FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Nasza twórczość
Author Message
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-04-2012, 17:48   

No to teraz trochę ode mnie ;) Podziwiajcie i komentujcie :)








_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-04-2012, 20:15   

Kupię Ci czysty papier, co Ty na to? :D

Poza tym fajnie jest. Najsłabsze ostatnie, coś mu się niedobrego dzieje z klatką piersiową, jakby się zapowietrzył. Dobrze widzieć, że wprowadzasz trochę tła :) .

To długopis?

Lavi, gdzies mi umknął Twój post, również miło popatrzeć. Najbardziej podoba mi się Xiayou, pomimo pewnych deformacji rysunek ma w sobie pozytywną energię i klimacik :) . Ostatni ołówkowy ma duży potencjał, traci tylko trochę na cokolwiek mało realnym przedstawieniu nosa. Może warto byłoby zrezygnować z tych dwóch pionowych kresek i poprzestać na końcówce? W założeniu twarz jest prześwietlona, dałoby radę :)
_________________
; p ; >>
 
 
Asha Greyjoy 
Student



Joined: 01 Apr 2012
Posts: 60
Posted: 16-04-2012, 20:23   

krtomb, masz ciekawy styl i nieźle cieniujesz. Od razu widać, że anatomia jest w porządku. Najbardziej podoba mi się wilczek :D

Zgadzam się z Int, że na ostatnim rysunku klata jest za bardzo do przodu, no, chyba, że to był zamierzony efekt.
_________________
You know my method. It is founded upon the observation of trifles.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-04-2012, 20:48   

W pewnym sensie to tak miało być - taka poza bohatera :D Poza tym to dość stary szkic. Czepiasz się INT co do kratek. Rysowałem gdzie popadnie w czym popadnie kiedy wpadałem w fazę i takie są tego efekty :D

Tak - potwierdzam - to oficjalne: długopis - najtańszy BIC z Żabki - najlepiej się nimi rysuje :D

Co do aktualniejszych rysunków:







Oraz coś cyfrowego w innym tonie:



Także tego :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 16-04-2012, 22:05   

To samo co wyżej. Pokaż coś nowego, w sensie nowego-nowego.

Np. na gładkim papierze :brwi:
_________________
; p ; >>
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 16-04-2012, 22:28   

Spadaj INT - jak będę chciał to opublikuję... Mam jeszcze naszą Larę ;)



I specjalnie dla mojej ukochanej ;) INTEGRAL z cyklu "Stare ale jare":



moja Ty Mroczna Kosiareczko ty ;)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 16-04-2012, 22:44   

krtomb jako że chyba nigdy do końca chyba nie zrozumiem fenomenu rysunków długopisem to jak w przypadku avatara, to podobają mi się te prace, przykuwają sobą uwagę. Podoba mi się sposób cieniowania zwłaszcza, mają swój charakter. Jeśli masz coś więcej to śmiało wrzucaj... :P
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 16-04-2012, 23:49   

krtomb, ciekawe, podobają mi się. Int. ma rację, również chętnie zobaczyłbym pełnoprawny rysunek, ponieważ boli że taka fajna Lara a narysowana na kartce z wyciętym prostokątem(na ściągę czy co ? :D ). No i czekam :P
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 26-04-2012, 10:56   

Jezu molestują mnie :o

Larcia świetna, b. podoba mi się jej twarz. Nosi znamiona Twojego własnego stylu, a to zawsze super sprawa, jedna i ta sama komiksowa bądź growa Larcia to nuda jak stąd na biegun :p .

Sarcia to dowód na to, że albo masz źle dobrany ołówek, albo jednak lepiej czujesz się w długopisie ;) . Znamienne, bo nie znam wielu osób, które dobrze się w nim czują, ale jeśli Ci to odpowiada, go for it. Nie ma co się zastanawiać nad tym, czy nasze narzędzie pracy jest powszechnie akceptowalne :p .

Może jedyne co mnie WK.! to ludzie rozmazujący ołówek paluchem. Dżiz, skaranie boskie z tymi amatorami. Potem rysownicy tacy jak ja, czyli rysujący warstwowo drobnymi kreskami, doczekują się porównywania z nimi na swoją niekorzyść, bo u nich cienie są "gładsze" i mniej wyglądają jak rysunek. Oczywiście, że mnie wyglądają jak rysunek, bo to nie RYSUNEK tylko ROZMAZYWAJKA!!!!1 :[ </epicki wkurw>

Swoją drogą przypomniało mi się, że też mam coś dla Ciebie. Słyszałam, że lubisz długopis :p . Moje wczorajsze warsztaty ze sztuki negocjacji były tak... hm... że musiałam się rozpaczliwie ratować.

W prawym górnym rogu mój i mojej koleżanki projekt fuksjowego samochodu :hihi: .

_________________
; p ; >>
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 26-04-2012, 19:08   

Int - świetny rys.

Co do Sary Pezzini - to moja gorsza praca przedstawiająca ją - zrobiłem dwie. Lepsza została u rodziców. A co do samego ołówka - nie dobieram bo jestem 100% samoukiem i nigdy się w to nie bawiłem. Jestem rysownikiem-entuzjastą - to znaczy, że rysuję jak mnie najdzie wena. Gdzie popadnie i czym popadnie - często na czym popadnie... I to prawda - nie jestem miłośnikiem ołówka. Nie lubię go i staram się w ogóle nie brać dziada do ręki. Wolę zdecydowanie długopis. BiC - docelowo najtańszy i najprostrzy, a najefektywniejszy. Lubię rysować to, co mi akurat przyjdzie na myśl i podobnie jak w pisaniu - zmienia się w trakcie rysowania. Kształtuje się w czasie pracy i często efekt końcowy jest inny od zamierzonego :D

Co do pisania... Miałem plan, piękny plan - publikowania kolejnych fragmentów opowiadania, ale jakoś nie do końca to sobie wyobrażam. Blog nie wyszedł, strona na FB to droga przez mękę, więc póki co nie mogę się tym zaprezentować. Gdyby coś - work in progress - mogę podesłać zainteresowanym na mail. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystywanie, publiczne prezentacje bez zgody właściciela, wykorzystywanie częściowe lub całości utworu do jakichkolwiek celów bez uprzedniej konsultacji z autorem/właścicielem. All rights reserved.
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 18-07-2012, 19:30   

Lara: Markery, akwarele, tusz i troszkę kredek
http://sassysas-777.devia...llery/#/d54wmv2
Ja moja kumpela i punkrockowy kot imieniem dywan a takze koparka: Markery, akwarele kredki cienkopisy itepe
http://sassysas-777.devia...llery/#/d53ciht
Tuomas Holopainen(Nightwish): Akwarele i Kredki
http://sassysas-777.devia...ainen-289928711
Ville Valo(H.I.M): Akwarele i Kredki, ten ostatni to dla odmiany Tempery, akwarela i trochę kredek na detale.
http://sassysas-777.devia...-Valo-291881797
http://sassysas-777.devia...llery/#/d4uuu5r
http://sassysas-777.devia...lo-IV-312718306
Peter Steele tudzież Ratajczyk(Type O Negative) Akwarele i kredki
http://sassysas-777.devia...llery/#/d51reuv
Glenn Dancyś(Misfits): Akwarele i kredki
http://sassysas-777.devia...llery/#/d55az5a
Nikki Sixx(Motley Crue): jak zawsze akwarele i kredki
http://sassysas-777.devia...llery/#/d50xt3o
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 18-07-2012, 22:21   

Czytasz chociaż nasze odpowiedzi tutaj?

Ja od siebie mogę dać dwóch Lokich, których ostatnio mi się namalowało. Zakupiłam tablet i ujarzmiam go, ale jeszcze trochę do ćwiczenia przede mną zanim dogonię moich idoli ;) .

_________________
; p ; >>
  
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-07-2012, 00:27   

Czytam czytam, tylko w dużej cześci moje komentarze są tu uważane za zbędne lub są negowane, więc oszczędzam sobei stresu ;3

A swoja drogą bardzo ładnie zrobiony Loki, jest to dla mnie miła odmiana gdyż większość Avengetsowych FanArtów krążacych po sieci jakie widziałam to głownie chibi i te sprawy.
Widzę także że, masz zacnie ogarnięty Digital painting, moje gratulacje.
Nie że, cie lubie czy coś, ale ta praca jest serio fajna.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 19-07-2012, 00:36   

Quote:
Nie że, cie lubie czy coś

??:Dd

Integral, świetne pracki, zawsze miło ogląda się Twoje poczynania. Na temat kwestii technicznych się nie wypowiem bo za mało jestem obeznany w tej dziedzinie. I nie żebym cię lubił czy coś, broń bosz podziwiał ( ;) )to oglądanie tych pracek tak jak już napisałem zawsze jest bardzo miłym doznaniem estetycznym. :)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 19-07-2012, 02:04   

Biedna, zestresowana Sas :(

Twoje pracki kolorystycznie i kompozycyjnie są jak najbardziej okej, mam tylko wrażenie, że malujesz je bez szkicu lub nie przykładasz się do niego dostatecznie dobrze, bo strasznie Ci się proporcje rozjeżdżają. I ciężko to zrzucić na styl, bo nie widzę akurat w tych deformacjach żadnej ekspresji, tylko właśnie niewyrobioną rękę.
Szkicujesz sobie czasem dla samego szkicowania, ćwiczeń?

Dzięki za fajność pracki mimo nielubienia mnie (?) :D . Co do malowania cyfrowego to chyba jednak chodzi głównie o transfer kreski do photoshopa, bo te dwa portrety tutaj to moja trzecia i czwarta praca malowana tabletem.

Co do Avengersowych/Thorowych/Marvelowych fanartów to śmiem zaprzeczyć z całą stanowczością. Tom Loki Hiddleston nie tylko ma własną armię jeśli chodzi o fanów, ale jest to dodatkowo niemożliwie utalentowana armia. Może zależy, na czyje profile spoglądasz i co googlujesz jeśli chodzi o fanarty? Polecam Ci zwłaszcza profil Lindy http://lindamarieanson.deviantart.com/ . Jej portrety są po prostu nieziemskie, a to nieledwie czubek góry lodowej.
Jeżeli masz tumblr, radzę podążyć za jakimiś poświęconymi fanartom blogami. Szczęka opada. Autentycznie mam kompleksy i zastanawiam się, po co w ogóle tablet kupowałam, skoro tak nie potrafię :( .

Maati, bardzo dziękuję :) . To miłe, wiedzieć, że moja tzw. generalna tfurczość Ci się podoba ;) . Sprowokowałeś mnie, wrzucam jeszcze jedną parę prac :hihi: . Tym razem dwie mangowe. Granatowa pani to moja pierwsza w ogóle wprawka na tablecie (jeszcze nie ogarnęłam, że mogę sobie regulować grubość linii i krycie, przyciskając piórko tabletu) i jest to Alexiel z Angel Sanctuary. Rozebrany pan to oczywiście Edward z Fullmetal Alchemist :D . Zwykle nie fangirluję w związku z tą mangą, ale mnie naszło na coś nieskomplikowanego :hihi: .

_________________
; p ; >>
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 19-07-2012, 14:57   

Panie Maati, nie musi Pan mnie cytować gdyż prawdopodobnie nie jest Pan dostatecznie wtajemniczony. Ja z Pania admin Integral dobrze wiemy o co chodzi.

Integral wrote:
że malujesz je bez szkicu lub nie przykładasz się do niego dostatecznie


Szczerze? Nikt mi tego nigdy nie powiedział, sama bym pewnie tego nigdy nie zauważyła.
Więc, naprawdę dziękuję za zwrócenie uwagi. Defacto proporcje nie są moją mocną stroną, ni cholery nie mam zielonego pojęcią jak je odmierzać.
Jeśli znasz jakieś dobre podreczniki odnośnie rysunku, mierzenia proporcji itp, to czy mogłabyś mi podrzucić tytuł? Bardzo chętnie z tego skorzystam.

Mój szkic swoją drogą ma bardziej formę szybkieg zarysu kredką akwarelową niż dokładnych odmierzeń z pomocą ołówka. Zdecydowałam się na tą technikę gdyż zazwyczaj zapominałam o wymazaniu dokładnie szarych linii przed nałożeniem barw. A jak oby dwie wiemy, ołówek wybijający się spod akwareli czy kredki wygląda tragicznie.

Fan Art jak już wpsomniałam jest bardzo dobry technicznie.
Bardzo podoba mi się przenikanie barw, a także realistyczny sposób padania światła na twarz. Kolory dobrane przez ciebie zasługują na pochwałę gdyż są bardzo naturalne.

Baj de łej, Nie wymienię ci każdego pędzla czy filtru jakiego użyłaś by uzyskać efekt końcowy, gdyż nie zaliczam sie do grona osób biegłych w fotoszopach i tych sprawach.
Transfer pędzla czyli czyli emmm wielkość czy wygląd? O pędzlach wiem tyle że można pobrać je z neta i ustawić krycie, także kolor wg własnego uznania.
Wiec jeśli masz ochote mozesz mnie doedukować w tej kwestii. Gracias in advice.

Tumbrla posiadam lecz niestety nie miałam okazji ujrzeć godnych uwagi fan artów, no ale cóż pogrzebać zawszę warto.
Odnośnie profilu LindaMarieAnson na dA, ta dziewczyna ma na serio genialne prace godne uwagi. Jak dla mnie, watch bez dwóch zdań.

Integral wrote:
Autentycznie mam kompleksy i zastanawiam się, po co w ogóle tablet kupowałam, skoro tak nie potrafię

To jakaś aluzja do mojego wiecznego narzekania jak zgaduję... Jeśli to na serio to Don't worry be happy bo praktyka czyni mistrza.
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 19-07-2012, 15:38   

Quote:
Panie Maati, nie musi Pan mnie cytować

Muszę bo chce i mogę. :)
Integral, no i co ? Nie chce się powtarzać ale muszę wiec ponownie powiem, że to wszystko jest tak miłe dla oka. :D Sam zastanawiałem się nad tabletem, chciałem iść trochę w tym kierunku, przydałby mi się ale ostatecznie jakoś wyszła z tego dupa. Teraz pod wpływem pracek ponownie chętnie bym wszedł w jego posiadanie. Tylko kasa.. :(
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 19-07-2012, 18:47   

Maati, Dziękuję raz jeszcze :) Ja za swój wacom bamboo dałam 350 zł razem z przesyłką z Allegro. Wierz mi, jest wart DUŻO więcej, omg, cały czas się nim podniecam :D
Teraz jeszcze kot załatwił mi mysz do laptopa, więc używam go cały czas do przeglądania stron, pracy na komputerze itd. jest bardzo wygodny także jeśli chodzi o tego typu użytkowanie.

Sas zrozumiałaś mój post trochę nie tak, jak go pisałam....

Sas_ wrote:
Panie Maati, nie musi Pan mnie cytować gdyż prawdopodobnie nie jest Pan dostatecznie wtajemniczony. Ja z Pania admin Integral dobrze wiemy o co chodzi.

Jezu czy chodzi o jakieś gniewne privy znowu? Przepraszam, ale nie pamiętam, o co akurat Tobie wtedy chodziło. Doceniam każdy list od fana, ale sama rozumiesz, nie mogę spamiętać wszystkich :D . Ale wydaje mi się, że coś mogłaś pisać.

Sas_ wrote:
Jeśli znasz jakieś dobre podreczniki odnośnie rysunku, mierzenia proporcji itp, to czy mogłabyś mi podrzucić tytuł? Bardzo chętnie z tego skorzystam.

Po co od razu podręczniki? W samym tym temacie jest sporo najprostszych, wstępnych tutoriali od których można wyjść i samodzielnie się dalej rozwinąć. Ja uczyłam się na tutorialach Susie Hampton i Lindy Bergkvist, obawiam się jednak, że obie chwilowo zniknęły mi z oczu jeśli chodzi o ich obecność w sieci (pierwsza rysowała na Planet Lara, druga miała swoją stronę www.furiae.com ale zdaje się, że obecnie leży, nie wiem, gdzie szukać jej tutków). Jeśli chcesz, sama mogę Ci rozrysować jakieś wstępne proporcje i spisać teorię, ile pamiętam i na ile sama z tego korzystam. Nie znam żadnego podręcznika, bo z żadnego nie korzystałam i żadnemu nie ufam. Mam wrażenie, że 90% dostępnych na rynku podręczników "jak rysować" to czy tamto jest rysowana po pierwsze przez rysowników, którzy są tak kiepscy, że tylko na sprzedawaniu suchej, kiepsko zilustrowanej teorii mogą pociągnąć, po drugie przez osoby, które mają nikłe pojęcie o wnikliwym spojrzeniu w daną technikę i jedynie ślizgają się po temacie. Mam w domu wielkie tomiszcze "Sztuka rysowania i malowania" (dostałam je 15 lat temu na komunię, woho) z którego zaczerpnęłam co najwyżej terminologię i ogólne pojęcie, jak wygląda rysunek wykonany tuszem, pastelą taką czy inną, olejem i innymi. Nie nadaje się do nauki, a osoba, która ilustruje mi osobiście nie imponuje tym. Widać, że namalowała te obrazy specjalnie pod tutorial, nie ma w tym cienia ikry.

Sas_ wrote:
A jak oby dwie wiemy, ołówek wybijający się spod akwareli czy kredki wygląda tragicznie

Masz swoje zdanie, którego nie podzielam w tym temacie. Carola Funder, znana Ci być może skądinąd, jeśli w życiu wpadłaś na rzeczoną Planet Larę wykorzystywała technikę akwareli i kredek mieszanych z ołówkiem. Jej prace nabierały wtedy niesamowicie wyrazistego, metalicznego trójwymiaru. Do tej pory dodaję ołówek do swoich kredkowych czy nawet pastelowych prac, bo jest idealny do zgaszenia koloru i odpowiednio poprowadzony może spokojnie służyć do modelowania. Do akwarelowych pracek zresztą też. Więcej na www.syntia.prv.pl to jest moja galeria, zobaczysz, z jakich technik korzystam. Nie skłaniam się ku jakiemukolwiek plastycznemu puryzmowi, pod warunkiem, że jest się świadomym wykorzystywanej techniki i nie porównuje się technik między sobą, bo zwykle służą zupełnie czemu innemu. Podpieranie się suchą, "właściwą" teorią bez widocznie lepszego wizualnego efektu jest tym, co w historii określało się mianem akademizmu i doprowadziło to do zatarcia różnic pomiędzy artystami. W Polsce "znawcy sztuki salonowej" zwali się filistrami i moim skromnym mieli nikłe pojęcie o prawdziwej twórczości, wolnej od narzucanych przez krytyków ram.

Także jeśli czujesz, że besztasz swoje prace ołówkiem i dlatego nie robisz widocznie potrzebnego szkicu na wstępie, to nie wiem, co Ci na to odpowiedzieć.

Sas_ wrote:
Nie wymienię ci każdego pędzla czy filtru jakiego użyłaś by uzyskać efekt końcowy, gdyż nie zaliczam sie do grona osób biegłych w fotoszopach i tych sprawach.

Od razu powiem, nie korzystam z żadnych filtrów ani dodatkowych pędzli. Pędzle wykorzystuję wyłącznie te, które już są w Photoshopie i są to zwykle te twarde, okrągłe. Jedyne suwaki jakie poszły w ruch to kontrast i czasem barwa, bo zdarzało mi się trafić kolorem jak kulą w płot lub namalowałam coś zbyt szarawo i potrzebowałam ten kontrast podkręcić. Ale teraz np. jestem w trakcie malowania kolejnego Lokiego (:D) i jak na razie nie miałam potrzeby używać żadnego suwaka ani razu, więc myślę, że się wprawiam.

Obraz na razie wygląda tak:

Przemalowywałam go już 3 razy, ale teraz chyba zostanę przy tej wersji. Jezu, prawdziwy pain in the ass, ale już się tak wkręciłam, że chcę to skończyć.

Sas_ wrote:
Transfer pędzla czyli czyli emmm wielkość czy wygląd?

Transfer czyli przeniesienie. Wykorzystuję umiejętności nabyte przy malowaniu tradycyjnym, jedynie z użyciem cyfrowej palety. Nawet maluję na jednej warstwie tylko, poza tłem tylko, które jest oddzielnie pod spodem.

Pędzle - możesz ustawić kształt, krycie, przepływ, reakcję na nacisk pędzla (rozmiarem lub kryciem lub rozdrobnieniem lub w ogóle czymkolwiek, tych opcji jest od groma). Ja na bieżąco ustawiam sobie to wszystko i zwykle pracuję na wrażliwości na nacisk pod względem rozmiaru i krycia pędzla. Bardzo, bardzo intuicyjnie się w ten sposób maluje.

Sas_ wrote:
To jakaś aluzja do mojego wiecznego narzekania jak zgaduję...

Lol zmartwię Cię, bo pisałam w 100% o sobie bez żadnych odniesień do Ciebie. Baaaardzo jesteś skoncentrowana na sobie, to samo tyczy się uwagi o tym, że rzekomo mam wiedzieć razem z Tobą, o co Ci chodzi. Przykro mi Cię rozczarować, ale nie wiem.
_________________
; p ; >>
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 19-07-2012, 19:42   

Integral wrote:
Nawet maluję na jednej warstwie tylko

:O Ja zawsze miałem ze 30 warstw :D
Integral wrote:
Ja za swój wacom bamboo dałam 350 zł razem z przesyłką z Allegro. Wierz mi, jest wart DUŻO więcej

Myślałem o nim, ale poczytałem sporo przed zakupem i padło na Pentagram thintype. Pentagram to polska firma, ale bardzo dobra i tania. Nówkę kupiłem za niecałe 200 zł, a było to bardzo dawno temu i bamboo był dużo droższy.

Kiedy patrzę na te portrety, to mam ochotę wyciągnąć tablet zza szafy i zacząć rysować, ale jakieś 2 lata temu zgubiłem piórko D: Ostatnia, niedokończona praca zapowiada się przebosko

Sas_ wrote:

Integral napisał/a:
że malujesz je bez szkicu lub nie przykładasz się do niego dostatecznie


Szczerze? Nikt mi tego nigdy nie powiedział, sama bym pewnie tego nigdy nie zauważyła.

Mówiliśmy Ci już to tutaj. Przez proporcje stoisz w miejscu ;) .

Ogarniał ktoś z was 3DSMaxa? Czytałem, że bardzo trudny i nie wiem czy się za niego zabierać, czy zostać przy SketchUpie.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 25-07-2012, 18:53   

Myślę, że 3DSMaxa zawsze warto ogarnąć. Sketchup swoją drogą.

Wiem, że ludzie modelują w sketchupie tyle, ile mogą, przerzucają model do 3DSa, domodelowują i renderują w V-Rayu. Zajebiście to wychodzi.

Wpadłam tu, żeby jeszcze dorzucić dwa słowa, a właściwie rysunek, do "ołówka widocznego na rysunku":

http://fc05.deviantart.ne...ane-d58n96w.jpg

Nuff said.
_________________
; p ; >>
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 26-07-2012, 13:17   

Integral wrote:
Przemalowywałam go już 3 razy, ale teraz chyba zostanę przy tej wersji. Jezu, prawdziwy pain in the ass, ale już się tak wkręciłam, że chcę to skończyć.


Moim skromnym zdaniem to zaciemnione oko jest za bardzo zaciemnione ... :(
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 27-07-2012, 23:56   

Może trochę. Straciłam nadzieję, że jeszcze to skończę. Na razie niech gnije na dysku, humpf.
_________________
; p ; >>
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 06-08-2012, 19:27   

Ok, żeby domknąć temat, namalowałam tamto świństwo do końca ;) .

Efekt jaki jest, każdy widzi:



Depresja jak stąd na biegun, ale umówmy się, że to jest wszystko, co mogłam z tego rysunku wycisnąć. Coś gdzieś poszło źle i miałam do wyboru albo zawracać nie wiadomo jaką drogą, albo po prostu postarać się z tego wybrnąć. I tak trochę się "cofnęłam", zamazując innym pędzlem twarz, żeby nie musieć malować ubrań z nie wiadomo jaką dokładnością. Zwykle ubrania mogą być namalowane luźniej i to nie drażni, ale są granice za którymi kontrast pomiędzy jakością dopracowanych i niedopracowanych elementów zdradza, że komuś się po prostu nie chciało ;) .

Także arcydzieło to nie jest, ale cieszę się, że dobiłam z tym do brzegu, uff.
_________________
; p ; >>
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 07-08-2012, 15:06   

Myślę, że powinnaś zmienić avatar, bo twój rysunek wygląda znacznie lepiej niż twój obecny avantorek :)


Mistrz stylu, dizajnu i sztuki
_________________
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-08-2012, 15:39   

Oh dear, w sensie zmienić na rysunek czy na zdjęcie z którego malowałam?
Wstawianie własnych rysunków na avatary wydaje mi się słabe.

Lubię tę fotę z orłem :( .
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo