FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Ulubione momenty/levele w Tomb Raider Underworld
Author Message
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 29-12-2010, 09:14   

Quote:
No to jak do jasnej ciasnej mogła stworzyć TAM tego klona Lary, skoro była pod kloszem dosłownie?

Stworzyła go na prośbę Amandy.

Sam Transformator znajduje się w pobliżu wejścia do Helheimu, nie było więc żadnego problemu z dostaniem się do środka.
_________________
 
 
Inkantator
[Deleted]

Posted: 29-12-2010, 11:17   

No niby tak, ale żeby w ogóle mogła tam coś zrobić, to musiała się tam wpierw udać, a przecież Natla była uwięziona w tym szklanym kloszu, więc klona mogła stworzyć co najwyżej "na miejscu". No chyba że dostała od Amandy zwolnienie warunkowe :)

W każdym razie jest to takie "na siłę" przedłużenie żywotności Underworld'a, który już miał świetne zakończenie. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 29-12-2010, 11:37   

No skoro zrobiła to dla Amandy, to raczej oczywiste, że także za jej przyzwoleniem.

Co do ostatniego akapitu - absolutnie każde DLC przedłużające w jakiś sposób wątek główny, jest w pewnym sensie na siłę :p Nie uważam, żeby TRU było tu wyjątkiem. Zwłaszcza, że Lara's Shadow uważam za bardzo dobry dodatek, no ale możliwe, że to też kwestia oczekiwań i ogólnego nastawienia ;-) Obydwa DLC to dla mnie taka namiastka klasycznych Goldów i nie narzekam na nie.
_________________
 
 
alFa
[Deleted]

Posted: 28-12-2011, 23:48   

Co do tematu owego topicu:
TRU przeszedłem rok temu, ale doskonale pamiętam moje ulubione momenty...

1) Wypłynięcie Lary na powierzchnię jaskiń z wód Morza Śródziemnego (The door to Nifleheim)
2) Moment, kiedy Lara wychodzi z zielonych gąszczy na otwartą przestrzeń ruin w Tajlandii
3) Thor's Room, czyli zagadkowe przesuwanie ścian.

By the way uwielbiam sekwencje słowne Lary gdy wypowiada "Bloody Hell" albo do Amandy na końcu "Not if you clear the corridor and get us out of here".

OMG - Underworld był dla mnie przeżyciem, a nie grą :D
 
 
Niewidoczny 
Nowicjusz



Joined: 06 Feb 2012
Posts: 13
Location: Helheim
Posted: 07-02-2012, 12:08   

Underworld, przechodziłem 5 razy i nadal mnie to nie nudzi. Jest to moja ulubiona seria TR. Każda z misji była ciekawa... Chociaż najbardziej spodobały mi się misje:
~ Morze Arktyczne - Bardzo ciekawa lokacja, nurkowanie w samo dno, spojrzenie na figury Thora... Następnie wyjście z wody i przejście do Bram, otwierających Helheim/Avalon, zabawa z Thralami. I oczywiście... Sam wąż Midgardu!
~ Morze Andamańskie - Ogólnie, Lara z Mjolnirem i zabijająca strażników Amandy. Wkroczenie Lary, na teren znajdowania się Natly i rozmowa z nią i nagle przychodzi Amanda z Sobowtórem... Widać, jak Lara była zła na Amandę ale Sobowtór ją wyrzucił a Lara, nie wahając się próbowała zabić Sobowtóra.

To są moje lubione misje i momenty ;)
 
 
Elle 
Nowicjusz



Joined: 01 May 2012
Posts: 3
Posted: 01-05-2012, 14:46   

1. Moim ulubionym levelem w grze jest Tajlandia: piękne widoki, bujna roślinność, walka z tygrysami, ciepłe klimaty, przyjemna muzyka-to coś dla mnie :P

2. Następnym poziomem, który bardzo lubię jest Meksyk : jazda na motorze, walka z panterami i kłusownikami, kalendarz Majów. Później Xibalba: pomieszczenia z pułapkami, zabijanie thrallów, zdobycie pasa Thora-super :D

3. Kolejny fajny level to Morze Arktyczne: Dojście do bram Helheimu, zabijanie thrallów młotem Thora, końcówka poziomu (7 era).

4. Morze Andamskie: Tutaj ogólnie wszystko mi się podobało :) Szkoda tylko że statek Amandy był ten sam co na początku gry ;(

5. Posiadłość Croftów: Ciekawa lokacja. Najbardziej podobała mi się zagadka z cieniami aniołów, walka z thrallami oraz oczywiście ponowne wydostanie się z płonącego domu :mrgreen2:

6. Wyspa Jan Mayen: Szczerze, nie wiem czemu, ale ten level jakoś mnie nie uwiódł :(
Zjazd na motorze oraz sala z młotami była super... ...ale, jakoś to mnie nie pociąga :(

7. Ostatnie to Morze Śródziemne: osobiście zawsze lubiłam pływać Larą, ale jakoś w tym levelu było za dużo wody :P Jedynie co mi się podobało w tym levelu to zabicie Krakena oraz ucieczka z tonącego statku Amandy :D


Ulubione scenki: Spotkanie Lary z doppelgangerem i śmierć Alistera, zdobycie młota Thora, złość Lary wobec Natli, Amandy i doppelgangera na Morzu Andamskim, spotkanie Lary z jej matką, no i oczywiście scenka końcowa ;)


..::;;PeeT;;::. napisał/a:

Quote:
Przejdę do Jan Mayen... Porażka! Skreśiłem ten level odrazu po obejrzeniu pierwszej cutscenki. Juz tłumaczę dlaczego: Jeszcze przed tym gdy zakupiłem wlasną grę, obejrzalem filmik z tego poziomu, lecz w wersji na Nintendo Wii i musze przyznac, ze CD troszke mnie zaskoczyło. Na Wii akcja rozgrywa się hen hen od "jaskini", co oznacza, że trzeba samodzielnie tam dojechać. :fire:


..::;;PeeT;;::., mam tą wersję gry o której napisałeś, tylko że na Playstation 2. I szczerze, nie ma co tu się 'użalać' :) Ta wersja gry jest uproszczona, jest w niej mniej zadań to rozwiązania, no i jeszcze na dodatek mało urozmaicone otoczenie ;) Jedyny plus tej wersji gry jest właśnie dojazd motorem, o którym pisałeś, no i też także to, że lokacje są trochę inne, ale to szczegół :)
_________________
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 01-05-2012, 16:09   

Statek był identyczny bo to siostrzane jednostki, nawet sam Zip zauważył ten fakt, aczkolwiek bystry gracz dostrzeże inne ustawienie sprzętu, skrzyń oraz kontenerów na pokładzie oraz - z tego co pamiętam inaczej ustawione helikoptery. Generalnie statek pierwszy i drugi pochodziły z tej samej produkcji - w efekcie czego nawet Zip określił je jako jednostki-siostry :) To normalna rzecz w przypadku żeglugi morskiej :)

Mnie się podoba level w Morzu Andamańskim ze względu na szalejący sztorm, walące wkoło pioruny, co pięknie podkreślało fakt, że Lara miotała już młotem Thora na prawo i lewo :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Judas 
Student



Joined: 22 Aug 2011
Posts: 62
Posted: 04-05-2012, 08:18   

Mi najbardziej podoba się Tajlandia. Wszędzie zielono, piękne tygrysy, niestety jaszczury. Bardzo klimatycznie. Kocham ten level. :)
_________________

 
 
dracjonis 
Nowicjusz



Joined: 22 May 2012
Posts: 27
Posted: 23-05-2012, 13:04   

Szczere mówiąc bardziej mam ulubione momenty, niż lvl'e, bo prawie w każdym był moment, który lubiłem bardziej, a który mniej. Ogólnie rzecz biorąc Morze Śródziemne to chyba część, co do której nie mam żadnych zastrzeżeń i naprawdę lubiłem tam grać, być może dlatego, że tak dużo było pływania. Morze Arktyczne także mnie uwiodło. Helheim podoba mi się prócz początku, czyli konieczności pokonania mostu, który się rozpadł, masy elitru i tych zniewolonych, którzy co raz się naradzają (raz miałem buga, że się przestali tam naradzać, nieważne ile byłem na dole i to było takie wspaniałe!). Wyspa Jan Mayen też mi się w zasadzie podobała. Meksyk niezły, dopóki nie wchodziło się do Xibalby - jeszcze początek jest okej, ale potem wyjść z tym pasem, huśtać się na lince nad elitrem, ustawić się dobrze, rozhuśtać i złapać krawędzi... No masakra, szczerze, masakra. Na początku tak bardzo się z tym męczyłem, że tragedia. Teraz już, skoro grę przeszedłem wielokrotnie, nie mam z tym aż takich problemów, no ale jednak niechęć pozostała. Tajlandia w sumie też jest w porządku i posiadłość - szkoda tylko, że akurat dom spalili, bo piękny był, zawsze mi się strasznie podobał...
 
 
 
chinese_bomb 
Nowicjusz



Joined: 04 Jun 2012
Posts: 28
Posted: 04-06-2012, 23:55   

dracjonis wrote:
szkoda tylko, że akurat dom spalili, bo piękny był, zawsze mi się strasznie podobał...


Rzeczywiście, szkoda. Wg mnie jeden z naprawdę niewielu minusów TR:U, cholernie się zawiodłam na fakcie, że nie zrobili z tego oddzielnego levelu Croft Manor z artefaktami i outfitami (chociaż, gdyby miał się ten lvl skończyć tak, jak w TR:A, to możliwe, że i tak bym narzekała :p )

Sama miałam mnóstwo ulubionych momentów w Underworld, z lokacji najlepiej wspominam chyba Tajlandię, jest przepiękna i niesamowicie interaktywna i aż nie chciało mi się jej kończyć...nawet jaszczury niespecjalnie mi przeszkadzały. Mam za to uraz po Meksyku, wszędzie tylko deszcz, błoto i pantery, a jak zejdziemy piętro niżej, pająki :| Jan Mayen & Hellheim....nie wiem, nudne troszku w porównaniu z innym, a szkoda, bo tutaj ta cała ukochana przez mnie mitologia nordycka niby znajduje swoje uwieńczenie...ale przyznaję, że yeti i thralle mnie na początku ostro wystraszyły.
Z cinematiców: rzeczywiście "Bloody hell" wygrywa, uwielbiam xD + scena, w której Lara odwiedza Natlę w jej słoiku po raz drugi, wywija Mjolnirem na prawo i lewo, a w stronę Doppela pada: "YOU CAN DIE TOO!". No i oczywiście każde "lovely", w ogóle od Legend jestem psychofanką akcentu Keeley Hawes :p

Co jeszcze? Podobało mi się to, że mogę zmienić sobie broń w (chyba) każdym dowolnym momencie i że sam arsenał został wzbogacony (szczególnie podoba mi się broń usypiająca, nigdy nie czułam się dobrze zabijając zwierzęta w TR). Graficznie jest ślicznie, soundtrack - cud, miód i orzeszki, jak zawsze w TR, ale jednak wolę score z AOD, czy Legend. Kamera w Underworld może czasem trochę bez sensu jeździ, tak, że nie widać, gdzie ewentualnie doskoczymy/dojdziemy, żeby wykonać headshota na PC trzeba mieć szczęście (i skille, których ja chyba nie posiadam), noo i czasem też mi coś zlagowało, ale nie tak, żeby się zapowietrzać ;)

Ogólnie, strasznie przyjemnie mi się grało w Underworld, wciągająca sprawa, do tego stopnia, że przeszłam 6 razy, i gdyby nie to, że studia robią ze mnie no-life'a, przeszłabym i 7. :p
 
 
Krystian1009 
Nowicjusz


Joined: 05 Jun 2012
Posts: 15
Location: Midgard
Posted: 05-06-2012, 15:31   

Mój ulubiony level to Morze Arktyczne a dokładniej Helheim.Można pobawić się młotem Thora i dowiadujemy się prawdy o śmierci ojca Lary. :hehe:
_________________
,,Życie jest pełne niespodzianek"
 
 
dr LOU BITCH 
Nowicjusz


Joined: 08 Sep 2012
Posts: 13
Posted: 09-09-2012, 15:32   

Morze Śródziemne - uwielbiam moment z pozbyciem się krakena, etap na statku, oraz ucieczkę z niego.
Tajlandia - mój ulubiony etap, piękne scenerie, nie można się napatrzeć.
Meksyk - fajny etap, odrobinkę mroczny i upiorny, ale ma swój specyficzny nastrój, dżungla i ta burza, oraz śmiganie na motocyklu, Xibalba, świetny klimat.
Croft Manor - podoba mi się ucieczka z płonącego domostwa, fajny dynamiczny level.
Jan Mayen - etap Valhalla, dość trudny i przyznam szczerze cierpłem ze strachu podczas akrobacji na młocie.
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 22-04-2013, 21:17   

Tajlandia to moja ulubiona lokacja w Tomb Raider Underworld<3 Jest tam tak bajecznie :)

[ Komentarz dodany przez: K@t: 26-04-2013, 21:42 ]
...a w przyszłości dopisujemy się we właściwym temacie. I trochę konkretniej :p
_________________

 
 
 
kwiatuszek 
Praktykant



Joined: 21 May 2013
Posts: 140
Location: Hogsmeade
Posted: 22-05-2013, 06:49   

Jak dla Mnie to.... Morze Śródziemne.

Nie przez ruiny ale przez ciągłe pływanie i czyste morze.

I rafę koralową z rekinami ;-)
 
 
Azaelia 
Student



Joined: 03 Jun 2013
Posts: 40
Location: Nightmareland.
Posted: 06-06-2013, 19:00   

Tajlandia - za przecudowne widoki - na samo patrzenie mógłby mi zejść cały rok, a dalej byłoby mi za mało tego cudeńka :) Zdecydowanie najładniejsze miejsce w Underworld. Jedyne, co mi przeszkadzało, to te jaszczury, ale tylko troszeczkę :)
Meksyk - spodobał mi się deszcz, ciemne kolory - takie klimaty w grach zawsze przypadną mi do gustu. Czasówka z kalendarzami była małym niewypałem, ale zaraz potem Xibalba i pokoje z pułapkami, czyli coś w sam raz dla mnie.
Wyspa Jan Mayen - polubiłam ten etap za emocje towarzyszące wspinaniu się na tą ogromną kolumnę na początku i klimat Valhalli, kiedy chodziłam po tych wąskich półkach skalnych nad niby niekończącą się przepaścią, miałam wrażenie, że sama tam stoję i zaraz spadnę, jak to ja :stres: No i sam fakt, że miejsce było kojarzone z Valhallą, interesuję się mitologią Nordycką, więc zawsze jakiś miły akcent :)
Morze Arktyczne, Helheim - znowu nawiązania do Wikingów, te gigantyczne posągi na początku i możliwość używania młota - spodobały mi się te błyskawice :D Spodobał mi się też pomysł z niszczeniem "Węża Midgardu" zamiast klasycznej walki z bossem, spodobał mi się ten fragment, a typowej walki przy tym, jak sobie z nią radziłam w Underworld, na pewno nie odebrałabym jako czegoś przyjemnego :)
_________________
See you in Hell.
 
 
Mumia 
Nowicjusz



Joined: 14 Aug 2014
Posts: 27
Location: Zewsząd
Posted: 25-09-2014, 12:28   

Tajlandia - nie będę oryginalna pisząc, że podobały mi się widoki, ale kto z was nie kierował kamery w górę żeby popatrzeć sobie na papugi, cudownie, podobały mi się tez elementy hinduskiej mitologii ( Shiva i Kali ).

Posiadłość Croftów - najbardziej tajemnicza część TRU, ustawienie wpadającego do ogromnego pomieszczenia światła tak, aby rozświetliło anioły na witrażach ( pomysłowe ) i jeszcze pierwsze, mrożące krew z żyłach spotkanie ze zniewolonymi.

Południowy Meksyk - podoba mi się w nim: niesamowity ponury klimat, ulewa i kalendarz Majów... ( Owszem, trudna część gry, ale satysfakcja była po skończeniu Meksyku, prawda? )

Morze Andamańskie - ponownie uzasadnię miłość do tego "epizodu" zjawiskową burzą i ciekawym wątkiem z Amandą oraz Natlą. ;)
_________________
"Zatem dlaczego pozostajesz na tej wyspie? Przybyłeś tu na wakacje i spodobały ci się widoki?" - Ojciec Patrick
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo