FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR7 -> Nowy wygląd Lary -> Co sądzicie?
Author Message
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 06-08-2011, 22:03   

GeBeT wrote:
Lara w Legend moim zdaniem jest ładnie zrobiona. Jedyne co jest dziwne, to to, że jakaś gruba jest, w poprzednich wersjach była chudsza, no i jeszcze, dlaczego ona się tak kiwa, jak stoi? :croft:

Mam tylko jedno pytanie - Jakie masz proporcje monitora?
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 07-08-2011, 12:48   

HarryCruise wrote:
W ogóle, chciałbym zwrócić uwagę, że to forum jest od 16. roku życia, więc teoretycznie jesteś tu z łaski administracji, więc trochę szacunku dla użytkowników by się przydało, jeśli nie dla mnie (co mi zwisa i powiewa), to chociaż mógłbyś słuchać moderatorów.

To forum nie jest od 16. roku życia, tylko jest zalecane od 16. roku życia, a z tymi plastikowymi oczami, to oczywiście, że był żart, chyba że...
Co do rozwoju technologicznego, to właśnie nie ma co wybrzydzać na nową Larę, bo naprawdę były gorsze, ta z jedynki wygląda jak tektura.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 07-08-2011, 13:45   

GeBeT wrote:
Co do rozwoju technologicznego, to właśnie nie ma co wybrzydzać na nową Larę, bo naprawdę były gorsze, ta z jedynki wygląda jak tektura.


Ja przy porównywaniu wyglądu Lary biorę pod uwagę to, że kilkanaście lat temu raczej nie dało się zrobić jej takiej jak w nowych częściach, po prostu musiała być tekturowa, jak ty to nazywasz. To wszystko kwestia możliwości graficznych, jakie wtedy były.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 07-08-2011, 13:51   

Invicta wrote:
Ja przy porównywaniu wyglądu Lary biorę pod uwagę to, że kilkanaście lat temu raczej nie dało się zrobić jej takiej jak w nowych częściach, po prostu musiała być tekturowa, jak ty to nazywasz. To wszystko kwestia możliwości graficznych, jakie wtedy były.

No tak, ale im dalej w rozwoju technologicznym, tym łądniejsza może być grafika. O Larze z TR I nie da się powiedzieć, że to ideał piękna, bo była zaprogramowana kilkanaście lat temu, to tak ciężko zrozumieć. Zresztą, co wolicie aby grafika z Legend była taka jak trzeba, czy z lat dziewięćdziesiątych, z DOS-owego komputera. Moim zdaniem jest zrobiona realistycznie, fajna laska.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 07-08-2011, 14:32   

GeBeT wrote:
No tak, ale im dalej w rozwoju technologicznym, tym łądniejsza może być grafika. O Larze z TR I nie da się powiedzieć, że to ideał piękna, bo była zaprogramowana kilkanaście lat temu, to tak ciężko zrozumieć.

No ale ty jak widzę wciąż porównujesz i to na zasadzie bo to stare a teraz Lara z TRL jest full wypas więc automatycznie ma być najlepsza. To tak nie działa -każdy ma prawo do własnej opinii -jeden woli matkę inny córkę i twoje fochy, że córka jest przecież na fali i w ogóle super, nie wpłyną na czyjeś wybory.

GeBeT wrote:
Zresztą, co wolicie aby grafika z Legend była taka jak trzeba, czy z lat dziewięćdziesiątych, z DOS-owego komputera.

No to tutaj zdziwiłbyś się co do tej starej grafiki. Ciekawa jestem jakim cudem całkiem współcześnie (2009r.) powstała bijąca wszelkie rekordy popularności gra Minecraft. Skoro można zrobić grę w super realistycznej grafice, hm??
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 07-08-2011, 17:00   

Wygląd Lary będzie ewoluować. Może w TR1 nie było grafiki wystarczającej do pokazania jej tak jak wymyślili to sobie projektanci, ale były przecież rysunki koncepcyjne. Z drugiej strony nie każda dawna koncepcja jest dobra dla zmieniających się czasów. Pierwsze Lary miały podwójne duże oczy :) , co trochę odwracało uwagę od słabej jakości twarzy, która w tamtych czasach nie mogła być lepsza. Lara w Legendzie to była spora zmiana koncepcji, przede wszystkim dostała normalnych kobiecych proporcji (0,7) i lepszy, ładniejszy model twarzy.
Kryształowi odeszli w ten sposób od pierwowzoru, ale za to w ramach rehabilitacji w Underworld połączyli ten model Lary z Legendy z oryginalną koncepcją dodając szczyptę domieszki azjatyckiej - nieco wydłużone oczy oraz silniej zwężającą się szczękę. Ten model twarzy jest takim złotym środkiem, który łączy TR1-5 z nowszymi kryształowymi produkcjami.

Wydaje mi się, że po resecie nowy model Lary będzie dalej się zmieniał. Już dodane zostały późne cechy dziecięce (mniejszy nos, zaokrąglony podbródek), co widać na screenach i demie.
Figura też zapewne się zmieni i z każdą produkcją sylwetka będzie przypominać normalną, kobiecą. Również dlatego, że Motion Capture jest robione na modelu prawdziwej, żywej kobiety i te dane oraz model komputerowy muszą do siebie pasować aby animacje ruchów mogły być zrealizowane.
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 07-08-2011, 20:42   

Asyenna wrote:
No ale ty jak widzę wciąż porównujesz i to na zasadzie bo to stare a teraz Lara z TRL jest full wypas więc automatycznie ma być najlepsza. To tak nie działa -każdy ma prawo do własnej opinii -jeden woli matkę inny córkę i twoje fochy, że córka jest przecież na fali i w ogóle super, nie wpłyną na czyjeś wybory.

NIE ZAMIERZAM wpływać na czyjeś wybory, jeden woli zupę, drugi woli d... :censored: .
Jeśli wolicie gorszą Larę, to proszę bardzo.
Asyenna wrote:
No to tutaj zdziwiłbyś się co do tej starej grafiki. Ciekawa jestem jakim cudem całkiem współcześnie (2009r.) powstała bijąca wszelkie rekordy popularności gra Minecraft. Skoro można zrobić grę w super realistycznej grafice, hm??

Mnie się ta gra nie podoba, od grafiki można dostać padaczki, zresztą to nie jest gra w której głównym bohaterem, a raczej główną bohaterką jest ładna kobieta, więc inni nie patrzą na grafikę, tylko na grywalność tej gry. Ja osobiście jednak wolę TR. :wotr:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 07-08-2011, 20:46   

GeBeT wrote:
Jeśli wolicie gorszą Larę, to proszę bardzo.


Spoko, to ja się już nie wtrącam z gadką o możliwościach graficznych.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 07-08-2011, 20:56   

GeBeT wrote:
zresztą to nie jest gra w której głównym bohaterem, a raczej główną bohaterką jest ładna kobieta, więc inni nie patrzą na grafikę, tylko na grywalność tej gry.

Aha czyli jeśli bohaterką jest kobieta to gracze patrzą tylko na nią i jej realizm a nie na grywalność. Ciekawe wnioski. Przepis na super grę -krągła i superrealistyczna bohaterka a reszta może leżeć i kwiczeć.

Wymiękam bo jak widać kolega nic a nic nie rozumie i cóż jak grochem o ścianę. EOT.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 08-08-2011, 03:55   

Moim zdaniem czy komuś się to podoba czy nie, to fakt iż bohaterem Tomb Raiderów jest postać kobieca (na dodatek z celowo, chociaż karykaturalnie podkreślonymi cechami) był nie mniej ważny dla sukcesu tej serii niż cel, mechanika gry czy fabuła

Samych grających kobiet było i jest za mało aby seria odniosła sukces rynkowy. Jest wielu graczy, którzy ustawiają sobie zawsze płeć bohatera taką jak gracza/graczki oraz tylko taką postacią grają. W TR nie mają takiej możliwości, więc coś im musiało ten ból wynagradzać. :)
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 08-08-2011, 06:07   

Olamagato wrote:
Moim zdaniem czy komuś się to podoba czy nie, to fakt iż bohaterem Tomb Raiderów jest postać kobieca (na dodatek z celowo, chociaż karykaturalnie podkreślonymi cechami) był nie mniej ważny dla sukcesu tej serii niż cel, mechanika gry czy fabuła

Mi się podoba, i cel, i mechanika gry, i to, że Lara jest kobietą. Lubię klimat Tomb Raider'a, dobrze się w niego gra, i też uważam, że wszystkie elementy są tak samo ważne. Ale też wygląd jest ważny, bo jak ma się przez całą grę (albo przez dużą jej część) steruje Larą, to musi być ładnie zrobiona graficznie, a nie byle jak.
Olamagato wrote:
Samych grających kobiet było i jest za mało aby seria odniosła sukces rynkowy. Jest wielu graczy, którzy ustawiają sobie zawsze płeć bohatera taką jak gracza/graczki oraz tylko taką postacią grają. W TR nie mają takiej możliwości, więc coś im musiało ten ból wynagradzać. :)

Tak szczerze mówiąc, to ja też kiedyś trochę nie lubiłem grać w TR, właśnie z tego powodu, ale gra była zdecydowanie za fajna, a ja sobie wmówiłem, że to, że steruje Larą, nie znaczy, że nią jestem (ciekawe co by było, gdybym był Larą, pewnie by te skarby nadal leżały na dnie oceanu :hehe: ). Teraz Tomb Raider to jedna z najbardziej moich ulubionych gier (razem z Battlefield, którego też lubię). :narka:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-08-2011, 10:18   

Quote:
Samych grających kobiet było i jest za mało aby seria odniosła sukces rynkowy

No z tym to bym się akurat kłócił - na samym forum mamy ponad 40% kobiet, a i regularnie udziela się głównie płeć piękna.

Zresztą Asy ma rację - jakkolwiek sex appeal Lary nie byłby ważny, tak nigdy nie dominował on samej gry, a coraz bardziej odważne eksponowanie dekoltu i powiększanie wiadomych walorów bohaterki było wśród graczy jedynie obiektem kpin, a nie pożądania.
_________________
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 08-08-2011, 21:14   

K@t wrote:
Zresztą Asy ma rację - jakkolwiek sex appeal Lary nie byłby ważny, tak nigdy nie dominował on samej gry, a coraz bardziej odważne eksponowanie dekoltu i powiększanie wiadomych walorów bohaterki było wśród graczy jedynie obiektem kpin, a nie pożądania.

U mnie ani nie był efektem kpin, ani pożądania. Lara im bardziej krągła, tym fajniejsza, ale nadal za mało realistyczna, aby była pożądaniem. Zresztą, jak grafika na kompie jest czyjmś pożądaniem, to trzeba być trochę dziwnym, dobrze, że nie jest niczyjm obiektem westchnień.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-08-2011, 21:19   

Quote:
Zresztą, jak grafika na kompie jest czyjmś pożądaniem, to trzeba być trochę dziwnym, dobrze, że nie jest niczyjm obiektem westchnień.
Ty nie obracaj kota ogonem teraz, dobrze wiesz o co chodzi. Dopiero sam pisałeś, że Lara to "realistycznie zrobiona, fajna laska", na którą lubisz sobie popatrzeć. W takim razie albo podoba Ci się ona jako kobieta, albo po prostu podniecają Cię wirtualne polygony. A jeśli ani to, ani to, to po co ta dyskusja o za małych cyckach (w innym temacie) i najazd na Larę z 96?
_________________
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 08-08-2011, 21:34   

K@t wrote:
Quote:
Zresztą, jak grafika na kompie jest czyjmś pożądaniem, to trzeba być trochę dziwnym, dobrze, że nie jest niczyjm obiektem westchnień.
Ty nie obracaj kota ogonem teraz, dobrze wiesz o co chodzi. Dopiero sam pisałeś, że Lara to "realistycznie zrobiona, fajna laska", na którą lubisz sobie popatrzeć. W takim razie albo podoba Ci się ona jako kobieta, albo po prostu podniecają Cię wirtualne polygony. A jeśli ani to, ani to, to po co ta dyskusja o za małych cyckach (w innym temacie) i najazd na Larę z 96?

Nie odwracam kota ogonem, lubię popatrzeć na Larę, jak na Larę, a nie obiekt pożądania, a piersi to i tak powinny być jak największe, czy naprawdę, czy w grzę.

[ Komentarz dodany przez: K@t: 08-08-2011, 21:35 ]
Whatever :D
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 09-08-2011, 08:57   

K@t wrote:
No z tym to bym się akurat kłócił - na samym forum mamy ponad 40% kobiet, a i regularnie udziela się głównie płeć piękna.

Ale grających ♀ tak czy inaczej jest naprawdę wciąż dużo mniej niż grających ♂. Poza tym TR jest dość niewdzięczną dla wielu z nich grą ponieważ wymaga więcej orientacji w przestrzeni niż inne gry, a z tym kobiety mają nieco więcej trochę problemów niż druga płeć. Jedno co można powiedzieć to fakt iż wielu mężczyznom bardzo odpowiadałoby gdyby kreowane cechy L.C. (wcale niekoniecznie te fizyczne) były cechami ich dziewczyn/żon.
Mogliby wtedy nie robić problemów z obiadem. ;)
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 09-08-2011, 11:23   

Olamagato wrote:
Jedno co można powiedzieć to fakt iż wielu mężczyznom bardzo odpowiadałoby gdyby kreowane cechy L.C. (wcale niekoniecznie te fizyczne) były cechami ich dziewczyn/żon.

Wtedy by było głupio, Lara Croft pod względem niefizycznym, to po prostu facet, by było głupio, gdyby wszystkie kobiety takie były, ale gdyby wyglądały jak Lara Croft, to już by było fajnie.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Stjarna 
Student



Joined: 25 Jun 2011
Posts: 30
Posted: 29-08-2011, 22:25   

Graficy odwalili kawał dobrej roboty z tą naszą Larką :tak: Jest piękna - szczupła, ma proporcjonalny do jej sylwetki biust, śliczne brązowe oczy oraz włosy. Tak, chyba jej włosy podobają mi się najbardziej :)
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 30-08-2011, 16:19   

No, włosy są ładne, dla mnie o wiele ładniejsze w Next Genie, jakoś bardziej naturalnie wyglądają. Ale to mnie gryzie, że czasem kucyk zamiast ładnie się na ramieniu ułożyć, przechodzi przez nie :/
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 31-08-2011, 11:12   

Jest to poprawione dopiero w TRU.
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 31-08-2011, 12:31   

Szkoda, że tak późno :( ale jakieś błędy zostały, w końcu w TRU kucyk ciągle lata na wszystkie strony jak żywy...
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
kondo96 
Praktykant



Joined: 13 May 2009
Posts: 199
Posted: 31-08-2011, 13:52   

Stjarna
Quote:
Graficy odwalili kawał dobrej roboty z tą naszą Larką :tak: Jest piękna - szczupła, ma proporcjonalny do jej sylwetki biust, śliczne brązowe oczy oraz włosy. Tak, chyba jej włosy podobają mi się najbardziej :)

Włosy to ci się chyba podobają najbardziej na jej biuście. Widzę, że masz nieźle zagmatfany pogląd na temat proporcji sylwetki kobiety. Lara w Legend ma za długie nogi, wąską talię i ramiona oraz wielki odstający biust, a to że nie wygląda jak pułka ( AOD) to nie znaczy, że jest proporcjonalny. Owszem Lara jest śliczna, ale w świecie realnym byłaby bardziej przerażająca niż ładna :P . Dopiero w TRU twarz stała się bardziej "realna" a szersze i umięśnione ramiona nadrobiły "idealną" resztę. Tak naprawdę to w nowym TR 2012 jest ... normalna ma i wady i zalety. :)
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 31-08-2011, 15:25   

kondo96 wrote:
Widzę, że masz nieźle zagmatfany pogląd na temat proporcji sylwetki kobiety. Lara w Legend ma za długie nogi, wąską talię i ramiona oraz wielki odstający biust, a to że nie wygląda jak pułka ( AOD) to nie znaczy, że jest proporcjonalny.


Nogi i talia jakoś specjalnie mi się w oczy nie rzuciły, ale ramiona rzeczywiście ma w TRL zbyt wąskie, a biust... bez komentarza, powiem tylko, że jest zdecydowanie zbyt duży, co wygląda bardzo dziwnie.

kondo96 wrote:
Tak naprawdę to w nowym TR 2012 jest ... normalna ma i wady i zalety.


Dobrze powiedziane, w nowym TR Lara wygląda po prostu jak normalna, ładna dziewczyna. Nie jest idealna, ale właśnie to mi się w niej najbardziej podoba. Jest naturalna i według mnie to jak na razie najlepiej zrobiona Lara ze wszystkich części tworzonych przez Crystalsów. I bardzo dobrze, że u nowej Lary nie widać ani grama tego makijażu, którego w Legendzie miała tonę, bo szminka i cień do oczu u Lary mnie dobijają :P
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Stjarna 
Student



Joined: 25 Jun 2011
Posts: 30
Posted: 31-08-2011, 16:28   

Po pierwsze - nie mówimy tu o świecie realnym, tylko o grze
Po drugie fajna atmosfera panuje tu na forum. Nie można podzielić się swoimi myślami, bo zaraz ktoś obrzuci kogoś błotem :fire:
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 31-08-2011, 16:34   

Ej, ej, powoli. Czy ktokolwiek cię obrzucił błotem? Ktoś napisał jedynie, że masz dziwne pojęcie idealnej figury - tyle.

Poza tym to zdanie jednej osoby, nie wyjeżdżaj zaraz z "atmosferą forum", tylko naucz się odpowiadać, dyskutować i bronić swoich argumentów i zdania, jeśli uważasz je za słuszne. Bo forum służy nie tylko wyrażaniu własnych myśli, ale i dyskusji.
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo