FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Pochwały i skargi część 2
Author Message
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 09-03-2007, 00:19   

Bardzo Cię prosze, zanim zalozysz temat, pomysl czy nie lepiej o tym napsiac w jakims juz istniejacym...
_________________
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 09-03-2007, 14:08   

Po co? Można założyć 10.000 tematów w stylu "co mnie śmieszyło w tr legend", "co mnie wpieniało w legend", "Kiedy furknął mi pindol w tr legend" "czy Lara ma pryszcze" i tym podobne. Ehh ordnung muss sein :)
 
 
 
Birko 
Praktykant



Joined: 14 Feb 2007
Posts: 150
Posted: 09-03-2007, 19:29   

Integral - no fakt nie pomyślałam o tym... (ale nie zgodze sie z tobą w kwestii opisywania takich sytuacji w trickach i sztuczkach bo by zaraz na mnie wszyscy krzyczeli, że nie na temat).
Igi^MBE - przecież mój temat nie był aż taki bezsensowny. Na tym forum istnieją takie tematy typu "jak zapisać stan gry" albo "jak wyłączyć TR3?" i ich nie usuwacie. Albo w temacie "trening w TR2" z kilkudziesięciu postów góra 5 jest na temat. Dlaczego tam się nie przyczepicie? Tylko od razu do mnie za najmniejszą nawet błahostkę...To nie fair.
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 09-03-2007, 20:06   

Birko wrote:
(ale nie zgodze sie z tobą w kwestii opisywania takich sytuacji w trickach i sztuczkach bo by zaraz na mnie wszyscy krzyczeli, że nie na temat).

To zakładaj nowe, wieczór mam wolny. Mogę na bieżąco sprzątać, jeśli Cię to satysfakcjonuje...

Birko wrote:
Na tym forum istnieją takie tematy typu "jak zapisać stan gry" albo "jak wyłączyć TR3?" i ich nie usuwacie.

Dlatego, że są to konkretne pytania o problemy z grą TR. Każdy newbie przynajmniej teoretycznie powinien przejrzeć dział nim zada jakies pytanie, takie topici pełnią więc funkcję "ruchomego FAQ".

Birko wrote:
Albo w temacie "trening w TR2" z kilkudziesięciu postów góra 5 jest na temat. Dlaczego tam się nie przyczepicie? Tylko od razu do mnie za najmniejszą nawet błahostkę...To nie fair.

Zapewniam, że na pięciu się nie kończy, to raz. Dwa - skoro to taka błahostka, to nie rozumiem dlaczego tak to przeżywasz.
_________________
; p ; >>
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 09-03-2007, 22:41   

Birko wrote:
Tylko od razu do mnie za najmniejszą nawet błahostkę...To nie fair.


Nie musisz się wcale czuć dyskryminowana. Na tym forum poleciały już ogromne ilości tematów, a nie tylko Twoje. Jak nie chcesz się narażać na stresy z tym związane, to ich po prostu nie zakładaj. Bez tego naprawdę da się żyć.

A topic był bez sensu. Wszystko co można było ewentualnie na ten temat powiedzieć i tak już powiedziałyście z Amy.
A nawiększy śmiech i tak człowieka ogarniał, gdy dotarł do końca gry i w końcu uwierzył, że to naprawdę już (JUŻ) koniec :690:
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 21-03-2007, 08:40   

Hm, wygląda na to, że chyba od wczoraj nie działają powiadomienia na maila o otrzymanych privach.
To znaczy rano działały a potem już nie.
Czy komuś cóś wiadomo na ten temat? :)
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Igi^MBE 
⌖⌖⌖⌖



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 1909
Location: Łódź
Posted: 23-03-2007, 11:02   

a nie wiem, nie dostaje privów od ludzi :) Nie lubią mnie, czy co... :D A poważnie to moze coś na serwerze przestawili :)
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 06-04-2007, 15:53   

Ja też chce się poskarżyć bo ktoś dał mi przedziwną rangę i zmienił płeć. (Zmianę płci naprawiłęm, aleta ranga XD )
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 06-04-2007, 16:57   

Hehe pewno komuś podpadłeś. Bo to mi wygląda na jakąś specjalną rangę. Ciekawe za co cię tak wyróżnili?? :D

EDIT:
To pewno nagroda za zmianę płci Igiego w temacie o zwierzętach. Admin się odgryzł. :P
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Kolka:) 
Podróżnik



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 229
Location: ze 100licy :D
Posted: 11-04-2007, 19:36   

dobra teraz ja ponarzekam :690: dziwne jest to że nie można pisać krótkich postów i są one kasowane. na innych forach czegoś takiego nie ma. ja rozumiem żeby usuwać posty które są kompletnie nie na temat lub poprostu głupie, ale moim zdaniem krótkie wypowiedzi też mogą wprowadzić coś do dyskusjii... Więc niewiem po co to nerwowe upominanie userów o pisanie dłuższych postów? :gupek:
to ja tyle :-P
_________________
She's so stupid, what the hell do you think?!
 
 
 
Alisasi 
Podróżnik



Joined: 22 Jan 2007
Posts: 394
Location: znad morza
Posted: 11-04-2007, 19:48   

Kolka
(kochani Administratorzy i Moderatorzy, pozwolę sobie wyjaśnić)
owszem, na niektórych albo i większości(w co wątpie) forach dyskusyjnych nie jest tępione(co nie znaczy dozwolone!) pisanie dwu-trzy wyrazowych postów.
Na jednym z takich for byłam modem i szczerze mówiąc... to była tragedia.
Po dwóch latach administratorzy i moderatorzy utworzyli Grupę Sprzątającą mającą doprowadzić forum do porządku. To co tam zastalismy no... nie da się określić. Posty nic nie wnoszące do tematu. Spam. Offtop. Wszystko do wyboru. A było około 10 moderatorów.
Tu jest trzech(?) o ile się nie mylę i porządek IDEALNY. Takie forum jest przejrzyste i jasne. No i nie ma tego co zdarza się na wielu czyli bezmyślnej nabijki postów.
Wyobraź sobie: masz do przeczytania 200 postów i na takich forach 190 z nich to jawny spam. A tu? 200 czystych i przejrzystych, do czytania.
Pisanie dłuższych postów jest po to aby jasno wyrazić opinię a nie do Fan Artu "Świetne" nawet nie oglądając prac czy Jak wam się podoba Lara w Anniversary "Świetna".A widziałeś ją?
To nabijanie postów.
I nic tego nie zmieni.
Po co ci wysoki status z 1000 postów skoro 900 to spam? To obniża wartość forum(intelektualną rzecz jasna).

Mam nadzieję ze nikogo tu nie uraziłam ale staram sie od dawna wyjaśniać zjawisko "short-post" współpracując z pewną ilością for dyskusyjnych.
:pozdro:
_________________
"From this moment, your every breath is a gift from me"
http://youtube.com/watch?v=mMkI8T7rLlw
 
 
 
Asyenna 
Odkrywca



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1869
Posted: 11-04-2007, 19:54   

No wiesz Kolka nie jestem adminem ani modem ale akurat zakaz pisania krótkich postów jak najbardziej popieram. Prawda jest taka że czytanie kilkunastu postów w rodzaju: "Super!", "Popieram", "Dzięki" czy też "Nie zgadzam się". nie jest jak dla mnie niczym przyjemnym. A poza tym to takie posty niczego nie wnoszą bo co też można wyrazić w poście jednowyrazowym czy też nawet jednozdaniowym. Co to za dyskusja bez przedstawienia argumentów?
A tak pomijając to jaki cel mają takie krótkie posty?? Jak dla mnie to albo się ma coś do powiedzenia i potrafi się to rozwinąć albo się nie ma nic do powiedzenia i tylko post służy podbijaniu licznika. Więc po co to wszystko.
Jeżeli na innych forach lubią coś takiego to ich sprawa. Ja się cieszę że na tym forum jest to skutecznie wypleniane. :D
_________________
Grawitacja to nałóg z którym trudno zerwać.
 
 
Kolka:) 
Podróżnik



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 229
Location: ze 100licy :D
Posted: 11-04-2007, 19:56   

hm nom racja jak napisze się "świetne" i tylko tyle to kumam że tochę to głupie. nom ale jeśli ktoś narysuje jakąś pracę i ktoś napisze "bardzo fajna praca, naprawdę mi się podoba, gratuluje" o sądze, że nie jest to zwykły śmieć...
_________________
She's so stupid, what the hell do you think?!
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-04-2007, 19:57   

Kolka, zapewniam cie, że jeśli post - nawet króciutki - ma jakieś śladowe ilości sensu, to nie jest usuwany...od biedy przenoszony.

Co do tego o pracach - racja, ostatnio kosiłem tam sporo, a to dlatego, że jeśli już oceniasz jakąś pracę, to za pewne autor jaki inni, są ciekawi co konkretnie Ci się podobało.
80% postów wygląda tak : "Super pracka, podoba mi się!". Spoko, ale to nie jest temat od cukrzenia. Warto napisać, dlaczego twoje zdanie jest takie a nie inne, co autor mógłby poprawić itp.
_________________
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 11-04-2007, 20:37   

K@t, zauważ jednak, że posty napisane w "Fanarcie" nie są w ogóle liczone w profilu, nie zmieniają rangi etc. Dlaczego? Właśnie dlatego, że ktoś pomyślał profilaktycznie, że mogą się pojawiać wypowiedzi krótkie i z "dyskusyjnego" punktu widzenia często bez sensu. Ogólnie dział "FanArt" służy do komentowania prac, z założenia - nie do dyskusji, nie jest to więc taka część forum jak każda inna.
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 11-04-2007, 22:16   

Rozumiem, ale wczoraj wywaliłem stamtąd posty jednej osoby, jeden był o treści "super". Mimo, że posty naliczane nie są, to fanart w dalszym ciągu pozostaje integralną częścią forum i po prostu uważam, że nic nikogo nie usprawiedliwia od nieograniczonego spamowania.
No ale cóż, w takim wypadku fanart zostawiam w spokoju...
_________________
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 30-04-2007, 12:43   

Co jest? Dlaczego nie dochodza do innych ode mnie prywatne wiadomosci? Caly czas sa w folderu "do wyslania" a nie w w "wyslanych" i nie da sie nic zrobic zeby doszly!
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 30-04-2007, 12:45   

osoby, do ktorych wysłałas wiadomosci nie odczytały ich jeszcze. Dlatego sa w folderze "do wysłania".
_________________
 
 
Lareczka 
Praktykant


Joined: 03 Sep 2006
Posts: 179
Location: Kraków
Posted: 30-04-2007, 12:54   

Aha dzieki. Ale teraz jest siara bo ja ich tyle wyslalam w nadziei ze ktores dojda :hehe: xD :-P :690:
 
 
 
iraq 
Podróżnik



Joined: 10 Apr 2007
Posts: 221
Posted: 30-04-2007, 15:57   

całą stronka WOTR jest super chcialam kiedys jakas stronke o TR dac na strone glowna i patrzylam na rozne oficjalne jak i nieoficjalne strony o TR i wybralkam ta ale jedynym jej minusem pozwole sobie zacytowac jest np. cos takiego

(2 lata) i TAOD (ponad 3 lata) - te dwie części powstawały najdłużej ze wszystkich Tomb'ów, ale dzięki temu były (TR1 napewno, TAOD NAJPRAWDOPODOBNIEJ BĘDZIE) najlepszymi grami z całej serii.

czy anioł ciemniości się spisał????
nie warto by tego zmienić????
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 30-04-2007, 16:01   

Tak, i od razu pozmieniać wszystkie newsy sprzed premiery TAOD. Tam gdzie jest napisane "gra zapowiada się świetnie" zmienić na "ta gra będzie niewypałem".
_________________
 
 
iraq 
Podróżnik



Joined: 10 Apr 2007
Posts: 221
Posted: 30-04-2007, 16:05   

nie o to mi chodzi ale to bylo napisane nie w newsie ale w powstawaniu gry czylki w temacie który tak naprawde nie będzie przestarzaly
_________________
...
 
 
millo 
Podróżnik



Joined: 25 Dec 2003
Posts: 465
Location: Pustostan
Posted: 01-05-2007, 00:17   

Mam kilka zastrzeżeń dotyczących regulaminu. W punkcie piątym możnaby napisać o systemie ostrzeżeń i sankcjach za nie przewidzianych; w informatorze dla nowicjuszy w punkcie dotyczącym shoutboxowi zmieniłbym zdanie "To taki mini czat, do którego forumowicze mogą wpisywać ważne komunikaty." na "To taki mini czat.", co lepiej oddawałoby jego rzeczywiste zastosowanie; w tym samym informatorze w punkcie "rangi" nie ma słowa o rangach specjalnych dla osób nie będących moderatorami; przydałby się osobny punkt o możliwościach osoby zarejestrowanej i niezarejestrowanej; brakuje też zapisu mówiącego o poprawnym stosowaniu języka polskiego na forum.
Mam świadomość, że po wprowadzeniu takich zmian w praktyce nic się nie zmieni, ale porządek na forum powinien być.
 
 
 
Dustie 
Podróżnik



Joined: 26 Sep 2004
Posts: 292
Posted: 03-05-2007, 23:36   

millo wrote:
wpisywać ważne komunikaty

:rofl: :wpale: a to dobre! xD

Co do poprawnej polszczyzny, to mozna pewnie taki zapis dodac, ale... niewiele to chyba zmieni ;) Ja sam sie nie przestawie na polskie czcionki ;)
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 04-05-2007, 12:00   

millo wrote:
..."To taki mini czat, do którego forumowicze mogą wpisywać ważne komunikaty." na "To taki mini czat.", co lepiej oddawałoby jego rzeczywiste zastosowanie...

Może jestem człowiekiem małej wiary, ale prędzej czy później zawsze ktoś zrobi tam, hmpf, "nieporządek". Jedna restrykcja więcej w regulaminie tylko wyjdzie forum na plus, nie mówiąc o tym, że większość internautów nie ma w zwyczaju czytywać forumowych regulaminów ;-) .

millo wrote:
w tym samym informatorze w punkcie "rangi" nie ma słowa o rangach specjalnych dla osób nie będących moderatorami;

A bo to ilu takich? Pmkkoch, Matek, Bro, Szymciu? Zazdrościsz czy jaki diabeł? :D Rangi dla userów z tego co mi wiadomo są niedostępne tak "od ręki", a więc nie ma potrzeby osobnego rozpisywania się o tymże... Przynajmniej ja takiej nie widzę.

millo wrote:
brakuje też zapisu mówiącego o poprawnym stosowaniu języka polskiego na forum.

Gdzieś tam we "Wszyscy o wszystkich" bodaj był mały apel góry, by nie nękać dysortografików. Dziś już nie każdy umie pisać (i czytać), przykro mi :p .

Co do możliwości osoby zarejestrowanej i niezarejestrowanej, to w każdym temacie na dołu strony jest to dość jasno wyszczególnione, więc i tu w zasadzie nie widzę potrzeby... No ale gdyby komuś się chciało, to pewnie można by to do kupy poskładać. Tylko po co?
_________________
; p ; >>
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo