FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Kody, bugi, tricki!
Author Message
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 28-11-2008, 13:54   

Co do Trajan's Market i róży za kratą - ja znam inny sposób na dostanie się tam i... wydostanie się ^^ ciągle słyszę przykłady z klęknięciem i przejściem przez kratę (nawet nie wiedziałam, że tak się da), a ja to robię inaczej. Kiedy biegnę w kierunku groty z wodą tuż za zakrętem, zaraz po lewej znajduje się róg. Corner bugiem dostaję się na maleńki kwadracik tego daszku i odwracam się twarzą do okna i z rozbiegu skaczę na sam dach. Jeżeli mi się uda, chwytam się brzegu daszku i staję... w powietrzu. I mogę tak chodzić po dachu, grafika szaleje ^^ polecam używać slow walka bo można sobie spaść. Idę tuż obok alejki, którą przybiegłam, zsuwam się na obmurowanie, na którym znajduje się krata z wejściem do róży i biegnę w tamtą stronę. Bezpiecznie zeskakuję po stronie sekretu a potem... obok róży jest róg. Corner bugiem spowrotem na dach i wracam w miejsce z którego przyszłam. Po czym zsuwam się na dach z oknem i mogę przejść sobie przez nie. Boss klęczy sobie jak gdyby nigdy nic. Jest wyjście z tej sytuacji (bo już przez okno od tej strony nie wyjdziesz). Zeskakujesz do sali i biegniesz korytarzem w miejsce, gdzie leży shotgun i naboje. Przekroczenie białej linii sprawi, że potwór ożyje. Pokonujesz go i jest git. Potem tylko lecisz odstrzelić oczy głowie gladiatora i omija cię kąpanie się w kanałach, możesz od razu lecieć do smoków.


Nie wiem jak wam, ale w tym miejscu corner wychodzi mi tylko na stojąco, z wkładaniem głowy w mur i idiotycznym podskakiwaniem -.- niemniej jednak działa, więc nie narzekam. Widok z góry - bezcenny, tylko potem trzeba dobrze nacelować w brzeg dachu, żeby nie spaść.

Ze względów bezpieczeństwa ja się po tych niespodziewanych lokacjach zawsze poruszam walkiem, bo z góry nie widać brzegów i zewnętrznych ścian dachów, chyba że się rozejrzysz.

Teraz trzeba skręcić w lewo, dobiec do podwórka z palmą (jak na warszawskim Rondzie de Gaulle'a ^^) i tam bezpiecznie zeskoczyć. Zabieramy sekret, olewamy kratę i cornerem tuż obok bezcennego chwasta można się dostać na górę. Tyle że i tutaj na klęczkach mi to nie działa, a skakanie jak kretyn bywa irytujące. Ale czego to się nie zrobi dla odblokowanej galerii w menu głównym.

No i powrót - tutaj można spokojnie zeskoczyć na półkę, potem przeskoczyć przez szybę jak przez masło a następnie bez zbędnego szlajania się po kanałach i narażania na szczury pokonać bossa. Wszystko szybko i sprawnie ^^

Jak widać można zrobić to bez zbędnego wysiłku ^^ myślałam, że wszyscy o tym wiedzieli...
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 04-12-2008, 18:50   

Okazało się, że w AOD są aż trzy grywalne postacie ;)
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
 
 
kondzio109 
Praktykant



Joined: 06 Jan 2008
Posts: 113
Posted: 04-12-2008, 19:48   

Hahah , Aniaa, .. ten pies :hehe: te jego naturalne ruchy oraz dźwięk w 0:46 .. :hehe: widać traod ciągle zaskakuje xD http://pl.youtube.com/wat...feature=related > a tu widać że służba lary schodzi na psy :hehe: czy ktoś wie jak zrobić takiego hacka jak w filmiku ?
 
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 05-12-2008, 13:10   

Ja nie wiem, ale powiem jedno - ładnie dziewczynie zalało domek =D różne bugi się widziało. Pamiętam jak kiedyś moja przyjaciółka grała w czwórkę i w etapie z jej przyjacielem (w jego bibliotece) zaraz po filmiku coś się zbugowało i Lara miała cały czas wyprostowane ręce, jakby stała nieruchomo. Z takimi rękami biegała, skakała, broni za cholerę nie dało się wyjąć ;/ Trzeba było wczytać wcześniejszego save'a.

Poza tym kto powiedział, że w piątce nie ma kodów?
Miało ci dziecko *ja* płytkę z Clicka, a na niej miało demo Kronik. Minąwszy salę z czasówką i kawałkiem medalionu poleciałam po rampie jeszcze wyżej i tam wybiegł na mnie lew i gladiator. Zaczęłam się rzucać, strzelać, gdzie popadnie, w międzyczasie dokarmiając Larę apteczkami, a kiedy wreszcie lew padł jako ostatni, zamierzałam sprawdzić, ile mi jeszcze medipacków zostało.
I przeżyłam szok, bo... miałam oba fragmenty medalionu i wszystkie klucze (Garden Keye, Symbol Davida plus masa innych dupereli). Czyżby jakaś kombinacja klawiszowa? Oo
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 19-12-2008, 21:45   

Znalazłem dzisiaj bug w tomb raider 4. W levelu Tomb of Semerkhet przy ścianie gdzie wysuwają się ognie jest drabina. Gdy na nią wszedłem i się po niej osuwałem to nagle zacząłem się palić :szok: Nie wiem czym to jest spowodowane ale chyba jednak uważam, że to bug.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 23-12-2008, 14:13   


Jak widać, Lara może w różny sposób trzymać broń. Każdego rodzaju. Całe szczęście, że można potem ją schować i wyjąć ponownie, a wszystko wraca do normy.

A to lvl Catacombs *tak, tak, doszłam tu sama!* i pochodnia, która zamienia się w pochodniopodobne coś.

Jak widać, pochodnia swobodnie wisi sobie w powietrzu, przy rzucie zamieniając się w... płonące spodenki Lary Oo. Spodenki obejmują przednią klamrę, pas i oba pośladki...


Nooo taaak. Podniosłam to coś i... Lara trzyma w ręku pochodnię, a z boku ekranu pojawiają się zebrane gatki. Lol. Niezbadane są czeluście TR IV. Ciekawe, co jeszcze mnie spotka?

Idę na dalsze poszukiwanie błędów ^^
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
misiu_w_kapeluszu 
Student



Joined: 14 Sep 2008
Posts: 77
Location: Gorzów Wlkp.
Posted: 24-12-2008, 03:49   

Anika wrote:
Idę na dalsze poszukiwanie błędów ^^


To spróbuj może jeszcze rozjechać minotaura, tak jak ja to zrobiłem:
http://img118.imageshack....loteczekzv1.png

nawet nie wiem do końca jak, bo próbowałem powtórzyć ten trick, to już nie wychodził. Generalnie trzeba się na niego czaić przy tej rampie, najpierw wejść na rampę, on powinien przyjść, odczekać aż złoży się do stuknięcia młotkiem, szybko na motor i teraz jak nie odpuści (może sobie pójść z powrotem do miejsca z korbką!) i wejdzie do komnaty, to jest mała szansa, że znów podjeżdżając motorem pod rampę on się złoży do stuku, to można w niego zaryć motorem. Jakoś tak to zrobiłem :D
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 24-12-2008, 12:34   

A właśnie. Przechodząc tomb raider 4 ponownie doszedłem do levelu Chambers of Tulun. Tylko, że teraz przechodzę po to żeby wychwycić jak najwięcej bugów :matrix: Chciałem skorzystać właśnie z twojego czyli rozjechać motorem minotaura :p Do końca nie wiem jak to zrobiłeś, bo on tylko chodzi na wyższym poziomie podłogi, a motorem nie da się tam wjechać ale ze screenu wynika, że on tam był, a ty go rozjechałeś na dolnym. To oznacza chyba, że musi być tak jakoś koło krawędzi wspinania się :roll:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
misiu_w_kapeluszu 
Student



Joined: 14 Sep 2008
Posts: 77
Location: Gorzów Wlkp.
Posted: 24-12-2008, 20:19   

No właśnie bo go trzeba sprowokować, żeby się złożył do stuku w tym narożniku rampy, to jak Lara podjedzie, to jakby go z deka uderzyła (btw. podobnie giną wojownicy ninja, jak stoją na rampie, to czasem wystarczy w rampę stuknąć, to giną). Bo tak, to się nie da wjechać na górną część podłogi :D
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 25-12-2008, 02:33   


Nie pytajcie, jak to zrobiłam - sama nie wiem. To bywa interesujące, zupełnie jak Bestiary Book w irlandzkiej przygodzie. O ile w angielskiej wersji gry książka ta nazywa się właśnie Bestiary Book, o tyle w polskiej wersji językowej gry *tak, posiadam takową* książka ta nosi nazwę... Przedmiot. Tak. I w ten sposób mamy Kredę, Kamień z Merkuriusza, Klucze Do Ogrodu, Karty Wstępu i prozaiczny PRZEDMIOT. Czyżby brak inwencyi TFUrczej?

A teraz ciekawostka - ściągnijcie sobie Custom Level Iron Wolf and Golden Eagle i wpiszcie kody na nieskończone dobra i wszystkie bronie jak w czwórce. Potem podziwiajcie zawartość Inwentarza. Efekty zaskakujące.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 25-12-2008, 12:25 ]
Te "polskie" wersje to pirackie wersje!
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 26-12-2008, 22:52   

Ja dzisiaj wychwyciłem bardzo poważny bug
Zaraz po filmiku z żołnierzem w Menkaure's Pyramid jak ratuję go przed skorpionem nie można wyciągnąć shotguna, granatnika i kuszy. Jeszcze wcześniej da się wyciągnąć zwykłe pistolety, uzi i rewolwer. Potem jak chcę wyciągnąć jeden z tych silniejszych broni to Lara tak jakby udaje, że wyciąga, a tak naprawdę nie i właśnie po tym żadnej broni już nie może wyciągnąć :o To nie wszystko. Ręce jej zasztywniały i nie może się też niczego złapać. Czy spotkało kokoś to kiedyś :??: Jeśli tak to niech napisze czym to jest spowodowane i jak to naprawić :?
_________________
Witaj Guest
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 26-12-2008, 23:29   

Wow, a myślałem że takie zesztywnienia zdarzają się tylko w nextgenach :) ponowne wczytanie gry nie pomaga?
_________________
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 26-12-2008, 23:37   

No tak pomaga ale przed tym zanim się to stało, a najpózniejszego save'a mam aż w poziomie Citatel. Ale co tam :palacz: i tak to ponownie przechodzę więc nie muszę kolejny raz grać do końca :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Anika 
Student



Joined: 27 Nov 2008
Posts: 72
Location: Croft Manor
Posted: 27-12-2008, 12:44   

Takie zesztywnienie spotkać czasami można po filmiku w Alexandrii - tam w bibliotece gdzie rozmawia się z przyjacielem. Pomogło wczytanie gry przed tymże filmikiem a następnie pominięcie scenki wciśnięciem ESC.
_________________
Kochamy corner bug w Tomb Raiderach *^^*
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 27-12-2008, 16:30   

Zesztywnienie pojawia się po filmiku wtedy kiedy chcę wyciągnąć jeden z tych silniejszych broni. Od momentu w Menkaure's Pyramid musiałem sobie radzić z pistolami, uzi i rewolwerem aż do końca gry :p i jakoś poradziłem sobie. Przy okazji przeszedłem grę drugi raz. Dzisiaj zaczynam Underworld :cool:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
emild 
Nowicjusz


Joined: 03 Dec 2008
Posts: 24
Location: EPLR
Posted: 27-12-2008, 21:32   

witam
z TR4 mam same problemy, szalejąca lara i teraz dodatkowo wywala mnie do windy w momencie ładowania się etapu sacred lake- na samym jego początku przy przejściu z the great hypostole hall.

Płyta nie jest porysowana.
Mam zainstalowanego patcha o nazwie "Tomb Raider IV Patch"
Próbowałem kodem przejść do następnego etapu - kod zadzaiłał, ale efekt taki sam.
Ma ktoś jakiś pomysł?
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 28-12-2008, 00:46   

Miałem podobny problem, z tym że w innym levelu (Chambers of Tulun) działo się dokładnie tak samo jak u ciebie. Sam byłem przekonany że to wina systemu bądź jakiś dziwny bug, płytka również była bez żadnej skazy.... Ale jak się później okazało, problemem była właśnie płyta CD, problem rozwiązałem pożyczając innego TR4.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 31-12-2008, 13:11   

Pisałem też wcześniej, że po filmiku nie da się wyciągnąć shotguna, kuszy i granatnika dlatego chciałbym jeszcze dodać, że nie widać broni na jej ramieniu. Nawet wrzucam screena:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
kasia 
Nowicjusz


Joined: 11 Mar 2009
Posts: 12
Location: Croft Manor
Posted: 16-05-2009, 13:23   

Anika wrote:
Poza tym kto powiedział, że w piątce nie ma kodów?
Miało ci dziecko *ja* płytkę z Clicka, a na niej miało demo Kronik. Minąwszy salę z czasówką i kawałkiem medalionu poleciałam po rampie jeszcze wyżej i tam wybiegł na mnie lew i gladiator. Zaczęłam się rzucać, strzelać, gdzie popadnie, w międzyczasie dokarmiając Larę apteczkami, a kiedy wreszcie lew padł jako ostatni, zamierzałam sprawdzić, ile mi jeszcze medipacków zostało.
I przeżyłam szok, bo... miałam oba fragmenty medalionu i wszystkie klucze (Garden Keye, Symbol Davida plus masa innych dupereli). Czyżby jakaś kombinacja klawiszowa? Oo



Anika , miałam to samo.
A co do bugów, że lara mi się zacieła i trzeba było zresetować kompa :nie:
_________________
Według mnie najlepszy klasyk Tomb Raidera to
TR:II
 
 
BeBe44 
Student


Joined: 27 Nov 2008
Posts: 37
Posted: 16-05-2009, 13:46   

Mam problem z TR4, mianowicie Lara jest 'szalejąca'. Idę prosto przed siebie i nagle lara zaczyna biec w kółko (jak pies za swoim ogonem). I naciskam przyciski żeby ją wybudzić z transu i nic, ale jednak CZASAMI się udaje jednak nie na długo. Gra nie jest porysowana, pochodzi z gazety, jest to pełna wersja gry. Proszę o pomoc.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 16-05-2009, 13:56   

Spróbuj ściągnąć patcha. Likwiduje najważniejsze błędy w grze :) Jednak przestaną działać wcześniej zrobione zapisy http://www.laracroft.pl/files/patche/tr4patch2.zip
Przy okazji pochwalę się bugiem który zrobił misiu_w_kapeluszu. Też mi się udał :D
[img=http://img38.imagesh...1/minotaur.jpg]
_________________
Witaj Guest
 
 
 
emild 
Nowicjusz


Joined: 03 Dec 2008
Posts: 24
Location: EPLR
Posted: 23-05-2009, 21:38   

mam same problemy z tr4.
kupiłem kolejna tr4 bo w poprzedniej wywalało mnie do windy.
Teraz np: jestem w citadel w sali:

w zachodniej części powinienem spaść do wody, ale lara nie spada:

we wschodniej: powinno być dwóch arabów:jest jeden/mniejsza z tym/ i brak dzwigni:


Zainstalowałem patcha " Tomb Raider IV Patch". O dziwo udało się wczytać poprzedniego save, stelli.
Czy mam prawidłowo go zainstalowanego?: takie pliki mam katalogu tr4:


POŁĄCZONE

odnośnie 2 screena załączę jescze jednego by było lepiej widać miejsce:

lara nie spada, stoi, jakby na szybie.
odnośnie save'ow- jednak nie mogę wczytać innych/korzystam z savowo stelli/ po zainstalowaniu patcha. mogę tylko z tych, które wcześniej korzystałem.
Nie mam już pomysłów. Może, ktoś kto instalował patcha, mógłby poratować swoim save'em? z tego, bądź późniejszego, miejsca?
Jak odinstalować patcha?Nie widzę go na liście zainstalowanych programów - skasować po prostu plik tr4_11patch.exe?
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 12-06-2009, 00:08   

Patchowanie TR4 polega na podmianie oryginalnych plików w szczególności pliku *.exe . Patch'a nie usuniesz, musisz odinstalować grę. Radziłbym ci także nie korzystać z save'ów innych niż własne. Kupowanie kolejnych płytek jest tylko stratą pieniędzy.

Podobny bug miałem w Temple of Poseidon. Uwolniłem wodę ze wszystkich stron, jednakże ku mojemu zdziwieniu Lara po skoku w dół wbiła się w suchy grunt. Pomogło przejście levelu od początku.

Dziś za to podczas gry w TR3 w levelu "Lud's gate" mimo tego, że szybko zabiłem płetwonurka, który nie zdążył odciąć mi drogi do szóstego sekretu, przed wlotem do pomieszczenia z sekretem widniała jakby niewidzialna ściana. Mimo tego, że drzwi były otwarte. Tu pomogło wczytanie któregoś save'a wstecz.
_________________
 
 
Przemo 
Student


Joined: 08 Aug 2007
Posts: 63
Location: Warszawa
Posted: 17-07-2009, 18:25   

Witam jeśli chodzi o Tomby to w starszych częściach można dostrzec wiele błędów bugów.Pamiętam jak przechodziłem The Last Revelation ostatni etap,gdy walczysz z Setem.Tam było wiele bugów np.jak już wspinałeś się w górę i dotarłeś szczęśliwie i cały do osłony,która znajduje się nad pomnikiem.Raz miałem taką sytuację, gdy w tym miejscu byłem wcisnąłem nie ten klawisz i gra mi się automatycznie wyłączyła :( i wróciłem do strony startowej Windowsa.Albo np. też taki błąd występuje w jednym etapie, gdy strzelasz do kościotrupów.Chcesz ich zepchnąć do wnęki lub zapaści.A napisane było pamiętam nawet,że ich się nie da rozwalić, jednak można :D i później sie już nie pojawiają :)
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-07-2009, 18:29   

Quote:
Chcesz ich zepchnąć do wnęki lub zapaści.A napisane było pamiętam nawet,że ich się nie da rozwalić, jednak można :D i później sie już nie pojawiają :)


Gdzie tak było napisanie? :o Kościotrupy załatwia się właśnie poprzez zrzucenie do głębszego dołu, lub odstrzelenie łba za pomocą celownika.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo