FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Jak ?
Author Message
Ocieks 
Nowicjusz



Joined: 24 Mar 2008
Posts: 19
Location: Croft Manor
Posted: 24-03-2008, 15:50   

Po pierwsze na bossów uzywalem tylko Duel Pistols :P Poprostu oszczedzalem amunicje z Shoutgana na Goryle z Grecji a Uzi uzywalem tylko w momentach gdzie mam strasznie duzo przeciwników w jednej sali.
Staralem sie uzywac jak najmniej solucji do przejscia gry staralem sie sam kombinowac, to fajna zabawa. Chyba ze ktos jest przewrazliwiony i jak proboje za dziesiatym razem i mu nie wychodzi to sie zaczyna denerwowac i wkurzac.
Podsumowujac - Umiejetnie poslugiwanie sie bronmi czyli nie rozwalanie magazynków na byle przeciwnika i przedewszystkim staranie sie samemu ukonczyc gre :pozdro:
_________________
for
 
 
 
emil_866 
Nowicjusz



Joined: 14 Apr 2008
Posts: 8
Location: Wejherowo City
Posted: 27-04-2008, 01:31   

Prawda jest taka moi drodzy, że TR to dosyć trudna gra ale tylko pod względem odgadywania zagadek a nie pod względem niemożności pokonania przeciwnika, który jest po prostu śmiesznie łatwy na każdym poziomie ;;] Jedynie bossowie stanowią zagwostkę ale tylko za 1-szym razem. Moim zdaniem to się tyczy każdej cześci TR... ;]
_________________
no music = no life
 
 
 
Sofick 
Nowicjusz



Joined: 12 May 2008
Posts: 5
Posted: 12-05-2008, 22:08   

Ja z miejsca zabrałem się za gre na Hardzie, i nie miałem większych problemów. Doszedłm do końca bez zszarganych nerwów. Większąść gry przeszedłem na już Time Trialu (zatrzymałem się po Temple of Khamoon [ ukończone nie chwaląc się 5 minut przed czasem]) Cykam się najbardziej przed Obelisk Khamoon i Great Piramid (ta wspinaczka nad przepaścią pełną lawy, mały dyskomfort ;] )
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 19-06-2008, 21:17   

Nie wiem w którym temacie mogłabym się spytać, więc pytam tu: jak można ściągnąć i uruchomić kody do gry? Jestem przy centaurach, rozwalają mnie, w ogóle nie mogę dać sobie z nimi rady ;( Proszę o pomoc ;(
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Piterek 
Praktykant


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 126
Posted: 19-06-2008, 21:42   

Nie ma kodów do ściągania, trzeba przejść całą grę i zebrać wszystkie artefakty aby odblokować kody. Możesz też ściągnąć save 100%, wkleić go do swojego profilu (nie wiem jak się to robi) i grać na poprzednim zapisie, a ten ściągnięty zostawić. Kody powinny raczej działać.

PS: możesz też ściągnąć save po centaurach.
 
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 15-07-2008, 12:31   

ja gram żeby przejść. gram z kodami i tyle może to sie wydawać głupie ale cóż. każdy gra tak jak woli.a co do kodów to są tylko w temacie PROBLEM Z GRĄ. pytałam sie o kody znajdziecie je na ostatniej str :croft: :wotr:
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 14-08-2008, 19:03   

Ja najpierw przeszłam całe Anniversary na średnim poziomie i starałam się pozbierać wszystkie sekrety. A jak skończyłam grę to powtarzałam poziomy starając się zebrać "pozostałości".

Jeszcze niedawno w TRA nawet nie włączałam prób czasowych bo tego nienawidzę :fire: . Dopiero dzisiaj z nudów przeszłam jedną w Górskich jaskiniach bo najprostsze :P . Ale innych nie mam zamiaru. To nie dla mnie, bo ja w Tombach lubię pozwiedzać a nie gnać przed siebie (a ile przy tym stresu!).
 
 
 
paula.kielce 
Student


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 40
Location: Kielce
Posted: 15-08-2008, 20:11   Re: Jak ?

Hrithik_Roshan wrote:
No więc nie mogłem znaleźć tematu do którego to wcisnę....
Bo ze mną jest coś nie tak zebrałem wszystkie bronie i naboje ale nigdy żadnej nie użyłem :P
Zawsze odkładałem na trudniejszego Bossa itp.
A nawet w ostatecznym pojedynku z Natlą korzystałem tylko z Podstawowych Pistoletów
Nie mogę się przemóc do użycia : Uzi, Shoot guna....
Tak Samo jest z Apteczkami do Atlantydy nie użyłem więcej niż 2-3 duże i 4-5 małych :P

Na początku z trudniejszymi nie dawałem sobie rady, ale później sie tak wprawiłem że nie korzystałem przez cały poziom nawet z małej apteczki :P
Pistoletów również nie zmieniałem na mocniejsze :-P

Grałem na Mediumie xD
Więc może dlatego nie było tak źle, jednak jestem dumny z siebie :matrix:

:pozdro:


ranyy.. jak można nie użyc czegoś ponad podstawowe pistolety.. to jest dla mnie szok, ale mniejsza o to.
ja używałam mnóstwo broni i czasami okazywało się, że ta 'lepsza' broń nie była wcale potrzebna ;d
jak grałam i właśnie przechodziłam moment z T-Rexem zabrakło Larze sił, tzn miała końcówkę 'życia', a tu nagle, nie wadomo skąd mam całe życie. Nie wiem jak to się stało, ale przeszłam ten poziom za pierwszym razem, bo 'dostałam' całe życie. Nie widziałam tam nigdzie apteczki, więc jest to mało prawdopodobne, że wdepnęłam w dużą apteczkę..
Pozdrawiam
_________________
Paula xxx
 
 
 
Tonetti 
Podróżnik



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 237
Location: Wałbrzych
Posted: 16-08-2008, 11:03   

paula.kielce - to był chyba checkpoint :)

Ja często oszczędzam bronie na jakiegoś bossa, albo trudniejszego przeciwnika - czasami mocniejsza broń mi się przyda, a gram na hardzie. Mocniejszej broni, a mianowicie magnum i shotguna użyłem przy tych potworach na samym końcu levelu Tomb of Tihocan, a do Natli uzi. a gdy już skończyły mi się naboje do uzi, musiałem wykończyć ją zwykłymi pistolsami :P
 
 
Youki 
Nowicjusz



Joined: 27 Feb 2008
Posts: 14
Posted: 27-08-2008, 11:40   

ja przechodziłam gre podobnie jak Pheobe Poison tylko mi było wogóle szkoda marnować amunicji xD więc wszystkich bossów i całą gre przeszłam tymi zwykłymi pistoletami xD chciarz miałam ochote taką Natle potraktować jakąś ciężką bronia ale ja to ja broni szkoda ale gdy przeszłam całą gre i zaczełam grać od początku czy powtarzać poziom ze względu na sekrety innym wrogom oberwało się n.p po shoot gunie i jakąś inną bronią xD ale musze powiedzieć nawet frajda była przejść całą gre za pierwszym ciachnięciem bez używania innych broni tylko tej podstawowej :) przynajmniej jak dla mnie no apteczkami sie nie pochwale :P ile zużyłam bo troche ich poszło xD w całej grze poszło chyba z 10 dużych a małych chyba z 20 no przesadzam może mniej :P
_________________
^^
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 06-09-2008, 11:39   

Ja przechodziłam grę raczej normalnie, nie biegłam do przodu jak nie wiem co, ale też nie podziwiałam aż tak lokacji. W grze używałam tylko podstawowych pistoletów, bo nie chciałam marnować magnumów a tym bardziej UZI, a strzelby nie używałam bo dobijała mnie prędkość strzałów :) Apteczki: użyłam tylko raz, dużą przy Natli.

paula.kielce

Mnie też się to zdarzyło bo przez przypadek nacisnęłam klawisz, którym używa się apteczkę :)
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 08-02-2009, 16:46   

Trzy żelazne reguły, którymi się kieruję w grze:

1. Jak najszybciej (co nie znaczy, że pędzę na złamanie karku).
2. Jak najoszczędniej (żadnej broni oprócz standardowych pistolów).
3. Relikty zbieram, jak przypadkowo je znajdę, reszty szukam za drugim podejściem.
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 08-02-2009, 17:47   

Gdy przechodziłam Anniversary po raz pierwszy, grałam na niskim poziomie trudności ;D , więc cały czas używałam zwykłych pistoletów i to było łatwo. Nie musiałam używać żadnych apteczek, chyba że podczas walk z bossami na Atlantydzie. Jeśli chodzi o artefakty i relikwie, nie dawałam za wygraną i szukałam. Efekt? Samodzielnie znalazłam większość sekretów (nie było łatwo!). Pozostałe zdobyłam już z pomocą solucji :oops: , przechodząc grę po raz kolejny. Ale i tak jestem zadowolona ze swojego wyniku :)

Obecnie gram na średnim lub wysokim poziomie trudności, ale mimo to rzadko używam innej broni niż zwykłe pistolsy xD . Czasem użyję magnum czy uzi, ale strzelby w ogóle nie biorę pod uwagę, denerwuje mnie. Nie zbieram też wszystkich artefaktów, tylko niektóre relikwie aby odblokować sobie jakiś ciuszek. ;-)
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
AbiiGeil 
Nowicjusz



Joined: 27 Jan 2009
Posts: 16
Location: Lost Valley
Posted: 09-02-2009, 13:05   

Na początek jak np nie wiem gdzie są Relikfie i wgl. to poprostu przechodze levele jak potrefię, a potem powtarzam level jeszcze raz i zbieram nagrody. Tylko Grecja dla mnie jest najtrudniejsza,bo czasem się gubiłam w St. Francis Folly .

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 09-02-2009, 16:02 ]
Mało kto, mając 18 lat zbiera relikfie.
_________________
,, .... Ja pamiętam te chwile,co serce mocniej bije . Wszystkie te chwile,co serce mocniej bije. Ty pamiętasz te chwile ? Co serce mocniej bije ..... ? "
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 27-02-2009, 12:26   

Moje zasady przechodzenia TRA :
1 .Jeżeli przeciwnikiem jest : goryl , kocia mumia , krokodyl przyda się mocniejsza broń .
2. W pewnych sytuacjach , lepiej się zabić niż tracić apteczkę , ale tego nie stosowałam często .
Jak pamiętam to za pierwszym razem przeszłam na najłatwiejszym poziomie , a drugim na najtrudniejszym . I dopiero za drugim razem zbierałam sekrety . Ale za to sama , bez solucji zebrałam dużo skarbów . :)
 
 
Cheshire Cat 
Nowicjusz



Joined: 07 May 2009
Posts: 12
Location: Poznań
Posted: 03-06-2009, 16:12   

A ja jadę na razie podstawowymi berettami. :) No dobra, czasami używam czegoś mocniejszego ;) Apteczki - jak zwykle - chomikuję podobnie jak amunicję.
Zauważyłam, że zawsze uważnie wchodzę do pokoju, rozglądam się i przygotowuję się na ewentualnego przeciwnika (klasyczne Tomby mnie chyba zawsze będą prześladować :roll: ), jak go już widzę, wskakuję na cokolwiek wysokiego, by mnie delikwent nie dosięgnął... a gdy nie ma wyży... jak mus, to mus :matrix: Jedyne bullety, jakie umiem to te z odskoku w Legendzie. Dla mine te z TR:A są zbyt skomplikowane. :P Tak, wiem, wiem, że to dziwne. Po prostu lubię minimalizm. :hehe:
_________________
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 03-06-2009, 16:51   

Mój sposób na grę jest taki: Nigdy nie używam Shotguna, tylko zwykłe pistolety, jak są to Magnum a optem Uzi. Zależy jaki przeciwnik. Za każdym razem wykorzystuję adrenalinę. Często skaczę od pocisków z odległości. (Przykład: Natla) Bardzo lubię taki sposób gry. :)
 
 
Dan86 
Student



Joined: 10 Apr 2009
Posts: 84
Location: Lublin
Posted: 03-06-2009, 18:12   

Ja (co by nie było) korzystałem tylko ze zwykłych pistoletów (no tam czasami używałem pistoletów karabinowych na Atlantydzie), była to jednak zła decyzja, ponieważ traciłem wiele energii (a wtedy nie umiałem jeszcze do końca wykorzystywać adrealiny). Do Natli to było różnie. Czasami używałem Uzi, trochę shotguna, a tak to tylko tą podstawową broń.
A apteczek to używałem aby te małe (duże zostawiałem sobie na czarną godzinę). Gdy pojawiały się więksi przeciwnicy, zawsze właziłem na jakieś podwyższenie, by mnie nie dosięgły, i dopiero stamtąd strzelałem :D
No, ale to był poziom łatwy, potem próbowałem grać na trudnym, to troszkę było gorzej :)
 
 
katarina14 
Nowicjusz



Joined: 24 May 2009
Posts: 7
Location: Polska
Posted: 10-06-2009, 19:36   

Ja podobnie jak adriano216 zbierałam wszystko.
Z wrogami sie nie cackałam , nawt na wilka uzywałam UZI przy powtorzeniu poziomu by nie tracic czasu na walke, wolałam w spokoju penetrowac lokacje bez uciekania przed wrogami :) .Cały czas miałam reke połozoną na klawiszu broni :matrix: . Time trial'e były najtródniejsze w swiątyni fanciszka i w ostatecznym starciu (na natle zostawały mi 3 minuty).
Gre pszeszłam w tydzień na trudnym poziomie trudności i bez pomocy solucji :jumper:
_________________
W życiu możesz liczyć tylko na siebie
 
 
waligóra 
Nowicjusz


Joined: 17 Jun 2009
Posts: 1
Posted: 17-06-2009, 21:22   

hej może mi ktoś powiedziec jak wziąc tę tarczę centaurom jak się wkurzają i jeden na mnie leci to naciskam shift + któraś ze strzałek czasami uda mi się uniknąc i próbuje wtedy wziąc jemu tę tarczę ale mi nie wychodzi więc jak to zrobic by udało się wziąc

[ Komentarz dodany przez: Mr Macphisto: 17-06-2009, 21:27 ]
Używać znaków interpunkcyjnych. Może nie mogą Cię zrozumieć.
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 17-06-2009, 21:26   

W momencie kiedy centaur się wkurzy i ekran się zamazuje naceluj pistoletami prawym przyciskiem myszy. Trzymaj go cały czas i potem jeszcze naciśnij równocześnie klawisze shift + w, a, s lub d. Będziesz leciał w bok i kiedy pojawi się czerwony celownik to strzel. Wtedy centaur będzie wykonywał dziwne ruchy, a Ty wtedy musisz strzelić linką i pociągnąć. Powodzenia ;)

To ja też się wypowiem na temat.
Zbieram wszystko co zauważę tylko nieraz nie mogę wziąć naboi do magnum, ponieważ mam maksymalną ilość. Co do broni to jestem oszczędny i staram się strzelać z normalnych pistoletów. Chociaż na Atlantydzie wszystkie bronie tracimy i musimy je zdobywać od początku :/ Time Trialu nie wykonuję. Na sekretach też mi nie zależy. Artefakty i relikwie staram się zdobywać, a wrogów nie wszystkich zabijam ;)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
squallaz 
Nowicjusz



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 24
Location: Planet Earth
Posted: 25-06-2009, 13:43   

Używałem pistoletów (inne bronie sporadycznie dla wypróbowania) apteczki chyba z 5 na całą grę (przy walce z Natlą miałem z 30 dużych i 50 małych). Gdy miałem mało energii zabijałem się żeby zacząć od checkpoint'u i oszczędzić apteczki. Sekrety trza zdobywać bo zawsze jakaś radocha a time trial to syf.
_________________
 
 
 
Szalona101 
Praktykant



Joined: 24 Aug 2009
Posts: 165
Location: Helheim
Posted: 28-11-2009, 12:04   

Hmm... Mój sposób na TRA? Po prostu grać i unikać wypadków. :mrgreen2:
Ale tak na serio to po prostu podczas normalnej rozgrywki używam zwykłych pistoletów, i przy większości wrogów przepływ adrenaliny, natomiast silniejsze bronie oszczędzam na bossów. Właściwie to te wszystkie bronie oszczędzam na Natlę. Choć i tak łatwo ją pokonać przy zwykłych pistoletach. :p
Mam też mój specjalny sposób na Torso. ;) Zawsze się sprawdza. Normalnie walczę se z Torso pistoletami, robię przepływy tak żeby zaklinowała mu się ręka, a kiedy mu się oderwie jedna łapa robie przepływ tak aby Torso po upadku trzymał się krawędzi areny. Kiedy on próbuje się złapać ja szybko wyciągam shotguna i podchodzę jak najbliżej po czym bez przerwy strzelam w łapę aż on spadnie. I moi drodzy to się za każdym razem sprawdza! :p
_________________
Bring Me To Life
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 05-02-2011, 13:03   

Ja mam dosyć dziwny sposób przejścia gry...

1. Chociaż wiem, że przy takiej grze... ale gram na łatwym.
2. Rzadko używam strzelby i innych pistoletów, po prostu strzelam z tych kochanych
nieskończonych i nawet na centurach nie zminiłem broni.
3. Teraz przechodząc grę nie zbieram ukrytych skarbów ani niczego takiego.

Wszystko to robię tylko po to żeby grało się jak najdłużej, jak przejdę grę na łatwym zacznę na średnim, a potem na hardzie.

Potem na spokojnie będę sobie chodzić po różnych lokacjach robić screeny i zbierać znajdzki.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 05-02-2011, 13:18   

Wydawało mi się, że to właśnie przechodzenie gry na najwyższym poziomie trudności i szukanie wszystkich sekretów, wydłuża czas gry najbardziej :p
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo