FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider'y Klasyki vs. Tomb Raider'y nowej generacji

Wolisz grać w:
TR Klasyki (1-5)
77%
 77%  [ 28 ]
TR Nowej Generacji (AoD, Legend, Anniversary)
22%
 22%  [ 8 ]
Voted : 36
Total Votes: 36

Author Message
Jessica 
Nowicjusz


Joined: 16 Apr 2004
Posts: 2
Posted: 17-04-2004, 17:47   Klimat

"Klasyczna" wersja Tob Raider'a miała swój klimat. W TAOD tego nie ma ,po za tym nie powinni zmieniać motywu przewodniego (muzyka) !
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 17-04-2004, 22:30   

TR 6 ma klimat zwłaszcza w Paryżu jest świetny, a muzyka jest bardzo dobra tylko trochę jej mało. Jest też motyw z TR 1 tyko musisz się wsłuchać nie mogli przecież dać tej samej melodii :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 20-04-2004, 15:55   

Czemu nie mogli? Mogli, tylko nie chcieli :P Tego motywu prawie nie słychać. A klimat w starych TR rzeczywiście był lepszy. Zdrugiej jednak strony TAOD też jest dobry pod tym względem. Jest bardziej mroczny. SPAM (ikony mi sie źle wyświetlają ;P )Podobał mi się grobowiec pod Luwrem, chociaż był trochę niedorobiony.


EDIT BY GRZEKO
Co Ci się źle wyświetla? Nie dodaliśmy jeszcze emotki 'spam' (ale będzie :) ). Tamta nazywa się SPOILER :) i działa poprawnie -> :spoiler: :P
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 24-04-2004, 11:48   

Frodo_hobbitek wrote:
Czemu nie mogli? Mogli, tylko nie chcieli :P Tego motywu prawie nie słychać. A klimat w starych TR rzeczywiście był lepszy.

W poprzednich TR klimat był inny :P A nie mogli dać tej samej melodii, bo to było by nudne i zaraz wszyscy by mówili, że nie stać ich by zrobić nową melodię tylko ciągle ten sam motyw :P
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 26-04-2004, 14:27   

Klasyczny temat muzyczy z TR wcale nie jest nudny. Przecież to tradycja!
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 18-06-2004, 17:15   

TR6 ma klimat - swoj wlasny, specyficzny. Mnie podoba sie ta odmiana, bo szczerze mowiac, mialam juz troche dosc lazenia po grobowcach i po calym "antycznym swiecie". A do tego muzyka jest swietna, grafika rowniez, miodzio.
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 18-06-2004, 18:20   

Ja już chyba to mówiłem - też cieszę się z AOD w takiej formie jak jest bo obawiam się, że szósty raz (a w zasadzie to nawet dziewiąty) z kolei grobowce mogłyby lekko zanudzać...
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 19-06-2004, 13:25   

Grobowcóe nigdy za mało. W końcu to TOMB Raider. Podoba mi sioę klimat TRAOD. Mam jedynie zastrzeżenia do tego poziomu, w którym Kurtis rozwala mutanty w Strahovie. To już nie TR tylko Quake albo inna rozwalanka. Muzyka - może być, choć kiedyś była lepsza. A motyw klasyczny rzeczywiście jest, ale trudno go wyłapać. Poza tym podoba mi się techno z Serpent Rouge, dobry podkład.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 19-06-2004, 13:36   

Może i nigdy za mało, ale za duzo zdecydowanie może być. Może i to jest TOMB Raider, ale już od dawna powoli odchodzono od klasycznego załóżenia gry. Kurtisa nie lubię, jego levele też średnio, ale mimo wszystko do Quake'a to mu jeszcze daleko :P Muzyka jest świetna, pierwszy raz jest... może dojrzalsza? Nie żeby strasze motywy mi się nie podobały, bo je lubiłem i to bardzo, ale przy muzyce z AOD większość z nich blednie.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 20-06-2004, 13:52   

Dojrzalsza? Nie wiem? Mnie się wydaje bardziej drętwa. Na pewno jest bardziej mroczna, ale brak w niej jakiegoś motywu przewodniego, który łatwo wpadałby w ucho i który można by zapamiętać.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Derdonka 
Podróżnik



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 466
Posted: 20-06-2004, 15:05   

To teraz ja sie nie zgodze. Brak motywu przewodniego, ktory wpadalby w ucho? Ja nucilam sobie i intro i muze z SerpentRouge. Dla mnie osobiscie, muza w TRAOD jest najlepsza ze wszystkich poprzednich TR.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 22-06-2004, 09:32   

Ja się zgodzę, że muza w TAOD jest dobra, ale nie tak klimatyczna jak w poprzednich TR. Pamiętacie TR5? Przy każdym wrogu inny dźwięk, zawsze się wiedziało, że zaraz coś wyleci i to dodawało trochę smaczku... A w TAOD? Wrogowie (o ile już się trafią, bo większość gry to bezsensowne łażenie) wylatują niewiadomo skąd i dlaczego, i nigdy jeszcze żadnego się nie przestraszyłam.
_________________
Miow.
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 22-06-2004, 13:14   

TR5 to zupełnie inna gra niż AOD. Nowy TR jest o wiele bardziej mroczny, a o jakości muzyki niech świadczy fakt, że soundtrack został wydany na audio CD. No i to własnie dźwięk był najlepiej oceniany z całej gry :P
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 22-06-2004, 15:11   

To, że soundtrach wydano na CD to tylko chwyt marketingowy :P Poza tym muzykę z poprzednich TR, a przynajmniej niektóre utwory można ściągnąć z netu i samemu zrobić soundtrack :P Skrzypce z Wenecji i bębny z dżungli rules!
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 22-06-2004, 17:24   

To, że soundtrack wydano na CD świadczy o jego jakości, bo gdyby nie było się czym chwalić to chwyt marketingowy byłby nieudany. Muzyki z poprzednich TR nie trzeba ściągać z netu bo ona jest normalnie dostepna na płytach z grą :P (poza TR3, ale i do tego jest odpowiedni program).
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 23-06-2004, 19:42   

Jaki? :P
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 23-06-2004, 20:08   

Już powiedziałem: odpowiedni :P
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 01-07-2004, 18:16   W czym TR1-TR5 są lepsze od AOD?

Grzeko wrote:
Dobra, starczy już tego offtopicu Jak chcecie o Angel of Darkness to nie tutaj. Jeśli chcecie o wspaniałości starej serii to załóżcie odpowiedni topic. Tutaj mówimy o pojazdach.


No to proszę bardzo, Grzeko. Jest nowy topic, zgodnie z Twoim życzeniem. Tylko musiałem dać w tytule AOD, bo z TAOD by się cały nie zmieścił :D .
_________________
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 01-07-2004, 19:19   

No dobra, to zgodnie z tytułem topicu... Klasyczne Tomby są lepsze od TAOD, ponieważ:
- Jest lepsze sterowanie
- Cała gra toczy się głównie o artefakty
- Lara nosi szorty i turkusową bluzeczkę
- Jest więcej zagadek
- Jest lepszy klimat
- Jest więcej wrogów :502:
- Więcej się skacze
- Lara mniej gada, a więcej robi :)
- Są dwa pistolce :guns: (Chociaż w TAOD też ostatnimi czasy, ale po zainstalowaniu TRAOD SCU).
- Są pojazdy (wykluczając Chronicles)
Mogłabym tu wymieniać jeszcze full przykładów...

A co to tego jaki powinien być nowy, siódmy TR, to myslę, że klasyka powinna się "odrodzić" tzn. wszystkie wymienione wyżej elementy powinny wrócić do gry :mrgreen:
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 02-07-2004, 15:20   

mimo wszystko TR6 ma śliczną grafikę i to jest DUŻY plus :)
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 02-07-2004, 20:51   

Grafikę może i tak, ale za to ile błędów...
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 05-07-2004, 14:36   

z tego co slyszałem, to patche likwidują większą częśc błędów. Nie bez powodu dali aż trzy patche... no ale więcej sie wypowiem jak przejdę TR6.... :|
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 05-07-2004, 16:31   

Pathe likwidują niektóre błędy, ale nadal pozostaje nam okropne sterowanie i różne niedociągnięcia. Np. schody oteksturowane tylko z jednej strony :/
_________________
Miow.
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 05-07-2004, 20:16   

Mi TAOD się podoba, ale rzeczywiście złe sterowanie, brak pojazdów, brak jednego pistoletu (itd.) są strasznie i okropnie wkurzające :P
Tak więc, według mnie w TR1 - 5 są lepsze bronie, sposoby poruszania się Lary, a także pojazdy (bo w TAOD ich nie ma) :) No i trochę fajniej jest szukać artefaktów niż uciekać przed policją :mrgreen: Trudno powiedzieć czy klimat jest lepszy... W każdym razie inny :)
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 05-07-2004, 21:02   

Prawdę mówiąć, to do poruszania sie Lary nic nie mam. Nie chodzi o sterowanie, ale o ruchy. Fajnie się skrada, czołga itd. tylko trochę za bardzo się garbi jak wchodzi po schodach.
_________________
Miow.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo