FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Telefony komórkowe i sieci

Jaka sieć jest twoim zdaniem obecnie najtańsza i najkorzystniejsza?
Plus GSM
30%
 30%  [ 49 ]
Orange
33%
 33%  [ 55 ]
Era
17%
 17%  [ 28 ]
sami swoi
0%
 0%  [ 1 ]
Heyah
10%
 10%  [ 17 ]
Play
7%
 7%  [ 12 ]
Voted : 151
Total Votes: 162

Author Message
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 23-04-2009, 22:22   

Hrithik, wybrałeś sobie bardzo fajny telefon. Bardzo dobrze się go trzyma, pisze sms'y także. Skąd wiem? Moja koleżanka z klasy go posiada, i już nie raz było tak że pisałem na nim sms'a lub dzwoniłem. Co go rożni od iPhone'a? Na pewno duży skok cenowy, jak również więcej chec telefonu, nie gadżetu! Naprawdę cacuszko, tak samo poleciłbym Samsunga Omnię gdyż jest świetnym telefonem, moja mama go ma i sprawdza się świetnie.
A propo telefonu, czy ktoś może wie czy warto kupić Samsunga Ultra Touch?
http://www.telix.pl/image...ung_s8300_1.jpg

Proszę o odpowiedź.
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 23-04-2009, 22:25   

Kiba, ja ci samsunga z mojego doświadczenia odradzę.
A szczególnie te ze słowem "Ultra" w nazwie.

Zrobisz jak chcesz, może akurat tobie się poszczęsci.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 23-04-2009, 22:27   

Wiem, wiem. mam akurat w posiadaniu samsunga. nie mogę na niego wrzucić zdjęć nawet, czy filmików.
Takie rzeczy to np. podstawa w SE!!
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 24-04-2009, 10:13   

Ja jestem zszokowany stanem polskiego rynku komórkowego. Połowa dobrych telefonów po prostu u nas nie istnieje !! Od roku chodze do do wszystkich operatorów i pytam o mojego ukochanego Sony Ericssona W980. Pragnę go, ale w naszym kraju seksu i biznesu zwyczajnie go NIE MA !! Kobieta w oświęcimskim PLUS GSM już przecząco kiwa głową, gdy otwieram drzwi. Telefon jest nie tylko ładny, ale posiada fajne wyposażenie. Nie mówie o aparacie, bo nie kupuje telefonu do robienia zdjęć. Tymczasem w Polsce go po prostu nie ma, a jak jest to pochodzi z Anglii i jest w większości używany, posiada obrzydliwe logo Orange, a ceny zaczynają sie od 1100 zł.
Chwilowo używam SE W910i. Nie jestem zadowolony, gdyż mam awersję do telefonów rozsuwanych. Generalnie nawet te z klapką mnie irytują, lecz sa już znacznie ładniejsze. Od prawie 3 lat zdzieram SE W810. Chyba jeden z lepszych głośników (lecz w porównaniu z W980 to nie stereo). Eh... :kawa:
_________________
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 24-04-2009, 22:15   

Menakure taka jest Polska.
To samo jest z Lg Ku990 Viewty, który w salonach zostaje zastąpiony niemal identycznym Ku990i. Jaka jest różnica? Wykrywacz uśmiechu, Zmiana Lampy Błyskowej, Stabilizacja Obrazu w Ku990i i brak akcesoriów tj. słuchawki, rysik (nie jest konieczny, co kto woli), kabel usb i oprogramowanie.

Niektóre telefony nigdy nie trafiły/trafią do naszych sklepów.
Dlaczego? Może tutaj te modele po prostu nie trafiają w target, albo nie opłaca ich się upchnąć w promocji. Najmniejszy wybór jest zdecydowanie w salonach Oragne, pamiętam, że moje wybieranie tam skończyło się jednak kupnem w Erze. Dla mnie teraz najbardziej atrakcyjny pod niemalże każdym względem jest Play (wcześniej Era). Plusa miałem kiedyś i jakoś nie przypadł mi do gustu - żadnej ciekawej taryfy i urządzenia też takie nijakie.

Ps. Przeraziły mnie ostatnio aukcje na Allegro, na których można zakupić Chińską podróbkę Iphone'a. Sprzedawcy reklamują to jako Iphone, ale wystarczy wpisać nazwę, a google prawdę Ci powie. Jednak kogoś niedoświadczonego da się nabrać ponieważ pudęłko też jest stylowane na to od Apple'a, a niektórzy allegrowicze takie zdjęcia porobią, że się ciężko kapnąć.

O to screen:



przykałdowa aukcja: http://allegro.pl/item608...im.html#gallery

ps. nie wierzcie w te burackie teksty :
Quote:
"jest wierna replika iphone'a tylko ze jest poprostu mniejszy"
- to zwyczajna ściema.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 24-04-2009, 22:33   

Mnie jakoś nie kręci iPhone. Charakterystycznego w nich jest tylko to, że to są komórki na dotyk. Pisałem wcześniej, że mam Sony Ericssona, a kiedyś miałem nokie. Otóż wróciłem do noki na razie, ponieważ Sony Ericsson został zalany przez deszcz :( Ale w dzień dziecka dostanę nowszy model Sony Ericssona :) Wtedy miałem K300i.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 24-04-2009, 22:38   

Łukasz, Iphone jest cały charakterystyczny. Nie tylko technicznie, ale ze względu na całą specyfikę działania. To jest mega zaawansowana technologia. I jeszcze jedno Iphone nie jest komórką. Trochę rozeznania zanim się wypowiesz.


:offtopic:
Ja na dzień dziecka już nic nie dostaję :niewiem: :( ;(


____
A jednak nie zdążyłem edytować. :/
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Kiba 
Podróżnik



Joined: 21 Jan 2008
Posts: 271
Location: Żory
Posted: 26-04-2009, 12:18   

Quote:
Mnie jakoś nie kręci iPhone

W większości ludzie tak mówią ale kiedy mieliby możliwość dostania go za darmo to pragneliby go bardziej niż czegokolwiek w życiu :D
 
 
 
Menkaure 
WoTR Team



Joined: 18 Dec 2006
Posts: 1755
Location: Z Bulerbyn
Posted: 27-04-2009, 13:34   

Quote:
W większości ludzie tak mówią ale kiedy mieliby możliwość dostania go za darmo to pragneliby go bardziej niż czegokolwiek w życiu

Ja korzystałem już z iPhona i szczerze powiem, że specjalnie nie przypadł mi do gustu. Już wielokrotnie mówiłem, że jestem osobnikiem starej generacji i byc może tutaj jest pies pogrzebany. Jednak mimo wszystko iPhon jest dla mnie zbednym gadżetem. Już chyba najbardziej przeraża mnie dotykowy ekran (moja siostra ma jakiegoś Samsunga czy LG z dotykowym ekranem i dostaję szału gdy widzę jak ona śmiga ponim tym rysikiem :o ). Nawet jeśli można w nim przeglądac strony internetowe to wolę wejść do kafejki. Muzkę odtwarzam zazwyczaj w przenośnym mp3. WięcKiba, ja należę do tej mniejszości, o której wspominasz.
_________________
 
 
Qaviera 
Student



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 39
Posted: 26-08-2009, 09:25   

Ja mam teraz Sony Ericssona c902 w Plusie na abonament ..

Hmm .
Zdjecia robi ładne, ale tylko w dzień. ( Z góry mówię, że mój poprzedni k750i ( to był telefon ;D ) robił bardzo ładne zdjęcia nie tylko w dzień :) . )
Wyświetlacz 320x240, ogląda się spoko filmy ;> , świetna głębia koloru. Powiem szczerze, że jest słabutki pod względem wytrzymałości. W sumie, te nowe telefony to chyba wszystkie takie są :fire: . Mam go jakieś 6 miesięcy, a biedny już mi się sam wyłącza. Jesli ktoś dużo pisze sesemesów, to nie polecam. Klawisze sa po prostu ciężkie do przyciskania w zawrotnym tempie ;> .
Telefon ten ma szybki internet ;D . Tzn ja korzystam z Mini Opery, więc 3-4 sekundy i strona jest załadowana. Nie ma latarki, ale można ją włączyć poprzez połączenie wideo o.O xdd ( tak tak, te konbinowanie .. ).
Ogółem fajnt telefonik . Polecam.

[ Komentarz dodany przez: kluz_kaa: 26-08-2009, 11:46 ]
Jakoś nigdy nie byłem przekonany do Sony-Ericssonów.
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 06-09-2009, 20:02   

W końcu mam długo-oczekiwanego Sony Ericssona C902 :) Właściwie tego samego co Qaviera. Bardzo świetny jest ten telefon. Przede wszystkim ma mnóstwo opcji i robi dobrą jakość zdjęć. Nic w tym dziwnego, bo ma 5 mega pixeli. SMS'ów wcale nie pisze się ciężko. Wystarczy wejść w "opcje pisania", potem w "słownik (T9)" i wybrać opcję "wyłączone". Wtedy sms'y pisze się wygodnie :)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Qaviera 
Student



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 39
Posted: 01-10-2009, 14:05   

Łukasz wrote:
Wystarczy wejść w "opcje pisania", potem w "słownik (T9)" i wybrać opcję "wyłączone". Wtedy sms'y pisze się wygodnie :)


Chodziło mi o przyciski, bo w porównaniu do k750i , troszkę ciężej się je naciska . Na t9 też piszę, bo uważam, że jest to szybszy i wygodniejszy sposób niż ABC .

Dobra rada : staraj się, by jak najmniej razy ci spadł na ziemię. Mój już się wyłącza, a o ładowaniu nie wspominam . To już chyba taka uroda SE ...
Narazie jest na gwarancji, więc tak ciężko tego nie przeżywam .. xd .
_________________
Nie patrz na innych, nie przejmuj się nikim . Nie żyjesz dla nich, tylko dla siebie .
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 01-10-2009, 14:29   

Mój telefon spadł z 2-3 razy, ale jak rzeczywiście mówisz jak jest to będę bardziej uważał i dzięki za radę :) Co do przycisków to nie zauważyłem niewygody. SMS-y piszę dość często i wszystko jest w porządku. Zależy jeszcze od tego kto ma jakie odczucie ;)
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 01-10-2009, 20:31   

Mój Sony Ericsson k800i przeżył nie tylko x upadków ale i nawet wodowanie (w całości) i nadal działa jak należy :p (nie, nie mogę mieć normalnych telefonów). W sumie fakt, inny model itd., może i wytrzymałość inna, w każdym razie sprzęt jest jak na razie niezniszczalny i chwała mu za to. Służy mi za telefon, aparat i odtwarzacz mp3 i sprawdza się znakomicie, przynajmniej w takim zakresie w jakim z niego korzystam.

Jedyną wadą tego diabelstwa jest jego wielkość. W porównaniu z innymi telefonami ani to małe, ani płaskie jakoś specjalnie :p . Jak zobaczyłam go po paru latach użytkowania k750i to byłam niepocieszona w pierwszym momencie, szczęściem rekompensuje to czym innym.

Naturalnie to tylko moje zdanie. Tyle, ile wymagam od telefonu, tyle ten model mi pasuje.
_________________
; p ; >>
 
 
TRA_Rulez 
Podróżnik



Joined: 15 Jun 2008
Posts: 250
Location: Sopot
Posted: 01-10-2009, 21:36   

Mój poprzedni telefon ( Nokia 6111) również został zwodowany, ale kurczę nie udało mi się go wyłowić ze stawku :D W sumie się cieszę że już go nie mam, bo mi się znudził totalnie, zero fajnych funkcji. Do tego ten wyświetlacz... Mały i nic nie widać (przy zakupie nowego telefonu wyświetlacz był dla mnie bardzo bardzo ważny :) )... Brrr....

Moim nowym telefonem jest LG Arena ( o taki, o :) ). Taka jakby podróbka IPhone'a. Menu jest niemal identyczne. Ogólnie telefon jest w porządku, świetna jakość muzyki oraz filmików i zdjęć. Niestety ma jedną wielką wadę- zawiesza się bardzo często. Ot tak, czasem się zawiesi i baterię trzeba wyjmować bo inaczej się nie da. Czasem nie da się go odblokować i trzeba wyłączać. A odbieranie połączeń też jest kiepskie. Ale mimo to podoba mi się :)
_________________
Nie było ciastek więc kupiłem zaprawę murarską
- Johny Bravo
 
 
 
Dan86 
Student



Joined: 10 Apr 2009
Posts: 84
Location: Lublin
Posted: 16-01-2010, 17:37   

Ja obecnie mam Sony Ericssona S500i.
Fajny telefonik, wygodny i prosty w obsłudze. Kupiłem go na allegro za jedyne 200 zł.
Wcześniej miałem Samsunga E250. Służył mi rok. Gdy ostatni raz mi upadł, odtąd przestał działać. Coś w środku się uszkodziło. Wtedy przerzuciłem się na SE.
 
 
Alexak 
Nowicjusz



Joined: 17 Dec 2009
Posts: 28
Location: Bruocella
Posted: 22-01-2010, 19:13   

Wczesniej posiadalam Sagem my411x,niesamowicie dobry telefon.
Pamietam jak mi wszyscy odradzali ten telefon bo mowili ze Sagem to jedna z najgorszych firm,brzydki itp...
Ale jednak go kupilam i co?
I ten telefon :
- Spadl z 3-4 pietra
- Byl w pralce(zostawilam komore w kieszeni)
- 2 razy spadl ze schodow
- I bardzo duzo razy spadal na podloge ;)

I wynikly z tego jedynie male ryski na koncowce telefonu,a dzialal tak samo jak na poczatku ;)
Ale jakis rok temu zmienilam telefon na LG KS360,i tez jest bardzo dobry(a jak na LG to nawet wspanialy :p ) i tez juz duzo razy spadl.
Co te biedne telefony ze mna przezywaja :P
Bardzo latwo pisze sie teksty,ekran jest duzy i przejrzysty.
Polecam oba telefony ;)
_________________
- Je crois s'avoir quel est votre problème...
- Quoi,je suis trop...Séduisant?
 
 
Hrithik_Roshan 
Obieżyświat



Joined: 04 Dec 2006
Posts: 1314
Posted: 22-01-2010, 21:43   

Też miałem Sagema.
Ten telefon jest prawie nieśmiertelny.
Mój też przeszedł wiele (w sumie ma jakieś 6 lat - działa i wygląda), ale jak czytam co u was się wyprawia z tymi komórkami to aż się włos na głowie jeży. Ja staram się dbać o swoje fony bo jak kupuje to chcę żeby mi służył jak najdłużej. Do rzucania mam poduszkę chociażby. Ja rozumiem, że wypadki się zdarzają. No ale bez przesady.
_________________
"wiara jest rozjebana"
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 23-01-2010, 20:19   

Mój telefon też spadł parę razy i niestety zaczyna się nieraz zacinać :( Zresztą słyszałem, że sony ericsson C902 jest delikatny i trzeba się z nim ostrożnie obchodzić. Mam nadzieję, że można go gdzieś dać do naprawy, żeby się przestał zacinać. Jeżeli jest to mógłbym go poświęcić na parę dni ;) Jednak potem bym musiał się z nim ostrożnie obchodzić.
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Rocky 
Podróżnik



Joined: 05 Oct 2008
Posts: 288
Location: Bydgoszcz
Posted: 24-01-2010, 00:53   

Quote:
I ten telefon :
- Spadl z 3-4 pietra
- Byl w pralce(zostawilam komore w kieszeni)
- 2 razy spadl ze schodow
- I bardzo duzo razy spadal na podloge

Łukasz wrote:
Mój telefon też spadł parę razy

Zaczynam się zastanawiać, czy dla was najważniejsze w telefonie jest to ile razy spadnie i przeżyje? :D
Ja byłem szczęśliwym posiadaczem (jakieś 2 lata) SE K800i. Telefon pod każdym względem był dla mnie w sam raz. Dopóki przy włączaniu aplikacji i gier nie wyskoczył błąd: "operacja nie powiodła się". A od jakiś hm... 2,3 miesięcy (?) zrezygnowałem w ogóle z telefonu. Teraz nie mam, nikt mi dupy nie zawraca i mam święty spokój. A i zdziwienie dziewczyn (hej.poklikasz?) na gg gdy pytają o mój numer telefonu bezcenne. :)
[spoiler:7434fdafa1] Że o braku konta na nk nie wspomnę. :) [/spoiler:7434fdafa1]
 
 
 
Tambylec 
Praktykant


Joined: 08 Feb 2009
Posts: 103
Posted: 11-03-2010, 23:42   

Telefonów miałem już całą stertę i wszystkie zdechły w niesamowicie przypadkowych okolicznościach (a to rozlany ekran pod wpływem upadku z wysokości, a to kąpiel w morzu, a to upuszczenie do studni itd.). Jedyne jednak co zawsze, ZAWSZE mi się po nich uchowuje, to karta sim. Od 5 lat mam wciąż ten sam numer, wciąż jestem w tej samej sieci (Plusie)... I jakoś nie czuję potrzeby tego zmieniać. ;p
Teraz zostałem wystawiony przez rodziców na 'próbę charakteru' - dostałem na gwiazdkę Avilę, a to dość drogi telefon, więc muszę pilnować swoje niszczycielskie zapędy. ;p Póki co trzyma się nawet nieźle (cud!)...
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 11-03-2011, 22:32   

Minął rok od ostatniego postu - a w telefonach i sieciach komórkowych sporo się pozmieniało... Można powiedzieć że telefony przeszły spory lifting i przejęły zadania wielu innych urządzeń i nie służą już tylko do esemesów. Wśród sieci komórkowych sporo się dzieje - dziś wielu operatorów zaczyna dostrzegać, że telefon już nie tylko jest do zwykłego gadania i zaczynają zwracać uwagę na internet, który staramy się zabierać wszędzie z sobą. Ja historię sieci komórkowych zacząłem od Plusa, potem była Idea, która przeszła mi w Orange - dodam, że mając telefon w Orange wciąż posiadam kartę SIM z nadrukami Idei :D D
Obecnie jestem pracownikiem Ery - czyli PTC więc można powiedzieć, że sporo mam z tym wspólnego. Ostatnio szał się zrobił na telefony z Androidem - czyli oprogramowaniem Google - Nokia stara się nadgonić i inwestuje w Symbiana, ale ma on spore wady i nie nadaje się do wielozadaniowości.
Samsung, HTC, oraz Sony Ericsson z kolei bawią się kolejnymi edycjami Androida (samsung jeszcze eksperymentuje nad Badą) i tak to się teraz przerzuca...
Sporo ludzi przerzuca się na Smartfony - koniecznie z systemem i panelem dotykowym. Wiele telefonów - średniej i niższej klasy - to generalnie tandeta, bądź strasznie niedopracowane pseudo-smartfony. Ja osobiście w Orange posiadam telefon Samsung Wave II - zdecydowanie świetny telefon i jestem zadowolony... Rozkminiłem wszystkie jego aspekty i mogę powiedzieć że rewelacyjnie się sprawdza. Bada mimo iż ma mniej funkcji od Androida, ma swoje niepodważalne zalety - jest mniej zawodny i dobrze wykorzystuje zasoby telefonu. Poza tym jest mnóstwo telefonów, które łączą wiele różnych rozwiązań... To tyle - myślę że warto ożywić ten topic bo jest ciekawy :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Stjarna 
Student



Joined: 25 Jun 2011
Posts: 30
Posted: 25-06-2011, 22:57   

Ja w lutym przedłużyłam umowę z Orange (jestem u nich od 2004 roku), bo otrzymałam bardzo korzystne warunki - abonament 30 kilka złotych (ja nie płacę, tylko moi rodzice, więc wiecie) i co miesiąc do wykorzystania za free 60 min lub 240 smsów, a dodatkowo dostałam rabat na telefon i za 120 złotych kupiłam Sony Ericcson Xperia X8
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 25-06-2011, 23:14   

Mały update - pracuję teraz nadal w PTC ale w T-Mobile :) Magenty wszędzie pełno, no i chwile, które łączą :jumper:

T-Mobile - Life is for sharing :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Invicta 
Podróżnik



Joined: 22 Jun 2011
Posts: 283
Location: Znikąd :)
Posted: 01-07-2011, 11:53   

Ja nigdy nie zapomnę mojego pierwszego telefonu. Nokia, taka zwyczajna, niby bez rewelacji, stara - a jednak coś w sobie miała. Kiedy mi spadła z dosyć wysokiej szafki wprawdzie rozleciała się, ale kiedy ją potem sama złożyłam z powrotem, to mimo, że wszystko się rozchodziło i odpadało... Komórka działała bez zarzutu, jakby nigdy nic się z nią nie stało :) .
Mój drugi w historii telefon - także Nokia i także wyjątkowo wytrzymała na uszkodzenia. Zaliczyła kilka upadków (w moim towarzystwie to nieuniknione...), ale, o dziwo... Ani razu się przez to nie rozleciała, choć spadała z różnych wysokości i to na twarde powierzchnie. Po prostu komórka niezniszczalna :D
A teraz mam Samsunga, z dotykowym ekranem. Ten to lubi się rozlatywać. :P Na szczęście łatwo go z powrotem złożyć w jedną całość. Za to kilka razy zaliczył zmoczenie deszczem i zniósł to bardzo dobrze, nic się w nim nie uszkodziło, podczas gdy telefon jednej z moich koleżanek po czymś takim padł. Ma wysuwaną klawiaturkę, do szybkiego pisania sms-ów nadaje się po prostu świetnie.
Na razie nie planuję kupowania następnego telefonu, mojego Samsunga mam dopiero od roku :)
_________________
Śmierć z nutką ironii zawsze boli...
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo