FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Demo trl z trybem ng
Author Message
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 07-09-2006, 17:39   

Ej kto mi powie jak mam odblokowac trl z trybem ng z pikselami 2.0 Z apomoc thx.Za Pawelku drogi kiedy nam zapodasz te screnny amandy w trybie ng??Juz dość długo czekamy ;)
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 07-09-2006, 20:56   

Eeeee miałem dać screeny ? Nie pamiętam. Nowa szkoła i nie mam na nic czasu. Chodzę ledwo żywy. Wydaje mi się, że dawałem coś takiego. Jak nie to w weekend postaram się coś zrobić. Eeee Start -> Uruchom -> regedit -> HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Crystal Dynamics -> Tomb Raider Legend -> Graphics -> nowy dokument DWORD o nazwie Extended Dialog, prawym myszy i zmodyfikuj 'Dane wartości' na 1 ! BTW na GF4 to może będziesz miał 1 fps.

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 08-09-2006, 16:01   

P@weł zobacze czy wyjdzie ale ja watpie czy odpali.Cud ze gra odpala ale sie tnie troche.
 
 
irual 
Student



Joined: 23 Oct 2005
Posts: 94
Location: Szczecin
Posted: 10-09-2006, 15:09   

Mam dwa komputery - jeden z kartą graficzną NVIDIA GeForce FX 5500 256 MB 128 bit, a drugi z NVIDIA GeForce2 MX 100/200. Niech zgadne - o next generation mogę zapomnieć, czy tak...?
_________________
...przeszłość jest lustrzanym odbiciem twojej duszy...
 
 
 
P@wel 
Podróżnik



Joined: 25 Mar 2006
Posts: 286
Location: Szczecin
Posted: 10-09-2006, 21:35   

Tak, tak. NextGen włączysz dopiero na GF6600 i to tyle, że się odpali.

:narka: :pozdro:
_________________
ABSOLUTELY Angelina Jolie
Maybe I'm crazy but I really love her.
 
 
irual 
Student



Joined: 23 Oct 2005
Posts: 94
Location: Szczecin
Posted: 10-09-2006, 22:43   

dzięki. no to trudno. a wasze screeny wyglądały tak zachęcająco...
_________________
...przeszłość jest lustrzanym odbiciem twojej duszy...
 
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 17-03-2007, 13:21   

Siemka :> ja mam TRL w polskiej wersji i teraz ściągam sobie demko z Nex genem :) Moze i będzie się cieło ale chce spróbować mimo ze karte graficzna mam tylko 224MB ale na laptopa to chyba nie tak kiepsko com? hehehh Mamm nadzieje ze sobie chociaz widoki w bolivii podziwię xD
_________________

 
 
 
Jaunty 
Obieżyświat



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 960
Location: Getto Północ
Posted: 18-03-2007, 14:57   

Postanowiłem ściągnąć sobie owo "kontrowersyjne" demo TRL z opcją Next Gen i zobaczyć jak wygląda PS 3.0 w akcji, jako że jestem szczęśliwym posiadaczem karty graficznej obsługującej tenże standard. Po odpaleniu kopara opadła mi do poziomu gleby z dwóch powodów. Po pierwsze: tryb Next Gen w znacznym stopniu zmienia wygląd otoczenia, a konkretniej dodaje niemalże fotorealistyczne oświetlenie i dynamiczne cienie. Momentami czułem się, jakbym grał w zupełnie inne demo. Roślinki są bardziej szczegółowe, woda jest wreszcie "wodowata", a na skórze Lary dostrzec można maleńkie pory. Krótko mówiąc gra wygląda o niebo lepiej niż w wersji z PS 2.0, choć standardowy tryb również prezentuje się świetnie. Drugi powód opadnięcia kopary to prędkość działania gry, bo choć ostro przycina, to jednak da się grać i z powodzeniem mogłem ukończyć całe demo.

W moim skromnym i subiektywnym odczuciu tryb Next Gen wcale nie jest niewypałem i potencjalne umieszczenie go w TRA nie byłoby złym pomysłem. Co prawda mało który sprzęt jest dziś w stanie pociągnąć ów tryb w wysokiej rozdzielczości i bez zacięć, jednak za dwa, trzy lata PS 3.0 będzie standardem i miło byłoby wrócić do remake'u w lepszej oprawie graficznej.
 
 
 
l@r@ croft 
Praktykant



Joined: 25 Dec 2006
Posts: 187
Location: Łódź
Posted: 18-03-2007, 19:48   

ehh...niestety nie wiem dlaczego ale ściagnełam demo TRL z trybem nex gen i co? po odpaleniu gierki mialam tryb nex gen nieaktywny dlaczego? przeciez sciagałam z tym trybem?Czy ktoś wie dlaczego?
_________________

 
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 18-03-2007, 21:20   

l@r@ croft, -> Widocznie masz za słaby komp na ten tryb. Było to już tu omawiane setki razy. Tryb Next Gen ma bardzo duże wymagania i żeby zagrać z tym trybem musisz mieć wypasiony komp.
_________________

 
 
 
Diana Trent 
Student



Joined: 23 Feb 2007
Posts: 76
Location: z Gdyni
Posted: 19-03-2007, 15:33   

NiezapominajkaTo dlatego w Orginale TR Legend (Pełna Wersja) ja też nie mam Trybu Next Gen . Nawet Patche nic nie dały :P ...

:offtopic:

Sorry very mach.

Integral
To "mach" to tak specjalnie...?
_________________
/ .. Pamiętasz kiedy to dotknełam ? To odwzajemniło dotyk .. /

TR Editor : Crystal Of Life
Obecny poziom : The Submarine
 
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 19-08-2007, 15:21   Tomb Raider Legend Demo

No więc wczoraj sciagnalem z jakiejs stronki demko TR:L zajmujace 400-cos mb i sie okazalo ze nie ma trybu next-genowego, a w readme bylo napisane ze przyszle wersje (please check back after the 7th April 2006 for an update which will unlock all the high-end content and fully optimise the demo to that of the full retail version.) będą go zawierały.No więc sciagnalem to z www.tombraider.com , zajmujace 500mb (zapytalem na oficjalnym forum czy ta wersja zawiera next-genowy tryb, powiedzieli że tak). Zainstalowałem je i w nim także nie można go włączyć w opcjach ... ReadMe jest takie samo, ten sam text ...
 
 
Amanda_Evert 
Student



Joined: 01 Dec 2006
Posts: 75
Posted: 19-08-2007, 15:36   

Jaką masz kartę graficzną? :>
_________________

 
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 19-08-2007, 15:37   

Geforce 7600 GS 256 mb (ddr3) :)

kolega na tej samej karcie grał płynnie w tym trybie (w pełnej wersji)

a do tego podkręciłem ją nieźle, więc jest bardzo wydajna
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 19-08-2007, 15:45   

Jak na mój gust to powód jest jeden z dwóch:
1. albo ściągnąłeś demo bez Next Gena
2. twój sprzęt nie daje sobie rady z NG.

Zobacz tu: http://www.laracroft.pl/tr7/tech.htm -wymagania dla TRL. Zerknij raczej na wymagania zalecane z uwzględniem optymalnych.
Jeżeli opcja NG jest wyszarzona to znaczy to że twój komp nie spełnia wymogów NG. Gdzieś w dziale TRL była instrukcja ręcznego właczenia NG w takim przypadku.

P.S. Nie musiałeś zakładać z tego powodu nowego tematu.


EDIT:
Zerknij tu: http://www.tombraiderforu...topic.php?t=664 to temat dotyczący dema TRL z NG może coś ci to pomoze. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
  
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 19-08-2007, 15:51   

To sie zmienialo w plikach konfiguracyjnych? Przeszukanie tych wszystkich tematów zajmie mi sporo czasu ...
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 19-08-2007, 15:57   

jaruczek, ok znalazłam ten opis włączenia NG. Nawiasem mówiąc sama go podawałam wcześniej. :) Są to manipulacje w Rejestrze Windowsa więc ostrożnie. :)

Możesz wtedy jeszcze spróbować czegoś takiego:

Start -> Uruchom -> regedit -> HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Crystal Dynamics -> Tomb Raider Legend -> Graphics -> nowy dokument DWORD o nazwie Extended Dialog, prawym myszy i zmodyfikuj 'Dane wartości' na 1.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 19-08-2007, 17:03   

Zrobiłem tak jak napisałaś i nic ... dalej ten tryb jest na szaro

Quote:
jeszcze spróbować czegoś takiego:
to jaki jest ten pierwszy sposób?
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 19-08-2007, 20:20   

jaruczek, teraz tak mi się kojarzy że wtedy po zrobieniu tych modyfikacji w oknie setupu- uruchom go z katalogu z grą w Windowsie ; TRL powinien się pojawić taki mały kwadracik w dolnym rogu. Potem klikniesz ten kwadracik i okno ci sie rozwinie i tam powinien być tryb NG, który musisz zaznaczyć.
Dajesz ok i zamykasz setup. Teraz uruchamiasz grę i powinien być dostępny tryb NG.
Wtedy masz dostępny w grze ograniczony tryb next gen -czyli są piksel shadery 2.0 zamiast 3.0.
Nie jestem pewna czy to do końca tak było ale chyba tak.

Inych sposobów nie ma. W poście tak było napisane bo skopiowałam to z mojej wcześniejszej wypowiedzi i nie skasowałam -było to niepotrzebne.
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 19-08-2007, 20:41   

W setupie to okienko dalej jest szare :/ widze ze programisci z EIDOS skopali sprawę ... skoro moja karta obsługuje PS 3.0 wymagane do gry i spełnia wymagania...
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 19-08-2007, 20:45   

jaruczek >> taki temat juz istnieje, prosze nie dublowac tematów.
_________________
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 19-08-2007, 21:10   

Ale nie znalazłem tutaj odpowiedzi na moje pytanie :/ sorka ale jestem naprawdę wkurzony, chciałem przetestować ten tryb zanim kupię pełną wersję, ale widać programiści spartaczyli robotę...
 
 
Szynszyl 
Podróżnik



Joined: 23 Nov 2006
Posts: 658
Posted: 19-08-2007, 22:44   

Był chyba jeszcze jeden sposób: W okienku setupu (po rozszerzeniu) zaznacz Use D3D Reference Device
Teraz zatwierdź nowe ustawienia i uruchom grę, powinien wyskoczyć błąd:

failure wrote:
Failed to initialize Direct3D with current settings


Po kliknięciu OK pojawi się znowu okienko konfiguracji, ale teraz można zaznaczyć Pixel Shader 2.0, po czym 3.0 ;) Teraz wystarczy z powrotem wyłączyć opcję Use D3D Reference Device i kliknąć OK. Gra powinna odpalić się w pełnym NG jeśli karta obsługuje Pixel Shadery 3.

:pozdro:
 
 
jaruczek 
Nowicjusz


Joined: 19 Aug 2007
Posts: 12
Posted: 20-08-2007, 00:09   

A jak rozszerzyć okienko setup? :065:
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 20-08-2007, 08:58   

jaruczek, patrz na mój post powyżej. Najpierw musisz dodany wpis w rejestrze, który spowoduje pojawienie się małego kwadracika o którym pisałam.

Szynszyl, z tego co gdzieś czytałam ten sposób działa podobno tylko na pełnej wersji TRL a tu chodzi o demo. Ale cóż spróbować można. :)
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo