FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Klawiszologia
Author Message
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 08-12-2008, 08:35   

Hm, ciekawa rzecz z tym head shotem...
Poćwiczyłam sobie nieźle na jednym z jaszczurów, :muhaha: tak że doszłam do pewnej wprawy z wyjątkiem jednej rzeczy; nie potrafię doprowadzić go do końca ze względu o którym ktoś już tu wspominał wcześniej; w momencie gdy czas zwalnia, Lara robi malownicze salto w tył, celuje i... no właśnie; w tym momencie należy naprowadzić celownik (czerwony) na szary, aby dobić gadzinę. Z tym że w tym momencie mysz przestaje w ogóle reagować. :O Wiem, ponoć trzeba "bardziej energicznie", ale albo jakoś mi ta "energia" nie wychodzi, albo... mam za małe biurko? :O

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 09-12-2008, 15:34 ]
Z czułością myszy trzeba się pobawić.
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
aga13
[Deleted]

Posted: 15-12-2008, 18:34   

Mnie strasznie przeszkadza kucanie i fikołki na Ctrl, a nie na Shifcie. Cholerne utrudnienie. Wyobrażacie teraz sobie skoczyć Larą takim dive jumpem w trakcie wolnego chodu? Trzeba nacisnąć 4 klawisze na raz! I to o tak niewygodnym położeniu! Paranoja!!!

[ Komentarz dodany przez: Jerrem_Y: 15-12-2008, 18:46 ]
O nie!!!!!!!!! Pamiętaj aby nie zmieniać tego czasem w odpowiednich ustawieniach sterowania w menu!!!!!!!!!!!!!!!! Bo jest to na 12345% NIEMOŻLIWE!!!!

:nietak:
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 15-01-2009, 18:05   

No więc ja mam ustawienia tak.

chodzenie - strzałki
kucanie - Ctrl
skakanie - spacja
latarka- F
akcja - E
apteczka - V
hak - Q
zmiana broni - R
wy./wył. celowania pozycyjnego - Z
strzał - lewy przycisk myszy
namierzenie celu - prawy przycisk myszy
rzut granatem - Caps Lock

Ciężko mi było się na początku to wszystko opanować ale jakoś się przyzwyczajałem i się przyzwyczaiłem :) Dodam jeszcze, że takie ustawienia same mi się tak ustawiły :D
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 16-01-2009, 14:34   

Nie mogłam się przyzwyczaić do zmieniania broni. Zawsze próbowałam klawiszami z Legendy . Za to do CTRL szybko się przyzwyczaiłam.
 
 
BeBe44 
Student


Joined: 27 Nov 2008
Posts: 37
Posted: 17-01-2009, 12:26   

Gram na xbox'ie i sterowanie jest świetne, sama lepiej bym tego nie wymyśliła. Nie tylko chodzi mi o pad ale o przypisanie funkcji przyciskom, na prawde ze sterowaniem nie miałam żadnych problemów.
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 08-02-2009, 16:54   

Jak robi się headshota ? Próbowałam skoczyć na wroga z naciśnięciem adrenaliny i nacisnąć linkę , ale nie pojawiają mi się dwie tarcze , na które muszę nacelować .
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 08-02-2009, 17:00   

Było mówione, zajrzyj też do artykułu o sterowaniu w dziale TRU. Takie pytanie: tryb adrenaliny się aktywuje lecz nie widać celowników?
_________________
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 08-02-2009, 17:43   

A mi się bardzo fajnie steruje Larą. Szybko się przyzwyczaiłem. Powiem więcej: Tak się przyzwyczaiłem, że aż niewygodnie mi grać w Legendę czy Anniversary, więc także w tych obu częściach ustawiłem sobie tak jak jest w TR:U i to mi bardzo pasuje, nie powiem. Szkoda tylko, że trzeba ponoć grzebać w rejestrze systemu, by zmienić ustawienie skoku na PPM. To trochę naprawdę wkurza.
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 08-02-2009, 18:09   

Tylko w przypadku dema trzeba szperać w rejestrze by ustawić skok na przycisku myszy. W pełnej wersji z myszką nie ma już problemów.
_________________
 
 
Carolyn 
Student



Joined: 21 Oct 2008
Posts: 30
Location: D. G.
Posted: 28-02-2009, 07:56   

Pomocy. Może to trochę dziwne, ale nie potrafię uderzyć młotem Thora w ziemie. Ktoś wie jak to zrobić? Za pomoc z góry dzięki ;)
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 28-02-2009, 08:44   

Chodzi ci o to jak rozbić te pieczęcie pod koniec ostatniego levelu ? Trzeba przycisnąć klawisz akcji , jeżeli nie zmieniałaś sterowania to będzie to klawisz ,,e" .
 
 
Carolyn 
Student



Joined: 21 Oct 2008
Posts: 30
Location: D. G.
Posted: 28-02-2009, 09:13   

Nie o to, ale mimo wszystko dzięki. Chodzi mi o to, żeby po prostu uderzyć w ziemie. Czy tak się w ogóle da?
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 28-02-2009, 11:28   

Kiedy Lara ma kogoś "na celowniku", to dłużej przytrzymaj klawisz akcji.
_________________
 
 
Carolyn 
Student



Joined: 21 Oct 2008
Posts: 30
Location: D. G.
Posted: 28-02-2009, 11:50   

Dzięki :)
 
 
 
bobonton2 
Podróżnik



Joined: 31 Aug 2007
Posts: 519
Location: P-ń
Posted: 10-06-2009, 14:03   

Hello! Mam problem z konfiguracją pada, firmy Manta. Ustawienia w grze są dostosowane do pada xbox360 i w moim przypadku wszystkie klawisze są pomieszane. Próbowałem przypisać odpowiednie klawisze tym z xboxa, ale nie da się. Ktoś wie jak to zrobić?
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 06-08-2009, 03:48   

Z klawiszologią w tej części to dla mnie istna rzeź - Lara umie 2 razy więcej , niż jest przycisków na joyku i jak to wszystko pomieścić? Nawet jak wyeliminowuję Walk, Pauzę i skradanie - to nadal jest za mało. A tak przy okazji - chodzicie gałką czy krzyżakiem?
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 06-08-2009, 08:08   

gałka słucha tylko sensownie po przełączeniu na analog ,ale pozostałe na data
nie wiem czy to problem ogólny ale jazda na motorze możliwa tylko lewo prawo a przód i tył klawiaturą to chyba jakiś błąd ja kiedyś o tym pisałem ale nikt mi nie odpowiedzial ,czy jeździłeś już motocyklem i jakiego pada używasz ?

jeśli zmieniasz ustawienia pada to nowość-gra nie nadpisuje poprzedniego ustawienia tylko
dodaje ,efekt ta sama funkcja występuje na kilku klawiszach.
trzeba najpierw skasować poprzednie ustawienie :narka:
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
znudzony 
Nowicjusz


Joined: 03 Aug 2009
Posts: 15
Posted: 06-08-2009, 13:09   

wiem , że dopisuje , zamiast podmieniać, ale jakoś tam się dało po swojemu ustawić. W TRA było tak samo i też wykombinowałem, że było wszystko tak jak ja chciałem :) W ustawieniach są osobne ustawienia do sterowania motorem. Vehicle czy jakoś tak - może tam sobie poprzestawiaj to będzie jeździł jak należy :)
 
 
Tonetti 
Podróżnik



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 237
Location: Wałbrzych
Posted: 06-08-2009, 18:23   

Ja na shifcie mam akrobacje, a na ctrl sprint. Po za tym niczego nie zmieniałem w sterowaniu. I co do tego trybu, w którym Lara robi headshot - nie umiem go wykonać. Gdy mam już zwolnione tempo to nie wiem jak do cholery przeciągnąć czerwony wskaźnik na ten szary.
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 07-08-2009, 16:36   

Użyj myszki... :P Myszką można poruszać ten czerwony celownik. Jak już go nakierujesz na głowę przeciwnika (czyli na ten szary), strzelaj.
_________________
 
 
 
Geralt 
Praktykant



Joined: 05 Oct 2005
Posts: 124
Location: Gdynia
Posted: 10-08-2009, 13:38   

dzięki ,nie zauważyłem tych ustawięń (nie sądziłem że takie mogą być osobno) zwrócę uwagęi dzięki
_________________
prawdziwa cnota krytyki się nie boi
 
 
Olamagato 
Nowicjusz


Joined: 17 Aug 2009
Posts: 20
Location: inąd
Posted: 22-08-2009, 14:54   

Jeżeli komuś jest zbyt mało klawiszy, to polecam kupno myszki z większą ilością przycisków i przypisanie im różnych akcji. Szczególnie przydatne jest przypisania funkcji klawisza W (czyli strzałka do góry) do przycisku rolki standardowej myszy. Wtedy można Larą biegać samą myszą, a tylko do akrobacji trzeba używać lewej ręki.
Natomiast najwygodniejsze sterowanie jest wtedy gdy lewą ręką steruje się joyem od pada, a prawą myszką. Wykorzystane są wtedy zalety obu sposobów sterowania - wygodne kierowanie ruchem i precyzyjne celowanie.
Jeszcze innym ciekawym sterowaniem jest użycie specjalnego sterownika, który tłumaczy prawego joya pada na ruch myszki. Wtedy myszy, ani klawiatury nie trzeba w ogóle używać bo celowanie padem i obrót kamerą jest niemal tak precyzyjne jak na myszy.

Z drugiej strony chyba najgorszym sposobem sterowania jest przypisywanie klawiszy nawigacyjnych z klawiatury (strzałki, home, end...) bo wtedy albo co chwila odrywa się rękę z myszy, albo dla odmiany używa lewej ręki po prawej stronie klawiatury.

[ Komentarz dodany przez: e_g: 22-08-2009, 15:04 ]
Ten post dla żartu jest napisany, tak?

Do komentarza - Nie. Ja tak gram. Każdy ze sposobów wypróbowałem.
_________________
Jeżeli możesz kierować poczynaniami inteligentnej, wysportowanej i pięknej dziewczyny z arystokratycznej rodziny, mającej cel w życiu, ciekawą robotę, kupę kasy i fantastyczną figurę, to nie może to być prawda. To musi być Tomb Raider... :)
 
 
SodeNoShirayuki 
Nowicjusz



Joined: 08 Nov 2009
Posts: 12
Location: Soul Society
Posted: 28-11-2009, 18:50   

Prowadzenie Larą klawiszami W/S/A/D jest wygodne, tylko że przewrót/opuszczenie się w TRL to było F, w TRA to był Shift, a w TRU Ctrl x_o Czy z każdą częścią mam z innym przyciskiem się oswajać? Po co? Nie wystarczy dać raz, a dobrze?
_________________

Guest waiting for you message.

We fear that we cannot see...
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 28-11-2009, 19:52   

Zawsze można zmienić to w ustawieniach, a nie przyswajać sobie inny przycisk.

[ Komentarz dodany przez: Integral: 29-11-2009, 00:49 ]
Przyswajać...?
 
 
Adamaru 
Podróżnik



Joined: 12 Aug 2008
Posts: 641
Posted: 05-01-2010, 20:34   

Quote:
Tylko w przypadku dema trzeba szperać w rejestrze by ustawić skok na przycisku myszy. W pełnej wersji z myszką nie ma już problemów.


O rany dopiero teraz to przeczytałem ... xD Ale spoko, bo nawet nie próbowałem zmieniać, sądziłem że jak w demie, tak i w full :P


Ja mam pada Apollo GP3020 i jest do kitu! Przyciski prawej gałki odpowiadają przyciskom 1,2,3,4 : /. W każdym padzie tak jest? Wychodzi na to, że nie mam jak poruszać kamerą :-(
_________________
Yf a dą suwajf, nan of as łyl.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo