FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Prince of Persia
Author Message
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 11-01-2009, 13:25   

Dzisiaj rano byłem w sklepie i się okazała że wczoraj zostały wykupione, koleś z działu powiedział że pod koniec miesiąca jest dostawa to się postarają jeszcze dokupi bo ludzie kupowali to mam sobie przyjśc.
 
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 11-01-2009, 15:04   

A dziś rano stwierdziłam, że warto by wrócić do PoP. Zainstalowałam sobie Duszę Wojownika i odpaliłam grę. Muszę się nacieszyć wreszcie full opcją grafiki, bo wcześniej grałam na dość "starym" sprzęcie - złośliwi twierdzili, że to już sprzęt muzealny ;)
Oczywiście utknęłam właściwie na samym początku - na panu "kruczastym", jeśli wiecie, o kogo chodzi. Przechodzę to już chyba 10 raz i ciągle robię jakiś błąd. Albo spadam w przepaść, albo z dużej wysokości. Chyba całkowicie odzwyczaiłam się od tej figlarnej kamery i niektórych ruchów bohatera. Aż śmiać mi się chce z tego :P oj starzejemy się i zręczność nam maleje :P

PS. Luth, jak zakupisz grę przede mną, to daj znać czy warto :)
_________________

 
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 11-01-2009, 15:23   

Pierwsza część- PoP SoT była wciągająca, ale nie przeszedłem jej do konca, bo utknąłem przy jednym bossie i nie chciało mi się juz go przechodzic :P . Druga i trzecia częśc to IMO kompletne niewypały, znacznie odbiegają od pierwszej części. W duszę wojownika i dwa trony grałem łącznie może z... kwadrans... Zmarnowane pieniądze. Natomiast co do nowego PoPa (sądząc po gejmplejach z jutuba), jest on bardzo ciekawy. Bardzo podoba mi się grafika, w końcu ktoś odważył się odbiec od nurtu tworzenia gier jak najbardziej realistycznych. Niejednokrotnie powtarzałem na forum, że wolałbym grać Larą bardziej "komiksową". Mam nadzieję, że Eidos wyda kolejnego TR, obdarzonego własnie taką grafiką, która jest IDEALNA ;( Szkoda że mój blaszak nie uciągnie tej najnowszej części.
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 25-01-2009, 20:51   

A co myślicie o Prince of Persia wydanym w 2008 ? Dokładnie chodzi mi o zakończenie. Ja czułam coś takiego dziwnego. [spoiler:276a588b1d]Tyle się człowiek męczy, niszczy to Zepsucie, potem walka z Bogiem Arymanem. A potem- Elika umiera, a ty po prostu doprowadzasz krainę do pierwotnego stanu. Te krainy były cudne, gdyby nie to można by było biegać po krainach, pobawić się troszkę. I ta grafika, te drzewa. Dobra 4 drzewa na pustyni mogłyby zostać i dałabym dodatkowo 4 gdzieś, gdzie Książę mógłby się sam dostać (chociaż to byłoby niemożliwe ze względu na te przepaści przy głównej drodze do krain. No ale jakoś bym to zrobiła i nie niszczyłabym tych drzew, żeby znowu ''zepsuć'' krainę tylko żeby on brał Ziarna Światła i żeby jej dał. I ZOSTAWIŁ TO DRZEWO W ŚWIĄTYNI, KTÓRE WIĘZIŁO ARYMANA. [/spoiler:276a588b1d]Czułam się jakbym grała 17 godzin na darmo. Ale mam nadzieję, że to zamierzone i w tym roku (oby jak najwcześniej) wyjdzie DRUGA część!
_________________
...
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 31-01-2009, 17:51   

trójka, miałem te same wrażenie co ty.

[spoiler:dc2c5d052f] Mnie troche to nużyło - bieganie po tych samych w sumie miejscach, można po czasie dostrzec pewien schemat tych plansz. Oczekiwałem czegoś bardziej rozwiniętego, ale nie narzekam. Oceniłbym gierkę na 7/10. Może jak wypuszczą drugą część to podniosę wyżej ocenę, bo też czuje się oszukany ( tym zakończeniem). Pomimo moich marudzeń grało sie całkiem przyjemnie, dość monotonnie, ale bardzo szybko wkręciłem się w ten klimat. Na początku nie mogłem się przyzywczaić do nowego rozwiązania graficznego, ale zmieniłem zdanie - jest cudowne. W sumie gdyby bardziej urozmaicić rozgrywkę, to ten tytuł byłby idealny dla mnie - prosty, ciekawy i przyjemny. [/spoiler:dc2c5d052f]
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 31-01-2009, 20:32   

Nic dodać nic ująć. Trochę to było właśnie monotonne, bo ciągle trzeba było biegać po tych samych Żyznych Polach. Klimat super jakoś mi się lekko grało i fajnie. 2 część to już chyba konieczność :P Na pewno bym kupiła Prince Of Persia 2, bo bardzo spodobała mi się pierwsza część i jestem ciekawa co będzie potem.
_________________
...
 
 
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 31-01-2009, 21:07   

trójka wrote:
2 część to już chyba konieczność :P


Mówisz - masz. Za niedługi czas światło dzienne ujrzy dodatek do PoPa.

[spoiler:25ad795fe7]W PoP Epilog zostaną ukazane wydarzenia po tych z wersji podstawowej.[/spoiler:25ad795fe7]

Pod tym adresem znajdziecie więcej informacji o tym dodatku: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=44905
 
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 01-02-2009, 11:51   

Wszystko miodzio tylko gram na PC, a jak dodatku na PC nie będzie? Heh mam nadzieję, że jednak zrobią.
_________________
...
 
 
Matteusz 
Podróżnik


Joined: 27 Apr 2007
Posts: 337
Posted: 08-02-2009, 11:11   

Dziś po 4dniach ukonczylem najnowsza czesc Prince Of Persia. Komiksowy wyglad gry wydaje mi sie ciekawy, aczkolwiek wole normana grafike (TRU :P ) Po tak ciezkich zmaganiach aby uratowac kraine przed ARIMAN'em (?), ow kraina i tak [spoiler:9f03dd83ca]zostaje zniszczona, mozna tu mowic ze przez samego ksiecia...[/spoiler:9f03dd83ca] Koncowka gry troche rozczarowuje, ale mozna sadzic iz powstanie kolejna czesc gry. Misje troche nudnawe czesto pojawiaja sie te same elementy rozgrywki jak chocby walka z bossami po pare razy. Zabraklo mi tutaj wiekszej ilosci zagadek, cofania sie w czasie to rowniez bylo widowiskowe. Ogólna moja ocena to 8,5/10 troche naciagana xD
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 08-02-2009, 11:39   

Matteusz wrote:
Koncowka gry troche rozczarowuje, ale mozna sadzic iz powstanie kolejna czesc gry


O tym była mowa przed chwilą, że chyba 26 lutego wyjdzie Prince Of Persia Epilogue.[spoiler:3bde1ba8f9] To jest dodatek i te wydarzenia dzieją się zaraz po zakończeniu Prince of Persia w Pałacu Podziemnym, o którym nikt nic nie wiedział.[/spoiler:3bde1ba8f9]

Na dodatek czekam z niecierpliwością i mam nadzieję, że wyjdzie również na PC, bo nic nie wiadomo co wymyślą.
_________________
...
 
 
eemuu 
Praktykant



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 197
Location: Łaziska Górne
Posted: 08-02-2009, 11:44   

Mi nowa Prince of Persia bardzo się podobała. Już sama grafika jest dla mnie majstersztykiem. Dawno nie grałem w grę, w której co chwilę zatrzymywałem się i podziwiałem nowo poznane okolice. Podoba mi się to, że świat jest otwarty i tylko od nas zależy, którą jego cześć przejdziemy i uzdrowimy najpierw. Walka wraca do korzeni, czyli pojedynek pojedynek jednym wrogiem naraz. Niby łatwa, ale efektowna i wciągająca. Elementy platformowe również świetnie wykonane. Wszystko jest łatwe i przyjemne. I właśnie w takiej tonacji jest chyba przedstawiony nowy Pop. Największy plus tej części to bez wątpienia Elika. Czyli chyba najbardziej charyzmatyczna bohaterka gier zeszłego roku (sory Lara). Człowiek aż chce jej pomóc wyzwolić krainę z zepsucia. Chce się jej bronić za wszelką cenę. O i ma mały biust a mimo to wygląda bardzo ponętnie. Może twórcy TR powinni również spróbować w nowej części odciążyć kręgosłup Lary, aby wyglądała bardziej realnie (w sensie zachowanych proporcji).

Co do zakończenia:
[spoiler:226a5131e5]
Mi się bardzo podobało, bo się go nie spodziewałem. Bajkowe klimaty, a tu gra nie kończy się happy endem. Samo zakończenie jest ciekawie wykonane. Bo przecież sami bierzemy w nim czynny udział. Ja mając wybór między uzdrowioną krainą, a Eliką bez wątpienia wybrałbym moją towarzyszkę podróży. Ogólnie lubię niedopowiedzenia i może dlatego zakończenie mi się podoba.
[/spoiler:226a5131e5]

Jest to moim zdaniem druga co do najlepszych gier wydanych w 2008 roku na świecie. Pierwsze miejsce ma Dead Space, a na podium jest jeszcze TR Underworld. Dla PRince of Persia 9,5/10
 
 
 
Matteusz 
Podróżnik


Joined: 27 Apr 2007
Posts: 337
Posted: 08-02-2009, 14:29   

trójka, wiem jak napisalem swego posta przeczytalem te znajdujace sie wyzej, i juz wiem ze powstanie 2 czesc ale ! musi byc na pc :P
eemuu, nie dziwie sie ze bys uratowal Elike xD Sam zrobilbym to samo ze wzgledu na jej chociazby urode i ze towarzyszyla mi od poczatku "przygody"
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 09-02-2009, 17:27   

Cóż, w PoP nie dane mi jeszcze było zagrać, ale jest to produkcja, którą z czystym sumieniem mogę nazwać jedną z najlepszych gier 2008 roku. Gdy obejrzałem pierwsze gameplay'e urzekła mnie jej niesamowita grafika oraz mocno wkręcający klimat. Kiedy tylko zakupię, wydam nieco szerszą opinię. A póki co - zostaje mi tylko oglądanie filmików...
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 09-02-2009, 19:12   

Nadawanie tytułu "jednej z najlepszych gier 2008" pozycji, którą się oglądało jedynie na filmach jest bardzo naiwne :p Tym bardziej, że nowy PoP budzi mocno mieszane uczucia.
_________________
 
 
deejvv 
Nowicjusz



Joined: 13 May 2008
Posts: 18
Location: Brzeg Dolny
Posted: 10-02-2009, 08:11   

Mam tę nową princ of persię ale bardziej mi się podobały poprzednie części.Były bardziej trudne a przeciwników pokonywało się w różnych miejscach a nie tylko w wyznaczonych planszach.I tak i siak lepsze były trzy poprzednie części .
_________________
:D
 
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 25-02-2009, 17:27   

Chyba umre x[ Na jednej ze stron wszyscy piszą, że na PC nie będzie tego dodatku ;( A robi się ciekawie, bo na jednym filmiku było pokazywane jak Elika policzkuje Księcia (ciekawe za co :D ), a Ci, którzy mają konsolę i PL wersję gry to chyba dodatek będzie tylko po angielsku. Nie no, czy oni nie wiedzą, że jak wydadzą grę na więcej niż tylko jedna konsola, czy coś, to czy oni nie wiedzą, że zbiją więcej kasy? Ja tak myśle, bo np. nie mam konsoli i na 3 godziny gry nie zamierzam kupować. Po prostu jak nie będzie dodatku na PC to po pewnym czasie mam nadzieję pokażą się na YouTube filmiki z gry (jestem ciekawa co z tym Księciem i Eliką).
_________________
...
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 26-02-2009, 18:07   

Szkoda, że dodatek na PC jest znowu niepewny z przewagą na "NIE".
Nastała Era XBOXA i tyle. Bradzo jestem ciekawy jak to wszystko się dalej potoczy, ale jeśli nie zrobią gry na kompa to się nie dowiem, bo nie mam w zwyczaju siedzieć na youtubie i oglądać gameplayów.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 01-03-2009, 15:16   

Hej ma ktoś save z PoP'a ? Przeszłam całego i nie chce mi się od nowa, ale zależy mi na zapisie ZARAZ PO UZDROWIENIU WSZYSTKICH KRAIN CAŁKOWICIE, ale wtedy, gdy oni jeszcze nie dotarli do świątyni. Chcę sobie jeszcze pobiegać, porobić screeny ale nie mam zapisu :/ Jak ktoś ma to z góry dzięki.
_________________
...
 
 
antares 
Nowicjusz



Joined: 06 Jun 2008
Posts: 11
Location: krypta po lewo
Posted: 06-03-2009, 22:57   

trójka wrote:
Hej ma ktoś save z PoP'a ? Przeszłam całego i nie chce mi się od nowa, ale zależy mi na zapisie ZARAZ PO UZDROWIENIU WSZYSTKICH KRAIN CAŁKOWICIE, ale wtedy, gdy oni jeszcze nie dotarli do świątyni. Chcę sobie jeszcze pobiegać, porobić screeny ale nie mam zapisu :/ Jak ktoś ma to z góry dzięki.

pomyślałam sobie - sprawdzę co mam, odpalam tą grę, a ponieważ nie robiłam tego jakiś miesiąc, znowu zaczęłam wpatrywać się w śliczne animowane menu, potem po kolei sprawdzając sejwy przez kwadrans prowokowałam maćka zakościelnego aby rozmawiał do eliki, a na końcu trafiłam na zapis ze świątyni i słuchałam tej przesłodkiej muzyczki dobre iks minut. ma ją ktoś może? tę muzyczkę?

mam sejw po uzdrowieniu wszystkich krain, ale przed ostateczną walką z alchemikiem w obserwatorium (ze stanem ziaren 975 - tak, wyzbierałam wszystkie, ale to dlatego że brat mi kazał. :hehe: ); jeśli ci to wystarczy lub jesteś skłonna sama go sobie "zabić", to daj znać. :3

btw dodatki nie-na-pc to się powoli robi normalka, ja tam się raczej niczego dobrego nie spodziewam. :<
_________________
luzowanie Zająca, misja start!
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 07-03-2009, 00:51   

Co do dodatku na PC, to chyba oficjalnie zapowiedziano, że go nie będzie...
O tak mam - http://www.shacknews.com/onearticle.x/57048
Tak więc zostaje PLAYSTATION Network albo Xbox Live! Chociaż 36 zł za dwie godziny, równie nudnej jak podstawka, gry to nie najlepszy biznes. Fajnie jedynie poznać dalszą część fabuły.
_________________
 
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 07-03-2009, 11:54   

Tak jestem skłonna go przejść ;) Też go zostawiłam na koniec (nie wiem czemu), a że tyle Ziarenek to dobrze :) :pozdro:

POŁĄCZONE

Ha! Chyba rozkminiłam dlaczego Książę dostał z liścia! [spoiler:21941a6f90]Bo jak on ją ratuje to potem ona mdleje i on ją bierze na ręce. W Epilogue jest pokazane jak on z nią na rękach dochodzi do tego nowego zamku i właśnie na początku ona go wali w twarz. Więc to pewnie dlatego, że jest wściekła, że uwolnił Arymana i popełnił ten błąd co jej ojciec. Książę raz powiedział: "Następnym razem na urodziny kup jej kucyka. Koniec świata to nie najlepszy prezent na urodziny"[/spoiler:21941a6f90], a ten głupek co? FUNDUJE JEJ DOKŁADNIE TO SAMO! I pewnie dlatego dostał. TEŻ BYM TAK ZROBIŁA!!!

:pozdro: 4 :croft:

POŁĄCZONE

Wielkie sory za 3 pod rząd, ale zwykle dowiaduję się różnych rzeczy ponad 25 minut od napisania :/ Więc, widziałam zakończenie PoP: Epilogue. Normalnie mnie rozwaliło.[spoiler:21941a6f90] Kończy się bardzo podobnie jak w podstawce gry, ale zamiast w paszczy Arymana lądują na balkonie. Elika coś gada do Księcia (chyba jest zła) i potem mówi, że musi sama ocalić lud i z tego balkonu znika. Książę sam zostaje i powoli widać go i kamera się oddala i słychać głos Arymana:"Światło wygasa", czy coś w tym stylu.[/spoiler:21941a6f90] Myślałam, że mnie coś trafi. Jak im się będzie chciało to zrobią kolejny dodatek, gdzie się będzie chodziło Eliką. Można by było zrobić tak, że Książę próbuje ją odnaleźć, ale bez jej mocy to on se może poskakać i po biegać na palcu zabaw dla dzieci więc obstaje przy wersji nr 1, bo przecież chyba nie zostawią tego tak! Z resztą to nie jest fair w stosunku do graczy!!!
PO PIERWSZE GRA PODSTAWOWA POWINNA MIEĆ TAKIE ZAKOŃCZENIE, JAKIE POWINNO BYĆ, A NIE "KUP 50 DODATKÓW TO SIĘ DOWIESZ"
PO DRUGIE JEŻELI JUŻ SIĘ UPRĄ NA TE GŁUPIE DODATKI TO NIECH ROBIĄ NA WSZYSTKIE KONSOLE NIE TYLKO 2, ALBO NAWET 1 I NIECH BĘDZIE TEŻ POLSKA WERSJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
...
 
 
antares 
Nowicjusz



Joined: 06 Jun 2008
Posts: 11
Location: krypta po lewo
Posted: 08-03-2009, 00:08   

już powiedzieli, że epilogue na blaszaki nie będzie, i koniec. a niech się chrzanią. : P

mam nadzieję że to ten, już mi się gry nie chciało włączać i tego sejwa to na czuja brałam. (Alchemika zostawiłam na koniec bo był prześliczny!)
chciałam wysłać linek przez pw ale masz wyłączone, no kto to słyszał? : P

KLIK
_________________
luzowanie Zająca, misja start!
 
 
 
trójka 
Student



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 43
Posted: 08-03-2009, 09:05   

Hehe dziękuje, a przy pw nic nie kombinowałam ;P
_________________
...
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 09-03-2009, 15:59   

Jak narazie grałełem tylko w The Sands of Time i gra bardzo mi się podobała - bajkowy klimat, manipulacje czasem, walka, elementy zręcznościowe i wspaniała, orientalna muzyka. Trochę denerwował brak zapisu w dowolnym momencie, bo był pod koniec gry fragment, który powtarzałem z 15 razy, ale mimo wszystko gra świetna, bardzo dynamiczna.

Teraz poluję na Duszę wojownika w Kolekcji Klasyki Cenegi, ale nigdzie nie mogę tego dostać. Grałem też w oba dema tej części i narazie mogę powiedzieć, że klimat jest zupełnie inny, ale za to walka dużo bardziej zaawansowana.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 09-03-2009, 16:39 ]
Dwa Trony lepiej sobie daruj. Kompletna porażka.
_________________
 
 
 
antares 
Nowicjusz



Joined: 06 Jun 2008
Posts: 11
Location: krypta po lewo
Posted: 09-03-2009, 20:03   

MekCal wrote:
Trochę denerwował brak zapisu w dowolnym momencie, bo był pod koniec gry fragment, który powtarzałem z 15 razy

jeżeli to już po tym, jak zostajesz bez sztyletu, to czaję motyw. szlag trafiał ;)

dusza wojownika to fajna i do pogrania gra, ale aladyn to to już nie jest. fakt ten może kłuć, co kto lubi.
_________________
luzowanie Zająca, misja start!
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo