FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Peru
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 02-04-2010, 13:06   

A tak bardziej konkretnie? W którym miejscu levelu dokładnie jesteś?
Przydałby się screen z tego miejsca - będąc w grze musisz wcisnąć Print Screen na klawiaturze, włączyć chociażby Painta, wkleić obrazek, zapisać jako jpg i wrzucić na imageshack.us na przykład.

Poza tym kolega wcześniej odesłał Cię do solucji -> KLIK! Chyba najbardziej wyczerpującej i najdokładniejszej w sieci :p
_________________
 
 
wiktoria 
Nowicjusz


Joined: 01 Apr 2010
Posts: 3
Posted: 02-04-2010, 13:13   

ja jestem przy takich duzych drzwiach i z jednj strony je otworzyłam a z drugiej nie moge juz od kilku dni próbuje je otworzyc ale jakos nie daje sobie z tym rady
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 02-04-2010, 13:21   

To tam gdzie otworzyłaś, odwracasz się i idziesz do końca. Po lewej masz drążki. Jak się przedostaniesz tam, to na końcu musisz odbić się od ściany ku drążku, a z drążka na tą... eeee... tą wiszącą kłodę która otwiera drugą część. Wtedy zeskakujesz na dół i stajesz na płycie. voila!
 
 
Nighte 
Nowicjusz


Joined: 14 Aug 2010
Posts: 1
Posted: 14-08-2010, 16:29   

Witam.
Mam pewien problem. Jestem teraz przed zamkniętą bramą, gdzie po dwóch stronach znajdują się dwa dodatkowe wejścia z wodą. Mój problem jest w wejściu z lewej. Za nic nie mogę przeskoczyć ze ściany do pułki, dokładnie tu:
http://www.otofotki.pl/im...ez_tytulu_1.jpg
Próbowałam już wiele razy i wciąż się nie udaje i Lara ląduje w wodzie. Czy ktoś z Was miał może podobny problem i pomoże mi go rozwiązać? Niecierpliwie czekam ;]
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 14-08-2010, 16:53   

Spróbuj na chwilę zmniejszyć ustawienia i wtedy skocz. Nie jestem pewien czy to jedno z tych 'słynnych' miejsc, ale wydaje mi się że tak. Chwilowe zmniejszenie ustawień powinno pomóc.
 
 
 
Force 
Nowicjusz


Joined: 07 Oct 2010
Posts: 1
Posted: 08-11-2010, 18:39   

Mam pewne pytanie związane z Peru, może już takie padło na tym forum ale nie znalazłem.
Dlaczego jak w Peru zaczynamy misje to jest zima, a jak przejdziemy trochę levelu to nagle się lato robi. Jest tam jakiś teleport, przeskok czasowy czy coś innego czego nie zauważyłem?
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 09-11-2010, 00:04   

Proponuję rozeznać się w geografii. Zgodnie ze stanem faktycznym - Peruwiańskie Andy - czyli tam gdzie zaczyna się rozgrywka TR1 oraz oczywiście TRA - są pokryte śniegiem, lodem i generalnie wieje chłodem. To, że wędrujemy przez skute lodem jaskinie, gdzie jest pełno śniegu, który potem ustępuje stopniowo bardziej przyjaznym i malowniczym klimatom, jest wyłącznie wymysłem autorów, usprawiedliwiającym istnienie Zaginionej Doliny we właśnie takiej formie, jakiej uświadczamy w obydwu grach, gdzie mamy mały Park Jurajski z T-Rexem na czele... Co więcej nie jest to do końca wyssane z palca, biorąc pod uwagę dystans jaki Lara faktyczne pokonuje zanim do rzeczonej doliny dociera... Także tego...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 23-12-2010, 13:18   

Witam :) mam problem, co prawda nie dotyczy on Peru, ale nie mogłem znalezć odpowiedniego tematu.
No więc, gdy odpalam grę po kilku sekundach bardzo tnącego się intro ( nie wiem czemu się tnie przed tem wszystko było cacy :O ) wywala mi jakiś błąd " Przy obecnych ustawieniach inicjalizacja Direct3d nie powiodła się" nie wiem o co chodzi wcześniej wszystko działało :(
Ponowne zainstalowanie gry też nic nie daje, proszę o pomoc ;(
 
 
ktm 
Nowicjusz


Joined: 30 Jan 2011
Posts: 6
Posted: 30-01-2011, 12:42   

witam jestem tu nowy i mam maly problem jestem w peru na samym poczatku gry i nie moge zdobyc klucza zeby oyworzyc dzwi pomoze ktos
 
 
Checkmate 
Nowicjusz


Joined: 03 Oct 2010
Posts: 9
Posted: 30-01-2011, 13:03   

Najpierw musisz wejść na skały po prawej stronie. Przeskocz na kolejną półkę. Następnie używając linki z hakiem przedostań się na skałę po przeciwnej stronie. Teraz po występach skalnych możesz dostać się na platformę nad wrotami. Tam znajdziesz przycisk otwierający owe wrota.

W razie problemów skorzystaj z tej solucji: http://laracroft.pl/tra/solucja.htm
 
 
ktm 
Nowicjusz


Joined: 30 Jan 2011
Posts: 6
Posted: 30-01-2011, 13:11   

ale na te skaly gdzie sie schodzi po schodach
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-01-2011, 13:15   

Napisz przede wszystkim w którym miejscu DOKŁADNIE jesteś. Nazwa levelu, najlepiej screenshot z tego miejsca. Dla jednych "początek gry" może oznaczać sam start levelu, a dla innych już 30 min później.

Poza tym nie przypominam sobie, żeby w Peru w TRA używało się jakiegoś klucza, poza tym w Vilcabamba (czyli drugim levelu).
_________________
 
 
ktm 
Nowicjusz


Joined: 30 Jan 2011
Posts: 6
Posted: 30-01-2011, 13:22   

Peru kryształ 1

Może to żałosne ale nie potrafię wejść na kołek w Peru w tej lokacji wioskowej gdzie niedźwiadek grasował i to źródełko było. Proszę powiedzieć jak mam użyć tych klawiszy, bo mnie jasny gwint strzeli
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-01-2011, 13:57   

No to w takim razie mowa o drugim levelu - to już niezupełnie "sam początek gry".

Klucz znajdziesz we wnęce w jednej z chat - zanurkuj do tego jeziorka na środku, wypłyniesz w jednym z budynków. Musisz przeskoczyć do kolejnej chatki i wysunąć z niej skrzynię. W kolejnym pomieszczeniu będzie klucz, a przy pomocy skrzyni wskoczysz na wspomniany kołek (musisz ją podsunąć do niego).

Poza tym Checkmate odesłał Cię do BARDZO szczegółowej solucji.
_________________
 
 
ktm 
Nowicjusz


Joined: 30 Jan 2011
Posts: 6
Posted: 30-01-2011, 14:13   

dzieki wam za pomoc juz doszlem do tego
 
 
ktm 
Nowicjusz


Joined: 30 Jan 2011
Posts: 6
Posted: 30-01-2011, 21:51   

K@t,
mam znowu kolejny problem mam nadzieje ze mi pomozesz jestem w peru - zaginiona dolina wiszac na linie bo do tego momentu doszlem gdzi cza skoczyc pozniej z tej liny bo nie moge doskoczyc ani do drewnianego podestu ani zlapac sie sciany
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-01-2011, 21:55   

Jeśli już wisisz na linie, to musisz się rozbujać i doskoczyć (musi się udać ;) ) do gzymsu, po którym z kolei przesuniesz się troszkę dalej i opadniesz niżej. Jeśli wisząc na linie po prawej masz wodospad, a za plecami mechanizm zębatek, to ten gzyms będzie na wprost.

Nie potrafię tego wytłumaczyć dokładnie bez screena, ale tam nie ma innej drogi.

Cytując solucję:


Wdrap się na najwyższy występ, a za plecami Lary zobaczysz sznurek zwisający z sufitu: odwróć Larę i skacz do niego. Teraz obróć Larę na lince o 90 stopni w lewo. Zobaczysz daleko przed sobą jasny występ na ścianie (poniżej niego zaś, na prawo, drewniany mostek postawiony w pionie). Rozbujaj Larę mocno i skacz do tego występu na ścianie. Przeciągnij się na prawo za winkiel i spójrz w prawo. Jest tam mały występ na ścianie – skocz do niego. Potem opuść się na kładkę z mostkiem: pod ciężarem lary mostek odchyli się i ułamie, co stworzy na nim drążek. Nie idź tam. Wejdź do jaskini.
_________________
 
 
Layla 
Student



Joined: 21 Nov 2009
Posts: 46
Posted: 30-01-2011, 22:03   

ktm, korzystałeś z solucji? Wszystko jest tam bardzo dokładnie opisane (są nawet screeny), więc nie powinno być problemu. Możesz jeszcze poszukać jakiegoś walkthrough'a na youtubie. Powodzenia :)

EDIT
Spóźniłam się xD .
_________________
in the darkest recess of every human soul slumbers the shadow of evil
 
 
ktm 
Nowicjusz


Joined: 30 Jan 2011
Posts: 6
Posted: 31-01-2011, 13:53   

mam pytanie jestem w peru - zagubiona jaskinia i szukam 3 kola zebaego gdzie go znajde wydaje mi sie ze bedzie gdzies pod wodospadem jest tam jakies wejscie i czy dobrze mi sie zdaje?
 
 
Kitty 
Nowicjusz


Joined: 28 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 31-01-2011, 19:21   

ktm, tak jak mówiła Layla zajrzyj do solucji albo na youtube, tu masz linki:
http://www.youtube.com/watch?v=Q7QePBkvy_g
http://laracroft.pl/tra/solucja1.htm
_________________
:*
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 03-02-2011, 20:50   

po latach wracam do TR1, tym razem w wersji Anniversary

mam kłopot z T-rexem

wpada w furię, biegnie

wiem, wiem, powinnam lewy shift nacisnac i kierunek
naciskam
Lara TYLKO kuca

próbowalam ze strzałkami, próbowałam z WSAD - wciąż to samo

poradzicie?
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 03-02-2011, 21:01   

jolajola1, Lara cały czas musi celować w T-Rexa, więc trzeba trzymać przycisk celowania (ewentualnie w opcjach zmienić sposób celowania), następnie naciskasz kierunek (najlepiej w lewo lub prawo) i klawisz kucania, przy czym strzałkę można nacisnąć odrobinę wcześniej :P to chyba tyle :)
_________________
 
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 03-02-2011, 22:25   

hmmmm
celować tylko
czy strzelać ?

i czy mam stać nieruchomo ? w sensie, ze nie biegac i nie podskakiwać ?
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-02-2011, 22:32   

Możesz biegać - grunt, żeby celować i strzelać. Dlatego warto zmienić sobie ustawienia sterowania tak, żeby Lara nie chowała broni po kilku sekundach. To tyle w kwestii ładowania paska adrenaliny.

Kiedy tylko boss/przeciwnik się wkurzy (co jest zresztą momentem dość charakterystycznym), to wciskasz shift i kierunek jakikolwiek (najlepiej w boki/tył) i czekasz na odpowiedni moment do wykonania headshota.

Ciężko to opisać w sumie - też miałem sporo problemów grając pierwszy raz. Kwestia praktyki i wyczucia - zerknij może na YT, jak takie sytuacje wyglądają "w praniu" ;-)
_________________
 
 
jolajola1 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2006
Posts: 119
Location: stolyca
Posted: 04-02-2011, 13:17   

sprawdzałam na YT
celowanie ustawiłam na trzymanie sie celu

a moja Lara wciąż kuca...
potranuję, nie ma obawy, specjalnie zachowałam sava z Trexem
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo