FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Morze Śródziemne
Author Message
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 04-12-2008, 21:56   

Mam ogromny problem zaraz na początku levelu zanurkowałam i znalazłam jedno z pokręteł znajdujące się w jaskinii z tymi kołami potem popłynęłam obok ale na drugim postumencie nie znalazłam drugiego pokrętła. Poprostu puste miejsce. Albo to babol albo popłynęłam w złe miejsce. W każdym razie proszę was o pomoc bo już nie wiem co dalej robić.
Mam nadzieję że jeśli to babol to ktoś mnie save'em poratuje. :(
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 04-12-2008, 21:58   

To nie babol, pokrętło jest po prostu w innej jaskini. Bo poza tą z kołami są jeszcze dwie, w której jedna właśnie z pustym postumentem. Poszukaj tej drugiej.
_________________

 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 04-12-2008, 22:00   

Asyenna, znajdź komnatę, której wejście jest zasłonięte glonami (jest on dobrze widoczny, ze względu na to, że znajduje się w wysokiej skale). Tam płyń wzdłuż meduz, aż trafisz na drugie pokrętło.

EDIT:
Wtopa :P Nie o ta skałę mi chodziło :P Ta z glonami prowadzi do sekretu. Musisz znaleźć jeszcze jedno wejście do komnaty, popływaj, porozglądaj się, a na pewno znajdziesz.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
  
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 04-12-2008, 22:00   

HarryCruise, dzięki wielkie. Poszukam. :P Cos widać przegapiłam. :D A myślalam że już więcej nie ma.

Kluzz ale to nie chodzi o tę jaskinię na lewo od tej głównej?? Bo ona jest zasłonięta glonami?

Dzięki. Poszukam.

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 05-12-2008, 11:19 ]
Są faktycznie dwie jaskinie z 'postumentami', ale tylko w jednej jest pokrętło. Jedno jest w pomieszczeniu z mechanizmem, a trzecie po prostu wetknięte tam gdzie trzeba. Na początku sama nieźle spanikowałam myśląc, że to bug.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
dj tayfun 
Nowicjusz


Joined: 30 Nov 2008
Posts: 11
Posted: 06-12-2008, 13:00   

Szynszyl wrote:
dj tayfun, z prawej strony wystarczy strącić łeb smoka (złapać linką i pociągnąć), a na lewą stronę musisz położyć obydwa małe bloczki. Potem użyj dźwigni po sprawie :p

dziękuje koledzy dałem rade :pozdro:
 
 
kafar 
Nowicjusz


Joined: 17 Nov 2008
Posts: 7
Posted: 06-12-2008, 20:00   

Pomocy koledzy.
Zabiłem tą ośmiornicę i nie mam kompletnie pojęcia jak dostać się tam wyżej gdzie wisi pierścień żeby się go chwycić-tak mniemam. Dobrze wogóle kombinuje by się tam dostać?
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 06-12-2008, 20:10   

kafar, musisz iść wgłąb planszy. Kraken przysłaniał wejście do dalszego pomieszczenia, tam musisz iść.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
patrykator 
Nowicjusz


Joined: 07 Dec 2008
Posts: 2
Posted: 07-12-2008, 11:14   

Ja podobnie jak boroś, zatrzymałem się w momencie, jak kolesie zabrali mi rękawice. Boroś dotarł jakoś do statku czy jachtu, a ja nie mogę się dostać. Szperam po całej mapie od góry do dołu. Wróciłem do miejsca, gdzie trzeba było ściągnąć linką głowę smoka i jest dźwignia, która już wcześniej była używana przeze mnie. Nie wiem co dalej.
 
 
Lord Richard 
Student


Joined: 29 Nov 2008
Posts: 31
Posted: 07-12-2008, 11:28   

patrykator wrote:
Ja podobnie jak boroś, zatrzymałem się w momencie, jak kolesie zabrali mi rękawice. Boroś dotarł jakoś do statku czy jachtu, a ja nie mogę się dostać. Szperam po całej mapie od góry do dołu. Wróciłem do miejsca, gdzie trzeba było ściągnąć linką głowę smoka i jest dźwignia, która już wcześniej była używana przeze mnie. Nie wiem co dalej.


Wróć na jacht Lary. Lara podpłynei do wielkiego Statku. Wejdź na kotwice i na górę potem już po pudłach na góre i idź przed siebie
_________________
Bóm.
 
 
 
patrykator 
Nowicjusz


Joined: 07 Dec 2008
Posts: 2
Posted: 07-12-2008, 11:40   

@Lord Richard

Właśnie w tym problem, bo nie wiem jak wrócić na jacht Lary. Kręcę się po mapie, zabiłem krakena, itp, przeskakiwałem wysoko na kółeczku, wróciłem do miejsca gdzie ściąga się linką głowę smoka. Nie widzę żadnego przejścia.
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 07-12-2008, 11:43   

Musisz wrócić tą samą drogą, którą przyszedłeś. W miejscu zagadki dotyczącej otwarcia tych wrót, idź do wody, wejdź na skałę przy ścianie, a później to już chyba wiesz co dalej.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Aurelie 
Praktykant



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 127
Location: Łódź
Posted: 09-12-2008, 20:44   

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ..

Zbierałam skarby z Morza Śródziemnego. Miałam 25/26 .. Przeczesałam cały level ze trzy razy jak nie więcej. W końcu się wnerwiłam i zaczęłam iść razem z filmikiem prezentującym wszystkie 26 skarbów w levelu MŚ. Po kolei skreślałam numer zebranego przeze mnie kryształu i specjalnie szłam tak uważnie jak tylko to możliwe. I moje zdziwienie : Mam wszystkie pokazane na youtub'owym wideo a w informacjach o levelu nadal jest 25/26. Przypominam sobie tylko, że w sali z Krakenem na lewych schodach Lara nie kucnęła po skarb. Był dźwięk jak przy jego zbieraniu i po chwili zniknął..

Czy może być tak, że pomimo takiego "zebrania" kiedy Lara nie podniosła kryształu, który jednak zniknął, nie wliczy nam w statystykę ?
 
 
 
HarryCruise 
Gazela



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 579
Location: Sawanna
Posted: 09-12-2008, 21:48   

Wydaje mi się, że miałem podobny problem w Meksyku. Po dokładnym przeczesaniu wszystkich lokacji nie mogłem odszukać jednego skarbu. Opisy i video nie pomogły. Rozpocząłem grę od nowa i nagle skarb znalazł się w miejscu, do którego na pewno zaglądałem.
_________________

 
 
Avi_Versicolor 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2007
Posts: 539
Location: Jurków
Posted: 10-12-2008, 15:52   

patrykator, oglądając filmik jak najemnicy zabierają Ci rękawicę, powinieneś zauważyć,gdzie ci ludzie się udają (końcówka) i właśnie tam musisz się wspiąć. Później droga już prosta. Zobaczysz jeszcze raz zbiegów. Ale pamiętaj - cały czas tą samą drogą, którą to przyszedłeś.
_________________
A kiedyś Wielki Łowca odejdzie...

www.versicolor.blog.onet.pl
 
 
 
joker 
Obieżyświat



Joined: 11 Jan 2007
Posts: 1019
Location: Gliwice
Posted: 12-12-2008, 22:13   

Oj czeka mnie sporo pracy bo zebrałem tylko 18/26 :hehe: , a reliktów 0 :p

Nie tylko skarby znikają. Nie mogłem podnieść pokrętła przy drzwiach i także musiałem od nowa zagrać.
 
 
Noodle_ 
Nowicjusz


Joined: 14 Dec 2008
Posts: 2
Posted: 17-12-2008, 21:17   

W tym momencie jestem na statku, wciąż na Morzu Śródziemnym. Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest z apteczkami. ? Mam ich 0, a będą mi potrzebne. (użyłem ich przy walkach) Będą one wypadały z najemników ?
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 17-12-2008, 21:27   

jak grałam w TRU, to nie zauważyłam, żeby apteczki wypadały z najemników i chyba właśnie nie wypadają. Trzeba zbierać te, co leżą i oszczędnie nimi gospodarować (robić uniki, rzucać granatami, wykorzystywać headshot)
_________________

 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 17-12-2008, 21:39   

Na statku można znaleźć kilka apteczek na wszystkich pokładach - są w formie "walizeczek".
Z drugiej strony ten fragment jest króciutki, więc nie powinno być większych problemów :)
_________________
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 18-12-2008, 17:59   

Mam mały problem w sali z Krakenem. "Odczepiłam" te dwa mostki, "żyrandol" z kolcami się uniósł do góry, jak mam go opuścić na owoc morza? Był jakiś komunikat ale go nie zrozumiałam (angielski :/ )
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 18-12-2008, 18:02   

TRA_Rulez, tam na podeście nad krakenem tam (gdzie jest dźwignia podnosząca) zaraz obok tego "żyrandola" są dwa ogromne łańcuchy po bokach. Musisz strzelić w te łańcuchy aby się przerwały. I po krakenie.
Aha użyj celowania. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 18-12-2008, 18:09   

Dziękować. :) A ja latałam szukałam jakichś innych dźwigni... A tu wystarczy banalnie zestrzelić :)
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
lotos15 
Student



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 41
Location: Andrychów
Posted: 20-12-2008, 18:57   

Ja jestem w komnacie gdzie jest ta rękawica i nie wiem jak się do niej dostać, jedyne co mogę tam zrobić to przesunąć dwa małe bloczki na duża platformę gdzie otwierają mi sie drzwi i tyle, dalej nie mam pojęcia co robić. Help !!!!!! ;( ;( ;( ;(
_________________
[ YOU ] don't worry, be happy :)
 
 
 
Seraphiel 
Praktykant



Joined: 26 Jun 2007
Posts: 112
Location: Toruń
Posted: 20-12-2008, 19:07   

Wejdź na drugą z platform - tak długo, jak na niej stoisz, drzwi będą odblokowane. Stań przy jej prawym krańcu i usuń kratę używając linki magnetycznej. Droga wolna :)

EDIT: No tak, mój błąd - oczywiście, to Maati podał prawidłowe rozwiązanie problemu :D
  
 
 
Maati 
Obieżyświat


Joined: 13 Jan 2007
Posts: 1016
Location: Kraków
Posted: 20-12-2008, 19:10   

Jak już będziesz na tej dużej platformie gdzie masz w tej chwili te 2 małe bloczki, gdy otworzą ci się drzwi podnieś jeden z bloków, obróć się w stronę wrót i wciśnij przycisk odpowiedzialny za rzut granatem. Lara ciśnie przedmiotem, tak samo zrób z drugim. Dalej już chyba sama będziesz kombinować. :P
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 20-12-2008, 19:25   

Kolejny problem :) Zabrali mi rękawice, i doszłam znów do sali z Krakenem tyle że od samej góry, był filmik jak ktoś (sobowtór??) biegł przez korytarz. Nie wiem jak się dostać do niego, ale teraz chodzi chyba o to by z tej świątyni wyjść no nie? :)
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo