FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Na czym gracie???

Na jakim sprzęcie gracie?
PS2
11%
 11%  [ 21 ]
PC
83%
 83%  [ 148 ]
Wii
0%
 0%  [ 1 ]
PSP
1%
 1%  [ 3 ]
Xbox 360
2%
 2%  [ 5 ]
Voted : 178
Total Votes: 178

Author Message
mattielicious 
Praktykant



Joined: 26 May 2007
Posts: 143
Location: Szczecin
Posted: 11-06-2007, 19:11   

Not for me. Ja jestem przewrażliwiony na punkcie grafiki :-P Wiem, że TRA i tak wygląda bardzo dobrze, a co do PS3, to thanks, ale na razie mam Xboxa 360, bo jest na niego sporo więcej, ciekawych gier, no i co najważniejsze Legend ;) Playstation 3 dostanie u mnie szansę najprędzej w 2008r, kiedy to wyjdą jakieś fajne gierki. Co do blu-ray to moim zdaniem, nie jest aż tak potrzebny, bo IMHO programiści powinni się rozwijać i uczyć lepiej kompresować dane, a nie nagrywać na płytach o pojemności 50GB. Jak tak dalej pójdzie to gry będą ważyć tyle, że miejsca na hdd nam zabraknie. Okay, wracam już do tematu. Może mi ktoś powiedzieć ( bo niestety nie grałem jeszcze na konsolce ) czy na PS2 także można przechodzić przez drzewa itp ? W przypadku Legend tylko wersja na PC miała takie dziwne błędy, bo ani na PS2 ani na X360 nie zauważyłem żeby Lara topiła się w ścianach czy kamieniach. Jak to jest, że na PC dostajemy zawsze gratisowo niezłe bugi ?

:narka: :pozdro:
_________________
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 11-06-2007, 19:17   

Moim zdaniem blu ray nie tylko jest potrzebny, ale konieczny, bo już przy grach na obecne konsole brakowało miejsca na dvdku (np przy Ratchet 3). DVD w 360 to po prostu totalna porażka, co przyznają sami developerzy. Po prostu 1/4 gry będzie dostępna na DVD, a pozostała część będzie za dodatkową opłatą do ściągnięcia z neta, bo na tylu GB ile oferuje DVD nic więcej się nie zmieści.

Mimo to, poza DVD, nie twierdzę wcale, że 360 jest zły. Cenię wszytskie konsole i każda ma ciekawe gry :) Chociaż sam bym go nie kupił.

A co do bugów to PC zawsze dostaje ich najwięcej bo po co testować grę przed premierą i tracić czas, jeśli można później wypuścić łatkę? :p
W przypadku konsol, Sony, Nintendo lub Microsoft sprawdzają najpierw gry i jeśli zawierają za wiele błedów zwracane są z poworotem do poprawy - do developera - gdyż bugi są niedopuszczalne na konsoli ;)
 
 
 
Kyo 
WoTR Team



Joined: 11 Apr 2005
Posts: 458
Posted: 11-06-2007, 19:31   

mattielicious wrote:
Może kupić Ci okulary ? Po pierwsze wersja na PS2 posiada dużo słabsze tekstury, po drugie nie ma antyaliasingu ani filtru anizotropowego, po trzecie nie ma tak dokładnych efektów piachu, kurzu, czy zamazania na wskutek świecenia słońca. Różnic jest jeszcze więcej, ale to chyba wystarczy. Acha, gry na PS2 są w rozdzielczości 640x480, co wypada bardzo blado przy 1280x1024 na monitorku


Polecam ci czytanie ze zrozumieniem, ponieważ nie napisalem, że wersja ps2 posiada takie same tekstury czy filtry. Chodzilo mi o to że obie wersje posiadają podobne efekty - na ps2 oczywiście dostosowane do mocy siedmioletniej konsoli.

A jeśli już mowa o konsolach, to wg mnie X360 nie reprezentuje grafiki next gen, a coś pomiędzy ps2 i ps3. Szczególnie z takim nośnikiem, na którym zmieści się chyba tylko intro. Poczytaj sobie wypowiedzi developerów o GTA 4, którzy zastanawiają się, jak bardzo będzie trzeba pogorszyć grafikę, żeby gra jako tako zmieściła się na dvd.

:pozdro: :p
 
 
mattielicious 
Praktykant



Joined: 26 May 2007
Posts: 143
Location: Szczecin
Posted: 11-06-2007, 19:41   

Po pierwsze nie jestem ani pececiarzem ani konsolowcem. Po drugie zobacz Gears of War na live. Po trzecie to Ty jakoś cały czas udowadniasz, że respektujesz konsole Sony, które są zbyt przereklamowane. Ja obie maszyny szanuję i respektuję tak samo. Oceniam je pod różnymi względami, a X360 kupiłem dla kilku gier, które są warte zakupu tej konsoli. Na PS3 na razie ( dla mnie ) nie ma nic ciekawego, a fajne tytuły ukażą się dopiero pod koniec roku, albo w następnym. Ociekająca seksem PS3 na razie według mnie jest kupnem bezsensownym, co nie zmienia faktu, że to ciekawa propozycja ale na przyszłość, więc proszę bez nerwów. Jeżeli uraziłem Cię postem dot. grafiki na PS2 to przepraszam ale po prostu jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Koniec offtopa.

:narka: :pozdro:
_________________
 
 
Sławek 
Student


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 49
Location: Kraków
Posted: 17-06-2007, 07:48   

Cinek wrote:
mat -> tak, ale tradycyjny, kineskopowy TV sam rozmywa obraz, więc ani z rozdzieczością, ani z brakiem efektów nie jest źle, niewielka różnica.

Jak można porównywać jakość obrazu na TV i monitorze ;( :638:
Przecież to zupełnie inne konstrukcje.
Cinek wrote:
[...]...za komp o takich możliwościach z blu-ray'em trzeba by dać pewnie ponad 10 tysiaków... [...]
Co ma Blu-ray do jakości obrazu w przypaku gry, która "idzie" z dysku :638: :>
Jeśli zaś chodzi o resztę zastosowań PC i PS, to raczej nie ma o czym mówić - jedno jest narzędziem pracy i rozrywki, które można modernizować wg potrzeb a drugie tylko zabawką... :-P
_________________
Core 2 Duo E8200|Asus P5K-E WIFI-AP|Patriot Dual 4x1 GB 800MHz CL4-4-4-12 DDR2 LLK|Tagan 600-U35 600W|Seagate 2x80GB + 2x250GB S-ATA 2 (x2-RAID 0)|Radeon HD 7850 2GB DDR5|LG W2600H-PF|Logitech G15|Logitech MX Revolution
 
 
kajtek610 
Student



Joined: 09 Jun 2007
Posts: 34
Posted: 22-06-2007, 09:33   

Wlasnie do kompa trzeba co rok kupowac nowy sprzet a konsole kupujesz raz na 5-10 lat


MACPHISTO
A może by tak jednak pokusić się o dłuższe posty?
_________________

 
 
Jellyeater 
Student


Joined: 17 Jun 2007
Posts: 39
Location: Litwini wracali
Posted: 22-06-2007, 16:02   

Na PC. Konsole to stare i niemodne śmieci. No może jeszcze PS3 trzyma poziom. Ale za rok i tak już będzie stara w porównaniu z PC.
_________________
A na drzewach zamiast liści będą wisieć programiści za robienie z PC konsoli.
 
 
 
G.I.Kate 
Nowicjusz


Joined: 25 Jun 2007
Posts: 3
Location: Szczecin
Posted: 25-06-2007, 20:36   

Ja gram na PC,przede wszystkim,dlatego,że w zeszłym roku kupiłam nowy i mogę w pełni wykorzystać możliwości gry.No a z konsol to mam tylko PSX (grałam na nim w TR 2,3,4 i wtedy to była zabawa :) ),choć gdybym miała możliwość,to z pewnością posmakowałabym gry na PS2/PS3 czy XBOXie 360
 
 
 
squallaz 
Nowicjusz



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 24
Location: Planet Earth
Posted: 25-06-2007, 21:36   

Wdemo TRA grałem na PC ale całego pyknołem na PS2.Wolę konsole od PC(tylko do grania)bo konsol nie trzeba rozbudowywać,wkłada się płytke i gra.Sam mam PSX,PS2,Gamecube.Za bardzo nie liczy się dla mnie grafa(to dobre dla narcyzów) tylko grywalność,fabuła,replayability,retroatrakcyjność.Oczywiście jak zobaczę że jakaś gra ma super grafę to mam opad szczeny,bo jest na co popatrzeć,ale jak już pisałem grafa to nie wszystko>Co do cen gier na konsole,że niby drogie są to prawda ale tylko w chwili wydania.Potem można dostać taniej lub w platynie.Chociaż TRA kupiłem na PS2 wydanie 3 płytowe za 199zł.Jakoś tak mnie naszło że musiałem kupić bo myślalem że potem nie dostanę takiego wydania.Opłacało sie.Pracuję , zarabiam,wydaję.Na gry,filmy(oryginały),odżywki i jedzenie kasy nie żałuję.Posiadam dużo gier i fajnie mi z tym.Jak jestem chory to zawsze mam co robić(Jem , gram , oglądam - nie szczegulnie w takiej kolejności) Zawsze u mnie konsole będą górą ze względu na prostotę użytkowania i działania,chociaż na PC też sobie gram ale w inne gierki np.:CSI,Doom Classic i inne retro.Ogólnie gracze nie powinni się kłócić o to kto ma lepszy sprzęt,lub co jest lepsze konsola czy PC.Jesteśmy GRACZAMI, jesteśmy w tym dobrzy i uwielbiamy GRAĆ .Tylko to powinno się liczyć. :pozdro:
_________________
 
 
 
Sławek 
Student


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 49
Location: Kraków
Posted: 26-06-2007, 09:48   

kajtek610 wrote:
Wlasnie do kompa trzeba co rok kupowac nowy sprzet
Jeśli kupisz kompa w jakimś markecie i w "promocji", to owszem... :-P
Robiąc bardziej przemyślany zakup (niekoniecznie z najwyższej pólki), będziesz miał z niego radochę przynajmniej 2-3 lata. Przykład - mam staszy P4 2800, 1GB RAM + Radeon 9600 Pro i nawet Legend jeszcze na nim przechodziłem (bez NextGen, ale reszta na max i 1152 x 864). Bardziej wymagające i nowsze tytuły odkładałem sobie "na zaś", bo jest dużo rzeczy starszych, których nie zdążyłem nawet ruszyć. Wielu graczy ma zwyczaj rzucać się na nowości, chociaż nie znają "staroci" i wtedy faktycznie, komp staje się studnią bez dna a jego użytkowanie traci sens.
kajtek610 wrote:
a konsole kupujesz raz na 5-10 lat
... no i na niej tylko grasz i to w dodatku oglądając tą samą grafikę, bo lepszej sobie nie włożysz :-P .
Moje podejście wynika z tego, że kompa używam do gier, ale między innymi, bo na grach świat się nie kończy. :)
_________________
Core 2 Duo E8200|Asus P5K-E WIFI-AP|Patriot Dual 4x1 GB 800MHz CL4-4-4-12 DDR2 LLK|Tagan 600-U35 600W|Seagate 2x80GB + 2x250GB S-ATA 2 (x2-RAID 0)|Radeon HD 7850 2GB DDR5|LG W2600H-PF|Logitech G15|Logitech MX Revolution
 
 
Jellyeater 
Student


Joined: 17 Jun 2007
Posts: 39
Location: Litwini wracali
Posted: 26-06-2007, 14:43   

Jak dla mnie wypasiona grafika to raczej hedonizm, a nie narcyzm. Ale jak kto uważa.

A kompa trzeba wymieniać co 2 lata. Albo co roku połowę. Wtedy da się wszystko odpalić na max detali. :) Ale i tak warto.
_________________
A na drzewach zamiast liści będą wisieć programiści za robienie z PC konsoli.
 
 
 
mattielicious 
Praktykant



Joined: 26 May 2007
Posts: 143
Location: Szczecin
Posted: 26-06-2007, 15:30   

Hmmm nie sądzę. Ja potrafię wymieniać co pół roku części i tak czasami jak gra jest skopana nie można sobie pograć na max detalach dlatego znudzony tą sytuacją zainwestowałem w konsolę, bo skoro grafika jest taka sama to po co przepłacać ? Sorry za offtopa.
_________________
 
 
Olina 
Student



Joined: 25 Oct 2006
Posts: 88
Location: Szczecin
Posted: 26-06-2007, 15:50   

No własnie. Komputer trzeba cały czas ulepszać. Konsola jest jedna na jakieś 6, 7 lat. Na przykład wyszło PS3, ale to nie znaczy, że na PS2 już grac nie możesz, bo nadal robia na nie gry. PS3 stanieje za jakis czas, bedzie na niego wiecej gier, to wtedy możesz sobie kupic. I znowu masz problem z głowy przynajmniej na 5 lat.
_________________
 
 
squallaz 
Nowicjusz



Joined: 20 Jun 2007
Posts: 24
Location: Planet Earth
Posted: 26-06-2007, 17:16   

Sławek wrote:
... no i na niej tylko grasz i to w dodatku oglądając tą samą grafikę, bo lepszej sobie nie włożysz .


Grafa na konsoli zmienia się! Zobacz pierwsze tytuły na PSX i te ostatnie.To samo z PS2 i X Box-em. Deweloperzy cały czas poznają architekturę konsol i po kilku latach potrafią wydać gry z taką grafą że głowa mała(w porównaniu z tytułami z początku istnienia danej platformy)
Producenci gier na PC też mogli by zrobić wiele gier z super grafą na dany rodzaj procka, karty graf., i RAM-u.Ale nie robia tego bo nie chcą być ograniczani i pewnie mają jakieś układy z firmami produkującymi coraz lepsze karty graf.
Ale jak już pisałem nie kłućmy się o grafikę i o to kto na czym gra. Liczy się samo granie i przyjemność z tego
_________________
 
 
 
Sławek 
Student


Joined: 09 Dec 2006
Posts: 49
Location: Kraków
Posted: 27-06-2007, 02:28   

Jellyeater wrote:
A kompa trzeba wymieniać co 2 lata. Albo co roku połowę.

A która to niby połowa z tego kompa, co w podpisie kwalifikuje się według Ciebie do wymiany, hę...? ;( Zaznaczam, że kupiłem go równo rok temu i tylko wczoraj dołożyłem kolejne 2x1GB RAM'u, ale tylko ze względu na to, że ceny spadły do najniższego poziomu i wiedziałem, że od następnego dnia będą szły w górę (i idą). Drugi powód to nieuchronna przesiadka na Vistę i trochę inne zastosowania niż gry. :-P Czy (zgodnie z tym, co piszesz) ten komp za rok bedę musiał zmienić :638:
Jellyeater wrote:
Wtedy da się wszystko odpalić na max detali. :) Ale i tak warto.
A czy musisz odpalać wszystko? Nie wystarczy to, czego jeszcze nie znasz, a ma już parę ładnych latek i leży w kręgu Twoich zainteresowań?

squallaz --> Przecież nikt się tutaj nie kłóci - każdy przedstawia swoje racje i stara się ich bronić. Ja powiedziałem, dla czego gram na PC i podałem powody, dla których wolę inwestować w niego niż w konsolę. :)
_________________
Core 2 Duo E8200|Asus P5K-E WIFI-AP|Patriot Dual 4x1 GB 800MHz CL4-4-4-12 DDR2 LLK|Tagan 600-U35 600W|Seagate 2x80GB + 2x250GB S-ATA 2 (x2-RAID 0)|Radeon HD 7850 2GB DDR5|LG W2600H-PF|Logitech G15|Logitech MX Revolution
 
 
blajdzik 
Student


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 95
Location: Kaczogród
Posted: 27-06-2007, 09:00   

że tak zapytam: czy polecacie pada do grania w TRA? myślę o kupnie pada, bo czytałem, że łatwiej się gra i fajnie można kamerkę obracać gałkami. W sumie każdego Tomb Raider przeszedłem na klawiaturze co faktycznie czasami było niewygodne, a sterowanie kamerą przez myszkę trochę chaotyczne np. podczas walk. Czy szybko można przyzwyczaić się do pada ;) ?
_________________
...gdy zniknie ten świat i gwiazdy zapłoną...
i nas już nie będzie, dlaczego więc miałbym się bać ?
...żyjmy, bo życie jest w nas...
 
 
mattielicious 
Praktykant



Joined: 26 May 2007
Posts: 143
Location: Szczecin
Posted: 27-06-2007, 09:39   

Przeszedłem całą Legendę na Xklocu 360 i byłem bardziej zadowolony z pada niż z klawy + mysz ( pomimo tego, że to była moja pierwsza gra na tej konsoli i dotychczas grałem tylko na PC ). Kamera pracuje o wiele lepiej i wszystko masz pod ręką. W przypadku TRA będzie tak samo, bo przecież wiele się nie zmieniło.
Quote:
... no i na niej tylko grasz i to w dodatku oglądając tą samą grafikę, bo lepszej sobie nie włożysz .

Hmmm to zobacz pierwsze gry na X360 i zobacz zapowiadane Lost Odyssey, czy Assassin Creed. Logiczne, że programiści poznają coraz lepiej sprzęt i mogą osiągnąć lepszą oprawę graficzną. Mimo tego, że nextgeny ( X360 i PS3 ) mają tylko 512MB ramu i grafy wydające się być dość słabymi mogą osiągnąć to samo co kompy uzbrojone w 8800GTX, bo developerzy programują grę na jeden, dany sprzęt osiągając zadowalającą płynność ( inaczej nikt by tego nie kupił, a na PC podnieceni ludzie polecą po nowego potworka, więc po co optymalizować ? :p )
_________________
 
 
mk97 
Nowicjusz



Joined: 24 Jun 2007
Posts: 7
Location: mam wiedzieć
Posted: 27-06-2007, 10:05   

ja gram na PC i gra mi sie lepiej nisz na laptopie tylko że kompa mam 6 lat i już mi się rypie :fire: :pozdro:
 
 
 
PaweŁIndyK 
Podróżnik



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 738
Posted: 27-06-2007, 10:29   

Ja teraz gram na PS2 i na PC... Ale gdy TRA wyjdzie na Xbox-a 360 to na bank się skuszę. Zawsze jakieś ulepszenia w grafice, oświetleniu... warto zobaczyć :-P
 
 
 
Zakszi 
Student


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 67
Posted: 27-06-2007, 10:56   

Mnie się wydaje, że praca kamery nie zależy od tego czy grasz na konsoli, czy piecu. Ja grałem na PC w TRA na klawa+mysz i padzie. Kamera pracowała o wiele lepiej niż na myszce. A powinno być odwrotnie. Także to jest sprawa czym grasz, a nie na czym.
 
 
blajdzik 
Student


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 95
Location: Kaczogród
Posted: 27-06-2007, 13:52   

skuszę się na kupno pada do mojego Peceta, grałem kiedyś w Władcę Pierścieni na padzie na XBoxie (oczarowała mnie ta gra;) ) i fajnie mi się grało, mam nadzieję że TRA będzie się grało równie fajnie
_________________
...gdy zniknie ten świat i gwiazdy zapłoną...
i nas już nie będzie, dlaczego więc miałbym się bać ?
...żyjmy, bo życie jest w nas...
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 27-06-2007, 22:11   

mk97 wrote:


ja gram na PC i gra mi sie lepiej nisz na laptopie tylko że kompa mam 6 lat i już mi się rypie

Piszee się niż.
Ciesz się że ci chodzi Legend bo ja mam za słaby procek i karte graficzną (niedługo wymiana i.. zacznie sie Legendo-Anniversaro i to co jeszcze mi nie chodziło granie :D )
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Olina 
Student



Joined: 25 Oct 2006
Posts: 88
Location: Szczecin
Posted: 28-06-2007, 11:53   

blajdzik wrote:
skuszę się na kupno pada do mojego Peceta, grałem kiedyś w Władcę Pierścieni na padzie na XBoxie (oczarowała mnie ta gra;) ) i fajnie mi się grało, mam nadzieję że TRA będzie się grało równie fajnie


wierz mi, że w TRA na padzie gra się bardzo fajnie, kamerką można łatwo i płynnie sterować :)
Dobry wybór :)
_________________
 
 
Meg 
Nowicjusz


Joined: 04 Jun 2007
Posts: 11
Posted: 28-06-2007, 13:23   

U siebie grałam na PC, ale miałam okazję też wypróbować PS2 i fakt jest taki, że bardzo trudno się odzwyczaić od klawiatury. Przynajmniej dla mnie.
 
 
TUSIA 
Praktykant



Joined: 15 Apr 2007
Posts: 124
Location: Zadupie ;p
Posted: 28-06-2007, 14:08   

Ja od niedawna mam PS2 (od 22.06.07).
Bardzo szybko przyzwycziłam się do sterowanka i muszę przyznać,
że jest bardzo wygodne.
Przeszłam już nawet Legendę, a teraz robię do rodziców maślane oczka
o Anniversary (trzeba się postarać :-P )
Musiałam kupić sobie PS2 bo mój komp to stary gracik :)
Jestem bardzo zadowolona z konsoli.
Do tej pory grałam w wszystkie Tomby na kompie.
Może i grafika jest troszkę gorsza ale mnie to nie obchodzi. :)
_________________
"Lucy I'm back!!"
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo