FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Błędy i Bugi w TR Legend
Author Message
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 09-04-2010, 14:42   

Znalazłem błąd w tłumaczeniu! Albo ja jestem jakiś dziwny i tego nie rozumiem. Chodzi o to, że w Japoni, jak jest ta wieżyczka co strzela jak cie wykryje, to Zip mówi
-Ej stój, widzisz wieżyczkę na końcu korytarza?
Czy jakoś tak. I Lara mówi "You smell a trap?" "I do. (...)" You smell a trap, wydaje mi się że to znaczy "Wyczuwasz pułapkę" albo coś takiego. W tłumaczeniu natomiast jest tak: "Owszem, wietrzysz zasadzkę?" To sensu w ogóle nie ma!
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 09-04-2010, 14:46   

Jesteś jakiś dziwny...
http://megaslownik.pl/slo...1,wietrzy%C4%87
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-04-2010, 14:53   

To jest potoczny zwrot, Polo :p Dosłowne tłumaczenie brzmi jeszcze dziwniej, a "wietrzyć zasadzkę" to po prostu polski odpowiednik tegoż.
_________________
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 09-04-2010, 15:14   

Ahhh.... dzięki, ja się nie znam na tych slangach i tym podobnych... no i na takich zwrotach dla mnie dziwnych....

bobonton2 wrote:
Jesteś jakiś dziwny...
http://megaslownik.pl/slo...1,wietrzy%C4%87


Spokojnie bobon :P
 
 
S3th 
Student



Joined: 27 Jan 2008
Posts: 52
Location: Rybnik
Posted: 16-05-2010, 16:54   

U mnie tłumaczenie w tej ostatniej wersji gry (TR:UE) jakoś się poprawiło w jednych miejscach, a w innych dla odmiany się zepsuło.

1. W wersji premierowej Boliwia, wejście do świątyni, skok na lince nad przepaścią:

-Lara!

W poprawionej wystąpił błąd i wyświetliła się wypowiedź z Anglii:

-Hej! Puszczaj! Lara!

2. Boliwia, sala z trzema skrzynkami i rampą do wyrzucania skrzynek:

- Pewnie wyglądało inaczej gdy było w pełni umeblowane. Patrzymy

Tak w tym momencie premierowa wersja była ucięta. W obecnej wyświetla się jeszcze gadka o tym, że jest to stan po kilku tysiącach lat.

3. Śmieszna Japonia. Gdy zrobimy przewrót za laserami (zamiast pchać kulę)

-To się nazywa świetny ruch Larao

Wiem, że było jeszcze trochę, ale nie spisywałem tych żartów.
_________________
TR1-5 100%, TR6 - 100%, TRL - 100%, TRA - 100%, TRU - 100%
Wniosek? Są gorsi...
 
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 27-12-2010, 21:51   

Jest taki głupi bug, na przykład w Ghanie kiedy tracimy łączność z Zipem i Alisterem i jak się zrobi parę akrobacji to w pewnym momencie Alister mówi "Czasami mnie całkowicie przeraża"
:gupek:


Błąd w dialogach:

"Hej! Puszczaj! Lara!"
Ten dialog występuje bardzo często w grze, nie tylko w Bolivii.

Znalazłem też filmik na youtubie, w Ghanie na początku można przejść po skałkach na górę świątyni i połowę gry ma się za sobą.

Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=xSXPcqArVH0

I jeszcze bug w Nepalu:

http://www.youtube.com/watch?v=gkGl1lJ4jPI

Sorki jeżeli któryś z tych linków jest już na forum. :pozdro:
 
 
NataliaXrose 
Student



Joined: 09 Nov 2010
Posts: 41
Location: Kielce
Posted: 18-02-2011, 18:27   

Reminded, ten bug w Ghanie jest super ,bo Time Trial nie straszny więc korzystajmy xD
_________________
Prowadzę zagrajmy http://www.youtube.com/user/RoseXlara?feature=mhum
 
 
Olka97P 
Nowicjusz



Joined: 17 Feb 2011
Posts: 22
Location: Avalon ;D
Posted: 20-02-2011, 19:51   

Spotkałam się z dużą ilością bugów i błędów w TRL :P
Mój ulubiony jest w Nepalu :)
Kiedy Lara schodzi do samolotu,nie zabijam tej pantery tylko czekam aż podejdzie tam gdzie się to śmigło linką przeciąga. I Lara może iść na koniec samolotu (prawie). Jak podejdzie się za blisko to ona upada i umiera a samolot dalej jest na miejscu :mrgreen2:

Albo w Tokio:
Jedziemy motorkiem a kiedy jesteśmy blisko przepaści uderzamy w bok , tak żeby Lara się "połamała". I jest filmik (death) robimy tak żeby jej się udało przeżyć. Po filmiku Lara leży na ziemi można tylko strzelać i rzucać linkę :jumper:

Cóż ja nigdy nie spotkałam się z jakąś grą bez bugów,bo zawsze jakieś znajdę :hehe: .

:pozdro:
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 09-05-2011, 15:36   

Przed chwilą w Boliwii przed świątynią poszedłem po srebrny sekret i dalej szedłem w górę, ale nie po schodach i nie pokazał się filmik, w którym dwaj najemnicy wpadają w pułapkę.

Jeszcze jedno. Kiedy jesteśmy przy tych łańcuchach po, których trzeba się wspinać (też w Boliwii) Alister mówi takie coś: "Może do przewożenia starożytne tunele wokół warstw litej skały" czy jakoś tak. :gupek:

A również w Boliwii na początku zauważyliście, że często Lara zamiast wchodzić na niektóre skały wtapia się w nie nogami? Na przykład wtedy kiedy ciekawią się skąd się wzięli strażnicy, których przed chwilą się pokonywało (było ich dwóch) przeszukałem okolicę i Lara ciągle wtapiała się w skały jag by ich tam nie było :/

[ Komentarz dodany przez: Integral: 09-05-2011, 16:06 ]
JAKBY
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 15-05-2011, 00:01   

Jedynym poważnym bugiem, jaki udało mi się znaleźć, to Alister. Bogu niech będą dzięki, że w TRU zostaje on wyeliminowany.
Z mniej zatrważających - czasem dziwne wykręcenia kończyn Lary - jak stoi w miejscu to czasem postawi stopę na ścianie czy pobliskim kamieniu i wygląda to niezbyt realistycznie. Raz udało mi się ją 'utopić' w podłodze, coś a'la słynne majtanie nóżkami w TRA. No i jeszcze zostaje (na słabszych PCtach może się to pojawiać) niewyświetlanie się strzałek podczas scenek QTE.
'That's why playing TRL makes you are frustrated!'
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 26-05-2011, 14:42   

Przed chwilą grając w kazahstan przytrafiło mi się coś dziwnego.
Wsiadłem w motor ( w tym tunelu ) i jak tylko ruszyłem wszystko zniknęło i pojawiłem się z powrotem na dachu stacji przy drabince. :gupek:


Edit. To jednak nie bug. Nie wiedziałem, że tak się dzieje kiedy za długo się czeka i ten pociąg odjeżdża.
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 29-05-2011, 21:30   

Grając dziesiaj w Anglii Lara zamiast po przyciśnięciu .E. złapać się grobu, weszła w niego całym ciałem. Śmieszny efekt, ale w sumie nie wiem co mam teraz zrobić, bo nie chce go puścić!
http://imageshack.us/phot...beztytuukw.jpg/
 
 
Sky_lark 
Nowicjusz



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 9
Location: Ruda Śląska
Posted: 23-06-2011, 14:20   

:gupek: na szczęście nie spotkałam takich bugów u mnie w grze, w zasadzie to norma - Lara wpadająca w skały, a z trybem NG znikające tekstury w Kazachstanie i niebieskie włosy i ręce Ruthlanda :gupek:
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 18-07-2011, 20:42   

Ja w Kazachstanie zaobserwowałam bardzo ciekawego buga... :) . Akurat jechałam na motorze i bardzo uważałam, żeby nie wpaść w drzewko czy kamyczek, a tu nagle... Najemnicy, te wredoty, jadą sobie latającym samochodem :o . Jak to zrobili, pojęcia bladego nie mam... może zamiast zwykłej benzyny użyli Red Bulla i skrzydeł samochodzikowi dodało :hop2: ... Najważniejsze, że dało się ich zestrzelić :guns: sorki, że nie mam screena, ale wiecie, nie chciałam się zabić tuż przed checkpointem... ;(
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 14:45   

Ja miałem bug z pionowym drążkiem na sali gimnastycznej, a po za tym nic. Moim zdaniem gra dobrze zrobiona, jeśli chodzi o błędy, a raczej o ich brak. :p
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 03-08-2011, 16:00   

To dosyć popularny bug :) a co do ilości bugów w Legendzie - ja ich troszkę znalazłam, o kilku czytałam... zdarzają się i chyba nie jest ich wcale tak mało :P
I przypomniał mi się kolejny błąd w tłumaczeniu: w Kazachstanie, kiedy Lara znajduje pierwszego (chyba) martwego naukowca, na końcu dialogu jest w napisach: "Nie miałam pojęcia, że tak wyglądał", a tego tekstu nikt nie mówi, za to mówi to Lara w Peru po znalezieniu kopii szpica Excalibura!
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
  
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 16:02   

Dziwne, ja zbyt wielu nie znalazłem. :)
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 03-08-2011, 16:04   

Trochę to szczęścia, trochę pecha... :D takie bugi bywają śmieszne, ale wkurzyć też potrafią, choć w Legendzie tych drugich nie znalazłam :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 16:10   

Niektóre są fajne, jak ten z wchodzeniem na dach w dwójce, a niektóre denerwujące, na przykład pionowy drążek bywa wkurzający, gdy chce się zdobyć odznaki. :croft:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 03-08-2011, 16:14   

W Anniversary bywają jeszcze fajniejsze bugi, u mnie Lara raz po ścianie biegła tyłem :mrgreen2: . Wejść na dach w TR 2 jeszcze mi się nie udało, popróbuję. A kiedy miałam buga z drążkiem, po prostu ten drążek przekręcałam hakiem i było ok :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 16:17   

A ja miałem bug w Angel Of Darkness taki, że niektóre przedmioty pojawiały się dwa razy, np.: w poziomie Le Serpent Rouge dwa razy zebrałem koniak.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 03-08-2011, 16:21   

Dobre :mrgreen2: . Mi w TRA Lara stanęła obok ściany w Wielkiej Piramidzie, ale nie na ziemi, tylko na powietrzu... Szkoda, że nie da się tak chodzić ;( . W Legendzie tego buga miał u mnie samochód najemników w Kazachstanie, ale on mógł się ruszać, nie tylko stać w miejscu :P
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 03-08-2011, 16:23   

Mi się w Kazachstanie tak nie zdarzyło.
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 03-08-2011, 16:46   

Mi tylko raz. Na wywołanie tego buga jest chyba tylko jeden sposób - jeździć na motorze, aż któryś samochód zacznie latać... O ile bugi w ogóle pojawiają się,kiedy ktoś na nie czeka. Notorycznie występuje chyba tylko ten drążek na siłowni.
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 05-08-2011, 23:07   

Wybaczcie, że znów piszę, ale znów doszukałam się bugów, tym razem w NG i chyba tylko tam występują. Po wyjściu z wody z Lary spadają kropelki, ale żadne ubranie nie jest mokre. W Ghanie, przy wejściu do sali z mechanizmem uruchamiającym drugie koło wodne w prowadzącym do niego kanale leje się woda jeszcze przed uruchomieniem mechanizmu (ale koło nie działa). Mosty w Ghanie, te, przy których walczy się z najemnikami, od razu są zawalone. I jeszcze bug z Boliwii, choć jest też w trybie bez NG - przy otwierającej się podłodze, przy wejściu do świątyni, kiedy już przeskoczy się nad dziurą, można wrócić, przechodząc po rozsuwanej podłodze - nie rozsunie się :) jutro poszukam dalszych bugów... :P
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo