FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Petycja w sprawie kontynuacji AoD
Author Message
Chocolate 
Nowicjusz



Joined: 22 May 2006
Posts: 19
Posted: 01-07-2006, 10:27   

takiej kontynuacji nawet nie tkne. AoD jest wg mnie beznadziejny i odrzucilo mnie juz po kilku levelach :gupek:
co nie zmienia faktu, ze jak pisalam na poczatku - moze sobie byc dla innych fanow, ja sie bede trzymac z daleka ;)

(sie rozpisalam niesamowicie :P )
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 01-07-2006, 18:10   

Szkoda że filmik został usunięty,chętnie bym to zobaczył xD Eidos raczej nie wyda pozwolenia na sequel AOD po tym jak publicznie sie wypowiedziano że to była klapa...
Mam tu link do fanowskiej kontynułacji "The Angel of Darkness" ...

http://www.youtube.com/wa...20of%20Darkness
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 01-07-2006, 19:48   

Całego TRAOD jeszcze nie przeszedłem, ale powiem jedno : nie chcę kontynuacji. Co prawda jestem dopiero przy prostytucce, ale jestem stanowczo na nie. Jak do tej pory TR6 najmniej mi się podoba. Co prawda tylko TRL narazie całe przeszedłem, ale każdy TR już liznąłem (oczywiście zamieżam przejść wszytkie),ale stanowczo jestem przeciwny samemu TRAOD. Owszem fabuła jako tako, ale to, że nie ma tam tombów to mnie przeraża i zniechęca.
_________________

 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 01-07-2006, 19:57   

Najlepiej przejdź najpierw całe, bo jesteś dopiero po małym kawałku gry, a przy tym w bardzo nudnym miejscu :p Paryskie getto jest chyba najbardziej monotonnym ze wszystkich poziomów. A "tomby" masz jeszcze przed sobą :p No... jeden w sumie :p Moim zdaniem gra ma fajny klimat i nie jest zła - ale jednak jest dużą odskocznią i lepiej, żeby po raz drugi się to nie powtórzyło ;) Nie jestem za kontynuacją TAOD, nie jestem za kontynuacją Legend, jestem za zupełnie nową przygodą :) Chociaż wątki z Legend mogą być delikatnie wplecione :p
_________________
Miow.
 
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 01-07-2006, 20:01   

Najpierw chcę przejść całe tr3, al w jednym miejscu się zatrzymałem i muszę pogłówkowac truchu. TRAOD przejdę chyba na końcu. Bardziej mi się podobają te strasze tomby. Zaraz po 3ce wezmę się za 4kę, chociaż niektórzy mówią, że za dużo tam jest tego Egiptu.

:offtopic: :offtopic:
_________________

 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 02-07-2006, 00:07   

Ja przeszedlem wszystkie tomby i szostka jest ehhhh taka sobie ale napewno nie chce kontynuacji. Dla mnie to nie jest Tomb Radier. Nic procz Lary i Von Croy'a nie jest Tomb Radierowe. To totalna odskocznia i nie chce zeby sie powtorzyla. Nie rozumiem ludzi ktorzy kochaja AOD i chca kontynuacji. To wszystko nie pasuje do TR i Lary. To byla totalna klapa i Eidos nie bedzie sie narazac na ogromne straty. Lara jest ikona gier i nie pozwola zeby jakis kolejny shit to zmienil. ZROZUMCIE TO ! A teraz dobranoc :703:

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 02-07-2006, 10:36   

Odskocznia, nie odskocznia. Fabuła była bardziej skomplikowana, występowało więcej rozbudowanych postaci, pojawiła się dodatkowa postać grywalna, a końcówka (tak samo jak Legend) zapowiadała ciąg dalszy. Z tym, że dla mnie koncówka TAOD była bardziej intrygująca :p

A że skiepścili technicznie... cóż. Zaraz się zacznie wymienianie o bugach, o powolnym Kurtisie, o ślamazarnej Larze itp itd. szablonowo. Dla mnie treściowo było ciekawiej niż w tym całym LEGEND. Ileż można się bawić w schematycznego poszukiwacza skarbów?

Moim zdaniem była to naprawdę miła odskocznia. Zaznaczam, że była to pierwsza część trylogii, więc nie znając dalszych zaplanowanych losów, tak naprawdę nie możemy stwierdzić, że 'tu brakuje grobowców', bo fabuła była rozłożona na trzy (i ucięta już na początku :p ). Kto wie, czy w kontynuacji nie mielibyśmy samych grobowców i Von Croya (żeby TR stalo się zadość :p )?

Oto dlaczego chcemy kontynuacji AOD.
_________________
; p ; >>
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 02-07-2006, 11:08   

Aod jest nudne jak flaki z olejem wlasnie przez tą ślamazarność plus te pogawędki. Tak zatrzymują akcję te dialogi i wybieranie samemu kwestuu Lary. Taki element jest raczej dobry dla gier przygodowo-dedektywistycznych typu Jack Orlando, a nie dla Tomb Raidera, gdzie powinna być akcja, strzelanie i dynamika.
_________________

 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 02-07-2006, 11:13   

Było powiedziane, że jest odskocznią. Jak chcesz wyłącznie akcję i akcję to sobie Legend włącz :p Dużo i szybko.

Dialogi moim zdaniem to następny plus dla AOD. Może jestem zboczonym fanem dziwnych przygodówek, ale trochę myślenia nie zaszkodzi :p .
_________________
; p ; >>
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 02-07-2006, 11:19   

Myślenie jak najbardziej popieram i łamigłówki też. Tyle, że niech one będą w formie logicznego myślenia podczas przechodzenia na przykład jakihś płapek jak np. w poprzednich częściach. Każd ma swoje zdanie o TRAOD i nic się nie zmieni.
_________________

 
 
 
Powerfull_GIRL 
Student



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 94
Location: KingdomOfDreams
Posted: 03-07-2006, 11:14   

No właśnie każdy ma swoje zdanie. Dla mnie Tr AOD było inne niz wszytskie TR. I nie było wcale takie złe.... Przynajmniej fabuła była zakręcona ja właśnie takie gry lubię. A nie latanie za artefaktami i ciągłe strzelanie. (Dla mnie w tr było za dużo strzelania- mały offtopis ;) BYły różne błędy w Aod, ale była inna i to sie liczy, żeby był tR nie musi cały czas być to samo.... :) Ale to tlyko moje zdanie;)
_________________
I will never give up
" If you give up your dream
and everything else,
will end right here!!!"
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 11-07-2006, 17:44   

Powerfull_GIRL wrote:
Dla mnie w tr było za dużo strzelania

No właśnie TR od pierwszej części aż do AOD się pogarszało pod tym względem. Jeśli było Ci za dużo strzelania w klasycznych TR, to chyba nie grałaś w TR1, bo tam było wszystko w porządku. AOD było jednak chyba pierwszym TR z rozbudowaną fabułą. No, może jeszcze TR4.

Co do dialogów w AOD. Są bez sensu wg mnie. Mimo, że była to nowość, to zawiodła. Przede wszystkim niezbyt dużo myślenia. Po drugie chyba tylko w jednym momencie gry źle wybrany tekst powodował śmierć (jeśli się mylę, to mnie poprawcie). Po trzecie prawie za każdym razem obojętne który tekst się wybrało, w rezultacie dochodziło się do tego samego - tylko mniej lub bardziej okrężną drogą.

Miał być też wprowadzony wybór drogi, którą można dojść do celu. Chyba większość zapowiedzi gry o tym trąbiła na prawo i lewo. Ile razy zdarzyło się to w grze? Kojarzę, że raz.

Powerfull_GIRL wrote:
żeby był tR nie musi cały czas być to samo...

1. TOMB Raider :p
2. TRL mimo grobowców i artefaktów jest przecież czymś całkiem innym. Przede wszystkim fabuła ze wszystkich TR najbardziej rozbudowana. Poza tym wprowadzenie Zipa i Alistera. Moim zdaniem genialny pomysł, bardzo ożywiający grę.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 11-07-2006, 19:04   

Tak sobie myśle, że AOD nie był złą grą.. poprawić tylko z letka ruchy Lary (i Kurtisa!), wszystkie bugi graficzne w grze, dodac stare beretty i co wychodzi? Tak naprawde genialna gra:) Coś nowego, coś starego... bo szczerze to było tam troche starych TR.. np Hall of Seasons, a nowa fabula bardzo mi sie podobala..byla jakas glebsza, zagmatwana. Co najwazniejsze ciekawa,trzymajaca w napieciu... a tutaj? TRL jest prostą gra, wszystko dzieje sie za szybko, jest takie oczywiste. Brakuje mi tego napiecia!
Uwazam,ze powinna nastapic kontynuacja Aniola Ciemnosci.. mozna fabule przeciez tak poplatac,zeby miala duzo wspolnego z grobowcami itd. a zarazem byla kontynuacja watkow zaczetych w 1 czesci:) Jednak oddala bym to w rece Crystal Dynamisc..nie Core! Boje sie tylko,ze wsadzili by tam silnik z Legend...czego bym nie chciala:) ale tak czy siak, kontynuacja w ich wykonaniu byla by pewniakiem:)
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 11-07-2006, 19:44   

Jerrem_Y wrote:
Uwazam,ze powinna nastapic kontynuacja Aniola Ciemnosci.. mozna fabule przeciez tak poplatac,zeby miala duzo wspolnego z grobowcami

A ja uważam, że mieszasz w ogóle pojęcia. Fabuła poplątana, to jednak coś innego niż fabuła rozbudowana. I gdyby tę rozbudowaną fabułę poplątać, to kolejny minus dla AOD jak się patrzy. Dlatego mój pomysł, co do kontynuacji AOD przedstawia się następująco: trzeba o niej zapomnieć. Taka sama fabuła by nie przeszła, a "plątanie" jej, to chyba już dość desperacka i rozpaczliwa próba ratowania nieudanej gry, która może jedynie przynieść coś jeszcze bardziej nieudanego.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 26-07-2006, 08:57   

Moze naprawde wyrazilam sie nie precyzyjnie :) można tak rozbudowac fabule, ze bedzie miala cos wspolnego z grobowcami "powrotem do korzeni" itd. a zarazem wyjasni watki z AOD! To by chyba bylo rozsadne, a Crystal Dynamics by tego napewno nie skopalo :)
Z drugiej strony masz racje, wygladac to moze dosc desperacko :P ale jest wiele fanow tej czesci, ktorym takie desperackie kroki by nie przeszkadzaly :P mogliby ta kontynuacje zrobic chociazby tak na boku, jak remake TR1 :P
 
 
Hemulen 
Podróżnik



Joined: 19 Nov 2005
Posts: 247
Posted: 26-07-2006, 10:19   

Tylko ciekawe, kto "na boku" płaciłby grubą kasę na produkcję sequela totalnej porażki.
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 30-07-2006, 16:38   

Ehh dlaczego totalnej porazki agggr :P mowie, ze sa fani serii, w tym fani Anioła Ciemności.. i jeśli Crystal Dynamics dostalo by kontynuacje w swoje rece, napewno by jej nie skopalo! No a fani i nie fani AoD, mieliby pewnosc, ze jesli chodzi o Tomb Raidera Crystalsi nie zawodza:)
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 30-07-2006, 17:38   

Ja tam wolę żeby teraz CD zajęli się remakiem i TR8, a nie jakimiś bzdetami. To jest niemożliwe. Przez Anioła Ciemności o mało nie straciliśmy Lary i na pewno nie będą kolejny raz ryzykować. Eidos ma straszne długi i jeszcze by je powiększał robiąc takie coś ? A niech znów okaże się klapą i nie będzie zysków. O nie, nie, nie ja dziękuję.

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 30-07-2006, 17:50   

Ja bym ryzykowala :) ale jesli by mial ucierpiec na tym remake TR1 i TR8 to odpuszczam :-P
 
 
Łapa2 
Student


Joined: 03 Dec 2005
Posts: 45
Posted: 31-07-2006, 10:50   

A ja uważam, żę TRAOD był bardzo fajną grą. Przyjemnie mi się grało, nawet nie zauważałam bugów, a było ich sporo. No może nie "nie zauważałam" ale i tak starałam się je ignorować. Pomijając oczywiście te błędy dotyczące samych postaci, czyli np. sterowania. Ale i tak nie zapomnę tego wrażenia, gdy po raz pierwszy miałam okazję zasiąść do TRAOD- ta grafika, klimat, no i nerwy, gdy nie udawało się czegoś zrobić xD . Ale to jakoś jedyny TRAOD, w którym-szczerze wam powiem-było coś, co mnie pchało do dalszego grania, mimo wielu bugów. A Lara-właśnie TA Lara mi się najbardzeij podobała. A ta grafika, na pierwszy rzut oka REWELACYJNA! Ale później, czar pryskał, mimo to każdy jednak przyzna, że TRAOD wniósł dużo nowego, do samego TR. w każdym bądź razie, ja jetem za :) . I od razu podpisałam się pod petycją. :pozdro:
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 31-07-2006, 22:24   

Łapa2 wrote:
Ale to jakoś jedyny TRAOD, w którym-szczerze wam powiem-było coś

Nie chciałabym wyrywać ze słodkich marzeń, ale TRAODów to na razie, Bogu dzięki, więcej nie było :p

Łapa2 wrote:
A ta grafika, na pierwszy rzut oka REWELACYJNA!

Przede wszystkim dlatego, że się bardzo różniła od poprzednich części. Tak naprawdę w porównaniu do innych gier (nie TR) wcale nie była powalająca...

Łapa2 wrote:
każdy jednak przyzna, że TRAOD wniósł dużo nowego, do samego TR

Ja chętnie mogę przyznać, że raczej WYniósł TR z kwadratowo-szablonowego świata, ale to nic wyjątkowego, bo podejrzewam, że sensowna gra (zamiast AOD) też by to zrobiła :p

A co wniósł... Hm, chyba pierwszy raz w TR pojawiła się pewna dziwna konstrukcja fabuły. Najpierw pojawia się wróg, później artefakt. Nie przypominam sobie, żeby wcześniej tak było, Lara czegoś tam sobie szukała i wróg sam się jakoś zawsze napatoczył :wink: W AOD, a później w TRL coś się z tym pokręciło. Choćby to, że najpierw Von Croy ginie, a później Lara zaczyna szukać tych obskurnych obrazów :p Taka przygoda z przymusu, a TRL też tym trochę śmierdzi.
 
 
irual 
Student



Joined: 23 Oct 2005
Posts: 94
Location: Szczecin
Posted: 01-08-2006, 09:13   

Barbie wrote:
A co wniósł... Hm, chyba pierwszy raz w TR pojawiła się pewna dziwna konstrukcja fabuły. Najpierw pojawia się wróg, później artefakt. Nie przypominam sobie, żeby wcześniej tak było, Lara czegoś tam sobie szukała i wróg sam się jakoś zawsze napatoczył W AOD, a później w TRL coś się z tym pokręciło. Choćby to, że najpierw Von Croy ginie, a później Lara zaczyna szukać tych obskurnych obrazów Taka przygoda z przymusu, a TRL też tym trochę śmierdzi.

a może to właśnie dobrze, że Lara nie szuka czegoś od samego początku? bo przynajmniej nie jest to wszystko takie naciągnięte. Fabuła, którą mieliśmy okazję zgłębić w AOD, ma przynajmniej sens - stało się coś od czego nie można uciec, czyli trzeba rozwiązać tę sprawę a poszlaki prowadzą do czegoś co wypadałoby znaleźć. Oczywiście nie mówię, że poprzednie "najpierw szukanie - potem wróg" jest złe. Ale tak przynajmniej powiało lekkim wietrzykiem oryginalności.
ale to i tak tylko moje zdanie.
_________________
...przeszłość jest lustrzanym odbiciem twojej duszy...
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 01-08-2006, 21:27   

irual wrote:
a może to właśnie dobrze, że Lara nie szuka czegoś od samego początku? bo przynajmniej nie jest to wszystko takie naciągnięte.


Dla mnie, tak jak napisałam, ta fabuła jest właśnie przygodą z przymusu. Z tego, co mi się udaje kojarzyć z serią TR najważniejsze jest chyba to, że Lara Croft jest archeologiem. Co wiecej, poszukiwaczem przygód. Logicznie z tego wynika, że to ona szuka przygód, a nie przygody jej.

irual wrote:
stało się coś od czego nie można uciec, czyli trzeba rozwiązać tę sprawę a poszlaki prowadzą do czegoś co wypadałoby znaleźć.


Każdy, komu AOD się nie podobał od razu stwierdzi, że to dość oryginalne podejście jak na Tomb Raider. Panowie (panie?) pracujący nad historią TR6 powinni stworzyć chyba całkiem inną grę i inny tytuł, a nie realizować swoje dziwne wariacje na temat fabuły w znanej serii. Ciekawe, jak by się przyjęła wśród graczy nowa, nieznana gra ze scenariuszem AOD...
 
 
irual 
Student



Joined: 23 Oct 2005
Posts: 94
Location: Szczecin
Posted: 02-08-2006, 12:05   

Barbie wrote:
Każdy, komu AOD się nie podobał od razu stwierdzi, że to dość oryginalne podejście jak na Tomb Raider. Panowie (panie?) pracujący nad historią TR6 powinni stworzyć chyba całkiem inną grę i inny tytuł, a nie realizować swoje dziwne wariacje na temat fabuły w znanej serii. Ciekawe, jak by się przyjęła wśród graczy nowa, nieznana gra ze scenariuszem AOD...

wiesz, chyba się z Tobą zgodzę. Mogli zrobić całkiem odrębną grę. Wtedy nie uniknęliby tych wszystkich komentarzy, że coś nie pasuje i wszyscy byliby zadowoleni.
_________________
...przeszłość jest lustrzanym odbiciem twojej duszy...
 
 
 
bj 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2006
Posts: 4
Posted: 17-08-2006, 21:39   

Ja jestem jak najbardziej za AOD! wprowadzili do fabuły coś nowego! I szczerze nie jestem przekonana co do crystal dynamics! Podobno wszystko w starym stylu...ale nie moge znieść widoku takiej Lary!
 
 
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo