FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Resident Evil
Author Message
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 28-12-2008, 19:40   Resident Evil

Ostatnio grałem w demo RE5 i jestem pod ogromnym wrażeniem. Od razu zacząłem sobie zbierać na PS3 dla tej gry. Mam też RE4 (który nie podoba mi się zbytnio ze względu na wieśniaków którzy nieprzypominaną zombie i są zbyt inteligentni i jednej grywalnej postaci) oraz RE3 który mogę przechodzić 100 razy a i tak się nie znudzi. W RE5 zrobiła na mnie wielkie wrażenie postać Shevy. Jest to pierwsza tego typu postać w tego typu grach (mam na myśli murzynkę) Jest ona bardzo miłym akcentem oraz klimat gorącej Afryki w której walczymy z Zombie :D
Co wy sądzicie o RE ?

P.S. Myślę że Sheva jest kobietą którą razem można postawić na półkę z Larą Croft czy Sonyą Blade. Lecz niemożna też zapomnieć o Chrisie któremu mięśni przybyło :D
_________________


 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 29-12-2008, 21:14   

Mi najbardziej podoba się RE1. Ma wyjątkowy klimat, ciekawą mapę gry, filmowe cutscenki wyglądają na żywcem wyjęte z filmu. Możliwość ukończenia gry na kilka różnych sposobów, ciekawe zagadki często porównywane z TR. Fabuła i akcja najlepsza ze wszystkich części. Jedyny minus, który jest zarazem plusem to czasem źle ustawiona kamera. Nie widać wtedy co jest przed tobą, ale słyszysz kroki... i jak tu ruszyć się z miejsca :)
_________________
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 30-12-2008, 12:47   

Mnie osobiście średnio do gustu przypadł RE1. Mało amunicji (według mnie) i Chris zaczynający tylko z nożem ;/ Ale i tak wolę Jill :jumper: No racja, klimat ma, ale średnio mnie przestraszył. Jedyne co spowodowało u mnie strach to pies skaczący z okna :D Jeszcze nie grałem w RE2. Muszę nadrobić ;/
_________________


 
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 30-12-2008, 13:40   

RE grałem u kolegi i powiem że bardzo wciągająca gram, miałem kiedyś pożyczyć no ale jakoś wyszło że nie pożyczyłem i żałuje tego. Tylko było głupio bo z nożem latałem, i z tego co czytałem to był RE1.
 
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 31-12-2008, 15:49   

Gram sobie w Resa 4 i nie wiadomo skąd skojarzył mi się z TR. Niektóry mogą pomyśleć że w główkę się walnąłem ale cóż. Obje gry są tak samo nierealistyczne :D W obu grach zą zagadki, zręcznościówki, akcja i pułapki. Może zrobię małe porównanie.

RE4:
Postać: Leon, realistyczny, beż żadnych super zdolności.
Ada, laska w spódnicy walcząca z zombie (pamię-
tajmy że lara tez walczyła w kiecce ;P ) Mniej real.

Fabuła: Nierealna średnio ciekawaXD

Level: Hiszpańska wioska zabita dechami, gotycki zamek
Wyspa.

Broń: Począwszy od noża, kończąc na dziwnym karabinie
który razi prądem :jumper:

Artefakty: Broszki, diamenty, klucze...oko :mrgreen2:

Długość: Re 4 jest długą grą zajmującą ponad 10h

Wrogowie: Wieśniacy (nie zombie) zarażeni wirusem,
Mnisi, stwory, mutanty

TRU:
Postać: Kobieta o nadzywczjanej sile i magicznych zdolnosciach takich jak skok na 100M (ale i tak ja kochamy)

Fabuła: Nierealna lecz ciekawa

Levele: Zaświaty, jungla, świątynie itd.

Broń: Uzi, Karabiny...młot

Artefakty: Rekawice, Pas

Długość: Tak jak RE

Wrogowie: Mutanci, żywe kościotrupy, pantery, nietoperze itd.

A więc po moim małym podsumowaniu tych niepodobnych a zarazem podobnych gier mogę stwierdzić iż jest remis. Oby dwie gry są średnio realne i tak samo fajne (według mnie) A co wy myślicie na ten temat ?
_________________


 
 
 
Polo_Gard 
Podróżnik



Joined: 31 Dec 2008
Posts: 604
Location: Kraków
Posted: 31-12-2008, 16:00   

Ja nie grałem w Residenta ale myślę że z tego co widziałem, (a widziałem tylko filmik z RE1 :hehe: ) to chyba nie jest źle. Porównanie z Tomb Raiderem nie widzę za dużego, ale jak obejrzę filmik z reszty, to wypowiem się więcej na ten temat. Pozdro :)
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 18-01-2009, 21:58   

The Darkness wrote:
Mało amunicji (według mnie) i Chris zaczynający tylko z nożem ;/

I bardzo dobrze, przynajmniej jesteśmy zmuszeni do rozważnego zużywania amunicji, której w następnych etapach mamy już pod dostatkiem, ale i tu bez przesady. Podoba mi się także ograniczona ilość save'ów w przypadku Chris'a. Ta dodatkowa trudność zmusza nas do przemyślenia kolejnych ruchów, przypomina mi się też TR1. Ograniczona ilość miejsca w "kieszeniach" też jest ciekawa. Musimy wiedzieć co i kiedy jest nam najbardziej potrzebne. Zagadki też są na najwyższym poziomie. Dziś już się takich gier nie robi :(
_________________
 
 
Missy 
Student


Joined: 17 Aug 2008
Posts: 35
Posted: 02-02-2009, 14:59   

The Darkness wrote:
Ostatnio grałem w demo RE5 i jestem pod ogromnym wrażeniem. Od razu zacząłem sobie zbierać na PS3 dla tej gry. Mam też RE4 (który nie podoba mi się zbytnio ze względu na wieśniaków którzy nieprzypominaną zombie i są zbyt inteligentni i jednej grywalnej postaci) oraz RE3 który mogę przechodzić 100 razy a i tak się nie znudzi. W RE5 zrobiła na mnie wielkie wrażenie postać Shevy. Jest to pierwsza tego typu postać w tego typu grach (mam na myśli murzynkę) Jest ona bardzo miłym akcentem oraz klimat gorącej Afryki w której walczymy z Zombie :D
Co wy sądzicie o RE ?

P.S. Myślę że Sheva jest kobietą którą razem można postawić na półkę z Larą Croft czy Sonyą Blade. Lecz niemożna też zapomnieć o Chrisie któremu mięśni przybyło :D


The Darkness Leon nie jest jedyną grywalną postacią w tej grze. Można po przejściu być Adą lub Ashley. Co do RE 5 to się nie będę wypowiadać, bo jedyne co wiem to to, że to jedna z najlepszych gier.

Mi czwórka bardzo się podobała ale masz rację. Ci ludzie w ogóle nie wyglądali jak zombie.
Właściwie byli trochę przygłupi. I cały czas jak pracują to mówią to samo. Jakiś niezrozumiały krzyk powtarzający się co chwile gdy pracują w wiosce.
Ale ja i tak się przestraszyłam jak jakiś facet z piłą odrąbał Leonowi głowę. Ohyda..

Lub wkurzający fakt, że możliwość zapisu pojawia się raz na misję. ( a może dwa? ;) )
_________________
The Bioluminesence Of The Night..
 
 
lechu1235 
Podróżnik



Joined: 13 Jan 2009
Posts: 433
Location: Poznan*
Posted: 16-07-2009, 13:30   

hmm RE jest moją 2 ulubioną grą [zaraz po TR oczywiście ]
najbardziej z postaci lubię Claire Redfield! osobiście grałem tylko w RE, RE2 , RE3, RECVX, ale mam zamiar kupić RE4 na PS2!
stare resy były najlepsze , te zagadki, klimacik, historia itp. oh eh, czego niestety brakuje mi w nowszych RE ...
mam nadzieje że tak drastycznie nie zmienią Tomb Raidera jak w przypadku resków :)
cieszę się także że zrobią w końcu jedną grę na PSP :)
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 16-07-2009, 17:48   

Rzeczywiście - mi też brakuje zagadek w nowych RE :/ Jeszcze jakichś można było się doszukać w czwórce, ale piątka już wybitnie nastawione jest na strzelanie. Oprócz wajch w chapterze 4-1 chyba nie ma tam żadnych zagadek :/ Co nie zmienia faktu, że gra jest świetna, ale grając z kumplem w co-opie ;) Zrobiłem już w niej platynę i dalej gram ;) Z wirtualną Shevą zabawa jest DUŻO gorsza, ale pograć oczywiście też warto.

Kupił ktoś versusa? Oczywistym jest, że 18 zł (400 ??? MSP) za "dodatek", który jest od razu na płycie to czyste zdzierstwo. Mimo tego, jako fan musiałem versusa kupić. To samo co mercenaries, tylko z online'owym przeciwnikami. Nie warte swojej kasy, ale zakupu nie żałuję ;P

Za mało amunicji? To dobrze! W Residencie zawsze chodziło o to, żeby oszczędzać. Tam gdzie tylko się da, to warto używać noża :P

Ludzie w czwórce nie wyglądali jak zombie, bo to zombie nie byli :P Warto czytać wszystkie dokumenty w grze, żeby dobrze zrozumieć fabułę. Zombie mieliśmy w starej trylogii.

Czekam na RE na PSP - obecnie przechodzilłem jedynkę na PSP (tą z PSXa, można ją kupić na PSStore). Ponoć pozostałe dwie części z PSXa też wkrótce trafią na Store ;)

Ponoć następna pełnoprawna gra z serii (na duże konsole) ma przynieść dużą zmianę. Jak przejście z trójki na czwórkę. Ja tam nie obraziłbym się za trzecią grę w obecnej formule. Kamera zza ramienia sprawdza się rewelacyjnie. Strzelanie podczas chodzenia też uważam za zbędne. Narzekają na to głównie casuale, ale przecież to znak rozpoznawczy Residenta, że nie da się chodzić i strzelać na raz :/ Jak będę chciał pograć w coś dynamiczniejszego to włączę sobie Uncharted ;)
_________________
 
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 16-07-2009, 18:02   

No no wiem że to nie były zombie ;P
Fajnie że teraz robią remaka RE2 tylko szkoda że nie na PC i że kamera znowu jest z zza pleców.
No nic będę musiał się nacieszyć RE5 na PC które nie długo ma się pojawić :D
_________________


 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 16-07-2009, 18:07   

Cytaty z wiki:

"The main enemies are parasitically-controlled humans referred to as "Los Ganados" ("cattle" in Spanish). Significantly smarter and quicker than the zombies from previous games, Ganados are a very different sort of foe. These new enemies dodge, wield melee and projectile weapons, and are capable of working collectively and communicating with each other. Once simple farmers, these Ganados are the product of an infestation of Las Plagas ("The Plagues" in Spanish), which are powerful mind-controlling parasites."

I po polsku "skrócona" wersja :D

"Tym razem na swej drodze nie spotyka zombie, a zakażonych Las Plagas agresywnych mieszkańców."

Tak więc jeśli zauważyliście, że wrogowie zachowują się inaczej, niż zombie, to znaczy, że autorom dobrze to wyszło :D

Co do RE 1/2/3 na PSP o których pisałem, to niestety nie remake'i, tylko oryginalna trylogia z PSXa z możliwością grania na PS3/PSP ;) Na PSP wyjdzie też całkowicie nowa część, o której na razie nic nie wiadomo.

The Darkness - a co do Twojego porównania (tak wiem, że sprzed pół roku :D ), to jak dla mnie TRU jest znacząco gorszy. TRU - kolejna część wtórnej serii, RE4 - rewolucja, na nowo definiująca gatunek. Poza tym nie wiem czemu napisałeś, że czas przechodzenia jest taki sam. Ja w czwórkę grałem 16h, a w TRU 8 ;) Zresztą srednia ocen z metacritic mówi sama za siebie :D 96/100 (!!!) RE4, 75/100 TRU.
_________________
 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 16-07-2009, 22:32   

Ja bardzo lubię RE słyszałam o nadchodzący RE: Darkside Chronicles które ma być za razem Re makiem 2 i Code Veronica bodajże na tę wieść cieszę się jeszcze bardziej niż na wieść o nowym TR. Tylko szkoda że kolejny remake RE maja zamiar zrobić na Wii mam nadzieję że na x360 tez albo na PC :D prędzej na to 1 liczę no nic. Od RE4 zaczęli całą ta paranoję z ganados xD mam zamiar zrobić jakąś parodię RE:4 a natchnął mnie moj rysunek. Rysowałam kaszuba wciagającego tabakę i zrobiłam oczy złym odcieniem brązu co z deka podchodził pod czerwerń? nie no prędzej rdzę i jeszcze wygladal jak ganados na początku RE4 XD jak się zbiorę to zrobie ten filmik

POŁĄCZONE

W RE4 zajebiste były śmierci, chciałabym żeby takie były w TR a wy? XD
Najbardziej mnie rozwaliło jak jakiś mnich rzucił kosą i jak się nie odeszło tak fajnie ścinała głowę XD zawsze się z tego śmieję XD . Albo z Salvadorem <nie mylić z salazarem> czy bela Sisters tak fajnie głowę piłą obcinali Xd Kurde jaka ze mnie sadystka XD
 
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 18-07-2009, 14:59   

Cinek wrote:


Co do RE 1/2/3 na PSP o których pisałem, to niestety nie remake'i, tylko oryginalna trylogia z PSXa z możliwością grania na PS3/PSP ;) Na PSP wyjdzie też całkowicie nowa część, o której na razie nic nie wiadomo.



http://media.wii.ign.com/...873/imgs_1.html Oto dowód że powstaje Remake 2 części a nie trylogia ;P

Co do Bella Sisters uwielbiam je. Podobają mi się takie schizowate klimaty. Chcę też się zabrać z Silent Hill ale jakoś nie mogę się przełamać. Mam za bujną wyobraźnię na takie gry ;P Pozostało mi tylko czekać na RE5 na PC ale jeśli będzie mieć wymagania jak DMC 4 na PC to już mogę się z tą grą pożegnać.
_________________


 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 18-07-2009, 17:19   

No wiem ze robią remake 2 RE2 i Code Veronica X ale ja mam zacieszoną mordę XD mam nadzieję że wydadzą grę jeszcze na X360 albo PC a wy XD . w PC wątpię ale chyba zrobią grę na coś jeszcze oprócz Wii
 
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 18-07-2009, 18:08   

To jest "gra celowniczek" zrobiona specjalnie na Wii tak jak kiedyś RE: Dead Aim na PS2. Ja tylko się martwię o wymagania RE5 na PC ;/
_________________


 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 18-07-2009, 18:39   

No to chyba sobie nie pograsz ;) RE5 wygląda nieporównanie lepiej niż DMC, więc i wymaganie będą wyższe - no chyba, że znowu skopią konwersję.
_________________
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 24-07-2009, 21:39   

Poszukuję kogoś kto zna się na Level Editorze i kogoś kto interesuje się RE. Mam zamiar zrobić custom inspirowany Resem i szukam kogoś do pomocy, jeśli jest ktoś chętny to proszę dać znać ^^
_________________


 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 25-07-2009, 12:18   

RE5 na PC ma mieć o dziwo lepszą grafę niż na x360 nie wiem komu to pójdzie :O bynajmniej tak słyszałam od kupla powiedział że mogę zacieszać jak mi pójdzie na low detalach ale znając mój procesor za cholerę nie odpali jak już wcześniej wspominałam mam w planie kupić sobie x360 potem może odrestaurować kompa albo po prostu złożyć nowy zostawiając kartę graficzną i zasilacz bo jedynie w tym śmieciu to jest godne uwagi ale półki co xBox w święta może za rok komp nie wiem.
tylko jeszcze przydałby ci się jakiś level editor z dobrą grafiką bo jeżeli masz na myśli ten z TR5 to mi się wydaje że trochę szkoda czasu rozumiem że grafika to nie wszytko ale bez przesady mamy XXI wiek...
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
The Darkness 
Podróżnik



Joined: 17 Jun 2007
Posts: 201
Location: Chełmża
Posted: 25-07-2009, 14:21   

Grafika na PC w RE5 będzie znacznie gorsza, na pewno zrobią tak jak z RE4 dadzą lipną grafikę a potem patcha poprawiającego to co zepsuli. Dla porównania dam 2 screeny z wersji PC:
http://www.rehorror.net/reHv21/re5pc2.jpg (widać na nim także nowe stroje które dostaniemy w wersji PC)

i PS3
http://blog.pricegrabber....5_screen001.jpg

Brutalna rzeczywistość, jakość tekstur w wersji na PC jest no jakby to powiedzieć, lipna ;/ Ale może dzięki temu ruszy na moim kompie ^^

A co do customa. Ile cudownych leveli powstało na silniku tr4 ? wystarczą dobre tekstury, oświetlenie, obiekty i modele postaci i gotowe ^^

[ Komentarz dodany przez: e_g: 25-07-2009, 14:51 ]
Screen z PS3 wygląda na bullshot, czyli poprawiony screenshot, ale mimo wszystko i tak grafika na konsolach jest super wspaniała!!!
_________________


 
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 25-07-2009, 18:21   

wiesz to ci da w najlepszym razie efekt jak w RE: Code Veronica X, może nawet nie.
A w tym screenie na PC to ma być sheva. Tak? przypomina bardziej Hunnigan :P , może to przez ten strój;-) mniejsza. Może i coś z tego wyjdzie nie wiem nie bd krytykować półki nie zobaczę:P Ale lvl editory z grafiką chociażby jak w PoP piaski czasu są jakieś drogie czy jak? mi jakoś sie nie wydaje cóż nie znam się w tej dziedzinie.
no nic próbuj :D
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 25-07-2009, 19:00   

Co do Resident Evila 5-polecam ściągnąć benchmarka(wydaje mi się, że nie było o tym mowy)
http://www.frazpc.pl/b/241324
Wymagania, o dziwo, nie są strasznie powalające. Nie miałem przyjemności grac w wersję konsolową, więc nie mam porównania(jedynie gameplaye na YouTube), ale wydaje mi się, że grafika jest bardzo ładna. Przyznaję jednak, że niektóre tekstury mnie zaniepokoiły.
Miłego ściągania i testowania:)
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 26-07-2009, 16:44   

Że posiadam RE5 na x-boxa 360 powie tak grafika jest super tylko część tekstur w przybliżeniu wyglądają obrzydliwie ale da się to przeboleć. Gameplay jest dobry tylko w multi czasami przy szybkich akcjach mogą nam się poplątać palce po za tym jest dobrze, trochę denerwujące jest to, że przy każdym strzale musimy pierw stanąć. :) Ogólnie gra jest na 8.5/10 najlepsze są cut scenki z Bird Lady (J..l) fajne ona wymiata :)
_________________
 
 
Sas_ 
Podróżnik



Joined: 04 Jul 2009
Posts: 249
Location: Polska/Gdańsk
Posted: 26-07-2009, 17:05   

Baa sie dziwisz wszystkie tekstury w przybliżeniu są obrzydliwe nawet crysisie więc co tu gadać :P ważne że grafika jest ładna :D Noi wiem od co do RE5 jak wejdę w posiadanie x360 to bd musiała sobie RE zakupić rzecz jasna wcześniej przerobie konsole bo nie jestem snobem i nie sram pieniędzmi Xd żeby 200 zł za gre płacić rozbój w biały dzień mroczny jak dupa szatana xD
_________________
Satan's Gonnah Yeat Chu :3
(Tak wpadłam po to aby sobie zapdejtować twarz, ale śmiesznie, co nie kociaki?)
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 26-07-2009, 17:19   

Nie chodziło mi o super przybliżenie tylko o trochę nawet na niektórych cut-scenkach w RE5 widać słabe tekstury a jak nie grałaś to nie wiesz. Przeszedłem tą grę 18 razy więc wiem teraz gram w tryb versus który jest świetny polecam do ściągnięcia to tylko 400 MSP to nie jest tak dużo. A z przeróbką X-klocka radzę ci uważać dużo kont na XBL poleciało za pirackie kopie gier (chodzi mi o te gry które jeszcze nie wyszły a ludzie już w nie grają) :)
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo