FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
NextGen patch
Author Message
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 08-02-2008, 19:45   

Niestety, muszę was zmartwić, ale to co pisałem powyżej (lub na poprzedniej stronie) to prawda :) Tyle że to jest tak że gram sobie na najniższych możliwych efektach (brak tych wszystkich oszałamiających, oraz pięknych, efektownych-dupereli :) ) I szczerze powiedziawszy Next-Gen na najsłabszych efektach, chodzi o wiele lepiej niż gra bez Next-Genu na starej karcie graficznej (GF4 MX) Mnie nie chodzi o super mega fajną grafe, tylko o przygodę, o rozrywkę, o przyjemność jaką daje mi gra. Next-Gena włączyłem tylko po to aby sprawdzić jak dużo w moim komputerze zmieniła nowa karta graficzna :) Tak normalnie to wolę już grać bez Next-Genu ale za to z najlepszymi efektami, bez NAJMNIEJSZEJ ilości zacięć (na Next-Genku bez efektów chodzi, lecz troszkę, troszkę się przycina). W Tomb Raiderze (i nie tylko) zawsze chodzi o: klimat, fabułę, zagadki, i przyjemność grania! Next Gena to można nazwać takim jakby "super efektownym dodatkiem do gry" (nie w pełnym tego słowa znaczeniu) Taka jest cała prawda, i to się raczej nigdy nie zmieni ;) :pozdro:
 
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 09-02-2008, 01:55   

Minusem w next-genie są dla mnie tylko cienie:) Zdecydowanie gorsze niż bez tego trybu.

Mi też gra się dobrze w Tomb Raider 1 ale to chyba właściwe tylko przez sentyment. Bo w 1996 była to jedna z pierwszych gier w jakie grałem na PC. Teraz po latach mogę stwierdzic, że jej główną wadą była mała różnorodniośc poziomów, praktycznie wszystko to samo tylko inne układy poziomów i kolory tekstur. Grając wtedy jednak nie odczówałem tego. Gra faktycznie miała klimacik. Sorki za ten :offtopic:

Z tym Crysisem to faktycznie troszkę przesadziłem ale to pewnie dlatego, że nie grałem w środowisku DirectX10 i z antyanilisingiem bez którego to gra wygląda po prosty nieestetycznie...
 
 
Ar2r 
Obieżyświat


Joined: 10 May 2007
Posts: 810
Posted: 09-02-2008, 11:01   

Godbluff wrote:
Na jego karcie można "zagrac" ale jest to raczej pokaz slajdów. Testowałem niedawno tą karte i wiem co mówie. Procesor i RAM mają znaczenie ale małe. Nawet jeśli by dac najlepszy procek i 4GB ramu to i tak to niewiele zmieni.


To prawda, ta karta (GeForce 6200) niestety nie da rady udźwignąć takiej grafiki, tym bardziej nie pogramy na niej z płynną animacją :/ Dla mnie tryb "Next-Gen" to taki miły dodatek dla oka, nic pozatym czy z Next-Gen'em czy bez klimat gry jest taki sam.
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 09-02-2008, 11:27   

Quote:
To prawda, ta karta (GeForce 6200) niestety nie da rady udźwignąć takiej grafiki, tym bardziej nie pogramy na niej z płynną animacją

Tu się nie zgodzę! Mówie wam (piszę wam :p ) chodzi, chodzi i nie bujam, całkiem płynnie, oczywiście nie tak że Larcia sobie hopsasa i nic się nie tnie, owszem tnie się ale to tak leciutko. Praktycznie wszyscy nie mówicie prawdy ;) GF6200 bardzo dobrze utrzymuje NG lecz bez jakichkolwiek efektów specjalnych. Ale jak już pisałem w poście powyżej, NG to tylko super efektowny dodatek do gry ;)
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 09-02-2008, 12:48   

Tony wrote:
Praktycznie wszyscy nie mówicie prawdy ;) GF6200 bardzo dobrze utrzymuje NG lecz bez jakichkolwiek efektów specjalnych.

Taaa, widać masz inną definicję płynności. 6600GT, którą do niedawna miałem jest jakieś 3-4 razy szybsza od 6200 a i tak granie na niej w next-gen nie sprawiało mi żadnej przyjemności, w rozdzielczości 800x600 taka Afryka chodziła jeszcze w miarę - ok. 15-20 fps, ale np. dom Lary to już była masakra - poniżej 10fps i niegrywalne. Dlatego nie uwierzę w te bajki o płynności na 6200. No chyba, że dasz screeny z Frapsa :p

Ale w normalnym trybie ta moja karta spisywała się bardzo ładnie - ok. 70fps toteż grę przechodziłem właśnie w tym trybie, a next-gen odpaliłem tylko z ciekawości.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 09-02-2008, 14:54   

Mam nadzieję że te dowody ci wystarczą. Może i to jest mało FPS, ale mi nie zależy na NG! Tak normalnie to gram bez :) Ponieważ bez jest takie odświeżone, bardziej płynne :) I ogółem lepiej się gra... Na obrazkach starałem się uchwycić miejsca w których dużo rzeczy się rusza (wodospad, ptaki) oraz duże przestrzenie :)
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 09-02-2008, 15:21   

Kilkanaście klatek na sekundę w rozdziałce 640x480, z obciętymi wszystkimi detalami i to jeszcze w statycznych scenach. Słowem - full wypas :D Do płynności to trochę brakuje, gdyby nie spadało poniżej 20fps to można mówić, że gra jest płynna. To już przecież TRL ładniej wygląda w normalnym trybie z wszystkimi opcjami na max. A o ile lepiej chodzi.
Nie wiem czemu niektórzy tak się upierają co do tego next-gena.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 09-02-2008, 15:45   

Nie no full wypas :hehe: A ja sprzedałem tą karte za 60zł.... Testy powinno się robic głównie zwracając uwagę na najmniejsze. 17 fps przy takiej rozdziałce na takich detalach, Lara patrząca w ściane... no no... zwracam honor.

Sorki za to co napisałem ale mnie po prostu śmieszy wychwalanie karty którą często integruje się na płytach głównych.
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 09-02-2008, 17:07   

Każdy ma swój gust! Ja włączyłem NG tylko po to aby pstryknąć fotki i wrzucić tu jako "taki sobie" dowód :) Sam osobiście wole grać bez NG, bo chodzi wtedy: płynnie, ładnie, czysto i szybciutko :D Tak jest po prostu lepiej... Nie ma sensu wydawać 1000 zeta aby zobaczyć lepsze efekty graficzne, nową kartę kupiłem tylko po to aby w ogóle działały mi inne gry, które przez moją starą dziadowską kartę, nie chciały się po prostu włączyć ;) Dzięki zakupieniu tej nowej karty miałem okazję pograć w Broken Sword IV, Tony Hawk's American Wasteland, Princeo of Persia Piaski Czasu & Dwa Trony, i inne fajowskie giery. NG sprawdzałem tylko po to aby zobaczyć jak to wygląda, jak realistycznie wygląda świat, otoczenie... Dla mnie lepsza gra bez NG i koniec kropka! tzn. . :D
PS. Goodbluf - czy to co napisałeś, to jest to sarkazmem czy czystym "no,no..."?
 
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 09-02-2008, 17:56   

Tony wrote:
PS. Goodbluf - czy to co napisałeś, to jest to sarkazmem czy czystym "no,no..."?


Myślę, że to można wywnioskować z kontekstu :>

A te literówki na miom nicku to tak specialnie? ;(
 
 
Tony 
Praktykant



Joined: 21 Jul 2007
Posts: 110
Location: Kraków
Posted: 09-02-2008, 19:49   

Sorry za literówki w twoim Nicku ale spieszyłem się z pisaniem posta :/ Teraz już będę wiedział że ma być Godbluff :) Najmocniej przepraszam!
PS. No ja jakoś tak nie mogę tego wywnioskować, waham się pomiędzy prawdą a sarkazmem, oświeć mnie :)
PS.2 Robi się chyba mały :offtopic: ;-) :muhaha:
 
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 09-02-2008, 20:15   

Ale uważaj bo prawda czasami może być bolesna ;)

To byłą z taką nutką drwiny :P

Ale PEACE!

[ Komentarz dodany przez: K@t: 09-02-2008, 20:16 ]
Ale kończymy łaskawie offtop.
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 30-03-2008, 21:17   

Dzisiaj wreszcie zagrałam sobie w TRL na Next-Genie.
Moja poprzednia karta miała 64MB, a obecna (Sparkle GeForce 7300 GT 512MB) spełnia warunki grafiki nowej generacji.
Gra chodzi dość płynnie.

Ale powiem szczerze wybierając urywkowo dany poziom np.: Nepal, Boliwia dochodzę do wniosku, że bardziej podobało mi się granie bez trybu next-gen.

Granie na "normalniej" grafice, to przyznam, ze na obecnej karcie prawdziwa przyjemność (chodzi najpłynniej jak się da).

_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 30-03-2008, 22:40   

Lady Justine wrote:
(Sparkle GeForce 7300 GT 512MB) spełnia warunki grafiki nowej generacji.


No w jakimś tam stopniu warunki spełnia ale są to warunki bardzo ciężkie...

Lady Justine wrote:
ardziej podobało mi się granie bez trybu next-gen.


No ja się w ogóle nie dziwię. Na takiej karcie też wolałbym grać bez…
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 31-03-2008, 17:28   

Mam pytanie: Czy Cenega dalej rozsyła te darmowe płytki z next-gen'em?
Grę kupiłam już dosyć dawno, ale do tej pory nawet nie marzyłam o graniu z next-gen'em ze względu na moją kartę graficzną. Teraz planuje wymienić to i owo (może nawet całego kompa) więc chciałabym pograć wreszcie w trybie nowej generacji :P
I przy okazji: mam do nich tak od razu napisać maila z adresem i numerem seryjnym gry?

[ Komentarz dodany przez: Cez: 31-03-2008, 17:30 ]
Tak, napisz do nich albo zadzwoń.
 
 
 
Lady Justine 
Podróżnik



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 311
Location: Bytom
Posted: 31-03-2008, 17:53   

Godbluff, ty uważasz że taka karta to najsłabsza na next-gen?
Jeżeli tak, to się bardzo mylisz.

Ogólnie rzecz biorąc bardziej mi się podobały tekstury i inne elementy gry z normalnej gry, a to dlatego, że już się dawno przyzwyczaiłam.

Chodzi mi również o to, że next-gen ma wiele błędów, co mi się jakoś nie podoba.

A teraz mały :offtopic:

W Anniwersajóm grafika na pełnych efektach również chodzi cudnie.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 31-03-2008, 18:37 ]
Czego oczy nie widzą...
Ale zgadzam się, że ta karta nie należy do najlepszych :p

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 01-04-2008, 12:42 ]
E_g, jezeli tak, to bardzo sie mylisz :p
_________________


Guest jeżeli chcesz być dobrym archeologiem, musisz wyjść z biblioteki
:kawa:
 
 
 
Funky3miasto 
Nowicjusz


Joined: 01 May 2008
Posts: 4
Posted: 01-05-2008, 17:42   

Mam pytanko, czy ktoś z Was także miał problem, że po zainstalowaniu Next-Gen wyświetlała się informacja o tym, że trzeba wsadzić oryginalną płyte do napędu... ?? Bo mi coś takiego wyskakuje, pomimo,iż mam oryginalną grę.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 02-05-2008, 11:16   

Funky3miasto, może głupio to zabrzmi, ale czy odpalasz grę z płyty z grą, czy z NextGenem?
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Funky3miasto 
Nowicjusz


Joined: 01 May 2008
Posts: 4
Posted: 02-05-2008, 12:23   

Z płyty z grą oczywiście, płytka z Next-Genem nie posiada opcji "Graj w Tomb Raider Legenda".
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 02-05-2008, 12:58   

Funky3miasto, spróbuj odpalić grę, bezpośrednio z pliku trl.exe, znajdującego się na płycie.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Funky3miasto 
Nowicjusz


Joined: 01 May 2008
Posts: 4
Posted: 02-05-2008, 22:02   

I nadal nic. :( :( :( :( :( :( :(
 
 
Godbluff 
Praktykant



Joined: 07 Feb 2008
Posts: 145
Location: W-ch
Posted: 03-05-2008, 01:57   

Proponuje zwrócić się z tym problemem do dystrybutora gry. Coś pachnie mi tu jednak crackiem :P
 
 
Funky3miasto 
Nowicjusz


Joined: 01 May 2008
Posts: 4
Posted: 03-05-2008, 09:57   

No właśnie zwróciłam się do dysrubutora. Najpier napisał, że to niby przez programy emulujące typu Alcohol 120% itd, to usunełam wszystko - nawet Nero7, żeby mieć pewność. Następnie kazali mi ściągnąć jakiś tam śmieszny program, który też likwiduje te programy na wszelki wypadek jakby nie wszystko sie usuneło.... I gra nadal nie działała... Potem kazali sprawdzić mi to na innym kompie, żeby mieć pewność czy to tylko na moim tak wariuje.... Sprawdziłam na 3 kompach (z windowsem 2000, XP i Vista) i na każdym to samo. Od tamtej pory kontakt z Cenegą mi sie urwał bo pewnie powyjeżdżali wszyscy na majówki. A ja tu płaczę i rozpaczam bo Tomb Raider mi nie działa i nie moge sobie pograć. ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 03-05-2008, 09:59   

Skoro nie dziala na zadnym komputerze, to moze płytka z Nexet Genem jest uszkodzona? Poproś Cenege o wymiane. A poki co, pograj w podstawową wersje TR7, bez tej lepszej grafiki.
_________________
 
 
*Underworld* 
Nowicjusz



Joined: 26 Apr 2008
Posts: 8
Posted: 03-05-2008, 21:23   

Szczerze mówiąc z Next-Genem to wszystko ładnie wygląda.....u mnie Next-Gen nie działa a cracków i hacków nie używam. Przy Laptopach są zintegrowane karty graficzne...(niektóre gry nie działają). Aha i czy ktoś słyszał o karcie graficznej do laptopa(nie wszystkie mogą być) takiej żeby działało next-gen
_________________

 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo