FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
TR4: The Last Revelation
Author Message
kubabutton
Guest
Posted: 11-07-2004, 20:59   Tomb Raider IV POMOCY!!!

Mam problem czysto techniczny chodzi o poziom katakumby a dokładnie o miejsce gdzie trzeba przeskoczyć z jednej liny na drugą i mam z tym kłopot:( Nie moge przeskoczyć na ta druga linę chociaż ta pierwsza jest dobrze rozbujana to lara skacze jakby była w miejscu i nie może dosiegnąć tej drugiej liny:(:( Czy ma ktoś jakąś dobrą radę jak należy przeskoczyć na drugą linę??
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 11-07-2004, 21:37   

To nie jest wcale takie trudne, jak się wydaje. Musisz dokładnie nakierować się na tę drugą linę. Radzę wyskoczyć z najwyższego punktu i przytrzymać ctrl. Ja sobie zawszę tak radzę.
_________________
Miow.
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 17-07-2004, 16:15   

Teraz to ja mam problem z TR4. Jestem na końcu Chambers Of Tulun, zamykam Hammer'a i biegnę do koła obok drzwii, ciągnę i nagle Hammer się pojawia. Mogę go olać i wejść przez drzwii, ale później nie wejdę po drabince, bo on mnie zwala! Robię to za wolno czy co? :gupek:
_________________
Miow.
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 17-07-2004, 17:50   

Już nie mam problemu :mrgreen:
Tylko mi nie zarzucajcie, że gadam sama ze sobą... Z Charlsem też tak było, jak napisał podobnie :>
_________________
Miow.
 
 
 
Charles 
Podróżnik



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 651
Location: Poznań
Posted: 18-07-2004, 08:13   

Ale masz interesującego rozmówcę :>
_________________

"Things happen to us. But it's our reactions that matter." - Sally
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 18-07-2004, 18:13   

Kasia -> mi też się tak zdarzało, ale wszedłem po drabince na górę. Nie wiedziałem też, dlaczego on wychodzi, ale udało się.

Po prostu może spróbuj z tymi linami trochę bardziej po lewej lub prawej stronie przy ustawianiu, ale nie wiem, czy to pomoże.
_________________
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 18-07-2004, 18:41   

Nie trzeba, juz sobie poradziłam, wystarczylo zrobić to szybko.
_________________
Miow.
 
 
 
beta
Guest
Posted: 11-11-2004, 22:01   TR4: The Last Revelation

Cześć.
Od września przechodzę sobie pomału tę super gierkę i..utknęłam:(.Jestem w rundzie Citadel, w komnaciecompas puzzle, układam wszystko jak powinno być no i nic się nie dzieje. Czy tam jaest może jakiś myk, jakies inne strony świata, czy jak?
Jeżeli dacie radę to pomóżcie.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 11-11-2004, 22:28   

Quote:
Na każdym ze stolików narysowane są oznaczenia czterech stron świata - S, N, E, W. Poustawiaj stoliki według stron świata posługując sie kompasem (Esc). Otworzą sie troje drzwi.


Tyle mogę powiedzieć, że jak się nie udaje za pierwszym razem (a myślisz, ze jest dobrze), to nie łam się, pomęcz się trochę nad tym. Najpierw ustaw sobie stoliki w dobrej kolejności. Potem jeśli drzwii nie będą się otwierać, to przesuwaj je z miejsca na miejsce, ale zawsze tak, żeby strony świata się zgadzały. Po paru próbach napewno się uda :) Mi za pierwszym razem też nie wyszło :wink: Musiałam przestawić i za drugim razem było już ok :)

Jak mi sie uda, to wrzucę screena :P

No i mam :lol:
_________________
Miow.
 
 
 
beta
Guest
Posted: 13-11-2004, 17:29   

Chyba muszę skorzystać z kodu i obejść te puzzle. Ustawiam i ustawiam i nic choć strony zawsze są ok:(
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 13-11-2004, 23:33   

W takim razie masz doczynienia z bugiem. Jeśli już na początku próbujesz ułożyć stoliki i popełniasz błąd, to później dobra kombinacja nie działa :/ Jedyne wyjście to gra z poprzedniego save'a, jeszcze przed rozpoczęciem przesuwania tych stolików. Jeśli tak sie zdarzy, że nie masz save'a to znajdziesz go tutaj: http://www.tombraiders.ne.../tr4citadel.zip
Beta, zdaje się, że Ty nie widzisz obrazków pod postami, więc radziłabym się jednak zarejestrować ;) Może wrzucę jeszcze to...
_________________
Miow.
 
 
 
Geneve
Guest
Posted: 17-11-2004, 17:41   TR: The Last Revelation

witam, mam wielki problem, zwiazany z ta czescia gry. Otoz doszlam do etapu w Aleksandrii, do jego pierwszego etapu, City of the dead. I nie moge sobie z tym etapem poradzic:(( doszlam do momentu, gdzie powinnam przeskoczyc przez kope piasku na droga strone, i tam przez jakis otwor wjechac na nizszy poziam. itd, tak wyczytalam w solucji zawaetej na tej stronie. Ale gdzie jest ten jakis otwor?? :( bo ja przeskoczylam, ale tam nic nie ma na tej drugiej stronie. Jest tylko jakis mini korytarzyk, do ktorego trzeba sie wspiac. A zadnego otworu nie ma:(( juz nie wspomne, ze pozniej powinna pojawic sie jakas woda, do ktorej bede musiala wskoczyc:(( Prosze, niech ktos mi pomoze, bo juz od 3 dni, nie wiem jak to przejsc:(( Bede z gory bardzo wdzieczna. Tylko nie pisze mi zebym przeczytala sobie solucje, bo ja wlasnie mam ja przed oczami, ale i tak nie wiem gdzie jest ten caly otwor. Z gory serdecznie dizekuje!! Pozdrawiam :-)
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 17-11-2004, 19:14   

Musisz przeskoczyć motorem na ten taki podest. Są tam barierki. Jeśli wjedziesz tam, to podłoga za barierkami pod cięzarem motoru zawali się. Niewiem gdzie dokłądnie jesteś, bo jakoś chaotycznie to napisałaś ;) , ale jeśli masz problemy, to napisz na gg, napewno Ci pomogę :)
_________________
Miow.
 
 
 
Cez 
World of Tomb Raider



Joined: 12 Dec 2003
Posts: 3731
Location: Tczew/3city
Posted: 17-11-2004, 19:19   

To nie jest Aleksanria, tylko Kair :)

Zrób screena i zamiesc go.. bez tego raczej nikt nie pomoze..
_________________
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 17-11-2004, 19:23   

Cez -> Pomoże, jeśli jaśniej powie o co chodzi :>
Geneve -> Zarejestruj się :) Chętnie wrzucę tu jakiegoś pomocnego screena, ale jeśli nie będziesz zarejestrowana, to go nie zobaczysz :wink:
_________________
Miow.
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 17-11-2004, 19:44   

Ja też mam problem :/
Po Guardian of Somerkhet jest animacja... włącza mi się ona a po animacji chwile ładuje mi się gra po czym się TR wyłącza :| :/ WTF is wrong?! :? Próbowałem różne metody, które mi podała moja najwspanialsza Kasia Trent ale nic nie pomogło :/

HELP :569:
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 20-11-2004, 20:51   

Shep, znam rozwiązanie Twojego problemu, sam to miałem. Wystarczy zainstalować patcha, proszę, oto link do niego z TRPL:

http://www.traider.pl/don...pcja=plik&no=24
_________________
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 20-11-2004, 20:53   

Sama instalacja patcha nie wystarcza :> Ale Shep już sobie poradził i właśnie nawala w TR4 :p
_________________
Miow.
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 20-11-2004, 23:25   

Nom... a wszystko przez to że trzeba było włączyć jedną głupią opcję i już ok :) . Teraz można grać dalej :D
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 27-12-2004, 21:08   

Coś ostatnie poziomy nie przypadają mi do gustu :/ Ale wkońcu przejde to kiedyś :> Tak... kiedyś :> Niedługo :> A wam jak się podoba TR4? :> Bardziej do połowy, czy za połową? :> Mi chyba do połowy. Potem jest tak ponuro.. :>
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 27-12-2004, 21:14   

Ja właśnie skończyłam TR4 na Underneath the Sphinx. Trzeba będzie dokończyć, bo nie zostało mi jeszcze dużo. A w międzyczasie zabrałam się za TR2 :) No trochę załuję, że nie skończyłam najpierw TR4, bo teraz do TR4 powrócę dopiero jak skończę TR2.

Mam takie pytanie. Czy z The Great Pyramid można się jeszcze wrócić do The Mastabas? :/ Bo jak ostatnio przechodziłam TR4, to właśnie nie zebrałam wszystkich gwiazd w The Mastabas i poleciałam do następnego poziomu :? No i miałam potem problemy, bo save'y ściągałam, nie działały itd.

Shep -> Ja o wiele bardziej lubię poziomy typu Coastal Ruins czy Cleopatra's Palaces od tych ponurych, w mieście. Jakoś milej się gra :)
_________________
Miow.
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 27-12-2004, 21:20   

Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie bo jeszcze tam nie byłem :wink: :> A mi też o wiele bardziej się podoba Coastal Ruins od tamtych ponurych :> Obecnie jestem w Mastabas i szukam piasku. A co do ładowania gry. Zmieniłem niedawno system na XP i ładuje się o wiele dłużej niż na 98 :/ Xp shit, 98 rulez :> XP często mi się zawiesza :/
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 27-12-2004, 21:25   

I własnie dlatego czesto nudzi mi się granie w TR4. Też mam XP i gra ładuje się jakieś 40 sekund i czasem już wysiadam, nie chce mi się czekać. A w TR4 czesto łatwo o śmierć i jak mam tak za każdym razem jak się zabiję czekać 40 sekund, to dziękuję :/ Za to poziomy w Level Editorze ładują się szybko, ale to tylko za pomocą patcha. Czemu takiego czegoś nie zrobili do TR4? :placz:
_________________
Miow.
 
 
 
beta 
Nowicjusz


Joined: 14 Nov 2004
Posts: 3
Location: Sanok
Posted: 17-01-2005, 19:32   

HURA:)))))))))))))))Przeszłam tą czwóreczkę, choc pare miesięcy z przerwami malutkimi mi to zajęło. Hmm, w zasadzie to był 1 Tomb, jakiego przeszłam, bo wcześniej cudem chyba na tę grę nie trafiłam :oops: Tylko z sekretami coś marnie, bo tylko 37 :lol: ale co tam, wrócę do tego kiedyś i nadrobię:)
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 18-01-2005, 16:03   

No Beta gratuluję, to teraz marsz po resztę Tombow :P :mrgreen: Co do sekretow, jak na pierwszy raz, to dobry wynik.
_________________
Miow.
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo