FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lara Croft
Author Message
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 02-11-2008, 15:40   Lara Croft

Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą gdy Crystalsi zdecydowali się z pierwotnej "roboczej" wersji odmłodzić Larę. Patrząc na nowe rendery byłem pełen optymizmu ale:

Po zagraniu w grę stwierdzam, że wygląda hmm... inaczej? No nie wiem. Czegoś jej brak. Mam wrażenie, że jej twarz jest plastikowa, ma dziwny odcień. Nowa Lara utraciła charakterystyczne cechy swojego wyglądu (no prawie wszystkie :P ) Zabrakło podkreślonych oczu i ust (tu nawiązuję bardziej do klasyków) .
Mimika twarzy troszkę nieokiełznana. Ni stąd ni zowąd się marszczy a zaraz uśmiecha po uszy - wahania nastroju? Rozumiem złość podczas walki.

Jej ruchy są strasznie szarpane, na ścianach wspinaczkowych robi dziwne szpagaty jak Samanta z Ring'u. Ale to już ktoś wspomniał.

Osobowość i temperament uległy zmianie. Po krótkiej grze nie zauważyłem ciętego języka i wyrafinowanych żartów. Za to powaga i skupienie. Natomiast wykład Lary podczas drugiej cutscenki w demie, bardzo mi się podobał. Teraz każdy wie, że to Lara jest znawczynią historii archeologii.

Na koniec, ładna fryzura ;) i ten lekki jak piórko kucyk.
_________________
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 02-11-2008, 15:46   

Mi osobiście Lara z TRU podoba się najbardziej zaraz po becie(alfie?) z TRAOD, ma śliczną twarz, wyraz twarzy często podobny do tego u Lary z TR6, śliczna fryzurka i sexy kucyk, który wreszcie zachowuje się naturalnie i delikatnie, fajnie lata, kiedy Croftówna biega.

Model jest naprawdę dopracowany, Lara w TRL była ładna, ale brakowało jej tego "czegoś", co było zarówno w klasykach, jak i w TR6, a zniknęło w siódemce.

Osobiście uważam, że teraz Lara wygląda prawie jak Lara, choć faktycznie, trochę szkoda klasycznego, lekko wyzywającego makijażu :<

Wg. mnie zasługuje na 9,5/10.
 
 
lathspell20 
Podróżnik



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 275
Location: Katowice
Posted: 02-11-2008, 15:47   

Miałam podobne odczucia. Przy przeglądaniu renderów pełen zachwyt. Grając w demo parę razy uśmiałam się trochę z mimiki twarzy Lary.
Jak na przykład zawisłam na drążku i podciągnęłam się na niego, to Lara zrobiła taką fajną minkę :) bardzo skupioną, ale najlepsze były oczy :) trochę skośne, jak u Azjatów :P
Co do osobowości to zdecydowanie mi się podoba, podobnie jak w poprzednich częściach. Akurat niektóre cięte riposty z TRL były świętne ;)
_________________

 
 
 
a.n.i.a 
Nowicjusz


Joined: 02 Nov 2008
Posts: 3
Posted: 02-11-2008, 20:54   

Mi osobiście Lara najbardziej podobała się w Legendzie, w Underworld czegoś mi brakuje :( . Na renderach jej ubrania mi się nie podobały, a teraz nawet mogą być (nawet bardzo). Na początku dema Lara przypominała mi (jak to ktoś powiedział) Azjatkę ale już się przyzwyczaiłam. Z niecierpliwością czekam na premiere gry, wtedy będe mogła powiedzieć więcej, bo przeciesz to nie jest ostateczna wersja. :D
 
 
kulesza92 
Nowicjusz


Joined: 02 Nov 2008
Posts: 2
Posted: 02-11-2008, 21:07   

To, że jestem nowy to się ładnie przywitam =]
Witam wszystkich.

Co do wyglądu Lary to się nie dziwię, że straciła urok "legendarnej" pani archeolog... W pierwszych częściach postac była robiona na wzorze Angeliny Jolie, ale czemu już nie jest to nie wiem... Ta kobieta ma do siebie te charakterystyczne, pełne usta, kore strasznie podkreślają jej wygląd, ale Lara Croft jest teraz robiona na podstawie modelki (chyba) Allison Carroll... Jedna i druga jest cudna więc nie wnikam w szczegóły, która ładniejsza :)
Cała seria żądzi jak dla mnie z tym że nie grałem w kilka części ;(
 
 
 
Arach 
Student


Joined: 19 Jul 2008
Posts: 34
Posted: 02-11-2008, 22:12   

Dla mnie "naj Larą" z wyglądu zawsze pozostanie ta z AoD (no, Lara z Anniversary też była ładna), zaś jeśli chodzi o charakter - definitywnie Lara z Legendy. Wspomniane już cięte riposty, wyczuwalny mocny charakter i ta niezależność... ^^

Jeżeli chodzi zaś o najnowszą Larę to także mi się podoba, ale idealna nie jest. Owszem, na renderach - cudo. Na screenach trochę mniej. Zauważyłem, że twórcom, podczas tworzenia mimiki twarzy pomieszały się proporcje i w rezultacie w nasze ręce trafia Lara z dwiema (dwoma? łorewa~) twarzami - jedną "właściwą" i drugą, przypominającą trochę azjatyckiego mężczyznę >.> Ale ogólnie nie jest źle, przez większość gry widzimy tylko tyły Lary, które prezentują się (jak i reszta ciała) znakomicie xP

Trudno mówić o charakterze Lary, bo gra jeszcze nie wyszła, ale na podstawie udostępnionych materiałów możemy wywnioskować, że Lara stałą się bardziej poważna, mroczna i osamotniona. Wyraźnie czuć klimaty AoD, choć w nieco innym wydaniu. Ale w końcu cała fabuła stała się bardziej mroczna (za to duży plus, fabuła jak na razie prezentuje się świetnie), więc bohaterka nie mogła pozostać tą samą Larą, jaką znaliśmy z Legendy. Mimo, że Croft wydaje się trochę bezpłciowa, myślę, że twórcy dobrze się spisali. Co więcej, motyw prowadzenia pamiętnika, gadania do samej siebie szalenie mi się podoba *____* Go Lara! xD

PS: Trochę nagmatwałem, ale już późno xP
 
 
Phoebe Poison 
Podróżnik



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 646
Location: Jaworzno
Posted: 02-11-2008, 22:25   

kulesza92 wrote:
W pierwszych częściach postac była robiona na wzorze Angeliny Jolie, ale czemu już nie jest to nie wiem...


Nie jest, ponieważ nigdy nie była. Nie wiem, kto ci takich głupot naopowiadał (i gdzie to podobieństwo wypatrzyłeś :O ), postać Lary nigdy nie była robiona na wzór ani Angeliny, ani żadnej z modelek. Zawsze najpierw była Lara z gry - dopiero później szukano jej odpowiednika w rzeczywistości.

Poza tym:
kulesza92 wrote:
Cała seria żądzi

rządzi, to tak przy okazji.
_________________
Pain looks great on other people
That's what they're for
 
 
 
kulesza92 
Nowicjusz


Joined: 02 Nov 2008
Posts: 2
Posted: 04-11-2008, 16:10   

Sorry za błąd =] Wybaczysz? =P
Ja ogółem zawsze lubiłem TR, z tym że nie interesowałem się tym tak żeby zaraz czytac o tym wszędzie i znac wszystko na temat tej gry... Wydawało mi się, że Lara jest zarobina na podstawie Angeliny... Jak miałem jakieś 7 - 8 lat ubzdurałem tak sobie i najwyraźniej mi tak zostało =]
 
 
 
tutka13 
Nowicjusz



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 12
Location: Kraków
Posted: 04-11-2008, 16:32   

no widzisz, jednak jest odwrotnie ;) jakby Lara byla stworzona na podstawie Angeliny to by calkiem inaczej wygladala i nie powstala by w 96 roku :)
_________________
 
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 04-11-2008, 20:05   

adriano216 :arrow:

Quote:
Nowa Lara utraciła charakterystyczne cechy swojego wyglądu (no prawie wszystkie :P )Zabrakło podkreślonych oczu i ust (tu nawiązuję bardziej do klasyków) .


Czyli jakie charakterystyczne cechy? Pamietam jak przy Legędzie wszyscy narzekali że wymalowana z niej lala, a teraz znowu za mało. Moim zdaniem jest zupełnie ok.

Quote:
Mimika twarzy troszkę nieokiełznana. Ni stąd ni zowąd się marszczy a zaraz uśmiecha po uszy

Z tym się zgodzę. Takie dziwne jakieś te miny robi, czasami rzekłabym że takie ... tępe :D . Ale to i tak ma służyć jako taki bajer, więc cieszmy się że wogóle coś takiego zrobili.

Quote:
Jej ruchy są strasznie szarpane, na ścianach wspinaczkowych robi dziwne szpagaty jak Samanta z Ring'u. Ale to już ktoś wspomniał.


Przesadzasz i na podstawie jednego ruchu wystawiłes opinię. Moim zdaniem są swietne. Fakt, na upartego można się przyczepić do tego 'szpagatu'. Ale reszta mi się bardzo podoba. Przeskakiwanie przez murki, przeskakiwanie ze staniem na rękach.
Po TRL do TRA dostaliśmy chyba tylko jeden dodatkowy ruch - bieganie po ścianie, a teraz - mnóstwo! Nie ma co narzekać.

Quote:
Osobowość i temperament uległy zmianie. Po krótkiej grze nie zauważyłem ciętego języka i wyrafinowanych żartów.

Nie za wczesnie na tą opinię. Z resztą - z kim miała żartować, z papugą? Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie miała mikrofoniku.
Quote:
Za to powaga i skupienie. Natomiast wykład Lary podczas drugiej cutscenki w demie, bardzo mi się podobał. Teraz każdy wie, że to Lara jest znawczynią historii archeologii.


A z tym z kolei się zgodzę. Również bardzo podobał mi się ten wykład. Wydaje mi się że prośby większości fanów zostały wysłuchane i nie będziemy w kółko wysłuchiwać durnych gadek Zipa i Alistera. Lara nagra im wykład na kamerkę i puści przez laptopa :P .


a.n.i.a :arrow:
Quote:
Z niecierpliwością czekam na premierę gry, wtedy będe mogła powiedzieć więcej, bo przecież to nie jest ostateczna wersja. :D

Podobno prace nad grą juz zakończone, więc model Lary raczej się nie zmieni. Teraz to może jedynie to skonfigurują żeby nie było takich cyrków z grafiką.

Arach :arrow:
Quote:
Mimo, że Croft wydaje się trochę bezpłciowa

Możesz to wyjaśnić. Bo to jest zdanie bez żadnego poparcia. Nie wiadomo co masz na myśli.

Ja Larą, oraz w ogóle tym co w demie ujrzałam jestem zachwycona. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak narzekają. Rozumiem że jeśli dla kogoś TRU jest po prostu kolejną gierką z wielu którą przejdą, no to moze w porównaniu z nimi nie wypada tak rewelacyjnie. Ale ja np porównuje tylko TR z innymi TR'ami i TRU wypada tu naprawdę bardzo dobrze.

łoshhh... dawno takiego posta nie napizdałam
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 04-11-2008, 20:59   

Ninti :) moja droga, już wyjaśniam: charakterystyczne cechy, oto dwa przykłady (zdjęcia):

Nie chodzi mi o makijaż, nawet o tym nie pomyślałem. Ale ten urok, te oczy i usta, strój, warkocz, buty :P :P
Do Lary z Legendy to dopiero ciężko było mi się przyzwyczaić... no cóż wychowałem się na klasyce, to chyba wszystko wyjaśnia.
Nie zaprzeczam też, Lara w TRU jest przepiękna.

Ruchy tak, są ładne, bogate, ciekawe i niebanalne. Ale przejścia pomiędzy nimi są bardzo słabo wykonane. Ale o tym już pisałem wiele razy.

Co do temperamentu, Ninti, napisałem już, że takie jest moje odczucie po krótkiej grze.

"Za to powaga i skupienie" - podbijam! na to właśnie od BARDZO dawna czekałem. Lara jest sobą, mądrą panią archeolog znającą wiele języków i starożytnych kultur.

EDIT:
Hmmm na tych zdjęciach są nawet podobne
_________________
 
 
Arach 
Student


Joined: 19 Jul 2008
Posts: 34
Posted: 04-11-2008, 22:48   

ninti wrote:
Możesz to wyjaśnić. Bo to jest zdanie bez żadnego poparcia.
[spoiler:20139e5aaa]http://www.laracroft.pl/tr8/pix/scr192.jpg[/spoiler:20139e5aaa]i poparcie jest. amen.
ninti wrote:
Nie wiadomo co masz na myśli.
pisząc, że jest bezpłciowa miałem na myśli, że czasem wygląda po prostu jak facet/ma minę jak "po spotkaniu z bejsbolem" :P ale ogólnie uważa, że jest w porządku.
 
 
ninti 
Obieżyświat



Joined: 02 Jan 2004
Posts: 799
Location: Lublin
Posted: 04-11-2008, 23:37   

adriano216, szczerze mowiąc to nie wiem co tu porównywac. Lara z klasików to lara z klasików, ona juz nie wróci :P i dobrze. Teraz mamy nową Lare i ona musi jakos wyglądac. IMHO wygląda świetnie

Arach, Oj, nie kazdy ładnie wychodzi na każdym zdjęciu .. ekhm.. znaczy screenie :P
_________________
Musisz wiedzieć, Guest, że jem mięso, palę, piję alkohol i biorę narkotyki. Jestem wotrowiczem, a wotrowicze takie rzeczy robią.
 
 
m_i_c_h_a_ł 
Nowicjusz


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 1
Posted: 05-11-2008, 09:37   

Gdy grałem w Legende i Anniversary byłem zachwycony wyglądem Lary :!!: Ale teraz w Underworld jest najlepsza, choć brakuje mi makijażu (ale moge to przeżyć). :) Na początku nie byłem przekonany co do ubrań bo wydawały mi się zbyt ponure, choć teraz wydają się świetne.
 
 
Cola 
Nowicjusz



Joined: 12 Jun 2007
Posts: 27
Location: Tomb of .......
Posted: 08-11-2008, 13:31   

Ja powiem wam tak:
Crystal'si mówili że projekt Lary jest tworzony od nowa na nowym silniku. A w demie, jak w demie nic nie jest idealne.Miejmy nadzieje że coś CS'si "skorygują :P " i będzie cud miód i orzeszki :P !! :P :P :hehe:
_________________
Miło mi Cola jestem !!!
 
 
lotos15 
Student



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 41
Location: Andrychów
Posted: 10-11-2008, 11:09   

Ja najbardziej jestem za larą w TRA. Nowa lara jest za stara! Rozumiem, że chciano dodać jej trochę wieku ale 10 lat to trochę za dużo, powaga, skupienie, zmęczenie na twarzy, zmarszczki, jestem w szoku. Całe szczęście, że to widać tylko na filmikach, bo w grze jest normalna. Ej czy wam się też zdaje, że ma za duże usta? ;/ :/ :/ ;) :niewiem:
Ogółem podoba mi sie nowa Lara, ale wiecie. Aczkolwiek najpiękniejsza będzie z klasyki.
Bardzo podobaja mi sie ruchy, są tak naturalne duży plus!
_________________
[ YOU ] don't worry, be happy :)
 
 
 
adriano216 
Podróżnik



Joined: 25 Nov 2007
Posts: 572
Location: 29°58'N 31°07E
Posted: 10-11-2008, 11:27   

Stara?! Popatrz na pierwsze screeny i rendery i dopiero wtedy wypowiedz się na jej temat :P Usta ma idealne. Mi takie duże się podobają :)
_________________
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 10-11-2008, 11:30   

lotos15 wrote:
Ja najbardziej jestem za larą w TRA. Nowa lara jest za stara!


HALO! POBUDKA! Ona ma w TR8 40 lat. W TR1 i TRA miała 28.
_________________
 
 
Niezapominajka 
Podróżnik



Joined: 23 Jan 2007
Posts: 401
Location: Katowice
Posted: 10-11-2008, 12:41   

Cez wrote:
HALO! POBUDKA! Ona ma w TR8 40 lat.


Eeee, a czy musimy uwzględniać jej wiek? Jakoś w innych grach nikt specjalnie się nie starzeje. Co z tego, że ma 40 lat? Czy Lara jest realną postacią? NIE! Tak więc Crystalsi mogliby jej nie postarzać... Wyobraźcie sobie, że Lara w TR9 czy 10 będzie miała z 60 lat - i co? będziemy grać starszą panią podpierającą się laską?
Ja chcę Larę wiecznie młodą i piękną... Mam prawo, bo ona nie istnieje naprawdę.
_________________

 
 
 
Arach 
Student


Joined: 19 Jul 2008
Posts: 34
Posted: 10-11-2008, 12:54   

A w którym miejscu ona wygląda staro? Jak dla mnie wciąż wygląda młodo. I zgadam się z Niezapominajką, nie powinno się postarzać Lary.
 
 
pmkkoch 
Obieżyświat



Joined: 23 Sep 2006
Posts: 1287
Posted: 10-11-2008, 13:06   

No to prawda, Lara wygląda teraz bardziej na zmęczoną przez ten brak tony cukru pudru i fakt, że sama w sobie ma 40 lat. Jednak wg. mnie i tak wygląda pięknie, szczególnie w porównaniu do pierwszej wersji modelu.
 
 
lotos15 
Student



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 41
Location: Andrychów
Posted: 10-11-2008, 13:10   

Quote:
A w którym miejscu ona wygląda staro? Jak dla mnie wciąż wygląda młodo. I zgadam się z Niezapominajką, nie powinno się postarzać Lary.


Na samym początku filmu, za duże zbliżenie jest i to okropnie wygląda, ale są momenty, ze jest świetna.
_________________
[ YOU ] don't worry, be happy :)
 
 
 
ouroboros 
Podróżnik



Joined: 19 Jun 2008
Posts: 244
Posted: 10-11-2008, 13:11   

Niezapominajka wrote:
Czy Lara jest realną postacią? NIE!
Niezapominajka wrote:
Ja chcę Larę wiecznie młodą i piękną... Mam prawo, bo ona nie istnieje naprawdę.

Uwazam tak samo .
W koncu gra ma sluzyc rozrywce, alternatywnej rzeczywistosci, w ktorej mozna sie oderwac od swoich problemow, ktore trapia i zawracaja dupe tak wielu ludziom.
Wiec jako Ci ludzie, chcemy, patrzec na piekno, a nie na stare i zniszczone .

Lara w Underworld podoba mi sie najbardziej ze wszystkich czesci.
Wyglada jak 100% kobieta z pixeli i polygonow(:P),a to,ze dodali jej kilka zmarszczek wcale nie wplywa na efekt odbierania,ze wyglada staro i, ze jest stara .
Lara zawsze bedzie piekna i mloda :P !

ps.tylko ruchy w grze moglyby jakos sie zmienic...nie wiem.Lara porusza sie jak facet!Sztywno,za szybko (co sie stalo z tym finezyjnym skokiem "na glowke"? :( ) .
Gdzie podziala sie jej gracja ?
_________________
"I've lived many times longer than your entire civilization, but i've never seen such delicious irony..."
 
 
michal 
Praktykant



Joined: 21 Aug 2008
Posts: 137
Location: Białystok
Posted: 10-11-2008, 16:28   

Motion Capture dobrze sprawił się w Soldier of Fortune (część pierwsza). Tutaj, Ja przynajmniej, nie widzę znacznych błędów, jeśli tak można to ująć.
Dla mnie najlepsze projekty samej Lary to Legend i Angel of Darkness. Underworld też niezły jest, szczególnie widać to w przerywnikach filmowych.

Co mnie denerwuje/przeszkadza to rzeczy następujące:
- Leworęczność Lary
- Dziwne chodzenie(nie bieg), jakieś takie udawane, nienaturalne
- Zmarszczki (przyjżyjcie się z bliska)
- Dziwna animacja przeskoku z jednej krawędzi na drugą lub poddobne (nie wiem czy to wada gry czy animacji postaci, ale jest)
- Jakaś niewrażliwość na odrzut z broni (Lara nie ma już swoich USP Match 5, ale dwa półcalowe Desert Eagle, odgłos wystrzału, przynajmniej dla mnie, nie sugeruje typowej dziewiątki)
To co się podoba:
- "kołtun" (jeszcze lepiej przedstawiony niż poprzednio)
- SYLWETKA poprawiona i bardziej "realna"
- ogólnie postać.

Przychylam się co do braku ironicznych komentarzy Lary, jednak myślę, że wychodzi to z małej ilości przeciwników "ludzkich".
Nie popieream "postarzenia" Lary, czego domagał się pewien redaktor z poczytnego pisma komputerowego. Jest Ona postacią wymyśloną z domyślnym wiekiem 35 ( dla gry, nie żeczywistości) lat i tego należy się trzymać. Właśnie na tym polega tworzenie fikcji.
Podsumowując, można byłoby polepszyć wykonanie motion capture i trochę twarz. Zresztą jeszcze przyjżę się Jej ruchom, gdyż może coś przegapiłem.

PS. Zresztą samej Larze żadna inna postac żeńska z nowych gier nie podskoczy, ani charakterem ani wyglądem. To trzeba przyznać. Po sprofanowanej Tanii z Red Alert 3, dochodzę do wniosku, że tylko "towarzysze od TR" wiedzą co robią. A jak nie, to możena ściągnąć moda, jak kto woli.
_________________
"This is the GTVA Colossus. Fighters, stand clear of hostile warships. All batteries, fire at will!"
 
 
 
janek04 
Podróżnik



Joined: 05 Jan 2008
Posts: 499
Location: London
Posted: 10-11-2008, 18:50   

Ohyda to byla w TR1 w tedy Lara sie ruszala jak by byla pijana :jabol: bujala sie z lewej na prawa. Fakt jak Lara sie wspina po skalkach to wyglda ja MR. Fantastic z Fantastycznej 4-ki ale to wcale nie przeszkadza w cieszeniu sie gra, ja sie w ogole ciesze ze jeszcze wydaja przygody z Panna Croft i nie wybrzydzam :fuj:
_________________
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo