FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Bugi w grze
Author Message
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 10-01-2009, 23:08   

Amanda Evert, proszę przestać traktować takie pierdoły jago bugi, a już na pewno nie umieszczać podobnych screenów tutaj.
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 13-01-2009, 19:25   

Efekt morderczych ćwiczeń Lary-wspinaczka w powietrzu :D

Wszedłem po ścianie, stanąłem, odwróciłem się, żeby strzelać do jaszczurek, odwracam się ponownie, żeby iść przed siebie a tu...To coś;)
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
Madziula 
Podróżnik



Joined: 16 Dec 2007
Posts: 672
Location: Kraków / Tarnów
Posted: 13-01-2009, 19:29   

Gram sobie dzisiaj w Tajlandię, tam gdzie się schodzi na dół do Shivy. Poszłam na prawo odblokować mechanizm, ale Lara za nic nie chciała chwycić się drążka (jakby go tam nie było). Przyciskam 'e' a Lara wyciągnęła rękę i sobie go tak po prostu wyjęła :O Jakby tego było mało, mechanizm się w ogóle nie odblokował, tak jakby drążek dalej tam był. Na szczęście wystarczyło, że zeszłam niżej i wróciłam się s powrotem. Pewnie za pierwszym razem ominęłam przez przypadek aktywację :o

Poniżej screen:
http://www.bankfotek.pl/view/174318
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 16-01-2009, 18:39   

W Meksyku odkryłem śmieszny bug. Zrobiłem to zupełnie przypadkowo. Proszę spojrzeć :)

Jak widać Lara obraca kalendarz nie chwytając drążka :hehe:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 16-01-2009, 19:12   

Gram spokojnie w TRU, na wyspie Jan Mayen i po wejściu do Valhalli takie coś! :o czy ktoś wie, co się mogło stać? Co mogło nawalić? Takie coś spotyka mnie pierwszy raz w tej grze. Jestem bardzo zdziwiona.



EDIT:
Po ponownym uruchomieniu gry, problem pozostaje :(
_________________

 
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 16-01-2009, 20:50   

Łukasz-Underworld "oczarował" mnie już tyloma bugami, że mnie to nie dziwi. Ale taki mnie nie spotkał, szkoda. :hehe:
lathspell20 Ściągnij najnowsze sterowniki do karty graficznej, powinno pomóc;)
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 18-01-2009, 16:01   

w okresie swiat przeszedlem gre 1. Teraz postanowilem przejsc ja poraz drugi ale nie mam takiej moziwosci? Dlaczego? odpowiedz na screenie :



jak wiadomo dalsza czesc gry bez motory ani rusz.Probowalem wyjechac do tylu - bez skutku. Wylaczylem gre z nadzieja ze jak wejde raz jeszcze ze punkt kontrolny ustawil mi motor normalnie - tez nie dziala. Czy ma ktos propozycje co zrobic w tej beznadziejnej sytuacji?
_________________

 
 
 
Vougeny 
Student



Joined: 26 Dec 2008
Posts: 74
Posted: 18-01-2009, 16:36   

Możesz spróbować wgrać save który rozpoczyna grę od momentu wjazdu do podziemi.
Lub też jeśli jest to możliwe wjedź na kolce, Lara powinna zginąć a gra zacznie się od checkpoint.
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 18-01-2009, 18:32   

a myslisz ze nie probowalem? Wjezdzalem na kolce, Lara gieni, gra zaczyna sie od punktu kontrolnego ale nadal motor jest zawieszony nad kolcami. eeeechma ktos save od tego momentu gdzie motor stoi poprawnie na ziemi?
_________________

 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 18-01-2009, 18:47   

No i kolejny bug który wychwyciłem

Jak ktoś chce wiedzieć to zrobiłem to tak. Są tutaj te głazy które chcą zgnieść. Kiedy wyskoczą Lara może się ich chwycić, ale kiedy się schowają to nadal pozostaję w tej pozycji :mrgreen:
_________________
Witaj Guest
 
 
 
Vougeny 
Student



Joined: 26 Dec 2008
Posts: 74
Posted: 18-01-2009, 20:02   

The Pianist wrote:
eeeechma ktos save od tego momentu gdzie motor stoi poprawnie na ziemi?


W jednym z tematów, Tonetti podał link do strony gdzie znajdują się wszystkie save-y.
http://www.tombraiders.ne...e/TR8saves.html
 
 
PannaN 
Nowicjusz


Joined: 19 Jan 2009
Posts: 7
Posted: 19-01-2009, 18:41   

Witam.
Długo się zastanawiałma cyz napisać, ale problem w grze, który u mnie występuje już mnie cholernie irytuje.
Chodzi mianowicie o to, że gra, a raczej ekran, sam się wylącza. Następuje ciemnosć. Tak jakby komputer się wyłaczył, z tym, że dalej chodzi, tylko jest czarny ekran i wlącza sie tryb "power saver".
Jestem na drugim levelu, w Tajlandi, zaraz po zabiciu pierwszych 3 tygrysów. I bach! Ciemność! Muszę resetowac komputer.
Mam najnowsze sterowniki do ATI Rodeon HD 3870, najnowszy DirectX pod Windows XP. I dalej mam z tym problem. Szukałam pomocy, ale na polskich forach jeszcze nikt tego problemu nie opisał (przynajmniej ja nie umiałam znaleźć takiego drugiego przypadku).
Aha i patcha mam zainstalowanego.
 
 
tmerlin 
Praktykant


Joined: 11 Oct 2006
Posts: 147
Location: Szczecin
Posted: 24-01-2009, 20:27   Fly

Mam pytanko: czy jest Fly do pełnej wersji gry (nie do dema) ??
Chciał bym zobaczyć parę zablokowanych elementów (np: sala gdzie był młot Thora).
_________________
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
<- =MERLIN=->
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 24-01-2009, 21:26   

U mnie nie było na szczęście bugów uniemożliwiających skończenie gry . Ale trzeba przyznać , że gra jest mocno zabłędzona . Z niektórych błedów można się nieźle uśmiać. :) Na przykład w Tajlandi walczyłam z jaszczurem , ten pełzając po ścianie w dół , wbił głowę w podłogę i nie mógł jej wydostać . Wyglądało komicznie kiedy przebierał łapkami , wydawając przy okazji dźwięki jak podczas grania na bębnach. :P
 
 
Dredowy Potwór 
Nowicjusz



Joined: 11 Jan 2009
Posts: 14
Location: Wrocław
Posted: 25-01-2009, 12:33   

Tak czytam i czytam ten temat i widzę że strasznie dużo tych bugów! Chyba mam szczęście bo natrafiłam na razie na dwa. Jeden poważny, kiedy to nie zdąrzyłam przejść czasówki z kalendarzami i zablokowały mi się one całkowicie, przez co musiałam przechodzić poziom od nowa i jeden drobniutki, kiedy to Lara zaczęła sobie łamać nogi w kolanach i wyginać je w różnych dziwnych kierunkach... :)
 
 
 
tmerlin 
Praktykant


Joined: 11 Oct 2006
Posts: 147
Location: Szczecin
Posted: 25-01-2009, 13:35   

No to ja albo trafiłem na wersję idealną (albo system nie powodował konfliktów z grą), albo nie robiłem rzeczy nieprzewidzianych przez programistów, bo nie trafiłem na żadny bug, no chyba, ze nie zwróciłem uwagi. Gra ukończona bez problemów, a teraz został mi tylko jeden kryształ w "Morzu Śródziemnym" ...
_________________
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
<- =MERLIN=->
 
 
 
Łukasz 
Podróżnik



Joined: 05 Nov 2007
Posts: 701
Location: Gorzów
Posted: 06-02-2009, 13:37   

Jeden bug mnie zirytował i to bardzo. W Meksyku jak jestem w pomieszczeniu z płynem i spuszczam go żeby dostać się na dół, a potem chcę wrócić i kuszę w jakimś miejscu to Lara rozpoczyna na płynie i od razu ginie i tak się dzieje w kółko. Całe szczęście, że miałem save'a przed wejściem do pomieszczenia, bo gdyby było inaczej to trzeba by było zaczynać grę od nowa :(
_________________
Witaj Guest
 
 
 
sroka 
Praktykant



Joined: 28 Dec 2007
Posts: 123
Posted: 09-02-2009, 22:22   

http://img339.imageshack....erisbackpw9.png
Mam pytanie -link który podałem był dany jako "bug" przez Amanda Evert... Napisałaś że bugiem są panitowe pioruny, a czy przypadkiem bugiem jest to ,że Lara nie ma broni w prawej kaburze? Przepraszam, że się czepiam, ale nie grałem jeszcze w TRU i nie wiem czy to błąd czy po prostu tak jest w fabule.Pytam z ciekawości .
_________________

 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 09-02-2009, 23:47   

Nie jest to wina fabuły gdyż w tym levelu jak i we wszystkich innych mamy pełny zestaw broni. Jest to po prostu bug, który bardzo często pojawiał się w Legend i Anniversary. Zdążyłem się już przyzwyczaić :)
_________________
 
 
Tihocan 
Nowicjusz


Joined: 10 Feb 2009
Posts: 7
Posted: 10-02-2009, 21:58   

Nie wiem, może wszyscy już wiedzą, że powstał juz jakiś czas temu patch do TRU, ale nie zauważyłem nigdzie żadnego tematu odnośnie tej informacji. jestem nowy mam TRA i TRL, a do TRU się przymierzam, demko fajne.
TRU jest trochę zabugowana i chciałbym dowiedzieć się czy rzeczywiście ten patch coś poprawił i czy gra się lepiej. Aha może ktoś ma namiar na inny patch poprawiający coś więcej?
Tu link
http://www.idg.pl/ftp/gry...Patch.v1.1.html
A tak poza tym to witam dziewczęta i mniej liczni chłopczęta. Fajnie, że Polacy maja taką ciekawą stronkę o sexownej pani archeolog.
 
 
 
kopek94 
Praktykant



Joined: 06 May 2008
Posts: 103
Location: Wrocław/JG
Posted: 10-02-2009, 22:21   

Przecież ten patch jest na stronie WoTRu, w dziale download :)
Patch poprawia sporo błędów, jest mniej bugów, gra jest bardziej stabilna i (przynajmniej u mnie)chodzi szybciej.
Quote:
mniej liczni chłopczęta

Skąd takie domniemania?:P

Sorry, za off-topic.
_________________
Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.
— Phil Bosmans
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 11-02-2009, 22:33   

Nie wiem , czy ktoś już o tym wspominał , ale w ostatnim poziomie Lara nie zabiera na filmiku młota z ziemi , a potem już go ma . Zauważyłam dopiero , gdy skończyłam grę po raz drugi , więc się to nie rzuca w oczy .
 
 
Lord Richard 
Student


Joined: 29 Nov 2008
Posts: 31
Posted: 13-02-2009, 12:57   

Ja sobie przed chwilką przeszedłem TRU. Gdy grałem w ostatni lvl Out of Time to gdy po tych rozwalonych pochylniach skakałem to Lara dostałem takiego powera że gdy skoczyłem do się wybiła na drugi końcec lvl :hehe: Oczywiście umarła :P
Jeszcze w tym samym lvl'u (pościk Madziuli na 3 stronie)

Jak sobie wlaczycie kod na nieśmiertelność i wskoczycie to tej dziury to no no sami zobaczycie :P
_________________
Bóm.
 
 
 
Esmeralda 
Wombat



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 367
Location: Wałbrzych
Posted: 13-02-2009, 13:35   

A konkretnie , w którym momencie morza arktycznego jest ten poziom ?
 
 
Lord Richard 
Student


Joined: 29 Nov 2008
Posts: 31
Posted: 13-02-2009, 13:42   

Ostatni czyli machineria tego czegoś co ma dziwną nazwę :)

Sry za :offtopic: i krótki post ale jak dziewczynka grzecznie pyta to się odpowiada :)

:narka:
_________________
Bóm.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo