FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Problemy techniczne
Author Message
Delancey 
Nowicjusz



Joined: 18 Apr 2013
Posts: 5
Location: Kraków
Posted: 18-04-2013, 10:40   

Czy na karcie graficznej nVidia GeForce GTX 560 mogę sobie pozwolić na TressFX? Z góry dziękuje za odpowiedź. ;)
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 18-04-2013, 16:01   

Najlepiej uruchomić grę i zobaczyć czy można przełączyć jakość włosów - nie jesteśmy poradnikiem technologicznym. Generalnie nVidia ma słabą współpracę z efektem TressFX więc nawet jak pójdzie to będzie cięło grę jak cholera...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Scion 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2007
Posts: 552
Location: Choirgirl Hotel
Posted: 18-04-2013, 16:30   

krtomb wrote:
Generalnie nVidia ma słabą współpracę z efektem TressFX więc nawet jak pójdzie to będzie cięło grę jak cholera...

Zależy od karty. Mam GTX 660 i działa bezproblemowo. Gra się tnie tylko przy rozdzielczości HD 1080p i to rzadko.

Delancey, jeśli karta obsługuje DirectX 11, to będziesz miała TressFX.
_________________
kill, eat the male. kill, eat the male
 
 
peju 
Student


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 88
Posted: 18-04-2013, 16:43   

Scion wrote:
jeśli karta obsługuje DirectX 11, to będziesz miała TressFX.

karty nvidia obslugujace DirectX 11 to seria GTX 4xx i wyzsze generacje.
_________________
@foto_peju
 
 
berglind 
Nowicjusz



Joined: 30 Apr 2007
Posts: 24
Posted: 28-04-2013, 11:45   

Witam, czy moglby mi ktos pomoc, doradzic?

Mam problem z zainstalowaniem najnowszej Lary. Lacze sie z internetem ale po jej zainstalowaniu i tak pojawia sie okno, ze musze byc online zeby ja odpalic :( Nie wiem o co chodzi ;(
_________________
Kierujemy nasze spojrzenia ku niebiosom, a niebiosa są puste.
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 28-04-2013, 14:01   

Musisz chyba pobrać jakąś aktualizację ze Steama i aktywować grę - to wszystko trzeba zrobić w trybie online po instalacji przed pierwszym uruchomieniem gry. Potem sama gra nie wymaga dostępu do internetu (za wyjątkiem trybu multiplayer oczywiście).
_________________
 
 
radd91 
Nowicjusz


Joined: 22 Jul 2011
Posts: 1
Location: Bydgoszcz
Posted: 06-06-2013, 21:02   

Dzień dobry:)
Mam zagwozdkę miesiąca a nawet roku!
Najpierw w Tomb Raider grałem pirackiego na laptopie ASUS R700VJ - spokojnie chodziła w detalach wysokich bez problemów. Nastąpiła premiera, po tygodniu już grałem w oryginał. Było ok...przez niecały miesiąc - potem, po ok. 15 minutach, gra zaczynała przycinać się równomiernie co kilkanaście sekund (bez względu na ustawione detale)
Niedawno, znajomy zakupił bardzo podobny model tylko ze słabszym procesorem, testował pirata tego co ja - chodzi mu płynniutko (wprawdzie na trochę gorszych detalach).
Mój brat na dniach również kupił ten model laptopa - oryginał tnie jak mi!

Wina aktualizacji? Jeśli to istotne dodam, że te ASUSy mają kartę nvidii, zresztą każdy może sobie specyfikacje wygooglować :P
 
 
Morasiu 
Nowicjusz


Joined: 14 Jun 2013
Posts: 6
Posted: 14-06-2013, 16:28   Problem

Witam! Jestem nowy i mam problem. Chodzi o misje, gdzie jesteśmy w klasztorze nad rozpadliną i spacerujemy po gzymsie. Idę sobie i gdy jest zbliżenie i trzeba wskoczyć wciskam Spacje i nic. Reszta klawiszy działa np. TAB. Jakieś pomysły?
 
 
motherangie 
Nowicjusz


Joined: 16 Jun 2013
Posts: 4
Posted: 16-06-2013, 22:20   

Dziędobry. ; * Od kupna gry borykam się z pewnym problemem - gdy chcę uruchomić grę, ona nie reaguje. Tj. nie wyświetla się okno z grą, nic. Prosiłabym o pomoc. c:
 
 
Morasiu 
Nowicjusz


Joined: 14 Jun 2013
Posts: 6
Posted: 18-06-2013, 20:01   

Spróbuj uruchomić jako administrator.
 
 
motherangie 
Nowicjusz


Joined: 16 Jun 2013
Posts: 4
Posted: 20-06-2013, 20:47   

Nie mogę, tzn. jak to zrobić w Steamie? Skrót do Tomb Raidera jest jako dokument sieci web...
 
 
Morasiu 
Nowicjusz


Joined: 14 Jun 2013
Posts: 6
Posted: 21-06-2013, 14:30   

Poszukaj gry w folderze Steam/app albo coś takiego. Tam będzie plik TombRaider.exe
 
 
motherangie 
Nowicjusz


Joined: 16 Jun 2013
Posts: 4
Posted: 23-06-2013, 13:15   

Dzięki. Tyle, że ponownie nic się nie dzieje. Wyświetla się okienko, czy pozwolić programowi na wprowadzanie zmian w komputerze, klikam na tak i nic się nie dzieje. Oprócz reklam Steam.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 02-07-2013, 20:48   

Mam problem z długą aktualizacją gry. Aktualizuje już się chyba pół godziny. Do tego raz wykazuje mi, że pozostało 15 minut, a raz zwiększa się, że pozostała 1 godzina itd. Czy to normalne, żeby gra się tak długo aktualizowała? Nie da się jej jakoś urochomić bez aktualizacji :??:
:pozdro:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 02-07-2013, 21:00   

Czas jest zależny od Twojego łącza. A bez aktualizacji - musisz grać z odłączonym netem. Zakładając, że gra to łyknie; nie wiem, nie sprawdzałem, ale to chyba nie Xbox One ;)
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 02-07-2013, 22:36   

Udało mi się uruchomić tą grę. Właściwie nie wiem jak to zrobiłem :P Parę razy przerywało mi się pobieranie aktualizacji, więc je wznawiałem aż doszło w końcu do 100%. Potem urochomiłem ponownie komputer, zainstalowałem steama i jakoś urochomiłem grę. Zajęło mi to ponad 2 godz., ale najważniejsze, że od teraz da się grać :matrix: Niestety, prawdopodobnie nie na najwyższych detalach :(
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Bad Monster 
Nowicjusz


Joined: 04 Aug 2012
Posts: 25
Posted: 15-07-2013, 19:00   

Mam pytanie: zastanawiam się nad kupnem karty graficznej MSI GT630 4GB DDR3. Na jakich opcjach graficznych będę mógł grać w nowego TR? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 26-07-2013, 10:12   

Mam pytanie.
Otóż wczoraj zakupiłem grę, wgrałem normalnie steam'a potem zaczął mi się pobierać (?) Tomb Rider. Pisze że niby to aktualizacja, tylko że ta aktualizacja ma 9 GB i będzie się aktualizowała (średnio z tego co jest napisane) 1 DZIEŃ ! czy to normalne ?? Proszę o pomoc !
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 26-07-2013, 11:24   

Tomb Raider chyba ;)

Wlasnie okolo 10 GB waży cała ta gra, razem z aktualizacjami, wiec trzeba cierpliwie poczekac az sie wszystko zgra - prędkośc zalezy od Twojego internetu.
_________________
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 26-07-2013, 11:39   

Haha z pośpiechu zjadłem literkę:D No trudno.
Bez sensu, kiedyś się wgrało normalnie gre i się grało, teraz nie dość że kupie to jeszcze musi ściągać z sieci... masakra, to samo miałem z Resident Evil 6. I teraz za każdym razem kiedy będę chciał na nowo wgrać Larę, będę musiał przejść przez takie męczarnie ??
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 26-07-2013, 19:44   

Jak bedziesz instalował na nowo to tak. Ale z tego co piszesz to kupiles gre na plycie, wiec nie sciaga Ci sie ze Steama cale 10 GB. Wiekszosc zainstaluje sie z plyty, a jesli dobrze pamietam - jakies 2-3 GB sie dociagnie z neta.
_________________
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 26-07-2013, 21:35   

to widocznie mam jakąś popieprzoną wersje bo "aktualizuje" się 9.1 GB o_O dziwactwa...
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 26-07-2013, 22:22   

Nie, u kazdego taki komunikat sie pokazuje, u tych co instalują z plyty i u tych co kupuja na Steamie. Roznica polega na tym, ze ci ktorzy kupuja na Steamie musza rzeczywiscie sciagnac tak duzo, a ci co maja gre na plycie, sciagaja tylko nieznaczny procent z 9 GB.
_________________
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 27-07-2013, 08:55   

Dzięki za odp.
Mam kolejny problem, bardziej związany z bugiem otóż wszyscy przeciwnicy, zwierzyna i inne w co mogę strzelić, poruszają się, lecz stoją w miejscu po czym nagle teleportują się w miejsce w które z założenia chcieli dość. Przykład - wilk biegnie stojac w miejscu po czym nagle animacja jak dobiera się do mojej szyi. WTF ? Trochę mi to uniemożliwia rozgrywkę gdyż przez to nie mogę przejść fragmentu skradankowego w którym to Lara ma skrępowane ręce. Czy ktoś też miał taki problem ?
_________________
 
 
barteknowacki 
Nowicjusz


Joined: 25 Jun 2009
Posts: 14
Posted: 27-07-2013, 21:58   

Bad Monster wrote:
Mam pytanie: zastanawiam się nad kupnem karty graficznej MSI GT630 4GB DDR3. Na jakich opcjach graficznych będę mógł grać w nowego TR? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Na Ultra/Wysokich, mam podobną bo 635 ale z 2 gb ramu i oprócz włosów i z cieniami na normalny, 30fps było.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo