FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Polityka
Author Message
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 23-01-2012, 18:33   

Niestety - nasz rZĄD udowodnił, to co było moim podejrzeniem od jakichś kilku dobrych lat. Podczas wyborów po raz kolejny nas oszukano. Udawali, że reprezentują nasze poglądy oraz konkretne istniejące grupy społeczne, by te ślepo na nich zagłosowały.

Następnie i tak robią to, co uznają za stosowne, nie zwracając uwagi na to, czy ludzie którzy na nich głosowali tego chcą czy nie. Sądzę, że nasza polityka - mówię w tej chwili o każdej jednej partii oraz ugrupowaniu politycznym - powinny zostać permanentnie usunięte z obiegu politycznego z dożywotnim zakazem udziału w jakichkolwiek sprawach dotyczących życia publicznego oraz politycznego. Dopóki nie zdadzą sobie sprawy z tego, że to jednak nie jest koryto, a służba dla społeczeństwa, dopóki będą takie akcje jak choćby ta z ACTA. Nie mam wątpliwości i nigdy nie miałem, że te ustalenia zostaną podpisane - niezależnie od tego, jak bardzo ludzie będą protestować.

Jeśli czytają to Anonimowi, to upraszam o całkowity paraliż systemów teleinformatycznych całego Rządu - niech wprowadzą sobie Tuskowe pieski nawet i stan wojenny - młodzi powinni pokazać im gdzie raki zimują!!!

Podejmowanie decyzji wbrew woli narodu świadczy o tym, że z naszą demokracją jest bardzo źle - właściwie po prostu jej nie ma.
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 24-01-2012, 10:55   

http://www.se.pl/wydarzen...cia_223561.html
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 25-01-2012, 10:26   

krtomb wrote:
Jeśli czytają to Anonimowi, to upraszam o całkowity paraliż systemów teleinformatycznych całego Rządu - niech wprowadzą sobie Tuskowe pieski nawet i stan wojenny - młodzi powinni pokazać im gdzie raki zimują!!!

Anonimowi to akurat banda dzieciaków, uruchamiających LOIC albo umiejących wpisać komendę PING ;]
A co do ACTA to z przekory nie pójdę na żaden protest. Czemu? Bo jak dwa lata temu mówiłem ludziom dookoła siebie, że takie coś jest przygotowywane, że rządy to po cichu chcą przepchnąć to każdy mnie wyśmiewał, ba nawet nazwano mnie idiotą a mój brat, który dziś idzie protestować powiedział, że cyt. "ci twoi prawicowcy nawkładali ci jakiś teorii spiskowych do głowy i jeszcze zaraz powiesz, że to żydzi spisek wymyślili pewnie". A dziś, gdy okazało się, że miałem rację, nikt się nie zreflektowałby mi ją przyznać i przeprosić, że mi nie wierzył.

Zdanie mam o ACTA wyrobione od ponad dwóch lat, od kiedy o tym usłyszałem po raz pierwszy, dla mnie to się wpisuje w szerszy schemat zdobycia totalitarnej kontroli nad obywatelem.
 
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-01-2012, 10:46   

To zależy kogo utożsamiasz z pojęciem Anonymous - jeśli z ludźmi, którzy podszywając się pod nich, dokonali przyblokowania kilku witryn to faktycznie - banda dzieciaków. Ja miałem na myśli faktyczną grupę, pilnie poszukiwaną przez min. FBI, którzy wyprowadzają skutecznie dane z ich serwerów rządowych...

Ja od dawna wiedziałem, że do tego dążą wszelkie instytucje rządowe - odkąd przeczytałem pierwszy tom Traveler'a autorstwa John Twelve Hawks'a wiem, że inwigilacja to jedyne narzędzie do którego doskonalenia dążą wszelkie rządy...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 25-01-2012, 14:45   

Quote:
"ci twoi prawicowcy nawkładali ci jakiś teorii spiskowych do głowy i jeszcze zaraz powiesz, że to żydzi spisek wymyślili pewnie".

Nie wiem czemu akurat prawicowcy, bo mój brat od lat wałkuje o tym samym :D Jeśli ACTA przejdzie- bye bye Tusk, nikt Cię już nie wybierze. A wtedy, kiedy do władzy dojdzie dajmy na to taki Palikot- prawo będzie można zmienić ponownie :)

Co do Anonymous, bardzo łatwo się pod nich podszyć, nie sądzisz? :] .
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 25-01-2012, 15:00   

bobonton2 wrote:
Jeśli ACTA przejdzie- bye bye Tusk, nikt Cię już nie wybierze.


Prawda jest taka, że nawet gdyby ACTA nie weszło (w co łudzę się naprawdę, że będzie wszystko po naszej myśli) to... Tusk i tak ma przechlapane. Narobili sobie niefajnego PRu i prawdę mówiąc, nie miałam pretensji do PO czy Tuska, ale po czymś takim ma grubą, czarną krechę nie do zmazania (nie wiem jak u innych, ale u mnie tak właśnie to wygląda). Bo tak jak powiedział Igi, wygląda to tak, jakby chcieli objąć kontrolę nad obywatelami.

Jedyne, co może zrobić Tusk i PO w tej sytuacji to wybrać mniejsze zło i odpuścić, może za parę lat znów zdobędą poparcie większej części społeczeństwa, no ale można tylko gdybać.

Chyba po raz pierwszy przyznaję Igusiowi rację tak by the way, szok ;P
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-01-2012, 23:23   

A teraz uwaga - news tygodnia - Polski Rząd od samego początku kłamał, twierdząc, że poszczególne kraje Unii podpisały umowę ACTA - co więcej mają na to termin do połowy marca, podczas gdy my mamy już podpisać to ścierwo 26 stycznia... Skąd wiem??

niespodzianka

Proszę bardzo...

Niespodzianka - rozsyłajcie to proszę po znajomych - jak najwięcej osób powinno o tym wiedzieć!!!
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 26-01-2012, 06:35   

O kur*a!

Wy naprawdę jesteście przweciwko ACTA? A ja tam jestem za. :hura:
Zacznie się ten cały szok związany z czyimiś prawami autorskimi. A przede wszystkim kochana Muzyka, która nadaje życiu sens... trza będzie zarobić, żeby móc czegoś słuchać. Jakie to proste :D I mniej śmieci będzie wokoło. Dalej niech to podpisują jak najszybciej. Zasadnicza kwestia higieny wirtualnej.
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 26-01-2012, 08:39   

alFa wrote:
Wy naprawdę jesteście przweciwko ACTA? A ja tam jestem za.


Dobrze więc, że jesteś w mniejszości i to zdecydowanej. Jeśli chcesz być kontrolowany na każdym kroku w internecie - here you are! Bo my nie chcemy. I tu już nawet nie chodzi o brak darmowej muzyki czy filmów. Tu chodzi o wolność słowa i też o fakt, że my, jako pracodawcy tego pieprzonego rządu wymagamy - a nie są te wymagania spełniane. Więc co to za demokracja?!
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 26-01-2012, 09:14   

http://wiadomosci.wp.pl/t...,wiadomosc.html

Już po ptakach... JA PIERDOLĘ!

przepraszam.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-01-2012, 10:45   

Quote:
A przede wszystkim kochana Muzyka, która nadaje życiu sens... trza będzie zarobić, żeby móc czegoś słuchać. Jakie to proste


Zanim się wypowiesz na jakiś temat, to najpierw się z nim zapoznaj :nietak: "Ochrona" praw autorskich jest tu najmniejszym problem. Największym jest to, że znowu każdy będzie z góry traktowany jak kryminalista.
_________________
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 26-01-2012, 14:50   

W sumie aż dziw bierze jak takie małe ACTA mogą otworzyć oczy. Jeszcze jakiś czas temu większość na tym forum była wiadomej opcji. A teraz narzekają. Przebudzenie? Czy może zaraz usłyszę, że ten projekt jest koniecznością?
_________________

 
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 26-01-2012, 15:32   

http://www.tvn24.pl/0,173...,wiadomosc.html

Chyba jednak jest szansa, by uniknąć ACTA... :) I to spora! Biję pokłony dla ETS!
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 26-01-2012, 15:33   

jawi wrote:
Jeszcze jakiś czas temu większość na tym forum była wiadomej opcji. A teraz narzekają.

Co masz na myśli?
_________________
; p ; >>
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 26-01-2012, 15:48   

Jawi wybacz, ale myślisz że jakakolwiek inna "opcja" coś by zmieniła? Kwestia wprowadzenia ACTA była przecież poruszana pośród eurodeputowanych już jakiś czas temu - nikt nie wyskoczył z tym pomysłem nagle. Nikomu jakoś to wcześniej nie przeszkadzało - dopiero jak zrobiła się afera, to PiS się od wszystkiego zaczął odcinać i przepraszać, a Ruch jak zwykle pali głupa.
_________________
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 26-01-2012, 21:44   

Quote:
Co masz na myśli?

Mam na myśli, że nie od dziś interesy rządu nie idą w parze z interesami społeczeństwa. Wchodzenie w ACTA ma w pewien sposób pokazać jacy to my jesteśmy europejscy. Po co się wyrychlać? Jeśli jakieś państwo stanie okoniem to na pewno nie będzie to Polska.

@K@t, ale sytuacja wygląda tak jak wygląda. Swoją drogą ciekawe dlaczego premier odmówił przeprowadzenia referendum w tej sprawie.
_________________

 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 29-01-2012, 22:46   

Stanę troszkę w obronie Tuska bo przyszło mu rządzić w ciężkich czasach. Wszelkie "złe rzeczy" kryzys, podwyżki, paliwa itp. są jego rządowi przypisane, chociaż tak naprawdę są to zasługi sprzed lat innego rządu, które dopiero teraz wychodzą do wierzchu np. omijający Polskę rurociąg gazowy i automatycznie zero korzyści, pozostaliśmy wysoką ceną gazu. O działaniach Tuska, czy były dobre czy złe, przekonamy się za kilka lat. Nie mniej godząc się na ACTA podpisał na siebie wyrok. No a Kaczyński jak to On korzysta z okazji aby odzyskać poparcie dla PiSu głosi że jest przeciwko ACTA ale gdyby był premierem szybciutko by poleciał podpisać umowę. W końcu to niezgodne z religią by okradać :p a lustrować, jak pamiętamy, PiS wręcz uwielbiał.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 29-01-2012, 23:43   

Kaczka nie rzuca się o ACTA jak karp na desce przed wigilią z prostej przyczyny - wszystkie jego chłopki głosowały za ACTA i w PE i w sejmie, więc głupio mu teraz będzie krzykać - on teraz zajmuje się tematem: SMOLEŃSK KU*WA!!!

Co do Tuska - mnie już całkiem klapki opadły. Nie wierzę w ani jedno jego słowo. Jeśli on szantażem nazywa moją dezaprobatę w kraju, gdzie teoretyczne demokracja to władza ludu, a nie elit to przepraszam bardzo, ale won mi z mojego kraju!!! Przynajmniej nie pluję sobie w brodę, że oddawałem na jego kółko wzajemnej adoracji głosu... Co do trudnych czasów - sam je sobie zgotował, robiąc burdel z NFZ - które powinno zostać zamknięte już po jego utworzeniu - robiąc podwyżki akcyzy na paliwo i podpisując ACTA - ja na pewno mu tego nie zapomnę! Hipokryta i buc z niego i tyle... Podlizuje się Amerykańcom podpisując coś tak haniebnego i niezgodnego z naszą konstytucją...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 30-01-2012, 00:28   

joker wrote:
Wszelkie "złe rzeczy" kryzys, podwyżki, paliwa itp. są jego rządowi przypisane, chociaż tak naprawdę są to zasługi sprzed lat innego rządu, które dopiero teraz wychodzą do wierzchu np. omijający Polskę rurociąg gazowy i automatycznie zero korzyści, pozostaliśmy wysoką ceną gazu.
No tak, to zły Kaczyński odpowiada za kryzys na świecie. To zły Kaczyński podwyższył ceny leków jakimś bublem prawnym. To zły Kaczyński podniósł akcyzę na olej napędowy. To zły Kaczyński nic nie zrobił przez ostatnie kilka lat w sprawie gazociągu i nie zrobi pewnie nic w sprawie blokowania przez tę rurę portu w Świnoujściu.
W żadnym razie nie twierdzę, że gdyby to od niego zależało, to by było inaczej. Ale prawda jest taka, że to ktoś inny odpowiada za ten bałagan.

joker wrote:
No a Kaczyński jak to On korzysta z okazji aby odzyskać poparcie dla PiSu głosi że jest przeciwko ACTA ale gdyby był premierem szybciutko by poleciał podpisać umowę. W końcu to niezgodne z religią by okradać :p a lustrować, jak pamiętamy, PiS wręcz uwielbiał.
Co pamiętamy? Kto pamięta? Ja pamiętam raporty w sprawie liczby stosowanych podsłuchów. I wiesz co? Za Tuska było i jest ich znacznie więcej, niż było za rządów PiS. Takie są fakty.
No chyba że zamiast o faktach będziemy rozmawiać o atmosferze grozy, kreowaniu wizerunku, itp. Ale niestety zdjęciem uśmiechniętego premiera nie zapłacę za paliwo, nie przyspieszę załatwiania różnych spraw w urzędach i nie wyleczę się czekając w kolejce do lekarza.
 
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 30-01-2012, 08:46   

Prawda jest taka, że ... niezależnie od tego jaka partia by rządziła - byłoby porównywalnie źle. Nie wierzę, że byłoby lepiej, zwłaszcza że nigdy nie dogodzi się wszystkim - każdy ma inne potrzeby, poglądy i wartości. Ale fakt, że zajęto się ACTA - zdenerwował mnie, ale czara goryczy przelała się, gdy sobie przy obiedzie, przy teleexpresie, mój kochany premier nazwał nas bandą szantażystów. WTF?! Nie wybiorę go więcej, choćby nie wiem co się działo. To już wolę oddać pusty głos i namawiać do tego innych niezdecydowanych. I tak, wiem, że pusty głos nic nie znaczy ;)

On i jego pieprzona partia jako nasi reprezentanci, reprezentanci Narodu (jak to pięknie brzmi idea demokracji, hu hu hu), powinni mieć na uwadze nas, nasze potrzeby (większości). Bo że część osób skorzysta na ACTA - wiemy. Ale nie jest to ta cholerna większość. Jak dla mnie Tusk jest przegranym. Każdy popełnia błędy, ale nie każdy nazywa swoich wyborców bandytami.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 30-01-2012, 14:31   

Może to nie do tematu, bo bez konkretnych nazwisk, ale:
Mo wrote:
On i jego pieprzona partia jako nasi reprezentanci, reprezentanci Narodu (jak to pięknie brzmi idea demokracji, hu hu hu)

Demokracja to system większości.
Nie wiem, od kiedy większość jest mądra :p .
_________________
; p ; >>
 
 
jawi 
Podróżnik



Joined: 26 Jan 2008
Posts: 405
Location: skądinąd :)
Posted: 30-01-2012, 14:44   

Quote:
Stanę troszkę w obronie Tuska bo przyszło mu rządzić w ciężkich czasach. Wszelkie "złe rzeczy" kryzys, podwyżki, paliwa itp. są jego rządowi przypisane, chociaż tak naprawdę są to zasługi sprzed lat innego rządu

Że co proszę? Ten rząd rządzi już od ponad 4 lat, a ty mówisz, że obecna sytaucja to wina poprzedniego :gupek: . To właśnie ten rząd podniósł liczbę urzędników o 10%. To właśnie ten rząd jest odpowiedzialny za przetargi, które są 4 razy wyższe niż powinny być. Mało kto już pamięta obietnicę zmniejszenia liczby posłów. Jeśli jest kryzys, to z kryzysem się walczy, a ekipa Tuska podchodzi do tego zupełnie biernie.
Poza tym ten lucyfer Kaczor miał w 2007 nadwyżkę finansową. No cóż, ale jak widać łatwo przyszło, łatwo poszło (300 mld w dół).
_________________

 
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 30-01-2012, 16:17   

Integral wrote:
Demokracja to system większości.
Nie wiem, od kiedy większość jest mądra .


Większość jest po prostu bardziej sprawiedliwa. I tyle. O tym mówiłam (pisałam) i o tym myślałam. Nie doczytałaś chyba dalszej części mojego posta, która wszystko wyjaśnia.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 30-01-2012, 21:40   

To "chyba" Ty nie rozumiesz w takim razie, na czym - najwyraźniej - polega demokracja: na demokratycznym wybieraniu ludzi, którzy przez następne 4 lata będą działać wedle własnego widzimisię.
_________________
; p ; >>
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 30-01-2012, 21:50   

Quote:

Poza tym ten lucyfer Kaczor miał w 2007 nadwyżkę finansową. No cóż, ale jak widać łatwo przyszło, łatwo poszło (300 mld w dół).


Zapewne ten wspaniały wynik osiągnął poprzez zmniejszenie akcyzy na paliwo :hehe:

Gdy paliwo drożeje to automatycznie wpływa na podwyżkę wszystkich produktów z nim związanych, a obniżenie akcyzy nie przywróci cen z przed 4 lat.

Na to co się dzieje na światowych rynkach tego surowca oraz kurs złotówki w stosunku do dolara, polscy politycy raczej mają znikomy wpływ. Zmniejszenie akcyzy odbije się na zmniejszonym wpływie do budżetu, który jest już i tak w fatalnym stanie a to mogło by spowodować poważne problemy dla kraju.

To że za Kaczyńskiego paliwo było tańsze nie ma nic wspólnego z jego rządami bo akurat nie on manipuluje ceną ropy na rynkach światowych. Zresztą już wtedy rosło. Po za tym panuje trend wzrostowy na runku surowców, który może w każdej chwili się zakończyć i wtedy będziemy piać z zachwytu że Tusk obniżył ceny ? Bynajmniej ja jako gracz giełdowy nie nabiorę się na to tak samo jak nie nabrałem się na super działania pana K.
_________________
http://www.jokus2009.republika.pl
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi twardziele żują pszczoły!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo