FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Kurtis !?
Author Message
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 02-03-2009, 16:38   

Ale jego ciało nagle zniknęło. Poza tym chirugai(nie wiem jak to się pisze) nagle zaczęło reagować. A gdzieś czytałam, że reaguje na obecność Kurtisa.
A zresztą może przecież jednak dalej żyć, tylko już więcej się nie ujawni(oby jednak powrócił).
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 02-03-2009, 17:01   

Ta dyskusja była przeprowadzana już kilka razy za dużo, a wnioski te same, a właściwie ich brak, jeśli ktoś chce się wypowiedzieć na temat Kurtisa jako postaci, a nie roztrząsać sprawę jego śmierci to proszę bardzo, chociaż sądzę, że temat jest wyczerpany a dalej służy tylko jedynie spamerskim popisom (od dawna nikt nie napisał tutaj nic konkretnie wnoszącego do dyskusji) Rozważane jest ewentualne zamknięcie, ale potrzebna jest decyzja innych!
_________________
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 02-03-2009, 20:29   

Bo ja coś napisałam?
Poza tym próbujemy wytłumaczyć to jego tajemnicze zniknięcie.

Quote:
a nie roztrząsać sprawę jego śmierci

Prawdopodobnej śmierci jeśli już.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 02-03-2009, 20:38 ]
:nietak:

Przejrzyj ten temat, większość postów tutaj to zwykłe gdybanie czy Kurtis żyje czy nie żyje, a ja wam powiem, że od momentu gdy Core nie pracuje już nad TR Kurtis oficjalnie umarł. Jest to równie prawdopodobne co wasze bzdury.
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 10-05-2009, 01:45   

Wg. mnie, Kurtis po przebiciu przez Boaz został w pewnym sensie "zarażony" i zaczął mutować. Tak tak... Stał się ohydną bestią. Nie chciał się pokazać Larze, lecz był w pobliżu by na nią ostatni raz popatrzeć. Stąd reakcja chirugai.

Druga wersja to po prostu ktoś/coś go stamtąd zabrało, albo on sam odszedł. Ale ta pierwsza fajniejsza i bardziej - jak to się mówi po róshofemu? - śłitaśna.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Znaczy się Kurtis to ten koleś?

Wiecie, nie grałem jeszcze w TR AOD ale już jutro będzie na moim dysku więc zagłębię się w tę historię ^^
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 10-05-2009, 07:42   

Arti, ta postać to Eckhard :hehe: potem jak ona chce mu wbić to coś (nie powiem co bo jeszcze w to nie grałeś) ktoś do niej podchodzi i zabiera jej to coś. potem... no, mam nadzieję że ne oglądałeś do końca tego bo to jest zakończenie, a ono zmienia wszystko po obejrzeniu. Tak więc wiedz że Kurtis to jest ten: http://www.youtube.com/watch?v=AkAc8sWMP9k
(kiedy walczy z Boaz)
 
 
Arti 
Praktykant



Joined: 06 Jul 2007
Posts: 168
Posted: 10-05-2009, 09:17   

Polo_Gard wrote:
Arti, ta postać to Eckhard :hehe: potem jak ona chce mu wbić to coś (nie powiem co bo jeszcze w to nie grałeś) ktoś do niej podchodzi i zabiera jej to coś. potem... no, mam nadzieję że ne oglądałeś do końca tego bo to jest zakończenie, a ono zmienia wszystko po obejrzeniu. Tak więc wiedz że Kurtis to jest ten: http://www.youtube.com/watch?v=AkAc8sWMP9k
(kiedy walczy z Boaz)


Miałem na myśli tego blondyna - ciekawość była zbyt duża i obejrzałem ^ ^'

On ją raczej manipuluje, Kurtis nie mógł być nim.

PS. Tu mamy wyjaśnione co się stało z Kurtisem - http://www.youtube.com/wa...re=channel_page - lecz jak widać kochana komercha niszczy kolejny filmik.....
_________________
Guest? Guest's dead! What the hell you know about Paraiso?!
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 10-05-2009, 09:29   

Ten blondynek to Karel .
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 10-05-2009, 09:42   

Arti, nie pytaj się już o tym nic. Zobaczysz jak przejdziesz grę. Nie patrz jeśli nie chcesz: :spoiler:

[spoiler:0ab575f699]
Tak naprawdę Eckhard nie był szefem ich organizacji tylko Karel. On mógł przemieniać się w różne osoby, we wszystko, ale po śmierci Eckharda jej to wszystko wytłumaczył. A potem rozpoczęła się walka...
[/spoiler:0ab575f699]
Więcej się dowiesz jak przejdziesz grę :) Powodzenia
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 16-05-2009, 12:57   

Arti, rozumiem, że czasami ciekawość bierze górę ale czy nie fajniej by było gdybyś przechodził gre i dowiadywał się o tym w jej czasie... (ja sama przed grą oglądnełam filmik z Kurtisem po walce z Boaz i potem :censored: tego żałowałam, ale ciesze się że w pore zdałam sobie z tego sprawę i więcej nic nie oglądałam) wiec żadnych spoilerów bo to psuje zabawę :D

:pozdro: for :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 27-05-2009, 18:00   

Kurtis jest mi zupełnie obojętną postacią.
Nie racuje się nim i nie obchodzi mnie generalnie jego dalszy los.
Dlaczego?
Wydaje mi się, że wątek Trenta jest ucięty i niedopracowany (zresztą jak większość motywów w TR). Pojawia się nagle zanim i zdąrzy się rozkręcić, znika. Jest w sumie więcej niż tylko podnóżkiem w rozwiązywaniu zagadki, ale nawet ten fakt nie przedłużył mu abonamentu na żywot. Więc traktuje go jako zwyczajny element rozgrywki bez zbędnych podniet.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 29-05-2009, 15:20   

Hmmmm... Z jednym się zgodzę:

Hrithik_Roshan wrote:
wątek Trenta jest ucięty i niedopracowany (zresztą jak większość motywów w TR). Pojawia się nagle zanim i zdąrzy się rozkręcić, znika.


Jest to niestety prawda i strasznie mnie to boli :( Lubie Kurtisa - dodaje on do TRAOD swego rodzaju dreszczyku tajemnicy... Facet z nadprzyrodzonymi mocami, poznają się z Lara w trochę dziwny sposób ---> (filmik po "oblężone galerie" :mrgreen2: ) Pracują razem, jedno drugiemu ratuje życie, a potem Kurtis umiera (choć w sumie nie jesteśmy tego pewni bo w grze nie ma na to zadnego potwierdzenia..., ale miejmy nadzieje że jeszcze o NIM usłyszymy...

:pozdro: for :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 06-07-2009, 11:52   

Moim zdaniem wątek tej postaci jest nie wyjaśniony<nikogo to tu chyba nie zdziwi>, niby zginął a jednak nie. Moim zdaniem przeżył. Dlaczego?: 1. Martwi się nie poruszają. 2. Ostrze zaczęło się ruszać po tym jak Lara wkroczyła na arenę walki Kurtisa z Boaz, a jak wcześniej wspomniałam ciała nie było była za to plama krwi<to już daje do myślenia> 3. Kto normalny umieszcza w grze kolejna postać na kilka krótkich leveli i przerywników no kto? Moim zdaniem gdyby Core nadal robiło TR wyjaśniłoby ta cała tajemnicę, ale jak wiemy po AOD prawa do TR przejęli Crystalsi a historię z AOD'a potraktowali jakby jej nie było cóż. Nie sadzę żeby wrócono co postaci Kurtisa i do wyjaśniania tego no chyba że na kolejna rocznicę serii<stawiam na 15 ;-) > Wydadzą jakiś BonusPack o tajemnicach serii bla bla bla sami wiecie ;-) . Mogli tez odstawić Kurtisa na boczny plan albo jak wcześniej wspomniałam zignorowali to że w ogóle Core stworzyło te postać, ja osobiście stawiam na 2 wariant. jeżeli o jego jako postać chodzi fajna ciekawa ale tylko i wyłącznie fabularna, nie jakieś sterowanie tym gościem :ściana:
No nic zrobili eksperyment odpuszczę im to. Narazię kończe gadanie bo dzis jakoś mi ciężko dobrać słowa :P
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 10-07-2009, 21:46   

Sas_ masz rację zarówno z tym, że wątek postaci Kurtisa nie jest wyjaśniony jak i z tym, że jak wspomniałaś
Sas_ wrote:
zrobili eksperyment
chcieli po prostu sprawdzić czy fani TR nie będą się buntować na taką odmianę...

I jak dowiedzieli się tego co chcieli... czyli... UWAGA :spoiler:

że Kurtis robi pozytywną reklamę umieścili go w TRUnderworld :D strasznie się z tego cieszę, ale nie wybaczę im tego co z nim zrobili :fire: :fire: :fire: nie grałam jeszcze w Underworld, więc nie wiem co jest dokładnie grane, ale znalazłam w Necie to zdj...poniżej załączam plik ze zdjęciem... patrzcie i płaczcie :( :(
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 10-07-2009, 22:13   

Aga, co za niezwykły pokaz inteligencji.

Kurtisa NIE MA w Underworldzie, a cudowny art, który dałaś, to fanowska praca. Na przyszłość upewnij się, że to co mówisz, to nie bzdury wyssane z palca.

Kurtisa nie ma i nie będzie już nigdy, gdyż umarł z TR robionym przez Core Design.
_________________
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 11-07-2009, 09:20   

Mów za siebie. Ja wciąż jeszcze mam cień nadziei.
Sorry za krótki post.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-07-2009, 10:10   

Aniuu Nasza Kochana, powiedz - jakim językiem, ewentualnie dialektem/szyfrem mamy się z Tobą porozumiewać?

Kurtis NIE pojawi się już nigdy więcej, tak jak i nigdy więcej nie zostanie podjęta kontynuacja wątków z Angel of Darkness. Dlaczego? Ano dlatego, że AoD okazał się klapą, graczom ogólnie kojarzy się źle i wg. wydawcy, speców od marketingu i Dalajlamy jest PLAMĄ na całym wizerunku serii. Z tego właśnie powodu Core wyleciało na pysk, z tego powodu seria przeszła do rąk Crystalsów, z tego powodu powrócono do konceptu czysto przygodowego z prostą, lekką fabułą.
Angel of Darkness OFICJALNIE został uznany za porażkę i nie jest nawet wliczany jako fabularna część serii. Nie jest to nasze "widzimisie", tylko oficjalne stanowisko. Nie zmienia niczego fakt przejęcia serii przez SQEX - nikt, przy zdrowych zmysłach, nie będzie się ponownie pakował w to samo bagno, przez które TR popadł w stan śmierci klinicznej.

Wiele było gier, historii i wątków, które kończyły swój żywot w podobny sposób i świat się nie zawalił. Oczywiście każdy może sobie gdybać, marzyć etc, ale ciągłe chodzenie w zaparte "bo ja wiem lepiej, jest jeszcze szansa" jest po prostu głupie i nielogiczne, bo takiej szansy nie ma. Projekt linii fabularnej AoD umarł, a Kurt, jako jego integralna cześć, razem z nim.
_________________
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 11-07-2009, 14:45   

Czyli co, wy też nie zaliczacie AoD? Tak samo jak wyprawę młodej Lary do Kambodży? Troszkę odbiegłam od tematu, ale chciałam przytoczyć kilka przykładów.
Ja uważam, że Kurtis nie zginął, lecz zaginął. I prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, co się z nim stało, a szkoda. Ja wolę jeszcze trochę poczekać na 100 % pewność.
Poza tym nie zapominaj, że nie jesteś już modem.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-07-2009, 15:22   

Quote:
Czyli co, wy też nie zaliczacie AoD?

A co mamy do tego "my"? Przecież rozmawiamy o ewentualnej kontynuacji AoD, lub/i pojawieniu się postaci Kurta w kolejnych odsłonach. Poza tym na jaką 100% pewność czekasz, toć już chyba bardziej pewnym być nie można. Może, nie wiem, audiencja papieska albo przemówienie prezydenta Cię przekona dopiero?

Quote:
Poza tym nie zapominaj, że nie jesteś już modem

A jak się to ma do dyskusji? Nie wiem co palisz, ale proszę, rzuć to.
_________________
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 12-07-2009, 11:13   

K@t wrote:
Quote:
Czyli co, wy też nie zaliczacie AoD?

A co mamy do tego "my"? Przecież rozmawiamy o ewentualnej kontynuacji AoD, lub/i pojawieniu się postaci Kurta w kolejnych odsłonach. Poza tym na jaką 100% pewność czekasz, toć już chyba bardziej pewnym być nie można. Może, nie wiem, audiencja papieska albo przemówienie prezydenta Cię przekona dopiero?

Quote:
Poza tym nie zapominaj, że nie jesteś już modem

A jak się to ma do dyskusji? Nie wiem co palisz, ale proszę, rzuć to.


Sam napisałeś, że seria AOD nie jest w ogóle wliczana. Więc chcę wiedzieć, czy wy tak samo jej nie zaliczacie. I to wcale nie musi kontynuacja AOD. To może być zupełnie inny wątek, ale Kurtis też może być w to zamieszany.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 12-07-2009, 11:30   

AoD mogę jedynie uznać, jako ciąg dalszy historii zapoczątkowanej w TR4 i 5. Moje uznawanie nie znaczy jednak nic, bo historia ta jest definitywnie przekreślona, a linia fabularna klasyków zamknięta została wraz z Chronicles. Dlatego właśnie powstała Legenda, ze zmienioną biografią Lary - aby nie obciążać nowej serii dawnymi niuansami fabularnymi.
Quote:
To może być zupełnie inny wątek, ale Kurtis też może być w to zamieszany.

Nie, nie może być, bo Kurtis jest integralnym, stałym, nierozłącznym elementem historii opowiedzianej w AoD; a skoro historia ta została skreślona i wyrzucona do kosza, to to samo spotkało i Kurta.
Może inaczej - po prostu wyobraź sobie, że w obliczu obecnej rzeczywistości TRaiderowej, AoD nigdy nie powstał. W takim wypadku nie ma opcji, aby kiedykolwiek i gdziekolwiek Kurt się pojawił. I naprawdę pomyśl logicznie i zrozum, że ja nie mówię tego ani złośliwie, ani "bo tak". Jakiekolwiek szanse na kontynuacje AoD oraz/lub postaci Kurta umarły wraz z Core.
_________________
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 12-07-2009, 17:07   

W takim razie popełniono największy błąd i będe to podtrzymywać.
Sorry za krótki post.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 14-07-2009, 09:31 ]
No popełniono, wypuszczając na rynek TR6 :D
 
 
agaco93 
Student



Joined: 07 Mar 2009
Posts: 57
Location: Mielec
Posted: 14-07-2009, 11:10   

Kurcze nigdy nie myślałam o tym w ten sposób... ;( Skoro tak mówicie to przepraszam za podawanie niesprawdzonych historyjek, ale słyszałam od znajomej (ma konto na forum ale nie podam jej nicku :P ) że Kurtis podobno ma byc w TRUnderworld, bo zrobił dobrą reklamę, a potem znalazłam to zdjęcie... wiedziałam że są nikłe szanse na kontynuację przygód Trenta zwłaszcza po "upadku" Core, ale ja zawsze miałam cień nadziei i jak to usłyszałam straciłam głowę, trudno Kurtis Trent i całe AOD zostało skreślone...trudno...trzeba się z tym pogodzić (teraz to trzeba cudu ;/ ) jeszcze raz przepraszam :(

:offtopic:

:pozdro: for :wotr:
_________________
Grafika to nie wszystko:D
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 14-07-2009, 11:52   

agaco93, ja też nie jestem z tego zadowolona. Jerremy_Y, wiesz doskonale, że nie o to mi chodzi.
To tyle.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 14-07-2009, 15:38 ]
Właśnie, TO TYLE, i proszę sobie wziąć do serca te słowa.
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 17-07-2009, 22:44   

Nie ma co żyć nadzieją że ta postać powróci bo jak już wcześniej zostało wspomniane po rozwiązaniu pracy z Core klasyczne TR umarło, cóż ale powiem tak Warkocz i poziom trudności w grach mogliby zostawić nie wiem jak wy ale ja lubiłam się cofać do tego samego miejsca aby wkładać klucze itd. sorry że odbiegam od tematu
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 18-07-2009, 09:37   

Są na świecie rzeczy, o których się nawet filozofow nie śniło :P
Sorry za krótki post.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo