FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Lava Kroft kontra Lara Croft
Author Message
Kamil croft 
Na wygnaniu


Joined: 02 Feb 2006
Posts: 122
Posted: 03-08-2006, 07:35   Lava Kroft kontra Lara Croft

COśadzicie to tej grze lava Kroft?Nie no normalnie wedlug mnie to podroba tr.Czego ci ludzie nie wymysla by miec kase.Ozura Mobile opisuje swoją grę jako "epicką przygodę", a jej bohaterkę, Lavę Kroft, jako "kobietę o niesamowitym głodzie odkrywania najbardziej intrygujących tajemnic świata".
Hmm a Lara Croft to tak samo robi normalnie kopia!"Dowiedzieliśmy się o tej grze wczoraj wieczorem", mówi przedstawiciel Eidosa, "Skontaktowaliśmy się z naszymi prawnikami oraz ekipą odpowiedzialną za prawa autorskie, która właśnie zgłębia tą sprawę".
Edios powinien pozwac do sadu tych stworzycieli lavy kroft o naruszenie praw autorskich!Po prostu lava moze sie schowac do wulkany a lara królóje
Niektore fragmenty wziete z croft.prv.pl
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 03-08-2006, 14:03   

Poczekajmy moze na wiecej informacji :P szczerze sadzicie,ze ta cala Lava moze byc jakakolwiek konkurencja dla Lary Croft i Tomb Raidera? Ja tak srednio :P
 
 
Kamcia 
Obieżyświat



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 1008
Posted: 03-08-2006, 16:41   

Quote:
szczerze sadzicie,ze ta cala Lava moze byc jakakolwiek konkurencja dla Lary Croft i Tomb Raidera?

Coś mi się nie wydaje, żeby to odniosło zapierający dech w piersiach sukces. :P Larze tam żadna podróba raczej nie zagrozi. :> Jeżeli już coś to może wywoła małą nurze, ale potem i tak wszystko pójdzie w niepamięć, no i przecież Lava nigdy nie zdobędzie takiej wiernej rzeszy fanów jak Lara. :P
 
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-08-2006, 17:07   

Tak, zwłaszcza, że to zwykła gierka, jakich pełno na telefony komórkowe. :p Nie wiem o co tyle rozgłosu...
_________________
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 03-08-2006, 17:21   

K@t wrote:
T Nie wiem o co tyle rozgłosu...


No jak to o co? O kasę! Bo tamci wykreuja se jakąs tam Lavę - podróbe Lary i zwróca tym na na siebie uwagę. Ludzie beda ciekawi co to takiego, w jakim stopniu jest podobna do miss Croft i takie tam. A że zyski ze sprzedazy nie trafia w łapki Eidosu to sie zaczyna problem.

Swoja drogę to ta Lava to smiech na sali, bo nic przecież nie może sie równać z Larą. Ale rozumiem Eidos. Natrudził sie, by wykreowac nasza sliczna archeolog, a pojawiaja się jacyś ziomkowie co robia podróbe i moge tym nawet osmieszyć serie TR, bo kto wie co im strzeli do głowy. Trza wiec im dac klapsa póki czas... :p
 
 
K@t 
Spectre



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 5455
Location: Poproś Tatę
Posted: 03-08-2006, 17:32   

A moim zdaniem to jest zwykle czepialstwo ( Eidosu) i tyle. Juz wiele takich podrobek znanych gier na telefony widzialem i zaden wydawca japy nie darl.
Gry komorkowe raczej nie maja wplywu na rozwoj elektronicznej rozgrywki, wiec watpie aby istenie Lavy mialo miec jakikolwiek wplyw na samego TR. Nie sadze, zeby przecietny czlowiek zwracal uwage na takie rzeczy.
Poza tym nie od dzisiaj wiadome jest, ze Eidos jest wyjatkowo pazerny na forse i zadnej okazji nie przepusci.


BARBIE
Jeszcze Larze robi reklamę, nie? :p
_________________
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 04-08-2006, 10:32   

Ale wychodzi przecież TR Mobile czy tam TRL Mobile i może to zaszkodzić sprzedaży :P A poza tym liczy się sam fakt zrobienia i wypuszczenia takiego gówna, pod szyldem zbliżonym do TR i Lary. A poza tym temat LK kontra LC to wiadomo że LAra wygra :*
 
 
bro 
bro


Joined: 26 Aug 2004
Posts: 449
Location: masaczjusets
Posted: 04-08-2006, 12:09   

Ja tam wolę Maję Kraft :) jest fajna i ma ładne piosęki :)
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 04-08-2006, 13:07   

Podpisuję się pod tym co napisał Paciej :)

A oprócz tego to Lara jest niepowtarzalna i dlaczego ma mieć jakąś mizerną kopię? :P Ktoś kopiując czyjś pomysł jeszcze się na dodatek bogaci i nie wiem, ale to zostało zrobione raczej celowo, bo na pierwszy rzut oka kojarzy się Lara, jak się zobaczy tą Lavę Kroft. Myślę, że Eidos bardzo dobrze zrobi składając pozew do sądu :)
_________________
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 04-08-2006, 13:18   

MekCal wrote:
Podpisuję się pod tym co napisał Paciej.

Nie pozwalam ! Prawa autorskie są moje :P :P:P ;)
MekCal wrote:
prawa autorskie należą do Core Design
Sprostowanie - prawa autorskie należą już chyba do Crystalsów ;) Ale to taki mały błąd.
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 04-08-2006, 13:28   

Paciej wrote:
Nie pozwalam ! Prawa autorskie są moje :P :P

:D :P :)

Paciej wrote:
MekCal wrote:

prawa autorskie należą do Core Design

Sprostowanie - prawa autorskie należą już chyba do Crystalsów Ale to taki mały błąd.

A przepraszam :P Gdzie ja coś takiego napisałem? :P
Prawa autorskie należą do Core Design, o czym świadczy chociażby stosowny zapis na stronce tombraider.com :) Aby nie trzeba było tego szukać zamieszczam poniżej screena z tejże stronki:



Ten zapis świadczy o tym, że Crystalsi "tylko" stworzyli TRL, ale prawa autorskie należą nadal do Core. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to oni stworzyli grę, a prawa utracili jedynie do tworzenia kontynuacji TR :)
_________________
 
 
 
Paciej 
Łakocie i Witaminy


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 1711
Posted: 04-08-2006, 13:40   

Ale po porażce Angel of Darkness Eidos odebrał przecież prawa Core Design i dał Crystalsom. Albo na stronie jest błąd albo do opini publicznej podano złe dane.
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 04-08-2006, 14:09   

:offtopic:

Wydaje mi się, że odebranie praw Core do TR jest czasami zbyt szeroko rozumiane :) Patrząc na ten napis można wywnioskować, że Core utracili prawa tylko do tworzenia kontynuacji, a Crystal tylko takie prawo zyskali. Jeżeli oczywiście ten zapis jest prawdą, ale przecież www.tombraider.com jest stroną oficjalną, to raczej nie pomyłka bym powiedział :P :)

No dobra, end of this offtopic here :P
_________________
 
 
 
Frik 
Obieżyświat


Joined: 27 Apr 2005
Posts: 1089
Posted: 04-08-2006, 21:02   

Quote:
Wydaje mi się, że odebranie praw Core do TR jest czasami zbyt szeroko rozumiane :) Patrząc na ten napis można wywnioskować, że Core utracili prawa tylko do tworzenia kontynuacji, a Crystal tylko takie prawo zyskali. Jeżeli oczywiście ten zapis jest prawdą, ale przecież www.tombraider.com jest stroną oficjalną, to raczej nie pomyłka bym powiedział :P :)


O ile się nie mylę, to gdy Core zostało wykupione przez Eidos, to on posiadł na własnośc ich i ich prawa autorskie. Dlatego też mógł odebrać prawa jednemu developerowi i dac następnemu i kłocic sie o nie w sądzie. :)
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 05-08-2006, 14:54   

Szczerze powiedziawszy to ja nie wiem, czy jest tak jak mówisz :P Kwestie prawne między Eidosem a Core nie zostały to tej pory upublicznione. Szczegóły odebrania praw Core też nie. Także ciężko jest to powiedzieć. Bo słowa "tracić prawa" to ogólnik, z którego właściwie nic nie wynika. A to czy mógł odebrać prawa jednemu developerowi i dać następnemu to nie jest wcale takie proste. Zresztą jak prawo autorskie do TR1-TAOD może mieć Crystal Dynamics, skoro nawet nad tymi projektami nie pracowało, a prawowity autor ich nie mieć? I pozostaje pytanie, czy prawa autorskie można tak łatwo odebrać? Ale po co się nad tym rozwodzić, skoro jest zapis "Tomb Raider Legend (C) 2006 Core Design Ltd. Developed by Crystal Dynamics", który wszystko wyjaśnia :P Zresztą z tego co pamiętam, to w roku 2003 gdy się mówiło o odebraniu praw Core, to dotyczyło to tylko prawa do tworzenia kontynuacji, nigdy nie było napisane, że "Core traci wszelkie prawa do serii TR", a tylko "Core stracił prawa do serii Tomb Raider", co można różnie interpretować. Zresztą też nigdzie nie było napisane, że chodzi o prawo autorskie. I już nie spekulujmy, przynajmniej nie w tym topiku, robiąc offtopic. Odpowiednim tematem byłby "Core Design vs. Crystal Dynamics", albo mój numer GG jak chcesz pogadać na ten temat ze mną :P
_________________
 
 
 
Cinek 
Obieżyświat



Joined: 13 Feb 2005
Posts: 823
Posted: 06-08-2006, 19:16   

Wracając do topicu, to myślę, że Eidos za mądry nie jest robiąc tej Lavie taką reklamę. Prawie nikt nie dowiedziałby się o tej grze, gdyby nie chęc procesowania się.
_________________
 
 
 
Kurtis Trent 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2005
Posts: 14
Location: Chorzów
Posted: 07-08-2006, 12:31   

Cinek, reklama nie oznacza sukcesu. Heavy Metal FAKK2 byl reklamowany, ze niby hit ale jakos Lara sobie dala rade bedac rzekomo bohaterka coraz slabszych gier, Rayne tez nie ma juz dlugiej przyszlosci. Uwazasz wiec ze taka w ogole "podrobka" zrobi wiecej szumu niz takie siwetnie zmienione Tomb Raider'y ? Gracze to nie owce ktorepojda za byle facetem z kijem, maja swoj rozum i skoro komus sie nie spodobala "inteligentna" podrobka Tomb Raidera jak Rayne [czyli piekna kobieta, ale wampirzyca co je ózni, ruda itp] to tym bardziej nie spodoba mu sie taka co jest otwarta podrobka.. :pozdro:
_________________
"Raz na 5000 lat"
 
 
 
Barbie 
Obieżyświat


Joined: 23 Dec 2003
Posts: 1442
Posted: 07-08-2006, 12:34   

Może i sukcesu od razu nie oznacza, ale prawda jest taka, że gdyby nie awanturowanie się Eidosu, to prawdopodobnie byśmy o Lavie Kroft w ogóle nie usłyszeli.
 
 
The Pianist 
Praktykant



Joined: 31 Jul 2005
Posts: 123
Location: Wawa
Posted: 10-08-2006, 12:52   

Nie dziwię się Eidosowi. Chociaż jakby tak z drugiej strony popatrzeć....nie to abym był przeciwny Tomb Raiderowi, Laze i Eidosowi bo Widać, żeLava to podróba będzie, ale jak popatrzeć rzeczywiście z drugiej strony, to twórcy Matrixa wymyślili spowolnienie czasu i bullettime. A teraz to wszędzie widzimy w filmach i grach typu Popy, TRL, Max Payne i wiele wiele innych. Co by było wtedy jakby bracia Wachovscy (czy jak to się tam pisze) darli ryje, że filmy i gry co powstały po Matrixie podrabiają tą ideologię.

Ale jednak jestem za Eidosem.
 
 
 
e_g 
Obieżyświat



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 1385
Location: Poznań
Posted: 10-08-2006, 13:59   

bullettime to tylko efekt,pierwszy go miał max payne i kompletnie inaczej to wygląda.Zreszta oni nie mogli tego efektu opantentować,więc w czym problem?
_________________
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 10-08-2006, 19:33   

Czepianie sie bullettime'u jest troche niodpowiednie :-P jakby to bylo gdyby nikt nie mogl czerpac, opierac lub inspirowac sie pomyslami innych? (nie mowie, zeby zaraz calosc zrzynac!) Taki maly bezsens czepianie sie takich rzeczy.
Eidos mogl sie jednak troche wkurzyc o Lave, badz co badz to cala gra (ale tylko na teelefon!) Reakcja jest przesadzona, powinni wiedziec, ze Lava nie jest zadnym realnym zagrozeniem dla Tomb Raider'a, a takie genialne pomysly (pozew sadowy?) robia tylko reklame, jak to bylo wczensiej powiedziane.


BARBIE
Albo próbują pokazać, kto tu rządzi :p
 
 
Kurtis Trent 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2005
Posts: 14
Location: Chorzów
Posted: 11-08-2006, 09:52   

Wedlug mnie pozew sadowy jest odpowiedni, gdybym byl Eidosem mialbym w tylku reklame tej calej Lavy, sprawiedliwosc jakas musi byc bo za rok zobaczymy Ksiecia Rzymu, Simsy w kosmosie,Kubusia Puchatka inaczej narysowanego i inaczej nazwanego [naturalnie zmiany kosmetyczne], zobaczymy detektywa Plarota, prawniczke Kejt Wolker ITP ITD. Taki sad pokaze tworcom ze nie sa bezkarni i taka wedlug mnie bezszczelnosc nie poplaca. A reklama i tak nie da nic takiemu gniotowi ktory nie ma zadnej orginalnosci, i nic, doslownie nic soba nie pokazuje.....
_________________
"Raz na 5000 lat"
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 11-08-2006, 10:28   

Kurtis Trent wrote:
A reklama i tak nie da nic takiemu gniotowi ktory nie ma zadnej orginalnosci, i nic, doslownie nic soba nie pokazuje.....


Wydaje mi sie, ze ludzie poleca na ta cala Lave chociazby dla porownania! Co ma wspolnego z Lara? Czy tylko nazwa jest podobna? Co soba prezentuje? O co tyle szumu? (Ja sama juz jestem ciekawa jak to wyglada :-P ) Chyba, ze Eidos wygra sprawe to gra zostanie zdjeta z rynku i po krzyku.
 
 
Kurtis Trent 
Nowicjusz



Joined: 28 Aug 2005
Posts: 14
Location: Chorzów
Posted: 12-08-2006, 20:58   

I myslisz ze kazdy ciekawy kupi orginalna gre [w przypadku komórek to je sie sciaga nie? ja nie wiem bo komórki nie mam] ? Szczerze? Nie, co najwyzej jakies 60 % tych co bedzie ciekawych. Reszta bedzie czytac, ogladac screeny i czytac recenzje. Poza tym, napisze to poraz kolejny, nawet jak ktos to kupi/sciagnie i zobaczy cóz to dzielo oferuje to na "Lave Kroft 2" sie nie da nabrac, to tyle jesli chodzi o mnie w tym topicu nie mam ochoty pisac tego samego 3 raz zmieniajac slowa.............................
_________________
"Raz na 5000 lat"
 
 
 
Jerrem_Y 
Obieżyświat



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 1017
Location: Poznań
Posted: 12-08-2006, 21:35   

Nie denerwuj sie :P no ale widzisz to juz jest 60%!
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo