FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Które wydanie warto kupić??

Jakie posiadasz wydanie TR7?
mam wydanie premierowe + łatka NG ;)
35%
 35%  [ 34 ]
mam wydanie w edycji Super Seller
45%
 45%  [ 43 ]
mam wydanie premierowe bez łatki NG
18%
 18%  [ 18 ]
Voted : 95
Total Votes: 95

Author Message
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 29-05-2008, 17:25   Które wydanie warto kupić??

Zakładam ten temat ponieważ na polskim rynku jak wiemy są do nabycia dwie różne wersje Tomb Raider Legendy. Gra kosztuje obecnie 39.99 zł :> Obydwie wydane są przez Cenegę Poland. Pierwsza wersja to oryginalne wydanie premierowe gry z wadliwym trybem Next Generation,dla nabywców Cenega wymyśliła i wprowadziła rozesłanie płytek z dodatkowymi plikami które umożliwiły działanie trybu z zaawansowaną grafiką. Druga opcja to TR7 wydany w kolekcji gier "Super Seller". Gra posiada zainstalowane pathe jak i poprawnie już działający tryb NG.
Jednak chyba każdy kto nie posiada jeszcze oryginalnej gry TRL stanął nad tym wyborem które wydanie zakupić.Dla jednych liczą się poprawione sprawy techniczne a dla innych fakt posiadania wydania premierowego dlatego zakładam ten topic chcąc zapytać o Wasze opinie, które wydanie obecnie warto posiadać... :p

Myślę że opinie w tym temacie mogą ułatwić wielu osobom wybór wersji TRL (proszę się nie śmiać,mnie to nurtuje od wczoraj które zamówić :p ) :kawa:
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 29-05-2008, 17:49   

Ja osobiście wolę wydanie premierowe + płytke z patchem NG, ktorego jeszcze nigdy nie instalowałem :P Podobno NG w tej wersji jest jakis zabugowany, wyrzuca gdzies do Windowsa, ale nie wiem, nie grałem nigdy w NG. Niech wypowiedza sie ci, ktorzy grali i ci, ktorzy maja wersje Superseller. W tej wersji NG tez ma błedy?
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 29-05-2008, 18:59   

Jeżeli komuś nie robi różnicy, czy ma wersję premierową czy też edycję Super$eller, to polecam tę drugą. I to z jednej prostej przyczyny. W wersjach, w których mamy dwie płyty: grę + Next-Gen, po zainstalowaniu grafiki nowej generacji, gra wywala do Windowsa w Peru (po przybyciu Any i Lary na miejsce wykopalisk), w Kazachstanie (prawie cały poziom nie jest grywalny z włączoną tą opcją), w Anglii (tylko czasami wyskakuje błąd) oraz w Nepalu (w lodowej jaskini, gra się wyłącza). Nie ma na to żadnego sposobu - jest to po prostu wadliwie zrobiona łatka. Jeżeli natomiast komuś zależy na wersji premierowej, to będzie się musiał pogodzić z tymi problemami, jeżeli oczywiście zdecyduje się na grę z Next-Genem.

W niektórych egzemplarzach gry z edycji Super$eller, łatka Next-Gen jest zintegrowana z płytą-masterem i takich problemów, jakie wyżej opisałem, nie ma. Niestety, nie ma jak podejrzeć zawartości pudełka w sklepie, więc ryzyko trafienia dwupłytowej wersji gry, jest dość duże.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Luthien 
Podróżnik



Joined: 06 Feb 2007
Posts: 605
Location: Katowice
Posted: 29-05-2008, 19:29   

kluz_kaa wrote:
W wersjach, w których mamy dwie płyty: grę + Next-Gen, po zainstalowaniu grafiki nowej generacji, gra wywala do Windowsa w Kazachstanie (prawie cały poziom nie jest grywalny z włączoną tą opcją), w Anglii (tylko czasami wyskakuje błąd) oraz w Nepalu (w lodowej jaskini, gra się wyłącza). Nie ma na to żadnego sposobu - jest to po prostu wadliwie zrobiona łatka. Jeżeli natomiast komuś zależy na wersji premierowej, to będzie się musiał pogodzić z tymi problemami, jeżeli oczywiście zdecyduje się na grę z Next-Genem.


Oj nieprawda. Ja posiadam wersje premierową. Po zainstalowaniu łatki z next genem otrzymanej od Cenegi nie miałam żadnych problemów z graniem we wspomnianym trybie. Gra ani razu nie wyrzuciła mnie do Windowsa. We wspomnianych przez Ciebie niegrywalnych lokacjach również nie miałam żadnych problemów. :)
_________________
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 29-05-2008, 19:43   

W takim razie, to chyba zależy od płyty, bo dużo użytkowników skarżyło się na właśnie takie błędy.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Boone 
Obieżyświat



Joined: 22 Feb 2006
Posts: 947
Posted: 29-05-2008, 21:22   

Jak widać dyskusja się rozkręca :jumper: No więc mamy dwie sprzeczne opinie. Wynika z tego że będzie trzeba w sklepie kupić przysłowiowego "K@ta w worku" :D :pozdro:

Zastanawiam się poprostu co wybrać. Niby edycja premierowa to jednk powinna mieć dla fana znaczenie, (choć TR 1-6) mam w edycji z roku 2003 :D więc w sumie edycja Superseller na półeczce by mi nie zawadzała ( i chyba jest większa szansa że gra będzie lepiej działać). Jednak TR by Crystal Dynamics można mieć jeszcze w wydaniu premierowym i to podnosi chyba "prestiż" mojej kolekcji TR... (wiem,wiem ja to sobie stwarzam dziwne problemy) :> :P
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 30-05-2008, 10:49   

Ja posiadam i wersję premierową i SuperSeller :)
Kupiłem tą drugą, ponieważ nie mogłem pozwolić sobie na płytkę z trybem NextGen, którą wysyłała Cenega z tego powodu, że jakiś tam numer zgubiłem czy coś takiego...
Zakupiłem więc Legend w edycji SuperSeller...
Nie ma żadnych problemów z trybem NextGen :)
_________________
:)
 
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 30-05-2008, 13:37   

The Eye Of Isis, w edycji Super$eller masz dwie płytki czy jedną?
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 30-05-2008, 14:39   

Też mam (Super)Selera i mam jedną płytkę. I doznałam szoku, jak tu wczoraj przeczytałam, że są i Selery dwupłytowe O.o Jeszcze na dodatek nieopisane? Co to w ogóle za polityka jest, takie wrzucanie płytek na chybił-trafił? o.O
Co prawda zazwyczaj jak już coś kupuję to lubię to mieć w jak najbardziej wypasionej wersji, ale tutaj darowałam sobie kombinowanie w ramach myśli "to TYLKO Legenda" :P Z Aniwersarjóm robiłam więcej zachodu mówiąc stanowcze "NIE" wersji spolszczonej :P
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-05-2008, 15:01   

Phoebe Poison wrote:
Co to w ogóle za polityka jest, takie wrzucanie płytek na chybił-trafił? o.O


To jest polityka wydawnicza Cenegi. Od lat tak robią, nie tylko z TR7 :p Już w przypadku beznadziejnego, nieoznaczonego wydania TR3 golda ludzie byli tym zbulwersowani. Ale do panów z Cenegi to chyba nie dociera. Przykładowo dla porównania to tak jakbym kupił gazetę w kiosku za pewną cene i w srodku znalazłbym dodatek, podczas gdy za te same cene ktos inny dostałby trzy dodatki, kolejna osoba żadnego dodatku. Co to w ogole ma byc :fire: Od kiedy gry komputerowe, sprzedawane za spore pieniądze, sa traktowane przez dystrybutora jak Kinder-niespodzianki? Trafi w środku na bonus czy nie trafi? Oto jest pytanie. Tak potrafi tylko Cenega.
_________________
 
 
Mr Macphisto 
Emocjonalny kaktus



Joined: 19 Dec 2003
Posts: 2125
Location: Warszawa
Posted: 30-05-2008, 18:03   

Nie usprawiedliwiam takiego losowego wrzucania, ale nie zmienia to faktu, że jeśli chodzi o wspomniane wydanie TR3, to to było tak naprawdę wydanie podstawowe, więc nikt nie został 'okradziony'. Co najwyżej niektórzy mieli szczęscie i zostali 'nagrodzeni' bonusem. A bonus, jak to bonus, nie musi być czymś powszechnym :p Odnośnie Legendy sprawa już wygląda trochę inaczej, bo co prawda podobno są dwie różne wersje (rózniące się ilością płyt), ale koniec konców kupujący jednak otrzymuje ten sam, pełny produkt. Ja tam wręcz wolę wersję dwupłytową, jest elastyczniejsza :P

Quote:
Przykładowo dla porównania to tak jakbym kupił gazetę w kiosku za pewną cene i w srodku znalazłbym dodatek, podczas gdy za te same cene ktos inny dostałby trzy dodatki, kolejna osoba żadnego dodatku.


Jeżeli nikt by niczego nie obiecywał, to nikt nie zostałby też oszukany, niektórzy mieliby po prostu szczęście. Jedny na ulicy znajdują złotówkę, inni stówę.
_________________
C'mon Barbie, let's go party
 
 
The Eye Of Isis 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2007
Posts: 293
Location: Słupsk
Posted: 30-05-2008, 20:46   

Ja mam w edycji SuperSeller jedną płytkę ^^
Płyta z SuperSeller i ta z premierowego wydania różnią się z wyglądu tylko natężeniem barw... ta z SS ma intensywniejsze kolory...
W edycji SS w końcu mam instrukcję wydrukowaną normalnie...
Ta w premierowym (bynajmniej u mnie) była dziwnie wydrukowana... Bo niektóre strony mam do góry nogami :gupek:
_________________
:)
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-05-2008, 21:31   

Kiedy w końcu nauczycie się znaczenia słowa "bynajmniej"? :p To, że być może mądrze brzmi nie znaczy, że trzeba nim rzucać wszędzie gdzie się da.

A wydanie premier nie różni chyba tylko "natężeniem barw", ale i całą okładką - wypadku SS jest to miniaturka oryginalnej okładki + duże logo Super Seller. Zresztą ta informacja i tak nikomu nie pomoże, można co najwyżej "zważyć" pudełko w rękach ;)
_________________
 
 
Moniaa_ 
Student



Joined: 27 Apr 2008
Posts: 38
Location: Polish World xD
Posted: 01-06-2008, 09:06   

Ja mam Legende z SuperSeller i mam jedną płytkę... jak wcześniej przeczytałam Seller 2x płyta to aż mnie zatkało... no ale... tak szczerze to trochę na premierowym mi zależy[cytując rodziców: "Po co ci dwie takie same gry... "] no ale... ważne że oryginał a nie pirat... i co do edycji SuperSeller jest jeszcze jeden fant skoro już przy porównaniu jesteśmy... na pudełku jest "+16" a jak wzięłam pierwszy raz płytę to zobaczyłam "+12" normalne to? no ale wole jedno płytowe wydanie... znając siebie pacha bym posiała zamiast do pudełka wsadzic.
_________________
+Seeing in present is believe+
 
 
Lula 
Student



Joined: 19 Feb 2008
Posts: 43
Posted: 01-06-2008, 10:17   

A ja mam to premierowe. Ponad 100 zł zapłaciłam, ale się cieszę. Moja koleżanka ma SuperSeller chyba jedno płytowe. Sama mówi, że jest do :censored: . Może was to zaskoczy, że tak u niej jest, ale jej płytka ma zabezpieczenia tj. gdy włancza grę jest sprawdzanie atentyczności płyty. Ja czegoś takiego nie mam. Przez to np. nie może podmienić ciuszków. Dla mnie lepsze wersja premierowa. :pozdro:
 
 
 
Wtajemniczony 
Podróżnik



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 341
Location: Skrzyszów
Posted: 02-06-2008, 14:52   

Ja mam to samo co koleżanka Luli... :/
Mam tylko wydanie $$, ale zamierzam nabyć w najbliższym czasie wydanie premierowe... Teraz mam co prawda coś innego na oku(z TR oczywiscie) i chyba najpierw "kupię to", czyli TR1 GOLD... :P
_________________

 
 
 
TUSIA 
Praktykant



Joined: 15 Apr 2007
Posts: 124
Location: Zadupie ;p
Posted: 02-06-2008, 22:00   

Ja wczoraj kupiłam Legendę z SuperSeller (innej w sklepie nie było :P ). Na razie zdążyłam tylko zainstalować i pograć 5 min., ale jak do tej pory jest ok. Bardzo denerwujące jest to sprawdzanie płyty, o którym mówiła Lula. Nie wiem jednak, czy z tego powodu nie można zmieniać ubrań, ale mnie to nie obchodzi bo nie bawię się w taki "pokaz mody".

PS.: Po tym co tu przeczytałam strasznie się bałam trafienia na 2 płytki. Chciałabym zobaczyć swoją minę jak otwierałam pudełko :hehe:
_________________
"Lucy I'm back!!"
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 03-06-2008, 07:59   

Ja mam selera :P i wszystko mi chodzi jak trzeba, ubrania wszystkie też normalnie się ładują, no może sprawdzanie płyty zajmuje odrobinkę czasu, ale nie jest aż takie uciążliwe :P ale moze jestem bardziej cierpliwym człowiekiem hehe.
Ostatnio zrobiłam sobie tak że uruchamiam gre bez płyty bo nie chce mi się za każdym razem wsadzać tej płyty, no i przy okazji się nie niszczy ^^
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 13-09-2008, 16:33   Legend za 19.99

Mam pytanie,a nie wiedzialem, gdzie "sie wpisac" wiec zalozylem nowy temat.
Wiec - czy Legend za 19.99 bedzie zawieralo w sobie next-gen?
Pytam, bo mam tylko wersje angielska, w ktorej ten tryb jest zawarty .
Jakies pomysly ?
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
kluz_kaa 
Pierożek Kluzo



Joined: 28 Oct 2006
Posts: 1371
Location: The Island
Posted: 13-09-2008, 17:51   

ouroboros, na 100% będzie zawierać NextGen, bo od czasu rozpoczęcia rozsyłki Cenega załącza dodatkową płytę* do każdego wydania.

*w zależności na jakie trafisz; w edycji Super$eller można było trafić na edycję jedno i dwupłytową. Teraz prawdopodobnie będzie już nowy master z 'wgranym' NextGenem.
_________________
If you want to survive, you'll have to outwit, outplay and outlast the rest of them.
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 13-09-2008, 18:13   

Ah, to bardzo dobrze .
Mysle,ze skoro next gen w polsce juz jest nieodlacznym elementem gry (jak byc powinno od poczatku,ale coz...) to raczej bedzie na jednej plycie wszystko...chociaz - NIGDY nic nie wiadomo . Wazne,zeby byl :)
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 27-09-2008, 15:31   

Tomb Raider - Legend: Free


Na gametap.com pojawiła się gra Tomb Raider: Legend, która jest w pełni darmowa i legalna. Użytkownicy tejże strony mogą ściągnąć min. właśnie tą grę bez obawy, że jest to piractwo :)

Niestety reszta gier z Larą(np. TRAOD) jest tylko dla posiadaczów konta gold. :/

Link do TRL
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 27-09-2008, 17:34   

Kurde, strasznie mi sie nie podoba ten pomysl .
Najpierw kupuje sie te gre za duzo $$$, a pozniej udostepniaja ja w internecie za darmo... ;( :nietak:
PS. nawet sie sciagnac nie chce :P !
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 20-10-2008, 18:06   

Kiedy to ściągałem, zauważyłem, że przy 99% wyskakuje błąd, który niestety uniemożliwia dalsze ściąganie, a tym bardziej granie. Nie wiem, czy tak jest u każdego, ale u mnie tak. :<
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 01-11-2008, 13:39   

Ja polecam osobiście najnowsze wydanie, czyli w Kolekcji Klasyki. Niska cena, wszystko elegancko(może poza nie do końca ładnie przyciętą okładką) no i poprawiona polska wersja(różnice w tłumaczeniu są widoczne). Tylko brakuje oryginalnego instalatora, z piękną muzyką w tle:) Ale przecież nie to jest najważniejsze :p
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo