FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider Legend - pierwsze wrażenia
Author Message
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 11-08-2009, 11:54   

znudzony, polecam ci granie na padzie , a najlepiej na ps2, bądź xboxa360

Quote:
spartaczyli też i pływanie


pływanie w TR legend jest 100x lepsze niż w klasykach , jak byłeś na powierzchni to lara nie pływała tylko "przemieszczała się" bardzo powoli !!!

Quote:
kamera lata bez ładu i składu - idę Larą , kamera jedzie tuż za nią - nagle kamera staje se w miejscu a Lara od niej oddala.


w którym klasyku nie było zmiany widoku kamery !?

w TRL gra się intuicyjnie za to wielki + ,

Quote:
Bugów od groma


nie spotkałem żadnego . Wydaje mi się że twoja gra polega na wyszukiwaniu błędów i bugów oraz innych rzeczy , których można się przyczepić...

Quote:
Jeszcze na dodatek nie ma siły targać za dużo apteczek


to miała być nowość i utrudnienie w pewnym sensie rozrywki

Quote:
Moja ocena 2/10 - najgorszemu wrogowi bym tej gry nie polecił hehe


moja ocena 9/10! nawet CDA tyle dało :> i tę grę mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim ! oczywiście znajdą się osoby którym gra się nie spodoba , ale trudno :P
:pozdro:
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 11-08-2009, 15:50   

Lechu - poczytaj wątek o bugach - bo nie tylko ja ich dużo widziałem :)
Gram na joyku, bo przecież na klawiaturze by mi palców zabrakło hehe i będę się upierał, że nowy system łażenia jest do niczego. Prosty przykład - wisisz na jakiejś szczelinie i musisz przeskoczyć np do tyłu na następną - to tak - jak kamera będzie za Tobą to trzymając kierunek do dołu - przeskoczysz , ale jak kamera będzie pokazywać Larę z boku, to trzymając do dołu już tam nie polecisz, a na boczną ścianę. Paranoja.
A co do grania intuicyjnego też nie masz racji , bo ona skacze półautomatycznie. Z premedytacją w niektórych miejscach celowałem skok obok krawędzi, to sama w locie zmieniała na nie kierunek i się ich łapała. Nawet nie ma po co się wysilać z celowaniem skoku.

Są serie klasyków, które się rozwijają - jak np RE czy Colin - a TR utknął w martwym punkcie już 10lat temu.
Tak po prawdzie to nawet zabijanie przeciwników jest do niczego. Zero z ich strony zagrożenia i inteligencji - Lara sama ich namierza - wciskam strzelanie i padają jak muchy. Nuda przepotworna.
Niedawno grałem w RE4 - tam to w likwidowaniu przeciwników jest zabawa - można zrzucić z drabiny , spalić granatem zapalającym , pochlastać nożem, kopnąć drzwiami, strzelić w nogę , a jak klęknie to z kopa. Popieścić prądem, rozerwać bazuką , rzucić lampą naftową itd itd
No niestety , ale z mojej niegdyś ulubionej gry zrobiła się teraz ostatnia, w którą bym chciał zagrać. 2/10 i to przez sentyment do dawnych części, bo powinienem dać zero bezwzględne
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 11-08-2009, 17:28   

no nie wiem, sterowanie w legendzie jest naprawdę banalne!
nigdy nie miałem z tym problemu
moja 6 letnia kuzynka która w to pyka też nie ma :P
więc nie wiem dlaczego ty masz?!
tak, w ogóle to przeszedłeś tę gre do końca czy nie?

Edit:

co do resa masz rację !
jest tam sporo zabawy

ale nie chciałbym aby Tomb Raider się tak drastycznie zmienił! ;P
 
 
KP.Michael 
Nowicjusz


Joined: 11 Aug 2009
Posts: 2
Location: Malbork
Posted: 11-08-2009, 17:54   

Ja powiem krótko-Legend jest spoko. Kupiłem ją w tydzien po tym jak pojawiła się w Polsce. A wcześniej grałem w Angel of Darknnes i jeśli chiałbyś porównać AoD do TRL to... a zresztą sam porównaj! Teraz ja żeby wam ułatwić porównam AoD do TRL Skakanie po scianach AoD 3/10 TRL 10/10 w AoD denerwowało mnie to że tylko przez okreslony czas mozna się było trzymac sciany w TRL-żadnych problemów Pływanie AoD 1/10 TRL 9/10 AoD-pływa sie chyba tylko 3 razy w grze Legend gdy lara wychodzi z wody za krotko schnie :) Fabuła AoD 3/10 Legend 10/10 Angel jest po prostu kiepska pod tym względem a Legend świetna Dalej oceńcie se sami sry za "niektore niedokonczone slowa" Moja pierwsza odpowidz na post więc nie bijcie mnie :D i :narka:
_________________
KP.Michael
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 11-08-2009, 19:36   

W sumie to przyznaję ci rację, ale pod względem długości i stopnia trudności Legenda nie była taka dobra. ;) Już AOD nie był taki trudny jak poprzednie części.
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 13-08-2009, 09:24   

Lechu - przeszedłem do końca i serio ci kolesie z karabinami nie sprawiali mi żadnych trudności - bo właściwie tylko oni się plątali. Jeśli już coś mi sprawiało trudności , to niektóre sekrety. np te dziwnie się otwierające szafki w Japonii, albo nie zrzuciłem wybuchowej beczki z wodospadu- już nie pamiętam , który to kraj był.
Nie mam problemu z chodzeniem nową Larą, tylko po prostu nie podoba mi się większość innowacji w poruszaniu.
Nie wiem - może ta część nie jest taka tragiczna, tylko po prostu TR mnie już nie rusza jak kiedyś. Krótkie to jakieś, bez klimatu .
W ogóle ostatnio same krótkie gry robią. Jakiś czas temu zagrałem w MOH airborne. 5 czy 6 misji i koniec gry. I to w naprawdę małych lokacjach. Normalnie się zastanawiałem, czy to przypadkiem nie demo kupiłem hehe Nawet krótkie TRL jest ze 2 dłuższe :)
 
 
venturio 
Podróżnik



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 278
Location: Znienacka
Posted: 14-08-2009, 18:14   

uwaga: :offtopic:

Znudzony, airborne daje Ci jeszcze tryb sieciowy, bardzo fajny z resztą, a misje dla jednego gracza można wykonywać za każdym razem inaczej, bo służysz w 101, powietrzno-desantowej i sam decydujesz gdzie wylądujesz ze spadochronem.
Może nie jest to długa gra, ale też bez przesady, bo możliwości jakie oferuje dają trochę zabawy.
_________________
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie(...) "


 
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 07-09-2010, 06:08   

Wszystko mi się okropnie podobało... legendę przechodziłem z zapartym tchem. No może jedyne minusy dotyczące, wg mnie, fabuły to nieustanne przechodzenie, stopniowe, od świata rzeczywistego do fantasy... no ale taka jest magia tr. Mogło być więcej przejażdżek motorem (w sensie lepiej rozbudowanej trasy)... gdzie się podziała amunicja do HK (biała)??? M4 jest dosłownie wszędzie...

ale jest ok.
Pozdrawiam!
 
 
indresses01 
Nowicjusz


Joined: 12 Sep 2010
Posts: 2
Posted: 12-09-2010, 15:59   

Ce que nous voyons est sur la quatrième étape dans le milieu, dans les ruines mayas au Mexique. Laura tâche principale est d'ouvrir une porte dans les ruines - celui-ci sera de retour! Avant cela, vous devez apprendre à accorder une attention sur le danger potentiel: le vol et les léopards!
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 12-09-2010, 16:31   

indresses01 wrote:
Ce que nous voyons est sur la quatrième étape dans le milieu, dans les ruines mayas au Mexique. Laura tâche principale est d'ouvrir une porte dans les ruines - celui-ci sera de retour! Avant cela, vous devez apprendre à accorder une attention sur le danger potentiel: le vol et les léopards!


O ile mi wiadomo... To w TR:L nie ma Meksyku... ;-)
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 12-09-2010, 16:38   

indresses01 wrote:
Ce que nous voyons est sur la quatrième étape dans le milieu, dans les ruines mayas au Mexique. Laura tâche principale est d'ouvrir une porte dans les ruines - celui-ci sera de retour! Avant cela, vous devez apprendre à accorder une attention sur le danger potentiel: le vol et les léopards!


Nous ne parlent pas français, et sauf si vous sont certains français fille qui est simplement perdue, vous n'avez pas fait une bonne impression.
_________________
 
 
 
NataliaXrose 
Student



Joined: 09 Nov 2010
Posts: 41
Location: Kielce
Posted: 12-11-2010, 16:36   

Mi osobiście gra się podobała.
Minusy:
Długość ,za dużo przeciwników ludzkich i naćkanych ich miliony,za mało jakiś potworków , ponieważ one zawsze podwyższają poziom trudności :) i w TR zawsze jakieś były ,poziom nudności to wieeeeelki minus ,aha i jeszcze te docinki Zipa i Alistera ... -.-'
Plusy:
wygląd Lary ,fabuła mi się bardzo podobała,ten potworek taki co z nim walczymy na końcu,Excalibur, to było super że w ogóle udostępnili tą broń.ekwipunek i akcesoria,posiadłość,muzyka była super,piękna grafika i nie tylko w Next Genie,stroje ,dodatki,sekrety.

Gra jest bardzo prosta ,ale fajna i bardzo wciąga a ja osobiście daję jej 8/10 punktów :) :narka: :pozdro: :wotr: :croft:
_________________
Prowadzę zagrajmy http://www.youtube.com/user/RoseXlara?feature=mhum
 
 
Magda 
Student



Joined: 07 Dec 2010
Posts: 51
Location: Poznań
Posted: 07-12-2010, 15:08   

Według mnie TRL jest zdecydowanie za krótkie, jak wg każdego zresztą ;) Kiedy po jakimś tam czasie przechodziłam to 2 raz, to łącznie naliczyło mi to 4 godziny i trochę - gry, kiedy wszystko już przeszłam. Takie gry fabularne to powinno się przechodzić około 2-4 tygodnie, a nie przy pierwszym podejsciu 5-6 dni, przy drugim dwa dni, i to w wcale nie dlugim czasie gry na dzień. Mimo tego fabuła jest nienajgorsza, a jeszcze lepiej kontynuowana w TRU.
_________________
Przydatne, konkretne informacje o produktach spożywczych i zawartych w nich substancjach odżywczych. Zapraszam: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/
 
 
Reminded 
Praktykant



Joined: 13 Dec 2010
Posts: 195
Location: Legnica
Posted: 13-12-2010, 20:47   

Legenda jest moją pierwszą przygodą z Larą i jestem naprawdę mile zaskoczony.
Kupiłem niedawno w najnowszym CD-action. Grafika powala na nogi, niezwykłe ruchy larą i zagadki ;) Tak mi się spodobała, że kupiłem pozostałe części ( w tym pemium collection czy jak to tam) i nawet Underworld to już nie to samo. A z leveli to najbardziej mi się spodobało w Japonii, chociaż pozostałe też wcale nie są gorsze.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 13-12-2010, 20:56   

Witamy. Od razu muszę Cię ostrzec, że Legenda jest Tomb Raiderem jedynym w swoim rodzaju i jednym z najdalszych od tego, na czym TR polegał. Tym samym grając pewnie w jakąkolwiek inną część możesz się czuć trochę... "oszukany" ;) . Chociaż nadchodzący TR9 brzmi mi póki co jak coś, co też może zainteresować szerszą publiczność niż tylko etatowych fanów i sezonowych graczy.

Tym niemniej jak najbardziej zachęcam do zapoznawania się z pozostałymi częściami.
_________________
; p ; >>
 
 
Incense 
Nowicjusz



Joined: 17 Dec 2010
Posts: 16
Posted: 17-12-2010, 15:23   

Tomb Raider Legend- pierwszy Tomb Raider, który miał stałe miejsce w mojej kolekcji- A szkoda.. :krol:
Grywalność idealna. Lara płynnie wykonuje wszystkie czynności, poziomy są dość wciągające.. Muszę przyznać, iż możliwe, dzięki wspaniałej muzyce i dubbingowi. Keeley Hawes przyłożyła się, przynajmniej ja tak uważam. Do moich ulubionych poziomów należą Nepal i Croft Manor.. :krol:
 
 
Danio500 
Praktykant



Joined: 06 Dec 2010
Posts: 136
Location: Wałbrzych
Posted: 18-12-2010, 21:50   

Zgadzam się - głos Keeley Hawes doskonale pasuje do naszej Lary.

Mnie się najbardziej podoba Nepal, Boliwia i Peru :D

Gra bardzo króciutka ale zabawy mnóstwo xd

____________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli. Amatorzy.
 
 
 
emillo97 
Nowicjusz



Joined: 29 Dec 2010
Posts: 9
Posted: 29-12-2010, 11:19   

Świetna, przyjemna i krótka:-) Grałem tylko w trylogię od Crystalsów i w tym roku całą przeszedłem i Legenda jest na drugim miejscu z trylogii:-) Fajna fabuła i postacie. Mój ulubiony poziom to ten w Japonii zaś najmniej ulubiony ten w Ghanie. :)
_________________
Zapraszam na moje Let's Playe

http://www.youtube.com/user/emillo97

Oraz serię opowiadań:
http://terminoza.blog.onet.pl/

 
 
Ta NoWa 
Nowicjusz



Joined: 29 Dec 2010
Posts: 16
Posted: 01-01-2011, 17:36   

Moje wrażenia z TRL wyglądają tak:
Od razu po odpaleniu gry Lara spodobała mi się strasznie.
Jej ruchy opanowałam strasznie szybko jakbym wiedziała od zawsze jak się nią steruje.Najfajniej grało mi się w Kazachstanie a najgorzej w...cóż najgorszego poziomu nie było.Najlepsze bronie dla mnie były w Bolivi ale tej 2. Najlepsze wrażenia z TRL to wrogowie
Myślę że TRL był dobrą decyzją. ;)
_________________
A życie jak z bajki...
 
 
KisielRider333 
Nowicjusz


Joined: 08 Apr 2011
Posts: 11
Posted: 12-04-2011, 11:54   

No pierwszy raz jak zagrałem to mi się spodobała,a szczególnie Japonia i Powrót do Bolivii.Garłem jakieś razem 6 godzin (bez sekretów) no myślę że gra jest warta pogrania ;)
_________________
Riiiiider! :D
 
 
Ruda^^ 
Nowicjusz



Joined: 09 Apr 2011
Posts: 18
Posted: 12-04-2011, 12:25   

KisielRider333 wrote:
Garłem jakieś razem 6 godzin (bez sekretów)


No ładnie KisielRider333, Bo wiesz ja grałam 6:30 z sekretami i relikwiami.. TRL możliwe , że dla jednych jest nudny, krótki czy główna bohaterka wygląda jak plastik, ale w grze chodzi o morał czy zabawę dla mnie TRL był bardzo fajną i dobrą decyzją ale nie wykluczając TRA czy TRU bo te 3 części są na tym samym poziomie..
Dla mnie TRL jest super bo ma w sobie przygodę i frajdę może ma tylko 8 poziomów, ale naprawdę ma super morał itp.itd. :D
Moje ulubione poziomy to:Kazachstan i Bolivia powrót ;)
_________________
Słodka, niewinna, idiotka, suka lub szmata?! Jak wolisz?! Mi to lata!
 
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 22-06-2011, 18:41   

no, mi się Legenda wyjątkowo spodobała, Larę zrobili o wiele ładniejszą niż w AOD i w ogóle moje pierwsze wrażenie było wyjątkowo dobre :tak: szkoda tylko, że trochę to wszystko krótkie ;( bo strasznie mnie ta gra wciągnęła :jumper: z nagrodami też poszło raczej prosto, spodobało mi się też, że jest bardzo dużo strojów (urozmaicenie...), a miecz - świetny, mam sentyment do tego rodzaju rzeczy ;-)
ogólnie gra świetna, choć mogłaby być dłuższa :matrix: i też troszkę trudniejsza :guns: ale dla mnie to niewielki problem :tak:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Sky_lark 
Nowicjusz



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 9
Location: Ruda Śląska
Posted: 23-06-2011, 14:11   

Moje pierwsze wrażenie było takie że na moim 10-letnim gruchocie panna Croft poruszała się jak robocop, wszystko się strasznie zacinało. Później miałam upgrade kompa i mogłam sobie zagrać w TRL w trybie NG. Grafika cudowna, Lara też OK, chociaż zupełnie inna niż w klasykach i lepiej wygląda w current genie. Gra jest zdecydowanie za krótka i za łatwa jak na Tomb Raidera. Podoba mi się że każda lokacja ma inny klimat ale jest ich za mało i nie ma w nich dużych przestrzeni :( ogólnie ok, przyjemna gierka ale wolę np. TR5.
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 25-06-2011, 17:47   

Sky_lark wrote:
Gra jest zdecydowanie za krótka i za łatwa jak na Tomb Raidera. Podoba mi się że każda lokacja ma inny klimat ale jest ich za mało i nie ma w nich dużych przestrzeni


Dokładnie. Nawet kiedy pierwszy raz przechodziłam Legendę, nie zajęło mi to dużo czasu, spodziewałam się dłuższej gry :( . Rzeczywiście, każdy poziom ma swój klimat... Ale tych poziomów jest za mało ;( Ale i tak mi się podobała :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
ermitrudefay123 
Student



Joined: 03 Jun 2011
Posts: 48
Location: Strahov- Praga
Posted: 02-08-2011, 12:03   

Pierwsze, kiedy otworzyłam ,,Legendę" było ,,Łał". Naprawdę cudowna grafika, starannie dobrane lokacje, coś pięknego! Ale im dalej zagłębiałam się w grę, tym bardziej odnosiłam wrażenie, że jest stworzona dla młodszych (czyt. łatwe zagadki i szybkie tempo gry.)
Fabuła ogólnie ciekawa, ale poirytowało mnie wplecenie wątku matki Lary.
Trochę zawiodłam się na długości, ilości broni do wyboru, Excalibur to troszku za mała rekompensata. Model samej Lary nie przypadł mi do gustu, jak dla mnie zbyt cukierkowy.
Podsumowując wrażenia z ,,Legendy" jak najbardziej pozytywne, ale moim zdaniem do klasyków czy też mojego fav AoD się nie umywa ;> .
_________________
,,Szkoda, że nie dostaję dolara za każdym razem, gdy słyszę, jak różni szaleńcy składają takie obietnice..." - Lara Croft, Angel of Darkness
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo