FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Co my¶licie o m³odej Larze?
Author Message
Lady Justine 
Podró¿nik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 24-12-2007, 23:08   Co my¶licie o m³odej Larze?

Co my¶licie o m³odej Larze (tej, któr± w Legend mieli¶my okazjê graæ w Peru. Miejscu dawnej tragedii)?

Ja my¶lê, ¿e by³a naprawdê odwa¿na. Próbowa³a uratowaæ Amandê, naruszaj±c swoje ¿ycie, lecz by³a równie¿ do¶æ nierozwa¿na id±c za Amand± "na dó³".

A naj¶mieszniejsze jest to, ¿e chyba polubi³a ubranie, które tam mia³a (ja na jej miejscu chc±c zapomnieæ nie chcia³abym mieæ tego samego ubrania)

A tak w ogóle to co m³oda Lara robi³a w Peru? Pracowa³a, czy co robi³a???

Czekam na wasze opinie.
_________________


Guest je¿eli chcesz byæ dobrym archeologiem, musisz wyj¶æ z biblioteki
:kawa:
 
 
 
--=AngiE=-- 
Podró¿nik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 26-12-2007, 19:04   

Zacznijmy od tego ¿e by³a na wykopaliskach jako studentka.
My¶lê, ¿e mia³a fajny pisk jak ucieka³a przed stworem, my¶lê, ¿e ostatnio testowa³am czy wytrzymam w bezdechu tyle co ona [I've made it! ^^ ]i my¶lê ¿e odwalili nie lada fuszerkê nie zmieniaj±c jej twarzy. W starszych TR chocia¿ jej make-up zmazywali... :?
No ale uwa¿am ¿e na Core tylko mog³am liczyæ xD
 
 
Domino14 
Student



Joined: 12 Sep 2007
Posts: 80
Posted: 26-12-2007, 20:08   

Wed³ug mnie bardzo mi siê wszystko podoba³o, szkoda ¿e tylu jej przyjació³ zginê³o jak Eva, Sarah, Kent, Oskar. Lady Justine my¶lê ¿e to by³y jakie¶ badania studenckie ale dok³adnie to niewiem oco chodzi³o. Jedyne co mnie ciekawi kiedy to siê odbywa³o?
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 26-12-2007, 21:14   

Fajnie ¿e w TRL pokazali nam te studia. Z jednej strony dobrze ¿e Lara wskoczy³a za Amand± (Amanda chyba co¶ tam mówi³a Larze ¿eby posz³a za ni±) poniewa¿ wiedzia³a przynajmniej co siê sta³o (a nie ¿e Lara mówi "Czemu ona nie wraca?!" i wskoczy³aby i potwór by j± dopad³) Ale z drugiej strony trzeba niesamowitej odwagi ¿eby wskoczyæ do takiej dziury (brrr ja bym do tej jaskini czy co to tam by³o nie wskoczy³, ba³ bym siê)
Domino14 - masz racjê, pewnie gdyby to wszystko siê tam nie wydarzy³o i nie zginêliby przyjaciele Lary to pewnie kontynuowano by w±tek z nimi. Ale jak se Crystalsi wymy¶lili to tak musi byæ... no có¿ ;) Ale tak czy siak bardzo podoba³ mi siê w±tek tych wykopalisk i sama Lara :)
 
 
 
--=AngiE=-- 
Podró¿nik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 26-12-2007, 21:18   

No w³a¶nie, skoro taki fajny w±tek, to po co nam mamusia Lary do tego? xD
The saga of lost mummy. Bynajmniej nie o mumiê mi chodzi ;]...
I ciekawe gdzie polaz³a Lara, skoro Amanda jej nie widzia³a jak siê ju¿ wydosta³a... Hm?
 
 
Lady Justine 
Podró¿nik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 26-12-2007, 22:01   

Wed³ug mnie Amanda prze¿y³a na wykopaliskach, z powodu kryszta³u, który wyrwa³a, ¿eby pozbyæ siê ducha na wykopaliskach. Byæ mo¿e dziêki duchowi mog³a przej¶æ jakim¶ skótem przez ¶ciany, niezauwa¿ona przez Larê.
_________________


Guest je¿eli chcesz byæ dobrym archeologiem, musisz wyj¶æ z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Domino14 
Student



Joined: 12 Sep 2007
Posts: 80
Posted: 28-12-2007, 18:02   

Lady Justine wrote:
Byæ mo¿e dziêki duchowi mog³a przej¶æ jakim¶ skótem przez ¶ciany, niezauwa¿ona przez Larê.


Wed³ug mnie, Amanda wydosta³a siê przez pomieszczenie z t± ksiê¿niczk± no bo poco ta dziura w scianie?

--=AngiE=-- wrote:
No w³a¶nie, skoro taki fajny w±tek, to po co nam mamusia Lary do tego?


a to, ¿e tam dowiadujemy siê co¶ o escaliburze czy jak to sie wreszcie kurde pisze, a mamusia powiazana do niego :P

--=AngiE=-- wrote:
I ciekawe gdzie polaz³a Lara, skoro Amanda jej nie widzia³a jak siê ju¿ wydosta³a... Hm?

no raczej dosta³a siê do jeziora bo innego przej¶cia niema.

Tony wrote:
(a nie ¿e Lara mówi "Czemu ona nie wraca?!" i wskoczy³aby i potwór by j± dopad³)

s±dze ¿e nawet by j± nie dostrzeg³ jakby ona zosta³a na pocz±tku poziomu.
 
 
Wtajemniczony 
Podró¿nik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 28-12-2007, 18:31   

Tak, Lara faktycznie fajnie wysz³a jako mniej wiêcej 20 latka. A nie zauwa¿yli¶cie ¿e to by³o po wydarzeniach z 1 (czy Aniversarry)?? No bo w 1 czê¶ci Lara (chyba ¿e mylê to sorry) ma 18 lat, nie? A na studiach musia³a byæ troszkê starsza bo ok. 20.... :wotr:
_________________

 
 
 
Lady Justine 
Podró¿nik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 28-12-2007, 18:51   

Wtajemniczony, policz sobie je¿eli Lara urodzi³a siê 14 Lutego 1968 roku to w wydarzeniach z Anniversary i "jedynki" mia³a 28 lat, wiêc raczej nie by³a "przed studiami". W miejscu tragedi mia³a jakie¶ 20 lat.

A tak na marginesie to pomy¶l zanim napiszesz (choæ biorê pod uwagê, ¿e to Twój 3 post) Lara straci³a ojca maj±c 18 lat, wiêc tak nagle nie by³a w ¿a³obie i go "ola³a" :??:
_________________


Guest je¿eli chcesz byæ dobrym archeologiem, musisz wyj¶æ z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Sklejka 
Podró¿nik



Joined: 13 May 2007
Posts: 288
Location: Z Asgardu
Posted: 28-12-2007, 19:59   

Mi siê chodzenie m³od± Lara strasznie podoba³o. Tak ¶licznie wygl±da³a LegÊdowa Lara z warkoczykiem i bez broni! Chocia¿ wola³abym bieganie tak± 9-cio latk± jaka by³a w bajeczce Nepal1 i Nepal2.
_________________
:O
 
 
Wtajemniczony 
Podró¿nik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 28-12-2007, 21:00   

Sorry, nie pomy¶la³em z t± dat±.
Faktycznie, w TRU te¿ mog³y by byæ wspomnienia Lary z dzieciñstwa, przecie¿ to bardzo udane. Szczególnie podba³o mi siê to ¿e nie trzeba by³o baæ siê ¿e co¶ nas zaatakuje za ka¿dym zakamarkiem bo skoro nie by³o broni to chyba by nie zrobili stworów.
_________________

 
 
 
--=AngiE=-- 
Podró¿nik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 28-12-2007, 22:00   

Domino14 wrote:
--=AngiE=-- napisa³/a:
I ciekawe gdzie polaz³a Lara, skoro Amanda jej nie widzia³a jak siê ju¿ wydosta³a... Hm?


no raczej dosta³a siê do jeziora bo innego przej¶cia niema.



Tyle to i ja wiem. Ale by³a przysypana stert± kamieni :)

A mi siê podoba³a Lara, któr± poznajemy w dwóch pierwszych etapach Last Revelation.
Takie kucyki s³odkie i w ogóle, a jednak poci±g do przygód :-D
 
 
kluz_kaa 
Piero¿ek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 28-12-2007, 22:06   

Wtajemniczony wrote:
Faktycznie, w TRU te¿ mog³y by byæ wspomnienia Lary z dzieciñstwa, przecie¿ to bardzo udane.

Autorzy gry jasno powiedzieli - nie bêdzie retrospekcji. Akcja bêdzie siê rozgrywaæ TYLKO w czasie tera¼niejszym. Odsy³am TU, lub do lektury najnowszego CDA. Przepraszam za off-top.

[ Komentarz dodany przez: Integral: Pi± Gru 28, 2007 22:18 ]
Takie offtopy w tym g±szczu bzdur a¿ siê mi³o czyta.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Naeniss 
Nowicjusz



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 14
Location: Chojnice
Posted: 28-12-2007, 22:29   

Szczerze mówi±c, moim skromnym zdaniem ja nie ¼dziwi³em siê, ¿e Lara skoczy³a za Amadn± w dó³, bo po pierwsze by³y (z tego, co zrozumia³em) przyjació³kami, a po drugie Lara to Lara - nie by³aby sob± gdyby po raz kolejny nie spróbowa³a daæ z siebie wszystkiego, ¿eby pomóc przyjacio³om (czy po raz kolejny uratowaæ ¶wiat ; )).

Tyle ode mnie. : )
_________________
"My subject is War, and the pity of War. The Poetry is in the pity."
 
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 28-12-2007, 22:32   

''a po drugie Lara to Lara - nie by³aby sob± gdyby po raz kolejny nie spróbowa³a daæ z siebie wszystkiego, ¿eby pomóc przyjacio³om (czy po raz kolejny uratowaæ ¶wiat)'' tak napisa³e¶. A przecie¿ Lara jeszcze nie wiedzia³a ¿e tam siê co¶ stanie z³ego a tym bardziej ¿e ¶wiat bêdzie do uratowanie :P Wci±¿ pozostaje pytanie dlaczego Larcia wskoczy³a za Amand±?
 
 
 
Domino14 
Student



Joined: 12 Sep 2007
Posts: 80
Posted: 29-12-2007, 09:58   

Tony wrote:
Wci±¿ pozostaje pytanie dlaczego Larcia wskoczy³a za Amand±?


A dlatego, ¿e Amanda powiedzia³a Larze ¿e siê przebijaj± :P

Wtajemniczony wrote:
Szczególnie podba³o mi siê to ¿e nie trzeba by³o baæ siê ¿e co¶ nas zaatakuje za ka¿dym zakamarkiem bo skoro nie by³o broni to chyba by nie zrobili stworów.


No wiesz, nic nie wiadomo mo¿e i by dali jakiego¶ np. szczura :P a jak co, to by nam pozostawa³o kopanie i tyle.
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 29-12-2007, 10:05   

Aha! No có¿ to by³ ju¿ mój b³±d. :P W Legendê gra³em kilka miesiêcy temu wiêc niezbyt pamiêtam. Ale teraz ju¿ mi siê przypomnia³o po twoich s³owach. "No chod¼ tu ty obiboku" tak powiedzia³a Amanda do Lary a co znaczy "obiboku"? Mo¿e i w moim wieku powinienem wiedzieæ ale pierwszy raz s³yszê tzn. widzê takie s³ówko.
 
 
 
Wtajemniczony 
Podró¿nik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 29-12-2007, 10:27   

Obibok to (wed³ug mnie) osba która zamiast pracowaæ woli odpoczywaæ i chodziæ gdzie siê jej podba. Sorry za OF
Wed³ug mnie tam gdzie Amanda krzycza³a do Lary ¿e to co¶ idzie, ¶mia³o przesz³a by przez te kraty.
_________________

 
 
 
Naeniss 
Nowicjusz



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 14
Location: Chojnice
Posted: 29-12-2007, 11:09   

Tony wrote:
''a po drugie Lara to Lara - nie by³aby sob± gdyby po raz kolejny nie spróbowa³a daæ z siebie wszystkiego, ¿eby pomóc przyjacio³om (czy po raz kolejny uratowaæ ¶wiat)'' tak napisa³e¶. A przecie¿ Lara jeszcze nie wiedzia³a ¿e tam siê co¶ stanie z³ego a tym bardziej ¿e ¶wiat bêdzie do uratowanie :P Wci±¿ pozostaje pytanie dlaczego Larcia wskoczy³a za Amand±?


Mi tu chodzi³o raczej o szersze znaczenie, mia³em na my¶li, ¿e Lara nie by³aby sob±, gdyby tam nie wskoczy³a, bo to wkoñcu Lara, nie ? W/g mnie jej wizerunek tak w³a¶nie siê prezentuje - w³azi wszêdzie, gdzie jest co¶ do zbadania (a przy okazji ratuje ¶wiat ; )).
_________________
"My subject is War, and the pity of War. The Poetry is in the pity."
 
 
 
--=AngiE=-- 
Podró¿nik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 29-12-2007, 11:23   

Wtajemniczony wrote:
Wed³ug mnie tam gdzie Amanda krzycza³a do Lary ¿e to co¶ idzie, ¶mia³o przesz³a by przez te kraty.


W TR jest zawsze takie miejsce i wkurza mnie to, ¿e nie mo¿na przej¶æ. Czekam a¿ po setnym przechodzeniu jakiego¶ lvl'u Miss Croft zaprotestuje, odmówi d³u¿szej drogi i przejdzie na skróty :p :p
 
 
Naeniss 
Nowicjusz



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 14
Location: Chojnice
Posted: 29-12-2007, 11:39   

@up
Tak, i wtedy w grze uruchomi siê nowy, ukryty w±tek fabularny, przed³u¿aj±cy grê o 1oo% ^^.
@topic
Zapomnia³em wcze¶niej dodaæ - je¶li chodzi o m³od± Larê - by³a jaka¶ taka... bardziej swoja (jak kto¶ gra³ w classici), taka... no nie wiem, ale du¿o fajniej siê gra³o Lar± ze starym warkoczem i w starej bluzecze... . : )

Pozdrawiam,
Naeniss.
_________________
"My subject is War, and the pity of War. The Poetry is in the pity."
 
 
 
pmkkoch 
Obie¿y¶wiat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 29-12-2007, 15:30   

Quote:
no nie wiem, ale du¿o fajniej siê gra³o Lar± ze starym warkoczem i w starej bluzecze... . : )


I z znanymi nam flarami ;)

Wg. mnie muoda(m³oda) Lara by³a naprawdê ¶wietna, bardzo dobrze siê ni± gra³o z klasycznym ubiorem... Jednak...

Skoro wydarzenia z retrospekcji dzia³y siê przed TR1, to czemu Lara ma zielon± bluzeczkê, a nie niebiesk±, jak w TR1/A? O_o
 
 
Naeniss 
Nowicjusz



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 14
Location: Chojnice
Posted: 29-12-2007, 16:53   

@up
Nie k³óæmy siê ju¿ tu o odcieñ, ja w ogóle nie zauwa¿y³em ró¿nicy, wiêc pewnie jest nie wielka. ; )
A je¶li chodzi o flary - nie mo¿na by³o w retrospekcji ich trzymaæ, wiêc trochê szkoda. (do tego by³o ich nieskoñczo¶æ.)
_________________
"My subject is War, and the pity of War. The Poetry is in the pity."
 
 
 
pmkkoch 
Obie¿y¶wiat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 29-12-2007, 17:26   

Tu akurat prawda, to mnie dobi³o, nie umia³em odpowiednio rzuciæ flarami, przez co wpada³y mi czêsto w jakie¶ dziury i trzeba by³o od nowa xd

Ubranie - Ale to bardzo wa¿ny szczegó³! ;D Na pewno by¶ siê zdziwi³a, gdyby Lara paradowa³a po Tombach przed TR1 w bikini, a potem swoich klasycznych(i legendowskich) a na koñcu powróci³a do bikini ;D

[ Komentarz dodany przez: Integral: Sob Gru 29, 2007 21:10 ]
Pmkk, proszê Ciê, bo jeszcze kto¶ to we¼mie na powa¿nie :p .
 
 
Wtajemniczony 
Podró¿nik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 30-12-2007, 14:21   

Haha, fajnie wymi¶li³e¶. Ja uwa¿am ¿e ubranie robi ¶rednie znaczenie. Denerwowa³o mnie tylko gdy Lara w TRA w górach ³az³a w spodenkach. :mrgreen2:

PS: Wiem ¿e OF i ze jestem zacofany ale co to ten Avalon? :D

[ Komentarz dodany przez: Integral: Nie Gru 30, 2007 16:26 ]
Na wikipediê i nie wracaæ, dopóki siê nie dowiesz :nietak: .
_________________

 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystuj± pliki cookies. U¿ywamy informacji zapisanych za pomoc± cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb u¿ytkowników. Wiêcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo