczoraj czytałem artykuł o Marii Kaczyńskiej, była to dobra i wyjątkowa kobieta, mimo, że też często spotykała się z różną reakcją społeczeństwa :/
Ogromna szkoda i tragedia dla kraju, ale również dla wszystkich rodzin.
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-04-2010, 14:15   

Nie można zapominać, że polityka to jedno, a życie ludzi to drugie. Nie jedno się mówiło, często się żartowało, ale nikt nie zasługuje na coś takiego, ani też przez myśl by nie przyszło komukolwiek życzyć najgorszego. Dlatego też wspomniane przez e_ga teksty (które pojawiły się wcześniej i tu, ale zostały wykoszone) są przejawem czystego chamstwa i totalnego braku kultury.

Nikt od nikogo nie wymaga przeżywania, ani brania udziału w żałobie, ale nie tłumaczy to braku jakiegokolwiek szacunku.
_________________
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 10-04-2010, 14:42   

Wszystkie chamskie docinki na wiadomy temat będą skutkować banem, bo naśmiewanie się z tragedii to jest już szczyt chamstwa. Na pokładzie samolotu zginęło dwóch prezydentów RP, były i obecny, prezes NBP, szef RPP i bardzo wielu innych ważnych oficjeli. Nasz kraj jest praktycznie rzecz biorąc pozbawiony władzy. I to co się stało jest dla kraju tragedią. No i zostaje druga tragedia - tym razem osobista, dla rodzin i przyjaciół osób tragicznie zmarłych. Cześć ich pamięci!
 
 
 
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 10-04-2010, 15:06   

Nigdy fanem Lecha Kaczyńskiego nie byłem, ale nawet w myślach nie życzyłbym jemu (i nikomu innemu) śmierci w ogóle, szczególnie w takich okolicznościach. Pomimo wyjątków, Polacy w obliczu takiej tragedii potrafią się zjednoczyć.

Historia zatoczyła koło, 70 lat temu zginął kwiat polskiej inteligencji, dzisiaj zginęła elita polityczna, najważniejsze osobistości. Nie będzie przesadą powiedzenie, że ta tragedia jest największą w historii współczesnego świata.

Dla mnie osobiście dzisiejsza data jest nad wyraz szczególna. Dokładnie 3 lata temu w wypadku drogowym zginął mój przyjaciel, w szpitalu mam kolejnego przyjaciela, który trafił tam również po kolizji...

Na koniec podpiszę się pod postami ega, kata i igiego. Nie rozumiem, jak po takiej katastrofie można wypisywać takie brednie. Mimo zajmowanych stanowisk byli ludźmi takimi jak my, niewątpliwie należy się im największy szacunek. Oby w niebie zaznali spokoju.
 
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 10-04-2010, 15:50   

Tak myślałem, że ludzie, którzy nabijali się z władz po tego typu tragedii będą przepraszać, a widać, że niektórzy nawet na to się nie zdobyli.
Ciekaw jestem czy to wydarzenie spowoduje przyspieszenie wyborów prezydenckich i kto w nich wystartuje, ale to dopiero daleka przyszłość. Pewnie teraz politycy nie myślą o tym, tylko ciągle są w szoku. Łączę się w smutku z rodzinami ofiar.
Oprócz tego, że można powielać w nieskończoność to co już napisano w tym temacie chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz. Niektórzy politycy "skorzystali" z sytuacji i pchają się do telewizji by coś powiedzieć. Tylko po to by zaistnieć. Nie podoba mi się takie zachowanie.
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 10-04-2010, 15:54   

Quote:
ciekaw jestem czy to wydarzenie spowoduje przyspieszenie wyborów prezydenckich

Spowoduje, bo nie ma innego wyjścia, tak stanowi konstytucja. Za 74 dni najpóźniej powinny odbyć się wybory - marszałek ma 14 dni ogłoszenie daty wyborów, które z kolei muszą odbyć się w ciągu 60 dni od momentu ich zarządzenia.
_________________
  
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 10-04-2010, 15:55   

Masakra.

Oczywiście, że się z nim nie zgadzałem, oczywiście, że bym na niego nie zagłosował, ale to niczego nie zmienia. Wielki szok i strata. 96 osób, w tym najważniejsi ludzie w państwie, znani chyba każdemu.

A Szmajdę to ledwie 4 dni temu widziałem.
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 10-04-2010, 16:17   

Mo wrote:
gratuluję pomysłu wp.pl - zrezygnowanie z komentowania wiadomości przez Internautów.

No przydałoby się. Każdy wie, co się stało i fala [*], czy zdjęć ze wstążeczką na n-k niczego nie wróci. Stała się tragedia. Nasz naród po raz kolejny się ośmiesza. Na każdym portalu ludzie masowo gloryfikują Kaczyńskiego, jakby to była jakaś moda (czytam nagłówki artykułów "największa tragedia w historii narodu polskiego", komentarze ogłaszają Tuska zbrodniarzem i spiskowcem który za tym wszystkim stoi, paranoja). Zapominają, że w samolocie leciało wiele bardziej wartościowych postaci.
jawi wrote:
ludzie, którzy nabijali się z władz po tego typu tragedii będą przepraszać, a widać, że niektórzy nawet na to się nie zdobyli.

Ja naszego prezydenta nigdy nie lubiłem i nie za bardzo wiem, jak jego śmierć miałaby to zmienić? Oczywiście nie życzyłem mu śmierci, to absurd, ale bez przesady. Mam się kajać i mówić "przepraszam że Pana nie lubiłem!"? Ludzie, skończcie z tą hipokryzją :(
Igi^MBE wrote:
Nasz kraj jest praktycznie rzecz biorąc pozbawiony władzy.

Lekka przesada. Marszałek sejmu przejął obowiązki Kaczyńskiego, mamy naszego premiera i ministrów.

Niestety to wydarzenie wpłynie mocno na nadchodzące wybory, wzrosną znacznie szanse PiSu i ich przedstawiciela (którym pewnie będzie Jarosław) ze stratą dla PO. Komorowski ma teraz okazję się wykazać jako tymczasowa głowa państwa, ale i tak bardzo obawiam się powtórki z rozrywki :/
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 10-04-2010, 16:40   

Osobiście chciałabym, żeby ta niewyobrażalna tragedia była jakimś punktem zwrotnym w polskiej polityce i życiu społecznym. Chciałabym, żeby nauczyła nasze władze i społeczeństwo pokory i współpracy, bo żadne bzdurne spory nie powinny mieć znaczenia, kiedy chodzi o dobro Polski.
Na razie nie mieści mi się to w głowie, to jest jakiś surrealizm ;( nikt, absolutnie nikt z tych ludzi nie zasłużył na taki los.
_________________

 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-04-2010, 16:47   

Szok. Tego nikt by sie nie spodziewał, nawet w najbardziej odwaznym political fiction :( Mimo, że nigdy bym nie zagłosował na Kaczyńskiego i nie popierałem jego polityki, jestem wstrząśniety tym co sie stało. Tyle ludzi... i, o iriono losu, tuz obok Katynia... :( Przeklęte miejsce.

uciu999 wrote:
Nie będzie przesadą powiedzenie, że ta tragedia jest największą w historii współczesnego świata.


Troche jednak przesadnie powiedziane. Największą polityczną tragedią jak najbardziej, takiej nie było dotąd w historii w latach pokoju, by az tyle waznych panstwowych osobistości zginęło w jednej katastrofie...

Mo wrote:
gratuluję pomysłu wp.pl - zrezygnowanie z komentowania wiadomości przez Internautów.


To niestety nie pomysł, tylko konieczność. Na pierwszy rzut oka nie ma komentarzy, żeby chamstwo sie nie szerzyło. Chodzi jednak o coś innego. Komentarze zostały wyłączone po to, żeby w ogole mozna było korzystać z serwisu wiadomosci.wp.pl. Nagły przypływ milionów Internautów spowodował niesłychanie przeciązenia (onet w godzinach porannych wcale nie działał), tak wiec wyłaczono komentarze, ktore w liczbach kilkunastu tysiecy bardzo obciązają łacza. Dodatkowo serwis wiadomosci otrzymał priorytet, przez co inne serwisy WP całkiem padły - praktycznie rano wcale nie działały, tylko strona głowna i wiadomosci. Komenatrze pojawią się ponownie, gdy ruch się zmniejszy. Ostatnio taka sytuacja w portalach była po śmierci Jacksona.
_________________
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 10-04-2010, 16:51   

Wielka tragedia. Mimo iż nie byłem zwolennikiem sposobu prowadzenia polityki przez Pana Prezydenta, to jednak był Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i pod względem patriotycznym należy mu się szacunek. Żal mi również jego małżonki - Marii Kaczyńskiej. To wielka strata dla naszego życia publicznego. Pani Maria wnosiła ciepło do prezydentury męża, nie przestając jednak posiadać swojego własnego zdania.
Przerażające jest to, że w tej tragedii zginęło tak wielu ważnych dowódców wojsk Polskich. Przerażające i bardzo niedobre dla naszego kraju.

Bronisław Komorowski musi w ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłosić termin najbliższych wyborów Prezydenckich, co więcej musi to nastąpić w przeciągu 60 dni od momentu objęcia przez niego urzędu Prezydenta Polski. Więc przed wakacjami najprawdopodobniej będą wybory...
Nie sądzę jednak by Jarosław Kaczyński chciałby zająć miejsce swojego brata. Nigdy nie miał też aspiracji na fotel prezydencki, co więcej nie jest ostatnio zbyt popularny więc szans zbytnich nie ma. Jeden z poważniejszych kandydatów - Pan Szmajdziński - nie żyje więc tutaj naprawdę to grono się drastycznie zaniżyło.

Współczuję rodzinom i przyjaciołom tym, którzy stracili tam swoich bliskich...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Sklejka 
Podróżnik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 10-04-2010, 17:05   

Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Ja chcę się obudzić! Najgorsze jest to, że ta cała masakra kojarzy się z Katyniem, a ten z masowymi mordami i to mnie dobija. Ponad 90 osób! Przeraża mnie to, co czują rodziny ofiar tej tragedii. Nigdy nie przepadałam za Kaczyńskim, ale żal mi go, jego żony, generałów...

Quote:
Na zagranicznych serwisach wrzawa, w komentarzach wszyscy obwiniają Rosję(!?).


Nie mogę tego zrozumieć. Rosjanie sami zabraniali lądować w Smoleńsku, ale przedstawicieli Polski lecący tym samolotem to zlekceważyli. Nie można obwiniać za tragedię pilota, bo przecież ma on masę urządzeń, drugiego pilota itd. Była wielka mgła. Żaden pilot nie zdecydowałby się lądować w takich warunkach, szczególnie, że odpowiada za życie tylu ważnych osób. Jeszcze te 4 podejścia! Ktoś musiał go do tego zmusić. Możliwe, że sam Lech, bo był uparty. Przypomnijmy sobie sytuację z ostrzeliwanym lotniskiem w Gruzji.
Jeżeli Rosjanie chcieliby się pozbyć prezydenta, to zrobiliby to już dawno, a nie przed wyborami. Na pewno nie przygotowaliby takiego czegoś na oczach innych narodów lecz "po cichu", poza tym po co się go pozbywać? Niektórzy też oskarżają terrorystów (O.o!!!!). Jednak ci nie mieliby powodu, bo Polska nie ma żadnej tam ropy, gazu itp.

Żal mi życia tych wszystkich ludzi. Szkoda, że jedyne, co możemy zrobić, to tylko o nich pamiętać. :(
_________________
:O
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 10-04-2010, 17:46   

A mnie mało obchodzi to, że zginęli politycy. Polityków da się zastąpić, lepszymi lub gorszymi odpowiednikami. Zresztą, i tak było dużo ludzi, którzy ich krytykowali, a teraz wielce wypowiadają się, jakimi to byli wspaniałymi ludźmi. I nie napiszę w tym poście, jaka to wielka strata da Polski, choć niewątpliwie nią jest. Nasz Naród został praktycznie sierotami bez przywódców. Ale i to da się naprawić.
Dla mnie wstrząsające jest to, że zginęli ludzie. Czyiś rodzice, małżonkowie, dzieci i przyjaciele. Ludzie, którzy byli dla swoich bliskim całym światem. Tych bliskich chyba mało w tej chwili obchodzi, że byli oni także przywódcami Polski.
Nie żal mi teraz prezydenckiej pary, ani generałów. Przykro mi, że musieli zginąć Lech i Maria Kaczyńscy, Janusz Kochanowski, Andrzej Błasik, Tadeusz Buk, Franciszek Gągor, Kazimierz Gilarski, Bronisław Kwiatkowski, Miron Chodakowski i kilkudziesięciu innych, niewinnych ludzi. Niektórych nazwisk nawet nie wspomina się w miediach. Bohaterów swoich rodzin.
I to rodzinom zmarłych, a nie Polsce składam szczere wyrazy współczucia. To wielka tragedia dla nich. Nie umniejszajmy jej mówiąc, że ważniejsze od samych ludzi były piastowane przez nich urzędy.
 
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 10-04-2010, 18:09   

"Mwahahaha kocham was ludzie najpierw kaczora wyzywacie a potem "[*]" w opisach, mam tą katastrofe gdzieś. "
To opis mojego kolegi. Ja nie rozumiem takiego podejścia, niektórzy wcale nie rozumieją co się stało! Tak mi żal ty wszystkich niewinnych ludzi, a zwłaszcza kobiet i tej biednej Marii Kaczyńskiej. Te ich rodziny.... po prostu w to nie mogę uwierzyć. Jak patrzę na te osoby w telewizji które płaczą bo ich bliscy odeszli to aż mi łzy lecą. Do tego tak blisko Katynia. To straszne! I co "Bóg chce nam przez to powiedzieć"? Akurat w tą rocznicę... i właśnie dzisiaj też zmarła moja koleżanka!

Co zrobią ich dzieci? :(
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 10-04-2010, 18:45   

Najważniejsze w tym wszystkim jest teraz to, żeby potrafić oddzielić swoje przekonania polityczne od poczucia jakiejkolwiek moralności.

Aż nie chce się wierzyć, że te wszystkie osoby tak nagle zniknęły ze sceny politycznej. Straciliśmy dzisiaj wiele, jakże wartościowych osobistości, lecz jak to powiedział dzisiaj A. Kwaśniewski: "Nie ma osób niezastąpionych".

Dla rodzin osób, które zmarły w dzisiejszym wypadku, składam głębokie wyrazy współczucia.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 10-04-2010, 19:18   

Quote:
Ktoś musiał go do tego zmusić. Możliwe, że sam Lech, bo był uparty.

Nie podoba mi się wydźwięk tego zdania. "Nie wiem jak było, ale się wypowiem". Lądowali, bo gdyby polecieli na inne lotnisko, nie wzięli by udziału w uroczystościach, a przecież im na tym zależało i dlatego to wszystko jest jeszcze bardziej smutne. Gdyby odlecieli gdzie indziej, na pewno ktoś by napisał w tym stylu: "Kaczorowi nie chciało się ruszyć". Niektórzy na to mówią "polska mentalność".
_________________

 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 10-04-2010, 20:02   

Kamcia wrote:
Zresztą, i tak było dużo ludzi, którzy ich krytykowali, a teraz wielce wypowiadają się, jakimi to byli wspaniałymi ludźmi.

Niektórzy tak robią, ponieważ uważają, że po śmierci powinno się doceniać ludzi. Ja nigdy nie uznawałem rządów Lecha Kaczyńskiego, ale szkoda mi jego i innych polityków. Zginęli przecież w jednym momencie i teraz będzie naprawdę ciężko. Podobno wybory prezydenckie mają się odbyć 23 czerwca.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo