FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Egipt
Author Message
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 30-03-2011, 19:17   

Wskocz po prawej na tą belkę na klapie, a potem do góry i do tyłu :)
_________________
 
 
 
FAITH 
Nowicjusz



Joined: 21 Mar 2011
Posts: 18
Location: Droga mleczna
Posted: 30-03-2011, 19:50   

Jakie to banalne było wielkie dzięki,a ja kombinowałem na rożne sposoby :D
_________________

 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 18-09-2011, 12:29   

Takie mam pytanie... Bo w Świątyni Khamoon już od jakiegoś czasu nie mogę zarzucić linki na kółeczko i otworzyć nią takiej klapy (wtedy, kiedy trzeba pociągnąć tą klapę i szybko przeskoczyć na nią na lince, zanim się zamknie, chyba kojarzycie moment?). Próbuję na różne sposoby, ale to po prostu nie chce trafić... Czy to ma jakiś związek z ustawieniami grafiki? Jakby co mam wszystkie dopalacze grafiki włączone i maksymalny antyaliasing. Już w TRA jest kilka przypadków, że grafika przeszkadza, to jest jeden z nich? A jak nie to o co chodzi?
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 18-09-2011, 13:49   

Ta, są takie przepadki, jeden z nich, dość znany, o ile dobrze kojarzę, jest w Vilcabambie, gdzie Lara się krawędzi nie chwyta. Ale to się niby dzieje tylko na słabszych sprzętach i owszem zmniejszenie wszystkich opcji graficznych powinno naprawić taki błąd.
Ale nie rozumiem, bo piszesz, że masz jakiś tam błąd w grze i pytasz czy to przez opcje grafiki... no i z Twojej wypowiedzi wynika, że nie sprawdziłaś czy masz taki błąd na najmniejszych opcjach graficznych. Więc co za problem na chwilę zmienić te opcje?
Chyba, że już tak próbowałaś, czego nie napisałaś xd. Wtedy możliwe, że masz jakiś błąd gry.
No i każdy by napisał, że za późno wyrzucasz tą linkę... ale skoro próbowałaś na tyle sposobów to ja już nie wiem. Jak nie pomaga zmniejszenie opcji to zacznij od początku ten lvl. :D
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 18-09-2011, 14:07   

Danio500 wrote:
No i każdy by napisał, że za późno wyrzucasz tą linkę...


Tu nie chodzi o zarzucenie linki kiedy Lara skoczy, tylko zaczepienie linki na kółku i pociągnięcie tej klapy, żeby się otworzyła.

Danio500 wrote:
zacznij od początku ten lvl.


Ile razy próbowałam, to już nie liczę nawet :D

Danio500 wrote:
Ale to się niby dzieje tylko na słabszych sprzętach


To pewnie chodzi o coś innego, bo ja mam zupełnie nowiutki komputer.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 18-09-2011, 14:36   

to spróbuj ręcznym celowaniem :P
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 18-09-2011, 14:41   

A, o tym nie pomyślałam, zresztą w ogóle z tego nigdy nie korzystałam :P nie wiedziałam, że to też na linkę. dzięki :thanx:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Gabi013 
Nowicjusz


Joined: 08 Oct 2011
Posts: 1
Posted: 08-10-2011, 18:11   

Witam! Mam pewien problem w Świątyni Khamoon. Jestem w sali z czterema obeliskami. Wokół są kolumny, spod których mogę wyciągnąć kamienne bloki. Z dwóch z nich wybiegają pumy. Na obeliskach są symbole, które powtarzają się w salach pod kolumnami. Według poradnika, cztery obeliski powinny dać się obracać i powinnam je ustawić obrazem boga w stronę wrót. Jednakże u mnie podniesione są tylko 2 obeliski:




Chciałam się spytać, czy to jest błąd, czy może muszę coś jeszcze zrobić, aby się one podniosły?

Dziwne jest również to, że mogę skoczyć z występu w ścianie na obelisk, który jest opuszczony:



Proszę o pomoc ;)
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 08-10-2011, 18:18   

Z tego co pamiętam, trzeba "dokładnie" wyciągnąć te kamienne bloki spod kolumn. Jeśli tylko lekko je przesunęłaś, aby umożliwić sobie wejście w tunel za nimi, musisz je po prostu przepchnąć dalej ;)

A to, że da się na te kolumny skoczyć, może się jeszcze do czegoś przydać, ale nie chcę podpowiadać, aby nie psuć zabawy :P
_________________
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 08-10-2011, 18:20   

Jak się przyjrzysz to pod tymi kamieniami które odsuwasz zobaczysz ciemne płyty. Musisz całkowicie zdjąć z nich te bloki, które zasłaniają wejścia do sal z obrazkami do obelisków, wtedy się powysuwają.
A z tym obeliskiem, na który wskoczyłaś - powiem tyle, że to ma pewien związek z relikwią ;)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
LEvEL
[Deleted]

Posted: 21-11-2011, 22:56   

Witam forumowiczów :)

Mam problem z TRA, gram na PS2, poziom Egipt, zdobywanie kolejnego artefaktu, szczegóły na filmie.

Proszę obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=du03ypUUb04

Problem polega na tym że jak się już bujam na linie to za żadne skarby nie potrafię odbić się skokiem do tyłu tak jak w 39 sek. filmu Zawsze Lara skacze wzdłuż ściany w prawą lub lewą stronę. Próbowałem już chyba wszystkiego jeżeli chodzi o klawisze i kierunki pada. Problem może wydaje się błahy, ale mnie już zaczyna wkurzać. Proszę o sugestię
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 21-11-2011, 23:04   

Taka mała rada - gdy wchodzisz do tego pomieszczenia, możesz oszczędzić sobie sporo zachodu nie włączając tego przełącznika, tylko zwyczajnie schodząc dołem (wchodzisz na środkowy schodek prowadzący do złotego przełącznika, chwytasz się krawędzi, po czym zeskakujesz na półkę niżej i korzystając z gzymsów prawie na sam dół), tak aby rozwalić stwory na dole i dopiero od drugiej strony dostać się do skarbu.

Dobrym rozwiązaniem w miejscu w którym jest natomiast rzeczony skarb - znam ze swojej wersji na PSP - jest złapać się liny, wyśrodkować i podciągnąć o kilka kroków, żeby względem rysunków na ścianie, na której wisisz mieć nogi na wysokości spódniczek (tunik) namalowanych na niej postaci. Dopiero wtedy można się rozbujać i skierować lewą manetką w tył po czym skoczyć - Lara powinna się złapać...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
LEvEL
[Deleted]

Posted: 21-11-2011, 23:10   

Oczywiście nie włączam tego przełącznika z gilotynami i bujam się na linie na odpowiedniej wysokości. I jak już jestem pewien że jest OK to oczywiście manetka w dół + X i Lara leci wzdłuż ściany, ręce opadają. Próbowałem tylko sam X efekt ten sam. Co ciekawe jak się nie bujam na linie to spokojnie mogę skoczyć do tyłu, podczas rozbujania jest to dla mnie niewykonalne z niewiadomej przyczyny.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 22-11-2011, 02:11   

No to nie wiem - może wyłącz grę, konsolę, odpal od nowa od checkpointa i próbuj dalej... popróbuj z wysokością na jakiej zwisasz na linie i poćwicz odskok na tej ścianie, bo nie mam pomysłu - to po prostu musi się udać, bo inaczej do tego sekretu się nie dostaniesz...
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Mentoz3000 
Nowicjusz


Joined: 05 Jan 2012
Posts: 10
Posted: 06-01-2012, 17:07   

Egipt..nie lubię Egiptu.No może racja jest ładny , ale mnie jakoś do gustu nie podchodzi . Wkurzają mnie te głupie zagadki , wogóle te poziomy są tak długie , a o czasówkach to już nie wspomnę . Wrogowie ,wkurzają mnie tacy jedni co wychodzą z nienacka na koncu ostatniego lvl'a .


Ocena: 5/10 .
_________________
"Życie ma różne strony" ...
 
 
emmo6666 
Nowicjusz


Joined: 20 Apr 2012
Posts: 1
Posted: 20-04-2012, 16:53   

wlasnie egipt mam problem w waltrouth tam gdzie jest ten most gdzie trzeba go przyciagnoc linka! i w tym polega problem kiedy lara rzuci linke wciskajac Q linka sie nie przyczepia co mam zrobic bo to wkuzajace!!!!! :pozdro: :fire:
_________________
w larze groto annivesary nie moge poradzic sobie z problemem linki magnetycznej to jest w egipci przy tym otwieranym moscie kiedy wciskam Q lara rzuca linke ale pomomo to linka nie chce sie zaczepic!!!!!
CO MAM ZROBIC??????
 
 
kodymka 
Nowicjusz


Joined: 21 Apr 2012
Posts: 3
Posted: 21-04-2012, 15:32   

Czy jest ktoś ko mógłby mi udostępnić save po wejściu do pewnego pomieszczenia? Już wyjaśniam: jestem w egipcie konkretniej: w miejscu, w którym zdobywa się drugi z 4 artefaktów. Sala z długim zjazdem na początku, mumią na dole, po pociągnięciu dźwigni zjazd zmienia się w schody, trzeba wspinać się do góry, biegać po ścianie na lince między wysuwającymi się ze ściany ostrzami. tu jest screen miejsca w którym dokładnie jestem http://img19.imageshack.us/img19/2074/lara1w.png kiedy skoczę już z linki na linkę, wejdę na 2 półki i usiłuję złapać się podestu do pomieszczenia u góry, Lara zamiast złapać się krawędzi balkonu odbija się od ścianki i spada, po kilku takich upadkach postanowiłam sprawdzić w solucji, ale robię wszystko zgodnie z opisem. Wydaje mi się że po prostu to jakiś błąd w grze i nie wiem co zrobić :(
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 21-04-2012, 15:39   

W TRA na PC, szczególnie w Egipcie, w kilku miejscach Lara jakby nie reaguje na pobliskie słupy, krawędzie, gzymsy etc. Pomaga wtedy zmiana ustawień graficznych na najniższe lub nawet ich wyłączenie. Spróbuj i może uda ci się bez sejwa.
_________________
 
 
kodymka 
Nowicjusz


Joined: 21 Apr 2012
Posts: 3
Posted: 21-04-2012, 15:45   

Niestety nie pomogło :(
 
 
3dfx 
Nowicjusz


Joined: 21 Jan 2012
Posts: 29
Location: Dolny Śląsk
Posted: 21-04-2012, 20:45   

Wyłącz "efekty pełnoekranowe" w opcjach grafiki.
 
 
kodymka 
Nowicjusz


Joined: 21 Apr 2012
Posts: 3
Posted: 21-04-2012, 21:38   

wyłączenie efektów i reset kompa pomógł :)
 
 
BaskaPoland 
Nowicjusz


Joined: 21 Jun 2012
Posts: 4
Posted: 01-07-2012, 15:05   

Czy możecie mi napisać czy w Egipcie jest duża walka ? Bo w Grecji centaury,w Peru tyranozaur a czy w Egipcie tez cos jest ?:)
a i jacy są mniejsi wrogowie w Egipcie ? nie chodzi mi o tych mniejszych typu szczurki,nietoperze .chodzi mi o cos typu goryl jak w Grecji lub male dinozaurki w Peru ? Najbardziej dla mnie denerwujace sa momentu w ktorych nagle wyskakuja z jakis ciemnosci lub z zakrętow a ja jestem w malym korytarzu i musze z nimi walczyc i wtedy jest troche trudno - ale najgorsze w tym wszystkim jest ten moment zaskoczenia , za kazdym razem o malo zawalu nie dostalam :P :P
 
 
Oskar26 
Nowicjusz


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 24
Posted: 01-07-2012, 20:20   

W Egipcie są mumie, nietoperze, szczury, pantery, centaury, krokodyle i latające mutanty takie jak w Atlantydzie... ;)
 
 
 
dr LOU BITCH 
Nowicjusz


Joined: 08 Sep 2012
Posts: 13
Posted: 16-09-2012, 15:59   

Utknąłem na etapie Obelisk Khamoon. Mam już Oko Horusa, Skarabeusz Ozyrysa i Ankh Izydy. Teraz utknąłem i nie wiem co robić. Został mi korytarz z szakalami przy wejściu. Dotarłem do pomieszczenia z tymi wirującymi ostrzami w ścianie gdzie trzeba biegać przy użyciu linki po ścianach. Nie wiem jak to przejść. Zauważyłem, że jest problem z kierunkami przy bieganiu po lince, karzesz Larze skoczyć w lewo to ona skacze do tyłu. Paranoja jakaś. Niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym biega. Szlag człowieka może trafić dosłownie. :fire:
 
 
dracjonis 
Nowicjusz



Joined: 22 May 2012
Posts: 27
Posted: 25-09-2012, 09:47   

Nie potrafię w wyobrazni sobie dokładnie skojarzyć tego momentu, bo Egipt to były jedne wielkie pułapki, bieganie po ścianach z ostrzami i w ogóle cuda nie widy się tam działy. Jeden z trudniejszych chapterów, jak nie najtrudniejszy ze względu na pomieszczenia najeżone niekiedy porąbanymi pułapkami. A ciągnie się to... Tragicznie. Ile razy tam umarłem. Ulala.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo