FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
The Nightmare
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 13-05-2006, 15:39   The Nightmare

Jeśli ktoś lubi się bać to gorąco polecam nowy custom - The Nightmare.
Zaczynamy w domu Lary. Lara znajduje na biurku kartkę z napisem "Giń suko !". Robimy kilka kroków i nagle kamera pokazuje nam łazienke... ale nie wygląda ona tak jak zwykle - jest zdewastowana, wszystko pokryte krwią a w kierunku wyjścia zmierza olbrzymi skorpion. Momentalnie wyciągamy pistolety, biegniemy do łazienki i...okazuje się, ze wszystko jest okej, a łazienka wygląda tak jak zawsze :) Otwarcie niezłe, potem jest jeszcze lepiej, kiedy udajemy się do podziemi Croft Manor... Następny level stylizowany na Atlantis z TR 1. Pokryte mięsem ściany, na podłogach i sufitach kraty - inspiracja wiadomą serią gier jest jak najbardziej widoczna :P . Potem ponownie trafiamy do domu Lary. Tym razem cała posiadłośc wygląda tak jak łazienka w scence na początku - wszystko pokryte krwią, meble poprzestawiane, w holu podłoga jest rozerwana, a Winston .... Hehe. na prawdę warto zagrac zeby to zobaczyc. Przyznam, ze dawno tak nie trząsłem portkami grając w TR.
Dźwięk stoi na najwyższym poziomie, autor wykorzystał audio z Silent Hill co mówi samo za siebie. Polecam, jest tutaj całe mnóstwo nowych jak na TR straszących motywów. A zakonczenie bardzo niecodzienne ;) .

Uwaga !!! : Nalezy AKTYWOWAĆ opcję Volumetric FX, aby w levelu widoczne były czarne mgiełki - bez nich klimat spada... .

Poniżej macie screeny, w tym porównanie dwóch wersji Croft Manor...






_________________
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 13-05-2006, 16:53   

Muszę przyznać że zapowiada się ciekawie więc zaraz jak znajdę to ściągam i zagram :D Trudny jest te lvl ? & thx za info :D
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 13-05-2006, 17:00   

Nie jest trudny, chociaz klimat wystarczająca utrudnia rozgrywkę. Jedyne zastrzezenia mozna miec do pierwszego levelu - ot, po prostu zwykła posiadlosc Lary, może nieco przynudzać, ale potem zaczyna sie bardzo rozkręcać :)
Jak by co to pisac, pomoge.

Jeszcze jedna uwaga !! :p Do gry NIE POTRZEBA ROOM EDITORA !!. Po prostu rozpakowywujemy level, konwertujemy audio i gramy z załączonego pliku startowego. Tylko powtarzam, sprawdzic jeszcze setup, zeby VFX było zaptaszkowane
_________________
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 13-05-2006, 17:29   

K@T,to znacyz żen ie trzeba pełnej wersji gry?Coś jak TR:TEchno egyptians,że poprostu oddzielna gierka?Jak tak to ściągam xD
_________________
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 13-05-2006, 17:30   

Z tego, co powiedział K@t, to właśnie tak :P

A ja mam jedno, bardzo istotne dla mnie pytanko: Czy są tam jakieś pająki?
_________________
Miow.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 13-05-2006, 18:37   

e_g - tak, to coś jak TR A,z tym, ze tego nie instalujesz, tylko rozpakowywujesz i grasz :) Pamietaj tylko o skonwertowaniu audio, bo inaczej bez muzy będzie.

Kasia - są pająki, duze :) Ale tylko w jednym miejscu sie pojawiają, nie musisz sie bać :P
_________________
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 13-05-2006, 18:43   

Nonono, zapowiada się ciekawie :) połączenie TR i Silent Hill- sciągam w ciemno xD
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 13-05-2006, 18:56   

Co masz na myśli mówiąć "skonwertowanie audio" ? :P
_________________
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 13-05-2006, 19:09   

Jak rozpakujesz level to bedziesz miec tam folder Audio. W srodku będą pliki mp3.
Trzeba je przekonwertować na wav bo inaczej nie bedziesz slyszec muzy w grze. Jedyne co musisz zrobić to uruchomić startme.exe (masz go w tym samym folderze) i poczekać kilka minut az program zrobi swoje.
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 14-05-2006, 14:50   

Quote:
Kasia - są pająki, duze Ale tylko w jednym miejscu sie pojawiają, nie musisz sie bać


:/ A możesz mi opisać kiedy? To będę uważała na to miejsce...

Sorry, że tak tyłek zawracam, ale z tą chorobą wygrać nie umiem :/
_________________
Miow.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-05-2006, 15:26   

W drugim levelu, bedzie takie duze pomieszczenie z kolumnami a po bokach beda 2 miesca oswietlone na czerwono. Jesli na nich staniesz to pajaki nie beda sie do Ciebie zblizaly i bez problemu sobie z nimi poradzisz.
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-05-2006, 15:57   

Kaśku, nie mam już sejwa stamtąd, ale załączem screen z room editora, pewnie poznasz to miejsce jak tam dojdziesz.



Jak widzisz na mapce te wnęki z jajami (??) są zaznaczone na szaro - oznacza to, ze przeciwnik tam nie wlezie :)

Acha, i dochodzisz tam jednym z czterech koryatarzy po uzyciu któregoś z kółek zębatych. Bardziej już nie pomoge :p I oszczędzaj flary !
_________________
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 14-05-2006, 18:23   

Level zapowiadający się fajnie i straszno. Musze sobie wreszcie skołowac od kumpla normalnego room editora, bo ten z TRPL mi jakoś szwankuje. :/

A tak na marginesie Kasiu to będzie świetna terapia na arachnofobie, bo cóz może być piekniejszxego niż Lara dokopywująca największemu obiektowi własnego lęku? :)

:pozdro:
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 14-05-2006, 18:32   

Do tego levelu akurat room editora nie trzeba, możesz go normalnie odpalić

I nie wiem, czy to dobra terapia, bo grając w Psycho prawie zawału nie dostałam i skończyło się na tym, że pewne części przechodziła za mnie siostra :/
_________________
Miow.
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-05-2006, 18:40   

Frik a co Ci sie konkretnie dzieje z editorem ? :p
Bo ten z trpl to jest wersja mapmakerska, jak dla mnie działa tak samo, jesli nie lepiej od oryginalu ( praktycznie mi sie nie wykrzacza, a wersja z TR5 robiła to notorycznie).
_________________
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 14-05-2006, 18:41   

Kasia Trent wrote:
Do tego levelu akurat room editora nie trzeba, możesz go normalnie odpalić


Ano fakt :P . Ale to nie jedyny levelek przeciez godny uwagi ;)

Quote:
I nie wiem, czy to dobra terapia, bo grając w Psycho prawie zawału nie dostałam i skończyło się na tym, że pewne części przechodziła za mnie siostra :/


Ale teraz jak juz wiesz kiedy one będą to się przygotujesz i sobie możesz na nich troche powyzywać. Niech maja za swoje bwstrętne pajęczaki. ;)

:offtopic:
P.S Tez mam arachnofobie ale nie aż tak mocną na szczęsice. Trzymaj się Kasiu. :pozdro:
 
 
Tom Raider 
Praktykant



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 121
Location: Suldanesselar
Posted: 14-05-2006, 20:59   

Heh, ściągłem i bardzo mi się podoba, tzrba się dużo rozglądać, bo włąściwie wszędzie są jakieś dźwignie, wajchy itd. Ale może mi ktoś napisać, co robi 1 przełącznik (w bibliotece, w jednym pomieszczeniu są 3 przełączniki obok siebie, mi chodzi o ten pierwszy z lewej)- bo włączam go i po chwili sam sie wyłącza, ale ja nawet nie wiem, co się otwiera albo włącza :609: Latałem juz wszędzie- może mi ktos pomóc?
_________________
-That sounded permanent.
-Death by irony is always painful... amateurs.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 14-05-2006, 21:46   

Tom, przełącznik otwiera CZASOWO ukryte przejście na drugim końcu pokoju z telewizorem. Walnij więc dźwignie i biegnij sprintami, dobrze wchodź w zakręty na początku, nie wpadaj na ściany. Potem musisz przeskoczyć nad telewizore i mebelkiem a na koniec jeszcze sprint po skosie do ukrytego pokoiku..
Na pierwszy oka rzut wydaje się trudne, trzeba po prostu dobrze wszystko zgrać w czasie :)
_________________
 
 
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 08-06-2006, 17:46   

E dajcie linka do tego lvl bo chcem se pograc
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 08-06-2006, 22:46   

-> http://www.laraslevelbase.org/download.asp?id=1592
_________________
Miow.
 
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 14-10-2006, 16:38   

Z tego co widzę po screenach i słyszę to lvl musi być nienajgorszy!
Zasysam i gram :)

PS - Naprawde można dostać zawału od tego lvl'u?!? O.o
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 05-11-2007, 17:27   

Niedawno grałam w to. Naprawdę mocne przeżycia. Na początku wyglądało wszystko niewinnie, a potem... Nie wiem, czy wiecie, ale przy końcowej scenie(jak Lara leży otoczona ogniami) należy zwrócić uwagę na kartkę leżącą na biurku. Jest to hasło na bonusowy folder. Nie jest to level, ale coś w rodzaju FAQ.
 
 
Neona 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 410
Location: Poznań
Posted: 05-11-2007, 20:22   

W pierwszym Levlu Winston napastuje mi larę! :690: Mam pytanko: Gdzie mam się udać by skończyćpierwszy level? Bo doszłam do podwodnych tunelów, i tam znalazłam zielony kryształ. Ale w drodzew powrotnej sie utopiłam i nie mam zielonego kryształu :) . Jest jakaś solucja?
PS. Aniu podaj ten wyraz :D . Z przyjemnością obejrzę FAQ
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 06-11-2007, 09:07   

Mogę jedynie podać ci go na PV, bo nie będę psuła innym zabawy. A co do gry, najpierw musisz odnaleźć 4 trójzbąby i 2 niebieskie kryształy. Bez nich ani rusz. Zamknij Winstona w jakimś pomieszczeniu i będziesz miała spokój. Ja tak zrobiłam.
Solucja jest tutaj:
http://www.trle.net/walk/1487.htm
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 06-11-2007, 22:04   

BTW. Wie ktoś do czego służyła metalowa skrzynka w ukrytym pomieszczeniu w chłodni w ostatnim levelu? Wiem, że należało w nią strzelić, ale nie zauważyłam nic szczególnego.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo