FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Ukryte animacje
Author Message
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 24-12-2007, 23:18   

--=AngiE=-- wrote:
Problem leży raczej w tym, że np. Lara wykonuje animację, ale lista dostępnych animek dalej widnieje bezczelnie na środku ekranu.

Po pierwsze dzięki za pomoc, już wszystko działa, po drugie - by lista "animek" zniknęła, musisz wcisnąć i przytrzymać ctrl (gdy puścisz, pojawi się z powrotem).
_________________
; p ; >>
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 24-12-2007, 23:35   

--=AngiE=-- - dzięki za powiedzenie, jak to zrobić! :) Mam nadzieję, że mi zadziała. :P

Na mojej wersji z path 42/49 nie działa, mam nadzieję, że ta druga(nie bardzo legalna) będzie miała tą opcję :(
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 25-12-2007, 14:21   

Integral, pmkkoch
Nie za ma co :)
Integral
Dzięki bardzo za info, bo nie mogłam znieść listy animacji na środku ekranu. Już chyba ją znałam na pamięć ;-P
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 25-12-2007, 20:32   

Skoro tak, to orientujesz się może, ile ma stron? Jakoś bardziej precyzyjnie niż "od ch*a i trochę"? :D
_________________
; p ; >>
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 25-12-2007, 20:37   

Jeśli chodzi o Kurtisa to mniej niż Lara i przykro mi, to naprawdę jest "od ch*ja i trochę" ;-) ...
Kurtis 43 strony [na 43ciej są ze 3 animacje.]
No to Lara ma trochę więcej xD


____
EDIT
Lara chyba 90... Plus/Minus 2
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-12-2007, 16:58   

No, przebrnąłem przez wszystkie posty w tematach o tajemnicach AoD i ukrytych animacjach i jestem w jeszcze większym szoku.
Poszperałem przypadkowo dzisiaj w TRC i znalazłem link do pizzy i SCU. Tak mnie te wszystkie posty zainteresowały że postanowiłem ściągnąć te pliczki. "O ku**a..." - tyle mogę na ten temat powiedzieć ...
Najbardziej zainteresowały mnie animacje kulejącej Lary (LARA_WALKLIMP, RUNLIMP_EXTREME). Widać, że to co zapowiadali nam przed premierą ludzie z Core miało być prawdą. Lara miała być wolniejsza po upadkach z wysokości (w sumie jeszcze wolniejszej Lary (nie wspominając o Kurtisie) bym chyba nie przebolał :P ) Wszystko było gotowe, lecz niepozbierane w całość. Tak dobra fabularnie gra została okrojona w tak drastyczny sposób, że płakac się chce.
No cóż. Projekt był świetny. Grafika stała i tak na dośc dobrym poziomie, do tego całkiem niezła fabuła. Oj, gdybyśmy mieli AoD w tej wersji w jakiej się z założenia twórców znaleźć miałą to wolałbym poświęcić LegĘdę i Aniwersarjóm. Czyż te gry spod ręki Core nie miały tego klimatu? Szkoda, że tak się stało. Poczekajmy do 2013 roku - może zrobią remake AoD z okazji 10-lecia prac Crystalsów nad TR :)
Dobra, nie pier*&&^e już. Za dużo wrażeń jak na dzisiaj.
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 30-12-2007, 17:49   

Menkaure, haha! Nie doczekasz się, według kalendarza Majów 1012 roku ma byc koniec świata :jumper:
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-12-2007, 20:30   

:offtopic:
pmkkoch wrote:
według kalendarza Majów 1012 roku ma byc koniec świata

To Chrobry nie będzie królem Polski? Tradżedi ...
Nie martwmy się, Lara z TRU załatwi nam, że przynajmniej do 2013 będziemy mogli spokojnie czekać na remake :P

A wracając do tematu. Przejrzałem go i nie znalazłem plików np Kurtisa. Mozna je gdzieś dostać? Gugluję, lecz żadnych rezultatów.
_________________
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 30-12-2007, 20:37   

Menkaure wrote:
(w sumie jeszcze wolniejszej Lary (nie wspominając o Kurtisie) bym chyba nie przebolał )


Gdyby gry nie okroili to by i to dopracowali... Kurde.

Menkaure wrote:
Oj, gdybyśmy mieli AoD w tej wersji w jakiej się z założenia twórców znaleźć miałą to wolałbym poświęcić LegĘdę i Aniwersarjóm. Czyż te gry spod ręki Core nie miały tego klimatu?


Mądrze godo, hej! ^^

Quote:
A wracając do tematu. Przejrzałem go i nie znalazłem plików np Kurtisa. Mozna je gdzieś dostać? Gugluję, lecz żadnych rezultatów.


Ja znalazłam na jakiejś rosyjskiej stronce jeśli chodzi o pliki chr :)
Jeśli sobie przypomnę to Ci priv wyślę albo dodam tu.


_____
Edit:

http://img59.imageshack.u...e=554225rd0.jpg
http://img112.imageshack....e=021376ek3.jpg
OMG ;]
  
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 30-12-2007, 20:38   

Plików Kurtisa? Chodzi ci o animacje bo nie rozumiem O.o

Jeśli chcesz zobaczyć jego animacje, to musisz być w jakimś levelu z nim w roli głównej.
:)
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-12-2007, 20:49   

Quote:
Jeśli chcesz zobaczyć jego animacje, to musisz być w jakimś levelu z nim w roli głównej.

Dokładnie, bawiłem się w te jego animacje walcząc z Boaz :P Cięzko było, bo ten bibasek z bąblami często się dawał we znaki. Tak jakby nie widział, że Kurtis pomimo swojego wrodzonego upośledzenia dostał w czasie walki jakichś dodatkowych drgawek :P
--=AngiE=--, tak chodziło mi o te pliczki "**.chr"

W sumie te animacje Lary w większości się powtarzają. Nie zauważyłem żadnych różnić np w wielokrotnie występujących animacjach wsponaczki lub skradania się. Natomiast widziałem możliwośc strzelania obiema rękami (rewelacyjnie to wyglądało, szczeglnie po uruchomionej animacji otwierania klapy i zrywania kłódki - wówczas Lara strzelała z młotka i łomu :P )
_________________
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 30-12-2007, 20:55   

A więc poszukam bo może mam je jeszcze na kompie. Jeśli nie to rzucę się do poszukiwań :p

_______
Po drodze mijamy ciekawe screeny z tombraiderforums.com... :P
co do pierwszego- ostrzeżenie dla antyfanów Kurta oczywiście... :P
http://zac-medley.com/Gal...?album=12&pos=0
http://www.zac-medley.com...?album=48&pos=1



http://www.tombraiderforu...ead.php?t=96709
No i na razie znalazłam to. HACKED .CHR FILES.
Jeśli zadziała to daj znać, bo u mnie tylko Karel i Pierre zadziałali jak pamiętam...
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 30-12-2007, 21:24   

Menkaure wrote:
W sumie te animacje Lary w większości się powtarzają.

Nie powtarzają ;-) . Są po prostu osobne animacje dla obrotu w lewo, prawo, obrotu w lewo kucając, w prawo jw, osobne do rozpoczęcia skoku i jego zakończenia itp. itd. są rozbite na najdrobniejsze poszczególne części jednej sekwencji ruchów i stąd zapewne takie wrażenie.

Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru (na to też są osobne animacje - w lewo i prawo).

W ogóle mi szkoda :p .
_________________
; p ; >>
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-12-2007, 21:34   

Integral wrote:
Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru (na to też są osobne animacje - w lewo i prawo).

Fakt - jak zobaczyłem te animacje to musiałem przeczytać jej nazwę, żeby mieć pewność że to prawda.
Kustykająca Lara w dodatku trzymająca się za obolałe ramię, strzał w trybie skradania, podwójne pistolety. A, szkoda gadać. Ale jak tutaj milczeć, kiedy na usta ciśnie się taka soczysta KU*&**&A MAĆ ...
Integral wrote:
Są po prostu osobne animacje dla obrotu w lewo, prawo, obrotu w lewo kucając, w prawo jw, osobne do rozpoczęcia skoku i jego zakończenia itp. itd.

Tak, wiem. Jednak mam wrażenie, że widziałem Larę więcej razy obracającą się wisząc na suficie. Hmm. Przejrzę jeszcze raz :) Niemniej jednak - thx Integral ;)
_________________
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 30-12-2007, 22:21   

Integral wrote:
Mi najbardziej szkoda możliwości wyciągania broni w trybie skradania, przylegania z tą bronią i wyskakiwania zza krawędzi muru


Mi też... Najgorzej z tymi pistoletami. Lara zawsze miała dwa pistolety...
A propos: Tomb of Ancients- wersja beta: Lara podbiega do drążka, skacze, kopie posąg, który odkrywa przejście.
Tomb of Ancients wersja 'teraz' -) : Czasówka. Lara przełącza dźwignię, biegnie uważając na strzałki i kolce, dobiega do zamykających się za nią drzwi.
Mieli gotową animację (LARA_KICKOVERKNIGHT), z tego co widzimy na filmiku (na Youtube: http://pl.youtube.com/watch?v=oTg4Ph2TkZI ) mieli gotowego rycerza itp. Czemu to zabrali?
Gotowa jest animacja rzutu ostrzem- też tego nie ma. Szkoda tego wszystkiego, wina leży po stronie Eidosa i Core tak samo. Core mogli przewidzieć, że odejście od edytora blokowego i przejście na wyższy poziom to nie pięć minut roboty. Eidos mógł nie popędzać. I tyle...



______
pliku Kurta znaleźć nie mogę, wysłałam chyba wtedy nie ten link, przynajmniej tak podejrzewam... :/
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 30-12-2007, 23:30   

http://www.youtube.com/watch?v=b0mbf2irkjw
WTF is that ??
1. Lara strzela z dwuch pistoletów.
2. Kurtis w Cafe Metro... że tak powiem - pada trupem jak długi ...
Ktoś to może jakoś wyjaśnić ??
_________________
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 30-12-2007, 23:40   

Co do strzelania Lary z dwóch pistoletów - to dzięki aplikacji Pizza AOD (poczytaj wcześniejsze posty) :P
Dlaczego Kurtis "pada jak długi" nie mam pojęcia, ale wydaje mi się że to może być jakiś moment, który potem usunięto z gry... a zresztą to chyba głupi pomysł ;) Widać natomiast że Kurtis został podmieniony z Barmanem z Cafe Metro.. Swoją drogą - fajne :D
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 31-12-2007, 00:01   

Menkaure wrote:
2. Kurtis w Cafe Metro... że tak powiem - pada trupem jak długi ...
Ktoś to może jakoś wyjaśnić ??

Takie cuda są możliwe dzięki trailerowi - ale nie wiem, czy to pizza czy SCU, czy jeszcze coś innego, bo niestety nie udało mi się czegoś takiego dokonać. W każdym razie da się w ten sposób załatwić także m. in. Luddicka, Janice i Renne.
_________________
; p ; >>
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 31-12-2007, 11:53   

Pierre'a też się da, poza tym nie trailer tylko trainer ;) trailer to filmik. ;D

Nie wiem czy na pewno, ale raczej jest to pizza cheater, bo mi nigdy coś takiego się nie udało w SCU, Lara po prostu w nich nie celuje :)

Możliwe też, że da się to włączyć w cheat menu(może stąd ta nie działająca opcja "kill all enemies" czy jakoś tak) :)
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 31-12-2007, 17:20   

Kill all enemies to opcja, która pozwala graczowi na szybkie wyłączenie gry. Skutkiem ubocznym jest widniejące na pulpicie okienko 'Error'.

Przynajmniej w moim przypadku to jakieś lewe g*wno.
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 31-12-2007, 17:31   

Stąd tylko przypuszczenia ;)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 31-12-2007, 17:33   

pmkkoch wrote:
poza tym nie trailer tylko trainer

Tfu, no właśnie. Niedosypiam ^^'

Kill all enemies, jak sama nazwa wskazuje, służy do zabijania wszystkich wrogów, respawn działa w drugą stronę.

Nie wiem co poradzić na wywalanie do windy, bo sama problemu z tą opcją nie mam...
_________________
; p ; >>
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 31-12-2007, 17:47   

Czyli u Ciebie działa... Ja za to mam opcję Exit w wersji Kill i Respawn. Nie licząc jeszcze kilku, które sporadycznie działają.
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 31-12-2007, 17:51   

--=AngiE=-- wrote:
Czyli u Ciebie działa... Ja za to mam opcję Exit w wersji Kill i Respawn. Nie licząc jeszcze kilku, które sporadycznie działają.

To samo u mnie. Nie działa nic oprócz przeglądu animacji :/
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 31-12-2007, 17:57   

U mnie działają niektóre opcje w ustawieniach kamery, odkryłem, że jeżeli wybierze się jakąś opcję, to Lara ma taki zestaw ruchów jak na jednym filmiku(Tomb Raider Aod Beta1 Tombs bodajże), jeżeli się stanie i naciśnie przycisk do tyłu/End, to Lara robi przewrót, w wersji Beta był to zwyczajny obrót Lary, kamera się nie ruszała, zresztą jest pokazane działanie w betach tomb of ancients na youtube.
:)
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo