FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lęki, fobie...
Author Message
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 01-07-2011, 12:11   

Mi część lęków przechodzi z czasem. Na przykład jeszcze kilka miesięcy temu okropnie bałam się śmierci :( .

Tambylec wrote:
Zniknie się? Rozpłynie? Może reinkarnacja? Do piekła pójdę (o niebie z moim zachowaniem nie ma szans)?


Też się nad tym zastanawiałam. Dobra, w moim wieku o śmierci już myśleć... wiem. Tego, że normalnie zniknę i mnie po prostu nie będzie, akurat się nie obawiam, choć dziwnie o tym myśleć. A piekło? Tak, to był mój problem. Bałam się okropnie, przyznaję. Po nocach czasem nie spałam. Okropność. Teraz już się przyzwyczaiłam. Aż taka zła nie jestem, w każdym razie tak myślę. A reinkarnacja? To by było ciekawe! :D
Arachnofobii nie miałam chyba nigdy. Jak pająka zobaczyłam, to nie było żadnej tragedii. Gorzej było z różnego rodzaju robalami. Po prostu patrzeć nie mogę na wielkie chrząszcze z długaśnymi czułkami. Ble.
Samej wysokości się nie boję. Za to kiedy się gdzieś wspinam, na przykład na wycieczkach w górach czy na ściance, to odrobinę się boję, że się jakoś poślizgnę, zsunę... A to nie skończyłoby się dobrze. Ale z połączenia tego lęku i mojego pociągu do wspinaczki wychodzi takie ciekawe uczucie :) .
Od pewnego czasu boję się latać samolotami. Odkąd mój starszy brat zaczął oglądać jakiś program o katastrofach lotniczych, nie wiem, czy to dalej gdzieś leci. Potem tak się o tym rozgadywał, że teraz nie chcę nawet myśleć o tym, że mogę na wakacje polecieć samolotem ze świadomością, że coś może się poknoci... Bo jak mam umrzeć, to w mgnieniu oka, żeby się nawet nie zorientować, że coś się dzieje. :knife:
No to koniec. :stres:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Liczi 
Nowicjusz



Joined: 29 Jun 2011
Posts: 26
Posted: 03-07-2011, 20:30   

Ja najbardziej boję się komarów (nienawidzę dziadów!) - jak na działce taki mi nagle wyleci zza krzaka to zaczynam krzyczeć żeby go ktoś zabił i próbuję go zdeptać o ile nie jest za wysoko. Na równi z tym jest też śmierć przez uduszenie, utonięcie itp.

Z takich mniejszych lęków to:
-ciemności gdy jestem w trakcie czytania Metra 2033 i jeszcze tydzień po (normalnie ją lubię),
-latania samolotami. Od zawsze. Mam zamiar kiedyś, gdzieś polecieć po warunkiem że będę mogła do bagażu podręcznego wziąć spadochron. A filmy o rozbijających się samolotach uwielbiam.

Co do pająków ta je lubię. Nie dam ich zabić bo ona łapią komary. A kiedyś nawet pogłaskałam jednego. I zmusiłam do tego przyjaciela, który się ich bał. :devil:
 
 
Paulina 
Nowicjusz


Joined: 23 Apr 2011
Posts: 2
Posted: 03-07-2011, 23:10   

Ja najbardziej boję się ciemności :D
gdy śpię sama w pokoju i ciągle słyszę jakieś stukanie itp. Ale gdy włączę światło to już jest wszystko OK :)
Lub za oknem słyszę, że ktoś chodzi :( to jest straszne.. a okazuję się że to pies czy kot. MAM NADZIEJĘ przynajmniej :)
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 04-07-2011, 14:00   

Liczi wrote:
-latania samolotami. Od zawsze. Mam zamiar kiedyś, gdzieś polecieć po warunkiem że będę mogła do bagażu podręcznego wziąć spadochron. A filmy o rozbijających się samolotach uwielbiam.

Co do pająków ta je lubię. Nie dam ich zabić bo ona łapią komary. A kiedyś nawet pogłaskałam jednego. I zmusiłam do tego przyjaciela, który się ich bał.


Mniej więcej tak jak ja :P . Niedługo lecę do Turcji i też chcę spadochron, ale nawet w domu takiego nie mam ;( . Mam pecha- moi rodzice co rok chcą gdzieś polecieć... :help:
A pająki regularnie biorę na ręce, kiedy trzeba z domu wynieść albo uratować jakiegoś niewinnego pajączka przed śmiercią z rąk kogoś, kto się go boi :spoko:
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Mo
[Deleted]

Posted: 04-07-2011, 21:37   

Małe pajączki to są urocze. Mówiąc "małe" mam na myśli max 3 mm średnicy :D Większe to już budzą we mnie osobiście lęk :P Nawet jeśli to stworzonko z chudymi nóżkami. Brrrr...
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 05-07-2011, 13:52   

Mo wrote:
Małe pajączki to są urocze. Mówiąc "małe" mam na myśli max 3 mm średnicy :D Większe to już budzą we mnie osobiście lęk


Ja nawet duże lubię :) . Wczoraj miałam w domu takiego właśnie dużego, z okropnie długimi nogami :P . Jak próbowałam go sobie obejrzeć, uciekł za szafę, choć starałam się go nie wystraszyć :( . Ja lekką niechęć odczuwam tylko do pająków bardzo włochatych, nie boję się ich, ale są według mnie trochę... dziwne?
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Paulina 
Nowicjusz


Joined: 23 Apr 2011
Posts: 2
Posted: 05-07-2011, 15:23   

Invicta wrote:
Mo wrote:
Małe pajączki to są urocze. Mówiąc "małe" mam na myśli max 3 mm średnicy :D Większe to już budzą we mnie osobiście lęk


Ja nawet duże lubię :) . Wczoraj miałam w domu takiego właśnie dużego, z okropnie długimi nogami :P . Jak próbowałam go sobie obejrzeć, uciekł za szafę, choć starałam się go nie wystraszyć :( . Ja lekką niechęć odczuwam tylko do pająków bardzo włochatych, nie boję się ich, ale są według mnie trochę... dziwne?


ja nie boję się pająków :)
zawsze biorę takiego do ręki jak spotkam :D nie zależnie od wielkości :D
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 29-07-2012, 23:25   

A ja się boję panicznie topielców chociaż wiem że są martwe i mi nic niezrobią :gupek: ,ale jednak mnie to przeraża.Pająków się nie boję , ale bodajże 10 lat temu mógłbym umrzeć dotykając ptasznika :stres:
 
 
System32 
Student



Joined: 16 Mar 2011
Posts: 77
Posted: 15-03-2013, 20:46   

Pająków to się boję panicznie :P Boję się strzykawek, igieł i wszystkiego tego cholerstwa ;) No i jeszcze boję się dużych miast :P (buhahaha)
_________________
 
 
eee...mleko?! 
Podróżnik



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 207
Location: Mandżugoria
Posted: 16-03-2013, 12:24   

Od czwartku też się boje igieł ;( kiedy to podczas zabiegu zostałem potraktowany 6 ukuciami z znieczuleniem , bez skutku niestety ;( ;( ;( Cieli mi palec na żywca :( Ale już jest spoko xd
 
 
Kasiula1611 
Student



Joined: 16 Feb 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Posted: 16-03-2013, 23:38   

Ja to nie mam żadnej fobii lub strachu :P
_________________

 
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 18-03-2013, 09:09   

Osy, szerszenie, bąki i tego typu bzyczące ustrojstwa. Najbardziej to przeraża mnei sam brzęk, ale nie jak są "w locie" tylko jak "obijają się o jakieś przedmioty, najczęściej okna, firany itd. Pomijam już fakt, że w życiu nic mnie nie użądliło :P Nie liczę ugryzień komarów, much itd :P
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-03-2013, 09:21   

Rety, to samo u mnie :D W ogóle mój najgorszy koszmar, to zostać obudzonym w letni poranek przez jakieś donośne bzyczenie tusz nad głową. W takich wypadkach zanim otworzę dobrze oczy, to jestem już jakieś 5 metrów od łóżka.
_________________
 
 
v1per80 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2008
Posts: 353
Posted: 18-03-2013, 10:06   

K@t wrote:
Rety, to samo u mnie :D W ogóle mój najgorszy koszmar, to zostać obudzonym w letni poranek przez jakieś donośne bzyczenie tusz nad głową. W takich wypadkach zanim otworzę dobrze oczy, to jestem już jakieś 5 metrów od łóżka.

Dosłownie mam to samo :P Zawsze się obawiałem, że po przebudzeniu coś bzyczącego i wielkiego mnie obudzi :P Boję się też jeździć latem samochodem by mi coś w trakcie jazdy przy otwartych oknach nie wleciało. Nie zapomnę nigdy jak jadąc autem na drodze ekspresowej wleciał mi szerszeń. Szybko po hamulcach i na samym środku drogi wysiadłem z auta i czekałem aż owad sam wyleci, co zajęło dobre 15 minut :P Najgorsze jest być w takim momencie samemu bez pasażera obok, co by pomógł w takiej sytuacji :P Iście traumatyczne przeżycie :P Innym razem wleciała mi osa na drodze przy pewnym osiedlu w moim mieście, ale miałem szczęście w nieszczęściu bo zaraz kiedy oczywiście wcześniej gwałtownie zahamowałem i wysiadłem z wozu, akurat tamtędy przejeżdżał kumpel, który pomógł mi się pozbyć szkodnika z auta :P
_________________
I5 9600K@5Ghz+Noctua NH-D14+TT,Asus Z390 TUF Pro Gaming,16GB Ram Fury HyperX DDR4 16GB 3466MHz CL19@18,HDD 2.75TB+SSD Samsung Evo 970 500GB+850 250GB,Gigabyte Eagle OC GF RTX 3060Ti ,Projektor Benq W1700 4K HDR10,Chieftec Nitro 88+SPS-850C 850W,Net 300MB
 
 
 
Armando123 
Nowicjusz


Joined: 04 Apr 2013
Posts: 3
Posted: 04-04-2013, 16:36   

czemu nie widze waszych wiadomosci w postach sa puste??
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 04-04-2013, 17:24   

Baza danych się potknęła przy przenoszeniu na nowy serwer.
_________________
; p ; >>
 
 
kelpie 
Nowicjusz



Joined: 10 Mar 2013
Posts: 13
Location: Opole
Posted: 20-07-2013, 21:55   

Śmiertelnie boję się pająków i węży.
Boję się jeździć samochodem na przednim siedzeniu.
I boję się mojej nauczycielki matematyki z gimnazjum ;_;
 
 
 
beny 
Nowicjusz


Joined: 14 Nov 2013
Posts: 9
Posted: 14-11-2013, 08:32   

Ja boje się węzy , nie jakos panicznie ale jak je widze to nie koniecznie jestem skory do podchodzenia :P juz prędzej do odchodzenia :D
_________________
www.bkg.com.pl Hiperłącze Zobacz
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo