FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups RegisterRegister  Log inLog in

 Announcement 

Forum „tylko do odczytu”

Zapraszamy do dyskusji w naszej
Grupie World of Tomb Raider na Facebooku



Previous topic «» Next topic
Tomb Raider'y Klasyki vs. Tomb Raider'y nowej generacji

Wolisz grać w:
TR Klasyki (1-5)
77%
 77%  [ 28 ]
TR Nowej Generacji (AoD, Legend, Anniversary)
22%
 22%  [ 8 ]
Voted : 36
Total Votes: 36

Author Message
Roweste 
Podróżnik



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 210
Location: Meszna
Posted: 09-01-2005, 13:39   

Właściwie nie wiedziałam o tych dwóch ostatnich tylko. Ale jak tak próbowałam to ten z endem mi nie wychodzi. Co Lara powinna wtedy zrobić?
_________________
Leb die Sekunde
Hier und jetzt
Halt sie fest!!
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 09-01-2005, 14:28   

Roweste wrote:
Właściwie nie wiedziałam o tych dwóch ostatnich tylko. Ale jak tak próbowałam to ten z endem mi nie wychodzi. Co Lara powinna wtedy zrobić?

Lara robi wtedy piękny przewrót do przodu, musisz stać przy samej krawędzi.

No akurat pod względem zróżnicowania ruchów, to AOD jest znacznie lepszy od poprzedników. Mi się najbardziej chyba podoba wspinaczka po ścianach (w TR2-TR5 wspinaliśmy się tylko po pionowych), rurach.
Szkoda, że Kurtis jest taki cienki i nie umie prawie nic z tego co Lara.

Ja jak kupowałem kolejne TR-y to w pierwszej kolejności ciekawiło mnie jakie nowe ruchy dołożyli.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 09-01-2005, 16:36   

Moze by umiał, ale akurat w lokacjach, w których się nim poruszamy nie ma miejsca na wspinaczkę, pływanie itp. No raz tylko przesuwał się po drucie :roll:

A tam się chyba pomyliłam w czwartym. Trzeba biec i wcisnąć klawisz patrzenia (domyślne 0), wtedy Lara robi żurawia czy jak kto woli skok anioła ;)

A co do tego przewrotu, to odkryłam to dopiero w Strahov, jak przesuwałam te śmieszne skrzynki ;)
_________________
Miow.
 
 
 
Roweste 
Podróżnik



Joined: 26 Nov 2004
Posts: 210
Location: Meszna
Posted: 09-01-2005, 17:40   

To wiem że Lara robi przewrót ale ona robi przewrót nawet jak się nie stoi na krawędzi :/ To po co się tak męczyć i szukać tej krawędzi?
_________________
Leb die Sekunde
Hier und jetzt
Halt sie fest!!
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 09-01-2005, 19:32   

Normalnie robi przewrót o 180 stopni. A jak stoi przy krawędzi, to nie obraca się po wykonaniu przewrotu, tylko spada ładnie przodem. Wypróbuj najlepiej na tych skrzyniach.
_________________
Miow.
  
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 09-01-2005, 19:34   

Fakt... w TAOD jest więcej ruchów i ta wspinaczka to też mi się podobała :> A co do żurawia czy tam skoku anioła :) sam do tego doszedłem :| Poprostu niewiedziałem co zrobić w strahov i tak sobie biegałem biegałem i mi jakoś wyszedł :wink:
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 09-01-2005, 19:37   

Ja tak przypadkiem zrobiłam ten skok z rozbiegu. Niby można go robić jak dostanie się umiejętność sprintu, ale mi wychodzi tylko pod koniec gry :|
_________________
Miow.
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 09-01-2005, 22:16   

Ja wielkiej różnice w sterowaniu nie odczułam, bo i tak gram z pada. To wygoda. Najbardziej wkurzają mnie zanikające tekstury. Np. woda u mnie w zależności od kata ustawienia kamery jest przezroczystwa i odbija otoczenie lub...jest czarna jak smoła. Czy ktoś wie jak to naprawić?
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 09-01-2005, 22:41   

Frodo_hobbitek wrote:
Najbardziej wkurzają mnie zanikające tekstury. Np. woda u mnie w zależności od kata ustawienia kamery jest przezroczystwa i odbija otoczenie lub...jest czarna jak smoła. Czy ktoś wie jak to naprawić?


Problem z brakującymi, czy znikającymi nagle teksturami ma każdy, wygląda na to że to po prostu błędy w projektowaniu poziomów. Czarnej wody nie zauważyłem, pewnie to wina karty graficznej i sterowników do niej. A na jakim sprzęcie grasz?

P.S. Poradziłaś sobie z muzyką do TR2?
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Kasia Trent 
Tomb Raider



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 4600
Location: Bristol
Posted: 10-01-2005, 09:42   

Czarną wodę też miałam, ale to były z dwa przypadki...
_________________
Miow.
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 10-01-2005, 16:01   

Ja ją mam za każdym razem, choć jak trochę poruszam kamerą, zaczynam widzieć normalnie... Mam ATI Radeon. Może da się coś przestawić w ustawieniach, żeby to poprawić? Na razie nie bawiłam się w przerabianie soldouta w pełną wersję. Nie mam czasu, za dużo roboty, a jeszcze trza ten tekst najpierw pożadnie przetłumaczyć.
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
shephard 
Podróżnik



Joined: 30 Jun 2004
Posts: 326
Location: Poznań
Posted: 10-01-2005, 21:23   

Jaki Radeon? Ja mam 9200 i nie widziałem czarnej wody. :> U mnie woda ładnie wyglądała :>
_________________
HALF-LIFE2 RELEASED!!!!!!!!!!:D
 
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 11-01-2005, 21:44   

Ja mam chyba Radeon 9000. Jakieś koncepcje na poprawienie tego bubla? Da się z tym żyć, ale wciąż mam wrażenie, że skacze do smoły. Pod wodą jest ok, ale na powierzni... :|
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
Zebius 
Podróżnik



Joined: 29 Sep 2004
Posts: 419
Location: Lovitz
Posted: 11-01-2005, 22:04   

Frodo_hobbitek wrote:
Da się z tym żyć, ale wciąż mam wrażenie, że skacze do smoły.

To już wiem czemu w całej grze Lara porusza się jak mucha w smole ;)

A na poważnie:
1. Patche, najnowszy v52.
2. Sterowniki do grafy uaktualnione - Catalyst 4.11, czy nawet nowsze.
3. Zawsze można coś pokombinować w ustawieniach gry, jest tam dużo opcji dotyczących grafiki, metoda prób i błędów wskazana.
4. Jak to nie pomoże a masz trochę kasy na zbyciu - kup nową kartę graficzną, twoja już jest trochę starutka, za około 260zł dostaniesz Radeona 5550 - najpopularniejsza obecnie karta, ma bardzo dobry współczynnik wydajność/cena.
_________________
Nie lubię sygnaturek.
 
 
Frodo_hobbitek 
Obieżyświat



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1158
Location: Sieradz
Posted: 17-01-2005, 18:02   

Może ściągnę patcha. Mam załadowane dwa patche-poprawiacze (nie licząc spolszczającego). Nie pamietam która wersja, ale chyba nie 52. Może to coś pomoże. Na razie i tak gram w TR1. Ja kupuję nową kartę graficzną, kiedy jakiś Tomb Raider nowy nie chce chodzić :lol: Oczywiście nie tylko ze względu na TR, ale kiedy coś przestaje mi działać, jest to znak, że trzeba wyciągnąć kasę z konta i kupić nową ATI :lol:
_________________
Niech Moc będzie z Tobą, Guest!
 
 
 
norman 
Student



Joined: 02 Jul 2007
Posts: 44
Location: z Marsa (ŁÓDŹ)
Posted: 29-11-2007, 18:19   Tomb Raider'y Klasyki vs. Tomb Raider'y nowej generacji

Które TR są wg. was lepsze klasyki (1-5) czy "nowej generacji" (AoD, Leged, Anniversary). Moim zdaniem o wiele lepsze są klasyki, może i mają gorszą grafikę itp. ale mi właśnie ta grafika podoba się bardziej. TR klasyki były o wiele ciekawsze, wg. mnie TR nowej generacji straciły na grywalności w porównaniu z TR klasykami. Ja lubie wracać do klasyków, a do NG jakoś mnie nie ciągnie, Legende przeszedłem, ale drugi raz przechodzić nie mam ochoty, a takiego TR II przeszedłem 3 razy (z rzędu). A wy co myślicie?

:pozdro:
_________________
STOP PIRACKIM TŁUMACZENIOM!
Harry Potter i Insygnia Śmierci już 26 stycznia 2008 .
 
 
 
Aniaa 
Obieżyświat



Joined: 08 Apr 2007
Posts: 985
Posted: 29-11-2007, 19:00   

Mnie jest obojętne czy klasyka, czy nowa generacja. Najważniejsze aby gra miała ciekawą fabułę i żeby przyjemnie się w nią grało.
 
 
MekCal 
Obieżyświat



Joined: 28 Jun 2004
Posts: 1085
Posted: 29-11-2007, 20:00   

Podobny temat już został założony: http://www.tombraiderforu...topic.php?t=134 :P Classic TR jest na pewno dużo lepszy od TAOD, ale czy od TRL, TRA? Ciężko powiedzieć coś na ten temat. Inny developer, inne czasy i do tego dochodzi jeszcze sentyment. Ale jedno jest dla mnie pewne. Części stworzone przez Crystalsów także są świetnymi i wciągającymi grami, do których często się wraca.
_________________
 
 
 
--=AngiE=-- 
Podróżnik


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 609
Posted: 29-11-2007, 20:05   

zagłosowałam na New generation tylko dlatego że jest tam AoD :P no ewentualnie Legend :D
 
 
norman 
Student



Joined: 02 Jul 2007
Posts: 44
Location: z Marsa (ŁÓDŹ)
Posted: 29-11-2007, 20:41   

TR nowej generacji nie są złe, lubię w nie grać, może trochę mniej w AoD (beznadziejne sterowanie xD ) ale nie ma to jak dobry stary TR :-P
_________________
STOP PIRACKIM TŁUMACZENIOM!
Harry Potter i Insygnia Śmierci już 26 stycznia 2008 .
 
 
 
Integral 
Archeolog



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 2538
Location: Sin City
Posted: 29-11-2007, 20:46   

MekCal wrote:
Podobny temat już został założony: http://www.tombraiderforu...topic.php?t=134 :P

Zerknęłam, ale wydaje mi się, że tematy nieco różnią się od siebie... No i jest ankieta. Chyba, że ktoś inny uzna to za słuszne, to niech scala ;-) .

Co do mnie, to czasy fascynacji TR, powiedzmy sobie szczerze, minęły mi już jakiś czas temu. W nowe kryształki niby gra się przyjemniej ze względu m. in. na grafikę i oprawę muzyczną, ale sama wolę wracać np. do TR2 lub TR4. Mordercze poszukiwanie zaginionego klucza i bieganie od korytarza do korytarza w poszukiwaniu wyjścia to coś, co mnie w samej swojej masochistycznej istocie ujęło. W to jeszcze chcę grać, natomiast w przypadku TRL (czy nawet TRA w pewnym stopniu), to mam nieodparte poczucie zmarnowanego czasu i brak ochoty by przeć naprzód. Nie ma po co się rozglądać, bo przecież i tak przez lokacje w większości tylko przebiegamy, zwłaszcza tyczy się to TRL. Co do TRA to odżałować nie mogę, że wielkie wrota Atlantydy w pochyłej ścianie to krajobraz towarzyszący nam ledwie kilka minut - razem z zebraniem sekretu. Jest to coś, co na mnie wywarło spore wrażenie swoim wykonaniem, a stało się tylko marginalnym efektem. Nie wiem jak to nazwać - marnowanie potencjału? Bardziej pod tym względem podobała mi się Grecja i Egipt.

Aod jakoś pomijam, mało w nim z Tomba i zupełnie co innego mnie tam kręci.
_________________
; p ; >>
 
 
Grindy 
Obieżyświat



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 1198
Posted: 29-11-2007, 21:18   

Ja już kiedyś wspominałam, że w TR1 - 5 wraz z Goldami grałam tyle razy, że sama nie wiem ile i pewnie jeszcze za jakiś czas zagram. :P Natomiast w TRL i TRA zagrałam raz i już więcej mnie nie ciągnie. Z całą pewnością dla mnie to nie są gry, do których będę wracać wiele razy.
Integral wrote:
W to jeszcze chcę grać, natomiast w przypadku TRL (czy nawet TRA w pewnym stopniu), to mam nieodparte poczucie zmarnowanego czasu i brak ochoty by przeć naprzód. Nie ma po co się rozglądać, bo przecież i tak przez lokacje w większości tylko przebiegamy, zwłaszcza tyczy się to TRL.

Zabierz się koniecznie za customy, to w tej chwili jeszcze chyba jedyne co pozostało. Ja zaczęłam i póki co nie żałuję :P
_________________
:<D
:kawa:
It's not age honey, it's milage :D
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 30-11-2007, 13:48   

Większość i ttak powie że TR Classik . Anniversary jest co prawda naprawde niezłe, ale Legend i AoD są takie sobie wiec wybrałem Classick.
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
oreiller 
Praktykant



Joined: 19 May 2007
Posts: 107
Location: Z Metasequoia
Posted: 30-11-2007, 15:08   

Głosuję oczywiście na classic ;) . Z Next Generation przepadam ewentualnie za AODem, lecz Legenda i Anniversary to zupełne porażki :fire: .

:pozdro: :pozdro: :pozdro:
_________________
NO MORE WOTR!!! Żegnam wszystkich :nana: !!!
 
 
 
Szymon_Trent 
Obieżyświat



Joined: 16 Jan 2007
Posts: 1170
Location: Polska :D
Posted: 30-11-2007, 17:47   

oreiller wrote:
Anniversary

Anniversary było akurat dobre. Na miare Classicków
_________________
http://wmojejopinii.wordpress.com/
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

© 2002 - 2021 World of Tomb Raider | WoTR na Facebooku



Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej o cookies powie Ci wujek Google.

phpBB by przemo