FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Czy korzystacie z solucji w trakcie gry? ;))

TRAOD przeszłem/-am ...
Samodzielnie ;))
30%
 30%  [ 41 ]
Niekiedy podpierałem/-am się solucją
60%
 60%  [ 81 ]
Nie dałbym/-ałabym sobie wogóle rady, gdyby nie solucje ;]
8%
 8%  [ 12 ]
Voted : 134
Total Votes: 134

Author Message
Kepke 
Nowicjusz



Joined: 30 Dec 2007
Posts: 9
Posted: 31-12-2007, 12:52   

Czyli wszystko jasne. Każdy z nas zajrzał niekiedy do solucji. Co mamy począć gdy wszystkie pomysły się wyczerpią? I tu nasunął mi się pewiem pomysł. Dlaczego w żadnej części nie ma czegoś takiego jak podpowiedź. A nie przepraszam było coś takiego w anniversary ale ja z tego skorzystałem raz. Zresztą nic mi to nie dało. Mogło to być lepiej zobione. Mała podpowiedź pani grobołaz i już wiem mniej więcej co robić.

Pozostaje jeszcze problem poziomów, które przy nieodpowiednim wejściu lub wyjściu z jakiegoś miejsca stają się nie do przejścia. Co wtedy?

Ogólnie to większość części przeszedłem sam. Czasami pomagałm sobie solucją.
Pamiętam, że nie wiedziałem co robić w anniversary w niektórych miejscach ale po dłuższym zastanowieniu o dziwo ruszałem z miejsca i przeszedłem bez solucji.

W TRAOD nie wiedziałem jak pokonać boaz. A tu się okazało, że cel trzeba zmienić bo ten tuman Kurtis nie potrafi wycelować w drugi bombel.

Ogólnie TR to gra logiczna. Pomyśleć, zastanowić się i ok.

:pozdro:
_________________
Silence! I kill you!
 
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 31-12-2007, 17:22   

Kepke wrote:
W TRAOD nie wiedziałem jak pokonać boaz. A tu się okazało, że cel trzeba zmienić bo ten tuman Kurtis nie potrafi wycelować w drugi bombel.


Bąble nie były takie złe. Gorzej jak mi się w klasykach wyłączyło Automatic przy celowaniu. Ręcznie- ok. Ale żebym jeszcze wiedziała, że się wyłączyło... :p
Komizm sytuacji osiągnął wtedy apogeum xD
 
 
klauduchaa 
Nowicjusz



Joined: 25 May 2008
Posts: 24
Location: Toruń
Posted: 26-05-2008, 20:59   

Z reguły to nie potrzebuje solucji. :P Jednak są momenty, gdzie próbuje je pokonać godzinami, dniami, tygodniami, aż w końcu tracę cierpliwość no i - solucje. ;)
 
 
julcia 
Student



Joined: 03 Apr 2008
Posts: 37
Posted: 12-06-2008, 09:51   

Z solucji skorzystałam tylko kilka razy,ale tylko żeby sprawdzić, czy na pewno dobrze idę :) no i (trochę wstyd) ale nie wiedziałam jak pokonać Czerwonego Ducha ;(
_________________
"You know, it's gonna be real pleasure to shut you up..."
 
 
Al Arab 
Praktykant



Joined: 07 Nov 2008
Posts: 148
Location: London
Posted: 08-11-2008, 13:37   

W calej mojej historii grania w Tomb Raidera uzylem tej :censored: solucjii dobrze liczac 2 razy.
Pierwszy raz w 3,level Temple Ruins,a drugi raz w AOD,level The Hall of Seasons(czerwony duch).
Zacinalem sie o wiele czesciej,lecz zawsze,czasami po kilku dniach udalo mi sie odnalezc rozwiazanie.
Niestety w tych 2 przypadkach nie wiedzialem,co poczac i z bolem serca czytalem to syfo.
NIGDY nie ide na latwizne :nono:
_________________
Czy jest moze suchy chleb dla konia?...
 
 
Klaudia$6 
Nowicjusz



Joined: 08 Nov 2008
Posts: 15
Posted: 08-11-2008, 14:50   

Hmm przyznam że ja nie korzystam z solucji:)
Całe aod przechodziłam bez, gra jest o wiele lepsza jak się gra samemu bez żadnej solucji :pozdro:
_________________
"W najmroczniejszym zakamarku każdej duszy drzemie cień zła"
 
 
x*kinga*x 
Praktykant



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 136
Location: Przemków (;
Posted: 12-02-2009, 15:47   

Ja jestem taka, że przechodząc TR lubię sama zastanawiać się i kombinować, jak przejść dalej. W tym cała przyjemność grania :) Jednak kiedy zdarzają się momenty, że zacinam się na amen, solucja jest niezbędna :devil: Dokładnie tak postępowałam w AOD - do solucji zaglądałam tylko w skrajnych przypadkach :muhaha: takich jak walka z tym przeklętym Duchem czy Boaz - no i jeszcze po coś zaglądałam, ale tak to starałam się radzić sobie sama. W Angel of Darkness nie trzeba było szukać żadnych sekretów, co bardzo ułatwiało mi sprawę :wink:

Oczywiście zaznaczyłam drugą opcję :D
_________________
moje motto: zawsze walcz do końca - nie poddawaj się!
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 12-02-2009, 16:02   

Ja mało korzystałam z solucjii bo kiedy wyłączałam TRAOD do paska to potem nie mogłam włączyć . :)
 
 
Dan86 
Student



Joined: 10 Apr 2009
Posts: 84
Location: Lublin
Posted: 04-01-2010, 22:07   

Ja korzystałem z solucji tylko jak czegoś nie rozumiałem, bo grę mam po angielsku. Czasami oglądałem filmiki na yt :muhaha: , ale to już tylko w najgorszych przypadkach.
 
 
Linkinka 
Nowicjusz



Joined: 12 Jan 2010
Posts: 2
Posted: 12-01-2010, 20:48   

Samodzielnie.

Ogólnie nie miałam żadnych problemów w AoD [nie licząc zacięcia z Boaz, które polegało tylko i wyłącznie na nieświadomości iż istnieje klawisz zmieniania celu :D ] zresztą nawet jakbym miała, sądzę że nie sięgnęłabym po pomoc tego rodzaju. Raz miałam duuży problem, ale zwróciłam się o pomoc na forach, a podejrzewam, że korzystając z solucji z ciekawości zaczęłabym czytać dalej. W ogóle po co te solucje? Ludzie mogliby się trochę wysilić. Jaka później satysfakcja [przynajmniej ja ją odczuwam].
 
 
Ksandarus 
Praktykant



Joined: 17 Feb 2009
Posts: 156
Posted: 22-08-2011, 11:51   

Ja korzystałem tylko przy walce z duchem, bo jakoś nie mogłem wpaść o co chodzi. Może dlatego, że za szybko, to światełko znikało i jeszcze z Boaz, ale tylko dlatego, bo nie wiedziałem, że w ogóle da się zmieniać cel, a poza tym nie musiałem korzystać, bo zagadki raczej nie były wymagające. Coś tam odkręcić, albo podejrzeć, znaleźć, a zaraz potem użyć. Pokręcić się po okolicy i nie ma problemów.
 
 
Niezapominajka* 
Nowicjusz



Joined: 22 Aug 2011
Posts: 8
Posted: 23-08-2011, 10:00   

Ja korzystam z solucji w przypadku gdy zacinam się i nie wiem jak przejść dalej :D . Z solucji korzystałam około 3 razy,ale tak to wolę grę przejść sama :pozdro:
 
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 23-08-2011, 19:32   Korzystanie z solucji.

Solucje - OK, ale tylko jeśli chodzi o sprawdzanie, kiedy będą sekrety, albo wążne przedmioty. Choć w TR 2, ,,The Temple Of Xian'' i ,,Floating Islands'' przeszedłem opisowo (z solucjami), także niektóre złote sekrety w TR: Legend musiałem zdobyć z solucją, bo było trudno. Wracając do tematu TR: AoD przechodzę bez opisowo :jumper: , tylko czasami skorzystałem z podpowiedzi w poziomie ,,Galerie Luwru'', który, gdyby nie solucje, to bym go nie przeszedł, gdyż ominąłem ważny przedmiot (kartę wejścia). Wtedy musiałem zaczynać prawie cały poziom od początku. :murek:


:pozdro:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 30-08-2011, 16:40   

A ja solucji nie używam, po prostu sądzę, że to psuje grę :D czasem jest trudno, przyznaję, ale osobiście wolę przez dłuszy czas sterczeć w miejscu niż wprowadzać w życie przeczytane w internecie instrukcje. Nie przemawia to do mnie i solucje to według mnie takie psujki, ale przecież nie zabraniam nikomu z nich korzystać :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
GeBeT 
Podróżnik



Joined: 02 Aug 2011
Posts: 204
Location: Warszawa
Posted: 31-08-2011, 20:50   O używaniu solucji podczas gry.

Invicta wrote:
osobiście wolę przez dłuszy czas sterczeć w miejscu niż wprowadzać w życie przeczytane w internecie instrukcje.
A ja nie, mnie coś takiego nudzi, lubię szybką rozwalankę. Myślę, że nie ma sensu sterczeć w jednym miejscu.
Invicta wrote:
A ja solucji nie używam, po prostu sądzę, że to psuje grę :D
No tak, ale wtedy możesz przegapić sekrety. :narka:
_________________
SIEMA WSZYSTKIM NA FORUM
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 01-09-2011, 14:08   

GeBeT wrote:
A ja nie, mnie coś takiego nudzi, lubię szybką rozwalankę. Myślę, że nie ma sensu sterczeć w jednym miejscu.


Ale jak grasz na podstawie solucji, na końcu gry nie masz takiej satysfakcji, że sam to wszystko przeszedłeś... :D

GeBeT wrote:
No tak, ale wtedy możesz przegapić sekrety.


Oj tam, jak się pomyszkuje po otoczeniu nie ma jakiegoś wielkiego problemu :P
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 01-09-2011, 14:55   

Szczególnie że w AOD takich oficjalnych i pełnoprawnych sekretów nie ma... Chociaż jak się trochę poszuka to kilka ciekawych miejscówek gdzie są znajdźki można wykopać :D
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 01-09-2011, 17:11   

No, tym bardziej, że to sprawia przyjemność, tak sobie myszkować po kątach w poszukiwaniu znajdziek :P i to takie fajne uczucie, jak się samemu wpada na sposób przejścia fragmentu trudniejszego od innych :D
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
emild 
Nowicjusz


Joined: 03 Dec 2008
Posts: 24
Location: EPLR
Posted: 02-09-2011, 23:56   

Ja często - gęsto korzystam z solucji. Nie mam czasu na sterczenie w jednym miejscu nie wiem ile. I mi to nie przeszkadza.
To się odnosi to każdej części TR.
 
 
Birdy 
Nowicjusz



Joined: 31 Dec 2011
Posts: 11
Posted: 01-01-2012, 01:35   

Nie widzę nic złego w solucjach. Sama po nie sięgam, kiedy mam z czymś problem i nie mogę się z nim uporać przez dłuższy czas. Lepsze to niż taniec: pistolety w górę, krok w tył, krok w przód, kucnij, obróć się i skocz lub coś tego rodzaju. Jeśli chodzi o The Angel of Darkness - nie, nie musiałam używać solucji, choć przeszłam Paryż i ledwo musnęłam o jednego szkieleta. Gdybym walczyła z Boaz lub Czerwonym Duchem, być może musiałabym skorzystać z solucji. Jednak teraz tego nie sprawdzę, bo już znam sposób na Czerwonego Ducha.
_________________
Jestem archeologiem. Odkopuję stare tematy.
 
 
misiek08 
Nowicjusz


Joined: 17 Nov 2009
Posts: 9
Posted: 01-01-2012, 14:22   

W AOD z solucji skorzystałem generalnie tylko przy Duszku, chociaż z Salą Pór Roku to walczyłem parę dni ;D Potem doszedłem do Boaz, tam znowu sięgnąłem, ale tylko dlatego, że mi nie chciało celować na te "łuski" i nie wiedziałem o co chodzi. Swoją drogą i tak wtedy tego nie przeszedłem, ale mam zamiar to nadrobić, bo od nowa przechodzę grę. Jestem już przy Wykopaliskach Archeologicznych :)
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 02-01-2012, 16:25   

Ja korzystałem z solucji tylko wtedy kiedy utknąłem na dłuższy czas w jakimś miejscu i nie mogłem sobie samodzielnie poradzić. Chyba gdzieś z cztery razy do niej zajrzałem ;) Tak przy okazji to nie wiedziałbym jak pokonać tego czerwonego ducha gdyby nie solucja. Strasznie się denerwowałem w tym momencie :/ Generalnie to starałem się jak najmniej do niej zaglądać. Ale nieraz nie było wyjścia :p
_________________
Witaj Guest
 
 
 
LadyShadow 
Nowicjusz



Joined: 10 Sep 2011
Posts: 21
Posted: 10-04-2012, 17:22   

Ja dwa razy skorzystałam z solucji do AoDa :P m. in. w Sali Trofeów kiedy trzeba było wybrać tych dwóch zjednoczonych braci oraz przy Boaz bo nie wiedziałam który guziczek służy do celowania w jej drugie 'skrzydełka' ;)
_________________
"Anyone between me and that stone dies..."

http://www.youtube.com/user/croftingsmile
 
 
Asha Greyjoy 
Student



Joined: 01 Apr 2012
Posts: 60
Posted: 10-04-2012, 20:07   

Jeśli chodzi akurat o AOD, to nie korzystałam z solucji, bo prosty był...w miarę. W przeciwieństwie do klasycznych klasyków. Kiedyś zaczopowałam się przy Czerwonym Duchu, ale jakoś udało mi się samodzielnie wykoncepcić o co chodzi.
_________________
You know my method. It is founded upon the observation of trifles.
 
 
LordJ 
Student



Joined: 20 Feb 2011
Posts: 76
Posted: 17-03-2013, 11:23   

Mam pytanie. Jak pokonać Boaz ?? Gdyż Kurtis celuje mi w jeden bombel i nie zmienia celu....
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo