FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Poziomy trudności w Tomb Raiderach.

Jakie części i dodatki z serii Tomb Raider udało Ci się ukończyć?
Tomb Raider
8%
 8%  [ 77 ]
Tomb Raider: Unfinished Business
3%
 3%  [ 36 ]
Tomb Raider 2: The Dagger Of Xian
8%
 8%  [ 84 ]
Tomb Raider 2: The Golden Mask
6%
 6%  [ 60 ]
Tomb Raider 3: Adventures Of Lara Croft
7%
 7%  [ 73 ]
Tomb Raider 3: The Lost Artifact
4%
 4%  [ 45 ]
Tomb Raider 4: The Last Revelation
7%
 7%  [ 75 ]
Tomb Raider 5: Chronicles
8%
 8%  [ 84 ]
Tomb Raider: The Angel Of Darkness
8%
 8%  [ 78 ]
Tomb Raider: Legend
11%
 11%  [ 106 ]
Tomb Raider: Anniversary
10%
 10%  [ 96 ]
Tomb Raider: The Osiris Codex
1%
 1%  [ 17 ]
Tomb Raider: Quest Of Cinnabar
1%
 1%  [ 13 ]
Tomb Raider: Elixir Of Life
1%
 1%  [ 10 ]
Tomb Raider: Tale Of Nightmare Stone
0%
 0%  [ 3 ]
Tomb Raider: Curse Of The Sword
0%
 0%  [ 6 ]
Tomb Raider: The Prhophecy
0%
 0%  [ 7 ]
Tomb Raider: Puzzle Paradox
0%
 0%  [ 7 ]
Lara Croft's Poker Party
0%
 0%  [ 2 ]
Tomb Raider: Apocalypse
0%
 0%  [ 2 ]
Tomb Raider: The Action Adventure
0%
 0%  [ 9 ]
Tomb Raider: The Reckoning
0%
 0%  [ 1 ]
Tomb Raider: Times Exclusives
2%
 2%  [ 27 ]
Tomb Raider: Underworld
4%
 4%  [ 39 ]
Voted : 127
Total Votes: 957

Author Message
Natla 
Nowicjusz


Joined: 22 Sep 2007
Posts: 6
Location: Atlantyda
Posted: 28-10-2007, 11:26   Poziomy trudności w Tomb Raiderach.

Na pewno grając w Tomba spotkaliście się z pewnymi trudnościami. Ja przechodząc Tomb Raider: Anniversary spotkałem się z takimi problemami: na poziomie The Great Piramid przy wychodzących platformach (w momencie gdy po raz pierwszy pojawiają się dwa mutanty) nie umiałem przejść dalej. I cała walka z Natlą, nie opanowałem zwolnienia do przodu. A w pierwotnej części wszystko było proste. A jakie Wy mieliście problemy?
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 28-10-2007, 11:32   

Jedyna gra, jaką przeszłam w całości to Golden Mask. Właściwie to miałam dwa problemy. Utknęłam w grocie z lawą w poziomie Furnance of God. Dopiero potem sama odkryłam, że trzeba wejść na górę, rozpędzić się i wskoczyć na niewidoczną z przodu czarną skałę. A po drugie nie umiałam znaleźć wszystkich sekretów.
 
 
al-Kahinat 
Podróżnik



Joined: 22 May 2007
Posts: 626
Location: Katowice
Posted: 28-10-2007, 11:41   

Przeszłam wszystkie Tomb Raidery oprócz Legend, której jeszcze nie kupiłam. Gorzej z Goldami, przeszłam tylko Golden Mask. I Times Level. O reszcie dodatków nawet nie przyszło mi marzyć. :hehe:

Co do problemów, zacięłam się raz a porządnie w dwójce, w The Wreck of Maria Doria. Nie pamiętam teraz o co dokładnie chodziło, ale nie mogłam przejść przez dwa miesiące i gra często leżała odłogiem.
_________________
Unholy
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 28-10-2007, 11:52   

Wszystkie TRy bez goldów, prawie cały Osiris Codex, cały Prhophecy i Times Exclusives, ale tego ostatniego nie jestem pewna, czy skończyłam, bo było to dość dawno.
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 28-10-2007, 12:19   

Przeszedłem wszystkie czesci + goldy + times level. Na gameboya przeszedłem wszystkie trzy częsci + konwersję TR7 na te konsolę. Dwie czesci na komórki z Java przededłem, zostało mi tylko Elixir of Life do dokonczenia.

Puzzle Paradox i Poker Party sobie głowy nie zawracam, bo to ma mało wspolnego z TR :P

Action Adventure mam, ale nie zawracam sobie tym głowy, bo to to samo co TR6 :P

Apocalypse i Reckoning są praktycznie niedostepne, nie przeszedłem i nigdy nie przejdę :P

Co do trudnosci :P Pamietam moje początki. Najpierw przeszedłem TR4. Przechodziłem to całymi miesiącami, na poczatku ucząc sie sterowania :D Nastepnie zabrałem sie za TR2. Tam nie znalazłem w Opera House windy i przeszedłem to za pomoca niebywale trudnego skoku, który jak sie okazało był bugiem :P Dopiero za drugim razem gdy grałem w TR2 znalazłem windę :D
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-10-2007, 12:52   

Wszystkie podstawowe części (wliczając Times'a), wraz z Goldami, trylogię na telefony komórkowe, oraz zahaczyłem o demo AA.
Jeśli chodzi o trudności, to ciężko mi teraz wskazać coś konkretnego. Underneath the Sphinx jeśli już.
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 28-10-2007, 16:22   

- TR1 + Unfinished Business, TR2, TR3, TR4, TR5, TR TAoD, TRL, TRA
- The Osiris Codex, Quest Of Cinnabar i Elixir Of Life
- The Action Adventure
- The Prhophecy

Za najtrudniejszą uważam The Last Revelation, ze względu na jej długość, zagadki itd. Natomiast najłatwiejszy dla mnie był Anioł Ciemności (Action Adventure, nie zaliczam do gry, która ma jakikolwiek poziom trudności).

W planach mam zamiar przejście kolejnych dwóch dodatków (TR2 i TR3 - Gold), oraz ponowne przejście części 2-5, zbierając tym razem wszystkie sekrety - kiedy? Okaże się :P Pewnie w przypływie wolnego czasu :)
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Natla 
Nowicjusz


Joined: 22 Sep 2007
Posts: 6
Location: Atlantyda
Posted: 30-10-2007, 13:13   

Ja przeszedłem pierwszą część Tomb Raidera i jej remeake. Wszystko z wszystkimi sekretami, artefaktami i reliktami. Time Triale w Anniversary właśnie przechodzę. Anniversary przeszedłem na poziomie Hard. A i jeszcze The Osiris Codex.
 
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 14-11-2007, 14:52   

Ja ukończylam wszystkie czesci TR na PC, The Osiris Codex, Quest for Cinnabar, Elixir of Life i Puzzle Paradox. Na emulatorze mam Tomby na GB ale nie chce mi sie w nie grac :P . Wszystkie TR mi sie baaardzo podobaly :) . Za najtrudniejsza czesc uwazam TR3. Jakos ciagle sie tam gubilam w tych pogmatwanych levelach. U mnie na drugim miejscu pod wzgledem poziomu trudnosci jest TR4. Reszta nie sprawiala mi jakichs ogromnych trudnosci :) .
 
 
 
Indiana 
Student



Joined: 20 Dec 2007
Posts: 54
Location: Poznań
Posted: 24-12-2007, 13:16   

Jedyną częścią TR, za którą się zabrałem, a nie ukończyłem jest Tr4, a jedynym TR, do którego się nie zabrałem jest dodatek do TR3. Piszę oczywiście o "dużych" grach, a nie jakiś tam komórkowych, czy game boyowych pierdółkach - tych nie ruszam.

Na The Lost Atrefact nie miałem dotąd czasu. Ale sprawa z TR4 jest bardziej skomplikowana - jedyną trudnością, jaka spowodowała, że nie ukończyłem tej części był... chroniczny pech. Trzy razy kiedy przechodziłem tę grę i byłem mniej więcej w połowie(raz dalej raz trochę bliżej) miałem kłopoty z komputerem i całkowite formatowanie dysku pozbawiało mnie wszystkich saveów. Tak to jest, jak z komputera kożystają również inni członkowie rodziny - w tym młodszy brat. Raz nawet odinstalował mi razem z zapisanymi stanami gry TR5, żeby zainstalować jakąś swoją grę. Myślałem, że go zabije, ale to była znacznie krótsza i prostsza gra od TR4 i za drugim podejściem zdążyłem ją skończyć. Cęści 1-3 Tombka przechodziłem jeszcze na PlayStation i nie miałem tam takich problemów(miałem własną memorkę).

Teraz kiedy kupiłem sobie własnego laptopa (Toshiba Satellite A200 - 1BJ), do którego nikt z rodziny dostępu nie ma, przymieżam się do do pomownego zabrania się za The Last Revelation, a potem za The Lost Artefact - w końcu trzeba wymazać tę plame na honorze!!!!!
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 28-12-2007, 18:37   

moimi poczatkami(trudno uwierzyc)ale byly w wieku 3 lata w wieku juz 4 lata opanopwalem lare i jej ruchy
zab;lysnela w moich oczach
na pocvzatku przeszlem:
-TR3
-TR1
_TR2
-TR4
_TR5
_TR6
-TRL
-TRA
_TR2 gold...
trudnosci mialem wzasadzie z aniversary kiedy to trzeba bylo odepchnąl sie na loice do tylu
P.S sory za bledy pisowni
:narka:

[ Komentarz dodany przez: K@t: 28-12-2007, 18:39 ]
Po wyglądzie posta zgaduję, że teraz masz 6 lat ?
_________________

 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 29-12-2007, 01:58   

Ja ukończyłam TR 1, 2, 2gold, 3, 5, AOD, Legend, Anniversary :P 1gold nie udało mi się odpalić na XP (jeśli ktoś wie jak to zrobić, proszę o pomoc :p ), 3gold nie udało mi się nigdzie zdobyć (a szkoda...), a w TR4 grałam sobie grałam, a tu pewnego dnia ZONK - gra nie dziala :( tak samo jak TR5 i TR3, ale tamte przeszłam wcześniej :P zapewne zainstalowałam coś, co koliduje z TR... ale co tam, na TR świat się przecież nie kończy ;) za inne dodatki nawet sie nie zabieralam
 
 
 
misiu_w_kapeluszu 
Student



Joined: 14 Sep 2008
Posts: 77
Location: Gorzów Wlkp.
Posted: 14-09-2008, 16:18   

Cez wrote:


Co do trudnosci :P Pamietam moje początki. Najpierw przeszedłem TR4. Przechodziłem to całymi miesiącami, na poczatku ucząc sie sterowania :D Nastepnie zabrałem sie za TR2. Tam nie znalazłem w Opera House windy i przeszedłem to za pomoca niebywale trudnego skoku, który jak sie okazało był bugiem :P Dopiero za drugim razem gdy grałem w TR2 znalazłem windę :D


Właśnie grałem kilka dni temu ten etap, rzeczywiście cholernie niewdzięczny i trudny. Tę windę to zauważyłem co prawda po jakimś czasie, gdy w akcie desperacji po kilku godzinach ślęczenia zacząłem śledzić wszystkie dostępne save'y i za którymś tam razem stanąłem akurat obok tej windy. Tak się szczęśliwie złożyło, że mi kątem oka mignęła. A byłem już o krok od rezygnacji z dalszej gry :P

Z ciekawych rzeczy odnośnie trudności to etap ON DECK w TR2. W życiu nie przypuszczałbym, że należy skoczyć w dół na skrzynki w pontonie, zaraz po zażyciu medipack. Bez apteczki zawsze Lara upadała i ginęła. A tutaj - a ciekawe co by było, gdyby gracz zużył przedwcześnie wszystkie te apteczki (łącznie z tą dużą obok dołka) i nie miał się czym kurować? Jakaś furtka awaryjna by istniała? Czy chyba wtedy po prostu sytuacja patowa ;( Ja mam obsesję na punkcie wykrywania impasów we wszystkich częściach TR :P
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 14-09-2008, 19:34   

Ja przeszłem wszytko od Tr2 do Anniversary.
Tr1 też zaznaczyłem bo go kończę.
Z Goldów grałem tylko w demo 3.
Acha, przeszłem na komie Elixir of Life i Osiris Codex.
No i tyle.No i jeszcze TImes Exlusives.
Quote:
Z ciekawych rzeczy odnośnie trudności to etap ON DECK w TR2.

Nawet mi nie mów. Tydzień zmagań z głupim poziomomem, mieszanina przejść ciężko, ale
satysfakcja z zebrania żółtego Serapha w pomieszczeniu zaraz obok poczatku levelu.
Pozatym miałem tylko 2 miałem apteczki , zmarnowana dużą na klucz na pontonie,
i migającą kreskę życia :gupek:
_________________

 
 
 
Andźej 
Student



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 48
Posted: 14-09-2008, 21:03   

Ja przeszedłem TR2,3,5,6,7 i Anniversary.Obecnie przechodzę czwórkę i bardzo mi się podoba :P Nie miałem niestety nigdy okazji pograć w Tomby na komórkę,a jestem ciekawy jak tam wygląda rozgrywka :P
 
 
mateusz12 
Praktykant



Joined: 03 Aug 2008
Posts: 185
Posted: 15-09-2008, 15:16   

Andźej=>Co do rozgrywki na komórce powiem tak, jest dosyć trudna, wszędzie te działka i lasery, mało apteczek i gługi tutorial.Może trochę zanudzać.Oceniam Elixir of Life na 4/10,
chociaż jak jesteś w menu głównym to leci ta zajefajna muzyczka z menu TR3 .Lepiej jest zagrać w Tomb Raider N-gage w którego miałem okazje zagrać.Wprawdzie to to samo co TR1 ale jak jedziesz np.autobusem i grasz na komie z nudów to nie grasz w TR podobne do każdej innej platformówki 2d, a super TR1 :D .

:pozdro:
_________________

 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 16-09-2008, 17:38   

Kolejności nie pamiętam, ale:

Tomb Raider - wstyd się przyznać ale nie ukończyłem :P
Tomb Raider: Unfinished Business - nie miałem do czynienia
Tomb Raider 2: The Dagger Of Xian - przeszedłem z sekretami i bez apteczek
Tomb Raider 2: The Golden Mask - przeszedłem z sekretami
Tomb Raider 3: Adventures Of Lara Croft - przeszedłem z sekretami
Tomb Raider 3: The Lost Artifact - przeszedłem, bez sekretów
Tomb Raider 4: The Last Revelation - jestem w trakcie, bez sekretów i apteczek
Tomb Raider 5: Chronicles - przeszedłem z sekretami, po IV zamierzam jeszcze raz
Tomb Raider: The Angel Of Darkness - nie przeszedłem, doszedłem gdzieś dalej, za Pragą :P
Tomb Raider: Legend - przeszedłem, na 96%
Tomb Raider: Anniversary - w trakcie
Tomb Raider: The Osiris Codex - przeszedłem
Tomb Raider: Quest Of Cinnabar - przeszedłem
Tomb Raider: Elixir Of Life - przeszedłem
Tomb Raider: Tale Of Nightmare Stone - nie grałem
Tomb Raider: Curse Of The Sword - nie grałem
Tomb Raider: The Prhophecy - nie grałem
Tomb Raider: Puzzle Paradox - nie grałem
Lara Croft's Poker Party - nie grałem
Tomb Raider: Apocalypse - nie grałem
Tomb Raider: The Action Adventure - przeszedłem, 100%
Tomb Raider: The Reckoning - nie grałem
Tomb Raider: Times Exclusives - nie przeszedłem, zaciąłem się na samym początku :P
_________________
 
 
 
Dr.Lecter 
Student



Joined: 12 Oct 2008
Posts: 36
Location: Warszawa
Posted: 13-10-2008, 09:10   

Tomb Raider - ukończona w 100%
Tomb Raider: Unfinished Business - ukończona w 100%
Tomb Raider 2: The Dagger Of Xian - ukończona
Tomb Raider 2: The Golden Mask - ukończonaw 100%
Tomb Raider 3: Adventures Of Lara Croft - ukończona w 100%
Tomb Raider 3: The Lost Artifact - ukończona
Tomb Raider 4: The Last Revelation - ukończona, ale brakuje mi 1 sekretu i za nic nie mogę go znaleźć :fire:
Tomb Raider 5: Chronicles - ukończona w 100%
Tomb Raider: The Angel Of Darkness - matko, ale męczyłem się z tą grą, podchodziłem do niej jak pies do jeżą, ale ukończyłem i już chyba długo do niej nie wrócę
Tomb Raider: Legend - na 100%, bo chciałem mieć strój Lary - bikini :D
Tomb Raider: Anniversary - skończona w 100%, trochę to zajeło, ale jaka satysfakcja
W te TR wydane na konsole przenośne itp, to grałem tylko w pare, ale krótko, bo nie mam cierpliwość do skończenia :mrgreen2: Może kiedyś jak będe miał więcej czasu.
_________________

 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-10-2008, 10:01   

Chciałem tylko przypomnieć, że to jest temat, w którym dyskutujemy głównie o poziomach trudności w poszczególnych Tomb Raiderach, a nie o tym, kto i jak ukończył każdą część.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Rob3rt 
Podróżnik



Joined: 06 Apr 2005
Posts: 718
Posted: 13-10-2008, 10:03   

w takim razie źle zdefiniowany jest temat, skoro w ankiecie mamy pytanie:
Jakie części i dodatki z serii Tomb Raider udało Ci się ukończyć?
_________________
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-10-2008, 10:09   

Rob3rt, owszem. Lecz tego zmieniać już nie będziemy. Proszę jednak, aby ten topic nie zamienił się w wyliczankę części, które udało się wam przejść - ustosunkujcie się również to głównej nazwy tematu: Poziomy trudności w Tomb Raiderach.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Paula 
Podróżnik


Joined: 30 Jan 2008
Posts: 218
Posted: 13-10-2008, 10:22   

To jeszcze ja się dopiszę:

Tomb Raider - ukończona wielokrotnie ale nie pamiętam dokładnie w ilu procentach, na pewno nie w 100. Dawno to było, strzelam że ostatni raz grałam w 2001 roku.
Tomb Raider 2: The Dagger Of Xian - podobnie jak z poprzednikiem. Przeszłam wielokrotnie ale nie pamiętam w ilu dokładnie procentach.
Tomb Raider 3: Adventures Of Lara Croft - gry nie ukończyłam. Utknęłam w Londynie, bodajże level City? Nie pamiętam już dokładnie.
Tomb Raider 4: The Last Revelation - moja ulubiona część. Gra ukończona w 100%.
Tomb Raider 5: Chronicles - gra ukończona jeden raz z sekretami.
Tomb Raider: The Angel Of Darkness - ukończona w 100%.
Tomb Raider: Legend - ukończona w 100%.
Tomb Raider: Anniversary - ukończona w 100%.
Tomb Raider Anniversary Mobile - ukończona.

Co do goldów to niestety ale posiadam jedynie The Golden Mask. Nie ukończyłam ponieważ bardzo rzadko gram na PC. Przykro mi że nie ma tych części na konsole.

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 13-10-2008, 10:36 ]
Kobieto ogarnij się! Widziałaś co napisałem w poście powyżej?

[ Komentarz dodany przez: Paula: 13-10-2008, 10:43 ]
Niestety po wysłaniu posta dopiero przeczytałam. Nie odświeżam stron co 5 sekund.

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 13-10-2008, 17:09 ]
I tak się ogarnij!
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 08-11-2008, 13:21   

Poziom trudnosci,hmm... im wyzszy,tym lepszy :!:
W tym kontekscie 4 rzadzi.
Trudna jest tez 2,3 i 6.
Eksploracja i zagadki sa tym;co cenie najbardziej w tej serii.
Jesli dodac to tego walke i czasowki w odpowiedniej ilosci,otrzymuje gre perfekt!
Legenda i Anniversary za proste,szczegolnie ta pierwsza.Mam nadzieje,ze Underworld to zmieni.
Aha,uwielbialem chwile,gdy dochodzac do jakis drzwi,wrot,mechanizmow musialem stwierdzic:I jak otworzyc te dziadostwo.A potem radocha po znalezieniu tego :pozdro:
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
uciu999 
Podróżnik


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 255
Posted: 08-11-2008, 15:06   

Swoją przygodę z Tomb Raiderem zacząłem od TR Chronicles i to ta część była dla mnie najtrudniejsza. Legenda i Anniversary trudnością związaną z elementami zręcznościowymi i złożonością zagadek nie powalają. Miłą odmianą w tej kwestii są czasówki w Anniversary w Zaginionej Wyspie, które według mnie są piekielnie trudne. Tym większa radość z przejścia tych trudnych momentów :P
 
 
 
Kv 
Nowicjusz


Joined: 22 Nov 2008
Posts: 7
Posted: 22-11-2008, 14:55   

Mam tylko TR2 na kompie i za nic nie mogę przejść ,,Temple of Xian" z powodu tej głupiej drabiny przy mostku :fire: ma ktoś na to jakąś radę??
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo