FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Błędy / Bugi / Problemy
Author Message
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 27-05-2005, 17:57   Błędy / Bugi / Problemy

Pozwole sobie otworzyc nowy temat, poniewaz nie spotkalem sie tutaj z podobnie sprecyzowanym, a nie chce pisac w niodpowiednim topicu;
Chiclabym poruszyc tutaj kilka spraw:
1) Jakie patche nalezy zainstalowac do TAOD
2) Mam problem - otoz po wlaczeniu gry wszystko jest ok, tylko ustawienie smooth powoduje ze wlacza sie czarny ekran, ale pomijajac to;
Gdy gra juz sie zaladuje (wlacza sie poziom Parisian Back street) to od tego momentu glos Lary staja sie jakby przyspieszony (tak jakby to byli cheap i daile (?)) a nie Lara...

3) to ze Lara wyglada jakby unosila sie "kilkadziesiat centymetrow ponad chodnikami" to tak jest zawsze i nie ma na to rady?
+4) a te patche to sie wszystkie instaluje? i w jakiej kolejnosci ?
no i pozostaje jeszcze ten problem zez dzwiekiem
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
  
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 27-05-2005, 18:01   

Te patche to: V42, V49 i V52.
_________________
Miow.
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 27-05-2005, 18:05   

'Obytrzy' masz tutaj: http://www.gamespot.com/p.../downloads.html :D
 
 
 
ArVen086 
Podróżnik



Joined: 09 Apr 2005
Posts: 306
Location: z Ziemi :P
Posted: 28-05-2005, 17:40   

Jeżeli chciałbyś pobawić się kodami polecam program TRAOD Startup Configuration Utility będziesz miał wtedy możliwości dostania się do miejsc wcześniej niedostępnych. Jest jeden fajny sposób na ominięcie paru leweli, zaczynając od Archeological Dig. Nie wiem czy wiesz...........ale po wejściu na wykopaliska wciśnij klawisz B i "przepłyń" przez siatke po lewej. (tamtędy Lara powraca po walce z duszem). Naciśnij klawisz Ctrl i pochodź troche....... ponownie aktywuj kod (klaw. B) i ponownie "przeleć" przez siatkę. I oto w ten prosty sposób jesteśmy w lewerze "Oblężone Galerie" :wink:
_________________
"My Love Is Not Your Toy, You'd Better Be Careful Boy!"
 
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 31-05-2005, 16:36   

no i super
zainstalowalem gre, wszystkie patche
a z dzwiekim nadal jest tak samo, 2 razy syzbciej slychac to co lara mowi w grze
dlaczego??
o co w tym chodzi?
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 31-05-2005, 17:42   

@A_DAM
To już kiedyś było opisane: trzeba wyłączyć akcelerację sprzętową dźwięku w ustawieniach gry.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 31-05-2005, 20:05   

dzieki, juz to zrobilem, wystarczy ze sie czlowiekowi troche zechce poczytac i juz po problemie... na chronicles znalazlem. wiec tam odeslalbym ewentualnych zainteresowanych w przyszlosci rozwiazaniem tego problemu
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 01-06-2005, 19:45   

no wiec jestem w The Serpent Rouge
no i mam problem, bo przestawiam dzwignie. tak, ze do znajdujacej sie na gorze szafki cos pokazuje, ze sie przesuwa, jednakze kiedy podchodze tam, Lara przeszukuje szafke, ale nic nie znajduje (!)
Szukam jakiegos pudelka czy innego boxu. Czy to ze tma nic nie ma, to jakis bug, czy po prostu to tak ma byc??
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
Lady_croft 
Student



Joined: 24 May 2005
Posts: 36
Location: Poznań
Posted: 01-06-2005, 19:55   

trzeba tak ustawic aby ten zepsuty reflektor (chyba 2 to jest) był ustawiony żeby lara mogła go przeszukac i tam znajdzierz pudełko
_________________
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 01-06-2005, 20:21   

O ile dobrze pamiętam, to lewy przełącznik (dźwignię), trzeba przełączyć dwa razy, a prawy raz ;)
_________________
 
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 06-06-2005, 17:57   

nie wiem, czy ktos z Was juz moze to zauwazyl, ale ja zamieszcze moze tu takie 2 screeny,
jeden to wlasciwie nie bug, ale dosc dziwnie to wyglada :?

obrazki sa troche gdzieniegdzie przyciemnione, ale tylko w niektorych programach.
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 06-06-2005, 17:59   

Adasiu, ten drugi to ja widziałam w jakiejś gazecie - chyba w CDA :P Otwieram na artykule o bugach w grach a tu te dziwne oczy....bosh...myślałam, że padnę....
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 06-06-2005, 18:02   

Ja właśnie w TAOD pierwszy raz przekonałem się, że Lara ma głowę całkowicie PUSTĄ :/ To było naprawdę traumatyczne przeżycie ;( Kamera się krzywo ustawiła i ukazał mi się dokładnie taki widok, jak na screenie 2 ;(
_________________
 
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 06-06-2005, 19:38   Lara ma pusto w glowie?

Bugiem numer 2 jestem zawiedziona bo myslalam ze Lara ma cos w glowie!Wiec jak ona jest taka madra?
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 06-06-2005, 19:39   

Cinek, ja jak grałam i zobaczyłam, że Lara jest putsa w środku, to aż mnie ścisnęło, bo jednak miło jest ją sąbie wyobrażać jako prawdziwą osobę :placz:

No, ale przecież nie wpakują jej nic do środka :p
_________________
Miow.
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 06-06-2005, 20:18   

Kasia Trent wrote:
Cinek, ja jak grałam i zobaczyłam, że Lara jest putsa w środku, to aż mnie ścisnęło, bo jednak miło jest ją sąbie wyobrażać jako prawdziwą osobę :placz:

Też tak miałem ;( Na początku myślałem, że to jakiś boss się pojawił, z takimi wielkimi oczami :P A potem patrzę, a to Lara pusta w środku...mało z krzesła nie spadłem ;( Jakoś w poprzednich częściach kamera nie właziła jej do głowy...ale w końcu to TAOD :/
_________________
 
 
 
A_DAM 
Podróżnik



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 417
Location: Surrey ;)
Posted: 06-06-2005, 21:38   

a mzoe to tylko taka sciema dla wrogow, zeby mysleli, ze Lara jest za przeproszeniem glupia i nie myslleli nad opracowaniem swojej sztucznej inteligencji i dlatego neiktorzy sa tacy przymolawi jak np. policjanci & ochroniarze w TAOD co wystarczy do nich 3 razy z daleka strzelic i juz po nich, albo co przestaja strzelac jak sie ich kopie??
_________________
...:::...
Moje słitaśne Forum[/size]
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 12-07-2005, 21:12   Szok!

Jak w pewnym momencie zobaczyłam Larę pustą od środka tak się wystraszyłam bo jak gram w Tomb Raidery to boję się,że coś mnie zabiuje.....I jak sę wystraszyłam to doznałam szoku -Jak możer Lara być pusta co najmniej w głowie?
Przecież ona jest taka mądra.....

KASIA TRENT

W przeciwieństwie do Ciebie :lol:
 
 
Guest

Posted: 13-07-2005, 13:23   

Rzeczywiscie musialas doznac szoku, bo jak widac ciagle pozostajesz pod jego wplywem.
Inteligencja wrecz porazajaca
 
 
lara_croft 
Obieżyświat



Joined: 27 Mar 2005
Posts: 1491
Location: Poznań
Posted: 15-07-2005, 23:54   

Larcia -> Ty chyba powinnaś iść do lekarza od chorób związanych z głową, bo ostatnie twoje zachowanie (na forum i GG) śwaidczy o tym, że jesteś nirezbyt mądra... :P

larcia wrote:

Jak w pewnym momencie zobaczyłam Larę pustą od środka tak się wystraszyłam bo jak gram w Tomb Raidery to boję się,że coś mnie zabiuje.....I jak sę wystraszyłam to doznałam szoku -Jak możer Lara być pusta co najmniej w głowie?
Przecież ona jest taka mądra.....


Larcia, LAra jest bardzo mądra i piekielnie inteligentna, cociaż czasami inteligencjas ją zawodzi :P Ale jest to bardzo żadkie zjawisko, więc pozostańmy przy twierdzeniu, że Lara się (prawie) nigdy nie myli :D A kto mi poda jakiś przykład omyłki Lary? :)

KASIA TRENT

Ekhem... Błędy / Bugi / Problemy :!:
 
 
Łapa2 
Student


Joined: 03 Dec 2005
Posts: 45
Posted: 10-02-2006, 14:00   

Ja niedawno po raz drugi przechodziłam Apartament Von Croya i trafiłam na dziwne zjawisko.Otóż amunicja, która tam leży (koło kolumny) jest amunicją do Riga 09. I gdy ją wzięłam, zobaczyłam,że nie zniknęła z podłogi, więc wzięłam jeszcze raz i tak przez 10 min. się męczyłam.Gdy już wszystko zebrałam okazało się, żę mam około 200 magazynków. Pozatym, w 1 levelu Pragi-Miejsce przestępstwa/zbrodni Monstrum, w miejscu, w którym można było otworzyc klapę młotkiem (na placu głównym) i wziąc apteczkę, też przytrafiło mi się coś dziwnego. Otóż gdy wracałam i weszłam po drbince i podeszłam do ściany i chciałam podskoczyc i złapac się krawędzi przez wypadek wcisnęłam Alt+Ctrl (przyzwyczajenie), uruchomiła mi się scenka z Bouchardem, jak Lara go ogłusza i pojawił się napis: Nie mogę tego otworzyc, który się pojawia przy czerwonych drzwiach po koniec levelu, oczywiscie potem gra mi się zacięła, ale fajnie to wyglądało :D
 
 
Łapa2 
Student


Joined: 03 Dec 2005
Posts: 45
Posted: 11-02-2006, 11:46   

Słuchajcie, co mam robic? Gdy włączam TRAOD, gra zaczyna mi się uruchamiac, a potem wyłącza się, pokazuje się pulpit i wyskakuje komunikat:

The Following Error has occured

SYS_ERROR_D3D_CREATE_DEVICE

Co mam zrobic?
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 11-02-2006, 15:27   

Code:
Upewnij się, że w ustawieniach gry (opcja Settings w menu startowym TAOD) zaznaczona jest opcja enable w zakładce karty graficznej. Jeśli tak, można poeksperymentować, odznaczając różne opcje (pole Options) graficzne (opcje zaciemnione nie są obsługiwane przez Twoją kartę).


Jeśli to nie pomoże, przeinstaluj sterowniki do karty graficznej.

:607:
_________________
Miow.
 
 
 
larcia 
Obieżyświat



Joined: 09 May 2005
Posts: 856
Location: Katowice
Posted: 11-02-2006, 16:53   

hehe dzięki Kasiu mnie też się czasem tak robi mimo,że mam oryginał ;)
To już mam na to sposób a tak to od nowa instalowałam grę ;)

Jeden problem z głowy :D
 
 
darekch 
See you in Valhalla


Joined: 24 Dec 2005
Posts: 331
Location: Ostrowiec Św.
Posted: 15-02-2006, 11:23   

Mam problem z TR6AOD, a mianowicie w levelu "Sanitarium". Po otworzeniu drzwi z tabliczką z kodem 38471 (naprzeciw rozwalonej stołówki) schodze Kutrisem na dół, aby tam wejść. wchodzę w pomieszczenie, ide po schodach na górę, podchodzę do zamkniętych drzwi, wciskam `ctrl` aby je otworzyć (bo łapka się pokazuje) i nagle... bum.... wywala mnie do Windowsa i wyświetla się błąd widoczny na screenie. Mam wersję TR6 z Ultimate Edition, wgrane wszystkie dostepne patche.
Z góry dziękuję za pomoc!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo