FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TOMB RAIDER - sugestie i oczekiwania
Author Message
3dfx 
Nowicjusz


Joined: 21 Jan 2012
Posts: 29
Location: Dolny Śląsk
Posted: 07-03-2013, 09:57   

Integral wrote:
Ale skoro tak, to może warto swoje słownictwo i wrażenia dostosować do realiów?


Co do słownictwa - to nie bardzo rozumiem, czy ja się posługuję przedwojenną polszczyzną, czy jak?

Wrażenia, rozumiane jako doświadczenia, mam jakie mam, nie wypruję sobie ich z głowy i siłą rzeczy do nich będę odnosił wszelkie nowe doświadczenia - gry, w tym wypadku.

Skoro mowa ma być o oczekiwaniach, to ja oczekiwałem czegoś więcej niż prościutkich wręcz pomijalnych zagadek, fabuły oklepanej do bólu, papierowych postaci i przecierania sobie szlaków pociskami karabinowymi. Potworna sztampowość rozgrywki.

Gram właśnie po raz drugi, a gra podoba mi się jeszcze mniej niż za 1 razem. I to chyba największa wada w moich oczach: to nie jest gra na kolejne przechodzenia, bardziej film interaktywny, przeciwieństwo klasyków. Nie mam tu uciechy w szkalowaniu tego tytułu, bo nie jest w cale tak zły, ale co najwyżej letni.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 07-03-2013, 13:39   

3dfx wrote:
Co do słownictwa - to nie bardzo rozumiem, czy ja się posługuję przedwojenną polszczyzną, czy jak?

Nie nie, chodziło mi po prostu o dobór określeń ;)

I spoko, nikt nie musi się z niczego tłumaczyć.
_________________
; p ; >>
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 08-03-2013, 11:00   

A teraz pytanie do tych co przeszli już grę. Jak myślicie o czym będzie kolejna część? Czy w ogóle powstanie?

Jeśli zły temat lub na razie lepiej o tym nie dyskutować to proszę napisać lub usunąć post :)
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
krtomb 
WoTR Team



Joined: 25 Nov 2006
Posts: 1097
Location: Helheim
Posted: 08-03-2013, 11:07   

Dla mnie to oczywiste, że powstanie nowa część. Square Enix odkąd posiada prawa do marek Eidosa wyciska z nich wszystko co może, dopóki może. Już szumi się o nowej odsłonie Thief'a oraz Legacy of Kain - kto wie - możliwe że będą hity. Tak czy inaczej co do Lary nie musiałem przechodzić całej gry by wiedzieć, że Crystalsi znaleźli - moim zdniem - złoty środek dla Tomb Raider'a i szczerze powiedziawszy życzyłbym sobie następnych odsłon w podobnym wydźwięku - oby było epicko jak tutaj. Póki co wracam do gry - sporo jeszcze do roboty :)
_________________
"In place of a dark Lord you would have a queen! Not dark but beautiful and terrible as the dawn! Treatreous as the sea! Stronger than the foundations of the Earth! All shall love me and despair!"
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 08-03-2013, 11:20   

cutek15 wrote:
Jak myślicie o czym będzie kolejna część? Czy w ogóle powstanie?


To nie jest temat do odpowiedzi na pierwsze pytanie. Bez spoilerów raczej sie nie da. A na drugie pytanie to owszem, mozna tu pisac :p
_________________
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 08-03-2013, 15:01   

Z dyskusjami nt kolejnej odsłony to tak czy siak proszę się przenieść do innego tematu, można nawet założyć nowy. Nawet w odpowiedzi na to drugie pytanie ktoś może palnąć spoiler, więc lepiej tego uniknijmy.
_________________
 
 
Datez 
Nowicjusz


Joined: 31 Oct 2008
Posts: 10
Location: Rzeszów
Posted: 10-03-2013, 14:14   

Ja mam pytanie i spróbuję zadać je tutaj, jako że nie mogę napisać nowego tematu. (uprawnienia..?)
Na WoTR podawaliście w jednym z newsów jakie dubbingi będzie gra posiadać. Był tam też japoński, ale na steamie nie widzę tego języka wymienionego (np koreański to jest).
Czy jest możliwość ustawienia go w jakiś sposób w grze kupionej w Polsce? Mógłby to ktoś sprawdzić, kto ma grę?
Drugie pytanie, to czym różni się gra kupiona w sklepie od tej na steamie? do tej gry ze sklepu potrzebny jest włączony steam żeby grać?
Jesli zły dział/temat to przepraszam ;)
 
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 10-03-2013, 16:31   

Język japoński możesz ściągnąć ze Steamu. I gra ze sklepu i gra ze Steam to to samo, gra ze sklepu też musi połączyć się ze Steamem, po prostu w pudełku masz płytę a ze Steama musisz pobierać całą gre osobno.
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Datez 
Nowicjusz


Joined: 31 Oct 2008
Posts: 10
Location: Rzeszów
Posted: 11-03-2013, 16:56   

Naprawdę jest taka możliwość? Bo fakt, że na steamowej stronie gry nie ma języka japońskiego wymienionego każe mi myśleć, że nie da się go pobrać. Gdyby ktoś mógł jakiegoś screena podesłać...byłoby fajnie.
Ale dzięki za odp ;D
 
 
 
Piterek 
Praktykant


Joined: 23 Mar 2008
Posts: 126
Posted: 11-03-2013, 17:05   

cutek15, serio możesz ściągnąć japoński ze Steamu? Ja mam tylko angielski, holenderski, czeski, koreański, portugalski brazylijski, chiński tradycyjny, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, polski, arabski. Japońskiego ani widu ani słychu. Nie mam też bezpośrednio w grze (z dubbingiem angielskim) napisów japońskich do wyboru :/
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-03-2013, 17:14   

Nie mam jak teraz sprawdzic, ale jesli nie ma angielskiego to dupa, trzeba czekac az sie taka mozliwosc pojawi. Kilka dni przed premiera Crystalsi zapowiedzieli, ze 5 marca POWINNO dac sie wlaczyc kazdy dubbing na Steamie. Ale... "powinno" nie znaczy, ze to im wyszło. Moze z jakichs wzgledow japonski poki co nie jest dostepny dla osob ktore nie kupily konkretnie japonskiej edycji.
_________________
 
 
cutek15 
Praktykant


Joined: 09 Feb 2011
Posts: 123
Posted: 11-03-2013, 17:18   

Piterek, faktycznie nie ma japońskiego, jest tylko chiński tradycyjny i koreański ;?
_________________
Tomb Raider 9

[center]TRAILER ||| GAMEPLAY #1[center][b]|TRAILER 2
 
 
Datez 
Nowicjusz


Joined: 31 Oct 2008
Posts: 10
Location: Rzeszów
Posted: 11-03-2013, 19:31   

Wiecie co, obym się mylił, ale może być jak w innych tego typu sytuacjach, że do Japonii trafia specjalna wersja przeznaczona tylko do tego kraju, jak to na amazonie napisali.. "Asian version", które mają angielskie napisy i .. zapewne nie są aktywowane przez steam tylko jakoś inaczej.
A wersja konsolowa nie posiada przypadkiem wszystkich tych języków? Może da się jakoś przerzucić te pliki odpowiedzialne za dubbing z płyty z konsoli.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 11-03-2013, 21:48   

Datez wrote:
A wersja konsolowa nie posiada przypadkiem wszystkich tych języków? Może da się jakoś przerzucić te pliki odpowiedzialne za dubbing z płyty z konsoli.


Polska edycja na PS3 ma dubbing polski, angielski i rosyjski. Japonski jest tylko w wydaniu azjatyckim. Zreszta... ciekawe jak ktos mialby przeniesc pliki konsolowe na PC :p
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo